کارمانیا
مدیران خودرو

آریزو ۵ هم به ایران می آید

آریزو 5 هم به ایران می آید
کمپانی چری چین که یکی از بزرگترین صنایع خودروسازی این کشور محسوب می شو، پروژه های جدیدی را آغاز کرده است که در آن از نیروهای متخصص اروپایی بهره گیری می کند.این شرکت به دنبال کسب سهمی از بازار اروپا و آمریکاست.در پی این رویکرد، شرکت چری محصولات کانسپتی را با نام آلفا معرفی کرده بود.حال هر کدام از این ماشینها با نام تجاری جدید کم کم روانه بازار می شوند.به گزارش دنیای خودرو، آلفا یا آریزو جزو آن دسته از محصولات چری محسوب می شود که سبکی جدید را در باطن خود به جهانیان معرفی می کند.احتمال حضور این خودرو در سال ۹۵ در ایران وجود دارد.
محمدمهدی تفضلی- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۳۰ آبان ۱۳۹۴ | ۳:۳۴ ب.ظ | دسته بندی: اخبار | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ،

2 Responses to “آریزو ۵ هم به ایران می آید”

 1. حسین گفت:

  چند؟
  امکانات و مشخصات؟
  تاریخ دقیق ورود؟

 2. عليرضا گفت:

  سلام
  به نظر درسته كه بيش از ۷۰ سال است كه در صنعت خودرو سازي فعال هستم ولي بايد قبول كنيم كه العان توان، دانش، تكنولوژي و زيرساختهاي لازم را جهت توليد خودرو داخلي كه با خودرو سازان حتي چيني قابل رقابت باشد را نداريم.
  من نمي گم كه صنعت خودرو سازي را تعطيل كنيم و كاركنان شركت هاي دولتي خودرو سازي اخراج و به جمع بيكاران اضافه شوند ولي لااقل خودرو سازها ما بروند سراغ خودرو سازهاي اروپايي و آسيايي و طي قراردادي بلند مدت (حداقل ۱۰ ساله) به آنها بگويند محل توليد، موارد اوليه، كارگر و زيرساختهاي اوليه ايجاد كارخانه از ما و تجهيزات ، تكنولوژي، تيم تحقيق و توسعه و كنترل كيفيت از شما.
  سپس به تدريج طي برنامه ريزي ده ساله برروي رشته هاي دانشگاهي مختلف كه با صنعت خودرو سازي مرتبط مي باشند دانشجويان خلاق، نخبه و با استعداد را شناسايي و در خطوط توليد، تيم تحقيق و توسعه و كنترل كيفيت شركت در كنار تيم خارجي به كار بگيرند تا لااقل بعد از ۱۰ سال با افزايش و انتقال تكنولوژي ، دانش و تجربيات كم كم برويم سراغ ساخت خودروهاي داخلي كه بتواند با خودروهاي خارجي رقابت كند.
  هم اكنون رقابت خودرو سازان داخلي با خودرو سازان خارجي ناعادلانه است به طوريكه با ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد گمرك واردات خودروهاي خارجي، امكان رقابت قيمتي براي خودروهاي داخلي فراهم است.
  همين خودروي آريزو ۵ اگر گمركي سنگين نباشد حداكثر ۳۰ تا ۳۵ ميليون تومان قيمت خريد آن در بازار ايران است.
  دولت با حمايت هاي بي برنامه و ناكارآمد فعلي از خودرو سازان داخلي نه تنها باعت شكوفايي و رونق صنعت خودرو سازي در ايران نمي شود بلكه در حق مردم نيز به گونه اي ظلم شده است چون مجبور هستند با قيمت بالا خودرو هاي بي كيفيت داخلي كه حداقل استانداردها و امكانات روز را ندارد خريداري كنند.
  اميدوارم دولت محترم به خود آمده و اگر امكان دارد برابر پيشنها فوق عمل كند، چون به تدريج با مونتاژ و سپس ساخت قطعات خودروهاي خارجي در داخل ايران قيمت خودرو در ايران كاهش و كيفيت و استانداردهاي آن افزايش مي يابد و هم مردم راضي مي شوند و هم صنعت خودرو سازي بهبود و توسعه مي يابد.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.