گروه مستند اسب بخار

پیشنهاد سردبیر ویدیو: تست و بررسی New DS5
پیشنهاد سردبیر داستان خودروهای آمریکایی و غرض ورزی؟! پیشنهاد سردبیر با پژو ۳۰۱ فیس لیفت بیشتر آشنا شوید
پیشنهاد سردبیر برگ برنده BYD برای بازار ایران پیشنهاد سردبیر ویدیو: معرفی و بررسی اولیه MG360
پیشنهاد سردبیر گزارش نمایشگاه خودرو گوانجو – بخش اول
تلیسمان
هولدر جنکا
کارمانیا
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
وقتی که بحث خرید خودرویی در رده قیمتی کمتر از ۵۰ میلیون تومان می شود، شاهد آن هستیم که آنچنان با گزینه های جذابی طرف نیستم یا حداقل خودرویی را نمی بینیم که امکانات به نسبت تکمیلی داشته باشد.
با ۵۰ میلیون تومان می توان به سراغ خودروهای کارکرده ای رفت که اصالتی ژاپنی، کره ای، فرانسوی و… دارند و حداقل در سال های گذشته سابقه خوبی را از خود در بازار ایران به جای گذاشته اند. ولی مسئله اینجاست که امروز خیلی از این خودروها دیگر تولید نمی شوند و به عنوان مثال، مزدا ۳۲۳ اتوماتیک سالم کم گیر می آید و از طرفی قطعات آن کمی کمیاب شده است. به همین علت بسیاری از مصرف کنندگان خودروهای کمتر از ۵۰ میلیون تومان، برای انجام ریسک کمتر به سراغ خودروهای صفر می روند. واقعیت این است که بعد از رفتن ۲۰۶ تیپ۶ و V9، کمی بازار خودروهای این رده قیمتی از تب و تاب افتاد و دیگر گزینه اتوماتیک قابل اعتمادی دیده نمی شد. تندر۹۰ اتوماتیک هم با ویژگی های فنی بارز، نتوانست به خاطر ظاهرش آنچنان محبوب ظاهر شود. در این میان بود که نسخه های کم کارکرد ۲۰۶ تیپ۵ مدل ۹۱ گاهی تا ۴۵میلیون تومان معامله می شد و برخی نمایشگاه داران، نسخه های صفر موجود در انبار این خودرو را تا ۵۳ میلیون تومان برای فروش می گذاشتند. رنو ساندرو در سال گذشته توانست به عنوان یک هاچبک فرانسوی نظر بخش عمده ای از بازار را جذب کند. در این میان رقیب اصلی گروه خودروسازی سایپا، برگ برنده را به نمایش گذاشت.
سال ۹۴ بود که شرکت ایران خودرو وعده عرضه دانگ فنگ H30 را داد و در اوایل امسال شاهد ثبت نام نسخه کراس این خودرو بودیم. در فروش این خودرو دو اقدام کم سابقه اتفاق افتاد. اول این بود که ایران خودرو قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان را برای این هاچبک کراس چینی در نظر گرفت و دوم، استقبال عجیب خریداران بود. آمار فروش ایران خودرو، بیش از ۱۵ هزار متقاضی را برای این خودرو نشان می دهد و حال و هوای حواله های H30 کراس نشانگر این است که بازار آزاد این خودرو به محض ورود به خیابان ها داغ می شود و احتمالا در نمایشگاه ها تا ۵۲ میلیون تومان به فروش می رسد. چندی پیش شرایطی فراهم شد تا با نسخه مونتاژ داخل این خودرو ملاقاتی داشته باشیم و طی ۴ روز آن را مورد بررسی در شرایط مختلف قرار دهیم. به همین جهت، در این بهش اولین تجربه رانندگی با دانگ فنگ H30 کراس را با شما مخاطبان روزنامه دنیای خودرو در میان می گذاریم.
در نگاه کلی
دانگ فنگ H30 کراس خودرویی است هاچبک که به خاطر تعدادی فلاپ بدنه و باربند، نام «کراس» را یدک می کشد. این هاچبک کراس که اصالتی چینی ندارد، ماحصل همکاری دانگ فنگ چین و PSA فرانسه است. در بسیاری از بخش های این خودرو رد پژو- سیتروئن دیده می شود. پلتفرم کلی H30 و H30 کراس از اتاق کلاس ۳ پژو دریافت شده است که قبل سال ۲۰۱۰ استفاده می شده است. موتور آن هم دقیقا TU5 پژو است که ۱٫۶ لیتر حجم و ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد. همچنین گشتاور این موتور ۱۴۲ نیوتون متر است و گاهی می توان به دور موتور ۶۲۰۰rpm رسید. به نوعی می توان گفت که H30 کراس همان پژو ۲۰۶ است که عقب آن، سرنشین می تواند به لطف فضای بیشتر بنشیند! البته که نسخه اتوماتیک این خودرو با ۲۰۶ اتوماتیک تفاوت دارد و این بار گیربکس آن ۴ دنده اتوماتیک استپ گیت است که از کمپانی Aisin ژاپن تامین می شود. این گیربکس حالت اسپرت، برفی و O/D (نگه دارنده دنده) را به صورت پیش فرض دارد و سه دکمه روی پنل گیربکس برای آن تعبیه شده است. در برخی نسخه های کشورهای دیگر، این گیرکبس حالت تیپرونیک دارد و سیستم O/D از روی آن حذف