کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

آپشن های قدیمی

آپشن های قدیمی
امروزه برای راحتی و تمرکز در رانندگی سیستم‌ اتصال تلفن همراه بوسیله بلوتوث از آپشن های معمول هر ماشین جدید است اما در دهه ۸۰ میلادی وجود تلفنی در ماشین و استفاده از آن با اتصالات ماشین یک آپشن منحصر به فرد محصوب میشد.
اگر شما در دهه ۸۰‌ فول آپشن مدل های Cedric یا Gloria را از نیسان می خریدید،آپشن جذاب تلفن در ماشین نصیبتان ‌می‌شد.چیزی که‌امروز به‌نظرتان یک آپشن ابتدایی و ساده می رسد در آن سال‌ ها از جدیدترین آپشن های روز به حساب می آمد.
آپشن های قدیمی
در این مدل ها تلفن در کنسول وسط ماشین قرار داشت و راننده می توانست با آن تلفن تماس بر قرار کند و البته روی فرمان هم می توانستید از تلفن استفاده کنید.در واقع نیسان دکمه های تلفن را روی فرمان هم تعبیه کرده بود تا در صورت تماس در حین رانندگی،راننده تمرکز بیشتری روی مسیر داشته باشد و امنیت رانندگی بالاتر رود.
نیسان در آن روز ها برای این آپشن هزینه بسیار زیادی داد.کمپانی NEC که از اولین ها در بازار نوپای موبایل آن زمان بود با قراردادی سنگین این آپشن را برای نیسان محیا کرد.
بعد ها با پیشرفت تکنولوژی در ضمینه موبایل و اتصالات هوشمند آن این آپشن کنار رفت.این‌موضوع نشان می دهد آپشن های جذاب و مدرن امروز هم روزی پیش پا افتاده بنظر خواهند رسید.
آپشن های قدیمی
آپشن های قدیمی
محمدرضا پاداش – گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۴:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ،

3 Responses to “آپشن های قدیمی”

 1. یونس ج گفت:

  قطعا
  همینطوری هم سرعت اضافه شدن آپشن های جدید و لوکس به ماشین های ارزون داره بیشتر میشه و خیلی سریع آپشن لوکس رو در ماشینای معمولی می بینیم.

 2. پارسا گفت:

  نمیدونم چرا میخوام حتما اشاره ای به «آپشن» های تیبا و‌ ساینا هم بکنم…

 3. صادق گفت:

  آخه این همه دکمه رو فرمون بیشتر تمرکزو میگیره تا تمرکز بده!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.