کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

آینده پاک و هوشمند کراس‌اوور‌ها

آینده پاک و هوشمند کراس‌اوور‌ها
فولکس‌واگن مدت‌هاست که برای عرضه خانواده‌ای از خودرو‌های تمام‌الکتریکی، تحت سری I.D. مقدمه‌چینی می‌کند و رویای جاه‌طلبانه فروش بیش از یک میلیون دستگاه خودرو الکتریکی در سال را در سر می‌پروراند.
به گزارش پایگاه خبری عصر خودرو، این قصد، پیش‌تر در قالب مفهومی‌های I.D. EV (هاچ‌بک) و I.D. Buzz EV (ون) علنی شده بود و حال، با I.D. Crozz EV که برداشت دوم آن اواخر تابستان در فرانکفورت رونمایی شد، پیش‌نمایش کراس‌اووری تمام‌الکتریکی را می‌بینیم که سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد.
در واقع فولکس‌واگن پس از اینکه با I.D. EV، برنامه‌های آینده خود را معرفی کرد و با I.D. Buzz EV، حس نوستالژیک Type2‌های دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ را زنده کرد، با I.D. Crozz EV خریداران محبوب‌ترین بازار خودرو یعنی کراس‌اوور‌ها را هدف گرفته است، آن هم در هیبت یک کراس‌اوور کوپه. I.D. Crozz EV برپایه پلت‌فرم مدولار خودرو‌های الکتریکی فولکس‌واگن یعنی MEB طراحی و مهندسی شده و از نظر ابعاد، نزدیک به کراس‌اوور کامپکت تیگوان است.
آینده پاک و هوشمند کراس‌اوور‌ها
به لطف جا نمایی مجموعه محرکه (دو موتور الکتریکی در ساب‌فریم‌های جلو و عقب، و پکیج ۸۳ کیلووات‌ساعت باتری‌های لیتیوم-یون در کف کابین)، فضاسازی کارآمدی برای I.D. Crozz EV شده و دسترسی به محیط داخلی نیز به لطف بازشو برقی ۹۰درجه در‌های جلو و بازشو کشویی در‌های عقب‌ و همچنین حذف فیزیکی ستون‌های وسط، بسیار ساده و بی‌زحمت است. جالب‌تر اینکه فولکس‌واگن مکانیسم باز‌شدن با تشخیص فرامین صوتی را برای در‌ها متصور شده است.
به‌صورت پیش‌فرض، موتور الکتریکی ۱۰۰ اسبی محور عقب، مُحرک I.D. Crozz EV است اما در صورت تشخیص هرزگردی، یا نیاز به یک سواری AWD، موتور ۲۰۱ اسبی مُحرک محور جلو نیز وارد عمل می‌شود.
با این پیکربندی، حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر بُرد پیمایش ۵۰۰‌کیلومتر برای این خودرو مفهومی اعلام شده و این در حالی است که با شارژر سریع، امکان شارژ ۸۰ درصدی پکیج باتری‌ها در تنها ۳۰ دقیقه وجود دارد. در ضمن، فناوری خودران نیز برای خودرو در نظر گرفته شده ‌که در صورت انتخاب آن، فرمان در دل پانل کنترل پیش روی راننده فرو‌می‌رود و برای بازگشت به حالت رانندگی عادی، کافی است بار دیگر نشان فولکس‌واگن روی فرمان را فشرد.
آینده پاک و هوشمند کراس‌اوور‌ها

زمان ارسال پست: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،
تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.