شده است. در آخرین بازبینی انجام شده، H30 کراس به لطف چهار کیسه هوا و سیستم ترمز ABS و EBD توانست به سطح سه ستاره ایمنی CNCAP برسد. در بخش امکانات رفاهی، این خودرو امکانات به نسبت مناسبی دارد. سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور، GPS، سانروف، تودوزی دو رنگ، شیشه ها و آینه های برقی، دوربین عقب، سنسور پارک عقب و… از جمله امکانات H30 کراس محسوب می شود. با نگاهی کلی می توان فهمید که با توجه به قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان، امکانات و مشخصات فنی به نسبت مناسبی در این خودرو وجود دارد.
رانندگی در خیابان های تهران
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
خودرو را تحویل گرفته و از جاده مخصوص راهی شهر تهران شدیم. ابتدا کمی سعی کردیم تا اصول مخصوص این خودرو را پیدا کنیم تا رانندگی ایمن تری با یک خودرو پلاک آزمایش فنی داشته باشیم. وقتی در جاده و خیابان H30 کراس رانندگی می کردیم، بسیاری از عابرین و رانندگان نگاهی خاص به خودرو داشتند. مخصوصا این که رنگ خودرو قرمز لوسیفر بود و توجه های بسیاری را جلب خود می کرد. جالب بود، در چند روزی که در تست H30 کراس بودیم، به افراد به نسبت زیادی برخوردیم که این خودرو را ثبت نام کرده اند و منتظر تحویل آن از جانب ایران خودرو هستند. توقع عملکرد گیربکس ۲۰۶ اتوماتیک از H30 کراس واقعا امکان پذیر نیست. جالب است بدانید که گیربکس Aisin این خودرو عملکرد بهتری نسبت به گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ دارد و دیگر خبری از خنگی و مکس تعویض دنده نیست. به خاطر اینکه گیربکس H30 از نوع استپ گیت است، می توان آن را در حالت دنده ای قرار داد و کاتاف را با موتور ۱٫۶ لیتری پژو تجربه کرد. در گرمای تابستان تهران عملرکد سیستم خنک کننده موتور به نسبت خوب و قابل قبول بود. ولی باید در نظر داشته باشید که H30 کراس رادیاتور تک ردیفه دارد و در آن خبری از رادیاتورهای دو ردیفه نیست. سیستم تهویه خودرو به نسبت عملکرد خوبی دارد و قدرت پرتاب باد آن باعث می شود تا حدی ردیف عقب خودرو هم خنک بماند. در رانندگی های شهری صندلی های خودرو به نسبت راحت هستند و به خاطر قابلیت تنظیم غربیلک فرمان در چهار جهت، راننده ای با قد ۱۸۶ سانتی متر هم احساس راحتی در حین رانندگی می کند. البته که وقتی می گوییم راحتی، منظور سطح توقعی است که از یک خودرو کمتر از ۴۵ تومان باید داشت. نقاط کور خودرو آنچنان زیاد نیست. ولی در حین دنده عقب باید کمی احتیاط بیشتری کرد و یا بیشتر از دوربین عقب آن استفاده کرد. فرمان خودرو نرمی خوبی دارد و سیستم هیدرولیک آن به نسبت خوب کار می کند. تنظیمات سیستم صوتی روی فرمان قرار دارد و در سمت دیگر آن جای خالی سیستم کروزکنترل و لیمتر دیده می شود. این آپشن احتمالا بعد از ورود H30 کراس به بازار، به عنوان آپشن اضافه معرفی می شود. در دست اندازهای شهری صدای کمی به داخل اتاق نفوذ می کند و در حد توقع ظاهر می شود. نرمی اتاق هم به نسبت خوب است، ولی به مراتب ردیف جلو خودرو احساس راحتی بیشتری را به سرنشین می دهد. وقتی تعویض دنده خودرو در حالت D مناسب است و تقریبا دنده های مثبت را روان عوض می کند. در دنده های معکوس تا جای ممکن می توان به خودرو فشار آورد و برخی مواقع برای پر کردن دور موتور باید از سیستم O/D استفاده کرد. مصرف سوخت این خودرو در ترافیک عصرگاهی تهران با کولر روشن کمتر از ۸٫۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. ولی اگر قرار باشد که با فشار و دور موتور بالا با H30 کراس رانندگی کنید، مصرف سوخت آن بالای ۱۰ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است.
سفری در جاده های مختلف
