کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

آمار تولید خودروسازان خصوصی

آمار تولید تولید خودروسازان خصوصی
همسو با خودروسازان نیمه‌دولتی که در ۱۰ ماهه سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵/ ۴۳ درصدی را به ثبت رساندند، تولیدکنندگان خصوصی نیز توانستند با افزایش بیش از ۲۰ درصدی تیراژ خود را در مسیر رشد قرار دهند.
براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، پنج شرکت بخش خصوصی شامل «مدیران خودرو»، «راین خودرو»، «گروه بهمن»، «کرمان موتور» و «دیار خودرو»، طی ۱۰ ماه ابتدای سال‌جاری ۷۹ هزار و ۹۳۷ خودرو تولید کرده‌اند که نسبت به سال گذشته رشد ۳۷/ ۲۰ درصدی را تجربه کرده‌اند.
براساس این آمار تنها دو خودروساز خصوصی یعنی «مدیران خودرو» و «گروه بهمن» توانسته‌اند رشد تولید را در کارنامه ۱۰ماهه خود ثبت کنند. بر این اساس «مدیران خودرو» با تیراژ ۴۳ هزار و ۴۶۸ دستگاهی توانسته رشد ۹/ ۶۹ درصدی در مقایسه با ۱۰ ماه سال گذشته را به خود اختصاص دهد. پس از مدیران خودرو، تیراژ سه هزار و ۳۱۳ دستگاهی «گروه بهمن» طی ۱۰ ماه سال‌جاری نشان از افزایش ۱/ ۳ درصدی تولید در این شرکت دارد. گروه بهمن در حال حاضر مزدا۳، لندمارک و آسا را مونتاژ می‌کند. به گزارش دنیای اقتصاد ، در این میان اما «کرمان موتور» که سال گذشته روند رو به رشدی داشت با تولید ۳۱ هزار و ۶۴۳ دستگاه خودرو طی ۱۰ ماه سال‌جاری، افت بیش از ۱۰ درصدی را تجربه کرده است. این شرکت محصولاتی از برندهای لیفان و جک تولید می‌کند که به‌دنبال قراردادی که این شرکت در دوره پساتحریم با هیوندایی به امضا رسانده است در دی‌ماه سال‌جاری خودروهای I20 و I10 را وارد مدار تولید کرده است.
پس از آن، «دیار خودرو» با تولید ۹۳ دستگاهی خودرو طی ۱۰ ماه سال‌جاری با افت ۴/ ۶۰ درصدی مواجه شده است. این خودروساز در مدت مشابه سال گذشته ۲۳۵ دستگاه خودرو تولید کرده بود. آمارها همچنین نشان از کاهش بیش از ۳۴ درصدی «راین خودرو» دارد؛ به‌طوری‌که این شرکت طی این مدت یک هزار و ۴۲۰ دستگاه خودرو تولید کرده است. راین خودرو در حال حاضر به تولید ولیکس و Vela v5 مشغول است.

زمان ارسال پست: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۹ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها:

One Response to “آمار تولید خودروسازان خصوصی”

  1. تایماز گفت:

    جای خالی آمار تولید خودرو سازی کارمانیا تو مقالتون احساس میشد.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.