می توان گفت که H30 کراس برای یک خانواده چهار نفره مناسب است. زیرا فضای صندوق بیش از ۴۰۰ لیتر را دارد و به لطف فاصله محوری ۲۶۱۰ متری، فضای کابین خوبی برای سرنشیان وجود دارد. وزن ۱۲۵۴ کیلوگرمی H30 کراس هم به نسبت با توان ۱۰۵ اسب بخار موتور هماهنگ است و گیربکس وظیفه خود را خوب انجام می دهد. با اینکه رینگ خودرو سایز ۱۶ اینچی را دارد، ولی با چهار سرنشین و حدود ۸۰ کیلوگرم بار در صندوق، نرمی و کشش خوبی در خودرو وجود دارد. سیستم تعلیق مک فرسون و تعلیق مستقل در عقب عملکرد مناسبی را دارد و می توان روی آن در پیچ ها حساب کرد. البته که اگر سیستم کنترل پایداری الکتریکی روی این خودرو دیفرانسیل جلو وجود داشت، به مراتب کنترل آن در پیچ های تند راحتتر بود. با این هندلینگ H30 کراس از خودروهایی مثل پژو ۲۰۶، برلیانس H320 و… بهتر است، ولی نبود سیستم ESP در سرعت های بالا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و جاده های پر پیچ و خم کوهستانی احساس می شود. در سفر جاده ای ما، مصرف سوخت H30 کراس توانست کمتر از ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر بسوزاند. امکاناتی نظیر سانروف، سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه اتوماتیک می توان فردی را با خودرویی کمتر از ۴۵ میلیون تومان در سفرهای بروش شهری راضی نگه دارد. ولی باید اشاره کنیم که اگر اهل گوش کردن به موسیقی با صدای زیاد هستید، سیستم صوتی H30 کراس آنچنان جوابگو نیست و نمی توان روی آن حساب باز کرد. با این که چهار بلندگو و دو تیوتر در خودرو وجود دارد، ولی احساس می شود که این سیستم صوتی نیاز به تقویت دارد. همچنین دمو مانیتور خودرو هم آنچنان به روز و جذاب نیست. ولی صفحه نمایشگر بالای خودرو می تواند اطلاعات کافی و خوبی را در اختیار راننده بگذارد. از مشکلاتی H30 کراس می توان به ارگونومی داخل اتاق اشاره کرد. داشبورد خودرو با اینکه طرح فیبرکربن دارد، ولی طراحی به نسبت ساده و قدیمی دارد و برخی دکمه ها در جای مناسبی قرار ندارند. مثلا دکمه فلاشر در پایین ترین نقطه است و یا برای دیدن صفحه نمایشگر سیستم تهویه اتوماتیک، باید کلا بی خیال نگاه کردن به روبه رو شوید. از نظر کیفی می توان گفت که H30 کراس در بخش مواد به کار رفته در حد خودرویی چون دنا است و به همان میزان می توان از آن توقع داشت.
هاچبک کراس در جاده های خاکی چه می کند؟
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
H30 کراس یک خودروی شاسی بلند یا کراس اوور نیست. حتی نمی توان به آن کراس اوور شهری گفت. ابعاد و ارتفاع خودرو در حد نسخه هاچبک است و تنها بخش های پلاستیکی روی بدنه، حس یک کراس اوور را به بسیاری منتقل می کند. در قسمتی از تست، حدود ۴۰ دقیقه به جاده های خاکی و کمی سنگ لاخی رفتیم. نمی توان گفت که صدای منتقل شده در این مسیر، کمتر از یک خودروی سواری است. زیرا اصالت H30 کراس یک هاچبک است و نمی توان توقع بیشتری داشت. با اینکه جاده های خاکی را بدون مشکل طی می کرد، ولی ۲۰۶ همرا ما هم پا به پا می آمد و راننده آن مشکل خاصی نداشت. در نهایت می توان گفت که ظاهر H30 کراس تنها در جایی خاصیت دارد که سنگی به قسمت های پلاستیکی خورده می شود یا بدنه خودرو به جایی مالیده می شود و قسمت های فلزی آسیب نمی بیند. باید اعلام کرد که شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این خودرو با دو سرنشین، در ارتفاعات استان تهران حدود ۱۴ ثانیه ثبت می کند. در شرایط استاندارد، H30 کراس می تواند این شتاب را با رکورد کمتر از ۱۳ ثانیه ارائه دهد.
نتیجه گیری کلی
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
نباید از دانگ فنگ H30 کراس توقع خاصی داشت. هرچقدر هم که به اصالت فرانسوی آن بنازیم، باز هم با خودرویی چینی طرف هستیم. با این تفاوت که گویا از آن استقبال خوبی شده است و قیمت گذاری ایران خودرو برای آن منطقی به نظر می رسد. در چهار روز تست، مشکل خاصی را ندیدیم که از یک خودرو ۴۵ میلیون تومانی بعید باشد. شاید بتوان گفت که در برخی مواقع H30 کراس از رقبا سرتر است. البته که این روزها خبر آمدن رنو ساندرو استپ وی باعث شده تا پیش فرضی از رقابت یک چینی- فرانسوی با یک فرانسوی اصیل پدید آید. احتمال داده می شود که H30 کراس اتوماتیک با ساندرو استپ وی اتوماتیک حدود ۸ میلیون تومان اختلاف قیمت داشته باشند. در نظر داشته باشید که عملکرد فنی H30 کراس به مراتب از هم رده های قیمتی خود چون برلیانس H220 اتوماتیک بهتر است و لذت رانندگی به مراتب بیشتری دارد

نکات مثبت:
۱- قیمت مناسب
۲- کیفیت متناسب با قیمت
۳- امکانات ایمنی قابل قبول
۴- فضای بار و سرنشین خوب
۵- گیربکس اتوماتیک دقیق
۶- مصرف سوخت خوب
۷- امکانات رفاهی مناسب
نکات منفی:
۱- طراحی نه چندان به روز
۲- طراحی داخلی نه چندان قوی
۳- نبود امکاناتی مثل کروزکنترل
۴- سیستم صوتی ضعیف
۵- نبود سیستم کنترل پایداری الکتریکی
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

مشخصات فنی دانگ فنگ H30 کراس
حجم موتور (لیتر) ۱٫۶ – نسخه TU5
حداکثر قدرت (اسب بخار) ۱۰۵
حداکثر گشتاور (نیوتون متر) ۱۴۲
حداکثر دور موتور مجاز (RPM) ۵۷۵۰
مصرف سوخت ترکیبی (L/100Km) ۷٫۰۴
گیربکس چهار دنده اتوماتیک اِستپ گیت Aisin
محور انتقال قدرت جلو
فاصله محوری (میلی متر) ۲۶۱۰
ارتفاع/ عرض / طول ۱۵۲۸/۱۷۶۰/۴۳۵۱
نوع فرمان هیدرولیک
اندازه رینگ ۱۶
مشخصات لاستیک ۲۰۵/۵۰ R16
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۲۵۴
حجم صندوق (لیتر) ۴۱۷
تعلیق جلو مک فرسون
تعلیق عقب مستقل

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

مشخصات ایمنی دانگ فنگ H30 کراس
تعداد کیسه هوا ۴
ترمز جلو دیسکی خنک شونده
ترمز عقب دیسکی
ABS دارد
EBD دارد
دوربین عقب دارد
سنسور پارک عقب دارد

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

امکانات رفاهی دانگ فنگ H30 کراس
سیستم تهویه اتوماتیک
سانروف دارد
کروزکنترل قابل نصب
مانیتور/ GPS دارد
تعداد بلندگو ۶
تودوزی پارچه دو رنگ
کامپیوتر سفر دارد
چراغ روشنایی روز قابل نصب
مه شکن جلو و عقب دارد
بلوتوث دارد

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

Feedback

Comments

47 Responses to “اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس”
 1. سينا می‌گه:

  به لطف عقب موندگى و بى خيالى توليد كننده داخلى و سود سرشار چينى براى بالا دستى ها يكه تازى ميكنن! انصافا اينقدر خودرو چينى تو خود چين نيست! بنز براشون خودرو سفارشى ميزنه! دنگ و فنگ هم ميمونه واسه ما!

 2. حسین بلو می‌گه:

  ایمنی قابل قبول؟این ماشین فقط سه ستاره از cncap دریافت کرده که میشه گفت برابری میکنه با نیم ستاره از euroncap!! ایمنی این ماشین بسیار ضعیف و بده.حتی کمتر از ۲۰۶

 3. امیر می‌گه:

  با سلام خدمت گروه اسب بخار عزیز ممنون از زحماتتون نقدتون مختصر و مفید بود .
  فقط اگه از تاریخ ورود اچ ۳۰ خبر دارید بفرمایید چه زمانی دست مصرف کننده میرسه الان اواسط شهریور هستیم ولی هیچ خبری ازش نیست ایرانخودرو هم پاسخگویی درستی نمیکنه
  باز هم ازتون بابت تست اچ ۳۰ تشکر میکنم

 4. عزت می‌گه:

  سلام
  خیلی خوب بود
  کاش در مورد استاندارد حفاظت از عابر نیز می گفتید
  متشکر

 5. حامد می‌گه:

  بهترین هاچبک golf gti

 6. حمید می‌گه:

  مثل همیشه شیک و جذاب
  دستتون درد نکنه
  خدا غزتتون بده…

 7. علیرضا می‌گه:

  موتورش ایرانیزه(چینی) شده است؟
  سیستم برق مالتی پلکس ۲۰۶ قدیمی در این خودرو موجوده؟

 8. علیرضا می‌گه:

  اون دو تا سوراخ بالای صفحه کیلومترش واسه چیه؟

 9. عرفان ك می‌گه:

  با سلام و خسته نباشيد ،اقاي دلاور ميخواستم بدونم يه ليفان ۸۲۰صفر بهتره يا كرولا كم كاركرد؟؟ممنون ميشم اگه جواب بديد

 10. وحید می‌گه:

  خیلی هم خوووووب؛دست حسین خان دلاور هم درد نكنه. كاش یك بررسی از نظر ایمنی خودروهای تولید ایرانخودرو و سایپا هم مینوشتین؛منظورم خودروهایی مثل پژو ۴۰۵ و پارس و ۲۰۶ و تیبا و ووووو تا بدونیم اینكه اچ سی كراس سه ستاره ی چین داره یعنی ایمنی ش از پارس بیشتره یا نه؟!؟ ممنون

 11. آرین می‌گه:

  اقا ما این ماشین رو ثبت نام کردیم و بی صبرانه منتظر تحویلش هستیم اگه خبری از تحویل شده به ما خبر دهید

 12. علی می‌گه:

  با تشکر از گروه اسب بخار
  یه سوال داشتم
  دمای موتور چرا اینقدر بالاست؟؟؟؟😉😉😉

 13. حسین بلو می‌گه:

  سند چیو دقیقا بیارم؟نیم ستاره ی euroncap ؟اصلا این ماشین تو euroncap تست نشده من دارم cncap رو مقایسه میکنم با euroncap.منظورم اینه که تست های یوروان کاپ خیلی ست گیرانه تر از سی ان کاپ هست.وقتی این ماشین سه ستاره از مرکز تست تصادف چین گرفته اگر بیاد تو یوروان کاپ تست بشه خیلی کمتر ازین ستاره میگیره که میشه ماشین ناامن!۲۰۶ از یوروان کاپ سه ستاره گرفته.مطمئنا امن تر از h30 هست.

 14. علیرضا می‌گه:

  دو تا سوراخ بالای صفحه کیلومتر جای فاش راهنماست

 15. سعید می‌گه:

  خرید این ماشین یعنی ضرر کردن.موتور TU5 فقط و فقط برای شاسی و اتاق ۲۰۶ طراحی شده و همونطور که دوستان میدونن این موتور روی ۲۰۶ و ۲۰۷ قدرتی معادل ۱۱۰ اسب بخار تولید میکنه.اما رو این ماشین و ماشین های پلت فورم پژو ۴۰۵(پارس LX و… ) تنها ۱۰۵ اسب بخار تولید میکنه.این یعنی اینکه موتور TU5 با این نوع شاسی و بدنه سازگار نیست.چه برسه به اینکه روی یه همچین ماشینی با ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور یه گیربکس اتوماتیک ناهماهنگ هم نصب بشه.نتیجه:کشش H30 کراس=کشش پراید
  امنیت هم که نگو ماشالله تا تونستن واسه کسب ۳ ستاره به زور ایربگ نصب کردن
  ولی چه فایده ای داره خدایی نکرده اگه کسی با این ماشین تصادف کنه بدلیل اتاق و شاسی ضعیف خسارات غیرقابل جبرانی رو متحمل میشه.

  امیدوارم شرکت های خودرو سازی داخلی به جای مونتاژ محصولات بی کیفیت چینی به سمت مونتاژ خودروهای ژاپنی و آلمانی برن.

  • حسین دلاور می‌گه:

   محض اطلاع شما دوست عزیز، ابتدا تحقیق کنید و بعد نظر بدید. موتور TU5 به دهه نود میلادی بر میگرده و قبلتر از ۲۰۶ استفاده میشده. بعدها روی ۳۰۷ هم نصب شد که اطلاعاتش توی بانک خبری پژو موجوده. حالا بقیه مطالب دیگه رو که احتمالا سندی مثل بحث موتور نداره رو کاری ندارم

 16. امیرخان می‌گه:

  سلام و سپاس از مطالب مفیدی که در سایت منتشر می کنید. در مورد بحث ایمنی این خودرو فرمودید :
  ” H30 کراس به لطف چهار کیسه هوا و سیستم ترمز ABS و EBD توانست به سطح سه ستاره ایمنی CNCAP برسد ”

  آیا مدرکی به جز ادعای سازنده در این رابطه وجود دارد ؟ چون من در سایت Cncap که هیچ تست تصادفی از این خودرو پیدا نکردم. هیچ عکس و فیلم و … هم در اینترنت وجود ندارد. قطعا اگر تست شده بود ، مرجع آن که Cncap باشد در سایتش درج می کرد . حتی تقویم تست های آینده را نیز منتشر میکنند اما خبری از این ماشین نیست.

  • حسین دلاور می‌گه:

   ما نوشتیم سطح ایمنی. تعریف خبری این واژه متفاوت هست و تعیین سطوح ایمنی رو می تونید از سایت CNCAP و شرایط تستش دانلود کنید.

 17. کمال می‌گه:

  از نظر ابعادی هیچ شباهتی به ۲۰۶ نداره تقریبن ۱۳ سانت از دوو سیلو کوتاه تر هست و ابعادش بیشتر به ماشین صندوق دار میخوره تا هاچ بک،۵۲ سانت از ۲۰۶ دراز تر هست اما خیلی ها این سایز ماشین راست کارشون هست.
  برای نمونه کسایی که خانواده ۵ نفره دارن و توی شهر زیاد این ور اون ور میرن ولی مسافرت بیرون از شهر نمیرن یا ماشین مسافرتیشون چیز دیگه ای هست.

 18. افشین می‌گه:

  دوستان به نظرتون این تابلو نیست که این خودرو کلی داره تبلیغ میشه چون دوستانی که عیب های احتمالی این خودرو رو گفتن سریع به نظراتشون پاسخ داده شده که اچ سی خوبه و اینجوری نیست
  ولی دوستانی مثل امیر آقا یا سایر دوستان که نظر دادن به نظراتشون هیچ پاسخی داده نشده
  خب اگه میخاید بگید که وقت نمیکنید که به همه ی نظرات پاسخ بدید خب به اونا هم پاسخ ندید چون به قول خودتون بر مبنای احساساتو نداشتن اطلاعات کافیه.

  • حسین دلاور می‌گه:

   وظیفه ما پاسخ به تمام نظرات نیست و اگه به بقیه کامنت ها نگاه کنید، بحث های مشاوره ای یا نکات متفرقه رو اشاره می کنن که ما وارد بحث نمیشیم. اگه اعتقاد دارید که ما تبلیغ می کنیم، واقعا دارید وقتتون رو تلف می کنید که هیچ دلیل منطقی نداره.

 19. حسین بلو می‌گه:

  بنده با احساسات نظر نمیدم چیزی که تو واقعیت دارم میبینم رو میگم.سه ستاره ی cncap خبر از امنیت ضعیف این ماشین میده.قبول ندارید این حرف رو؟

  • حسین دلاور می‌گه:

   حرف شما رو رد نمی کنیم. ولی شما احساسی اولش صحبت می کنید. وقتی از بحث آماری صحبت می کنید باید بر مبنا سند صحبت کنید. لفظ واقعیت، چیزی نیست که قابل استناد و بررسی باشه.

 20. علی می‌گه:

  به نظرم این ماشین برای تو شهر تو این رنج قیمت با توجه به اتومات بودن رقیبی نداره که با اون رقابت کنه

 21. مهدی ج می‌گه:

  اقایون دقت کردید دلاور خیلی رو این ماشین و محصولات رنو حساسه!!!!!!!!
  یعنی از بدی این ماشین کسی بگه دلاور امکان نداره چند تا تیکه بهش ندازه ک تو هیچی سرت نمیشه و این حرفا
  دلاور جون خوبه ب حق حرف بزنی و ب مردم حق بدی که از چینی های بازار خوششون نیاد
  جنابعالی سوار این ماشین شدی خوشت اومده قرار نیست که ۷۰ میلیون نفر دیگه هم از این ماشین چینی خوششون بیاد
  یعنی تو ی جوری از این ماشین تعریف میکنی هر کی ندونه فکر میکنه پورشه ماکانه انقدر ک خوبه اصلا نمیخوای بگی ک بله هنوز جای پیشرفت داره و همچنین معایب خیلی بیشتر در دراز مدت سراغش میاد
  یکمی حرمت دنبال کننده هاتون رو داشته باشید والا جای دوری نمیره..

  • حسین دلاور می‌گه:

   ممنون از نظرتون. خب این حرفا رو هم به خودتون بزنید. شما مگه قراره این ماشین رو بخرید؟! شما مختارید با پولتون هر کاری که دوست دارید بکنید. به ما ربطی نداره و به العکسش. هر کسی مسئول انتخاب و سلیقه خودشه

 22. محمد رضا می‌گه:

  سلام
  عالی بود.
  ماشاالله به گروه مستند اسب بخار
  متشکرم

 23. آبتین می‌گه:

  درود بر شما
  از تهیه ی فیلم بررسی H30 cross و متن اخیرتون سپاسگزارم چون بیشتر اطلاعاتی که در باره ی این خودرو می خواستم بدونم را شما ارائه کردید
  موید باشید

 24. افشین می‌گه:

  ای ایرانخودرو تو رو بگم چی بشی که با تولید این اسباب بازیت همه رو انداختی به جون هم اصلا این اچ ۳۰ تکلیفش با خودش مشخص نیست : بدنه چین ، گیربکس ژاپن ، موتور ایرانیزه ، پلتفرم فرانسه ، پیچ و مهره و باد لاستیک ایران
  یکی نیست بگه سی ساله ۴۰۵ و تولید میکنی همونو تولید کن ، آخه تورو به چه چینی
  گفتن ایرانخودرو نگفتن که چینیران خودرو.

 25. پارسا می‌گه:

  با سلام من هر چقدر دنبال فیلم تست تصادفش گشتم نبود ولی در عکس های تست تصادف تقریباً به نظر من قابل قبول بود ولی این موتور برای منی که میخوام با ماشین گاز بدم اصلا جالب نیست متورش باید حداقل ۱۳۰ اسب بخار میداشت من الان بین کیفیت دنا و اچ سی موندم چون هر کی دنا خریده پشیمونه و اولین و آخرین خریدارشه ولی ماشینی که الان دارم یه ۲۰۶تیپ ۵سال ۸۲ هست که ایران‌خودرو وارد میکرده و میفروخته بعد از ۱۳ سال هم یک بار هم دست به هیچ چیزش نخورد به جز آب و روغن و صفحه کلاچ و لاستیک ولی از ۲۰۶ های ایرانیزه خیلی بهتر عمل کرد وقتی درگ گذاشتیم با ماشین من ۲۴۵۰۰۰ تا کارکرد و ماشین اون با ۱۲۰ تا کارکرد من بردم با اختلاف ۳٫۴ثانیه من اگه ماشین های تسلا بیاد تو ایران و قسطی بدن اونو ترجیح میدم چون آلایندگی نداره وبسیار ایمنه

 26. آرین می‌گه:

  من ناراحتم چون که قرار بود این ماشین از ماه مرداد تحویلش شروع بشه ماه شهریور داره به سر میرسه ولی باز هم خبری از تحویل نیست

 27. عباس می‌گه:

  خبری از تحویل تا آخرسال نیست تا پایان مرداد فقط۱۱۳ عدد تولید شده

 28. آبتین می‌گه:

  دوستان این موضوع را در نظر داشته باشید که آقای خان کرمی موقع تحویل این خودرو برخلاف سخنان قبلیشون که قیمت خودرو را ۴٣/٩ میلیون تومان اعلام کردند احتمالا سود محاسبه شده را به قیمت اضافه می کنند و آن را ۴۵ تا ۴۶ میلیون اعلام می کنند تا تخفیفی بابت سود سپرده های اولیه شامل خریداران نشود

 29. مهرداد می‌گه:

  اين خودرو تا همين جا گران است در مقابا ساندرو اسنپ وي

 30. مهیار می‌گه:

  ماشینای چینی اکثرشون ضعف ایمنی دارن همون طور که خودتون میدونید تست هایcncap ساده تر و برخورد ها هم با سرعت کمتری اتفاق میوفته در نتیجه هر ستاره ای که بگیره اگر همون ماشین بخواد توسط اداره ایمنی بزرگراه های آمریکا تست بشه امتیاز به مراتب پایینتری میگیره.به نظر من شما به دلیل علاقه ی زیادتون به ماشین های چینی کمی جانب دارانه در مورد اونها نظر میدین

 31. علی می‌گه:

  سلام اقای دلاور
  خواهشمندم گیربکس استپ گیت را دقیقا توضیح دهید و فرقش را با تیپ ترونیک بگید
  قبلا از شما تشکر میکنم

 32. مهدی می‌گه:

  با سلام آقای دلاور لطف میکنید بفرمایید آیا امکان تقویت سیستم پایداری برای این ماشین وجود داره یا خیر؟ برای ترمزها هم اگه ممکنه اظهار نظر بفرمایید. با تشکر

 33. طاها شوکت آبادی می‌گه:

  سلام
  به نظر من این ماشین واقعا ارزش خرید داره
  اگر قمتش همین جوری ثابت بمونه انشالله منم به زودی میخرم البته اگه همه جو گیر نشن و نرن پشت سر هم بخرن

 34. رضا می‌گه:

  طراحی موتور گرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب ؟

 35. ممد می‌گه:

  این خودروسازی ماشینای سنگینش مردمو به کشتن میداده حالا با این نیمچه شاسی بلند میخواد چی کار کنه وای بحال پراید که بخواد تو جاده کنار اینا حرکت کنه اگه این ترمزش بد بگیره… حتی تندر ۹۰هم ترمزش بعضی اوقات درست نمیگیره بعد میخوان اینا بیان تو جاده… .

 36. عرشیا می‌گه:

  سلام با تشکر از گروه اسب بخار
  لطفا بفرمایید تفاوت طراحی موتور گرم در این خودرو با سایر موتورهادر چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ ممنون میشم پاسخ دهید

 37. ایلیا می‌گه:

  با سلام خدمت دوستانی که این خودرو را انتخاب و تحویل گرفته اند مبارکشان باشه لطف نماینددر مورد صدای موتور که آیا داخل اطاق شنیده میشه یا نه و اگر شنیده میشه آیا آزاردهنده است یا خیر اعلام نظر بفرمایند با تشکر

 38. غلامرضا می‌گه:

  ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج و آغاز ماه مبارك ربیع الاول، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می رساند، شرایط جدید پیش فروش دانگ فنگ H30 Cross از روز سه شنبه مورخ ۹۵/۰۹/۱۶ لغایت ۹۵/۰۹/۳۰ و یا تا زمان تکمیل ظرفیت و به شرح جدول ذیل ارائه می گردد:

  شرایط جدید پیش فروش دانگ فنگ H30 Cross

  – کلیه مبالغ به ریال است.

  – مبلغ مابه التفاوت پس از صدور دعوتنامه تعیین می گردد.

  – در این بخشنامه، امکان صلح تا دو مرتبه فراهم می باشد .

  زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۰۹/۱۶ می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.