کارمانیا
مدیران خودرو

تست و بررسی لیفان ۸۲۰ بازار ایران

تست و بررسی لیفان 820 بازار ایران
در سفر یک روزه‌ای که به شهر بم و منطقه اقتصادی ارگ جدید داشتیم، شرایطی از طرف کرمان موتور فراهم شد تا خط تولید محصولات را بازدید کنیم و در مراسمی، دو محصول جدید این شرکت را که به زودی وارد بازار می‌شوند مورد بررسی و آزمایش قرار دهیم. اولین محصول لیفان ۸۲۰ بود که ششم بهمن ۱۳۹۴ در نمایشگاه خودرو کرمان رونمایی می‌شود و دومین خودرو، جک S5 اتوماتیک بود که بزودی به بازار عرضه می‌شود. با توجه به امکانات و شرایط، خودرو را به پیست مخصوص تست فنی کرمان موتور بردیم و در آنجا برخی پارامترهای قابل سنجش را در قدم اول برای لیفان ۸۲۰ به چالش کشیدیم.
لیفان ۸۲۰، لوکس‌ترین لیفان بازار
تست و بررسی لیفان 820 بازار ایران
شرکت کرمان موتور که سال‌هاست محصولات لیفان را در ایران مونتاژ می‌کند، به تازگی آخرین محصول سدان این برند چینی را روی خط مونتاژ آورده است و بعد از ماه‌ها، قصد عرضه آن را به بازار دارد. این تعویق در عرضه، به زمان تست این خودرو برمی‌گردد که به گفته کارشناسان کرمان موتور، لیفان ۸۲۰ در ایران تست‌های بلند مدتی را گذرانده تا بتواند برای عرضه در بازار آماده شود. از اوایل امسال بود که این ماشین در مکان‌های مختلف حاضر شد تا مردم ذهنیتی از آن پیدا کنند. ولی همیشه مشخصات این خودرو و عملکرد آن برای کسی به طور واضح مشخص نبود. در برنامه بازدید روز دوشنبه ۲۲ دی ماه، به ملاقات با لیفان ۸۲۰ رفتیم تا از آن اطلاعاتی به‌دست آوریم. خودرویی‌هایی که خبرنگاران با آن‌ها بررسی را انجام می‌دادند، همان نسخه‌هایی بود که در شرکت کرمان موتور تولید شده بود و قرار است به‌زودی وارد خیابان‌ها شود. موتور ۸۲۰ به فناوری VVT مجهز است ۲٫۴ لیتر حجم دارد. با توجه به اعلام کمپانی لیفان، این موتور توانایی تولید ۱۶۴ اسب بخار و ۲۲۶ نیوتون‌متر گشتاور دارد. این خودروی لوکس چینی، با گیربکس اتوماتیک به بازار ایران عرضه می‌شود. لیفان، برای ۸۲۰ یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک را انتخاب کرده است که قابلیت تعویض دنده به صورت دستی و در حالت رانندگی برفی قرار می‌گیرد و فرمان این خودرو نیز از نوع هیدرولیک است.
تست و بررسی لیفان 820 بازار ایران
حال وقت آن فرارسیده بود که داخل لیفان ۸۲۰ بشینیم تا آن‌را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم. از بدو ورود متوجه کیفیت بهتر این خودرو نسبت به ماشین‌هایی مانند جک J5 و لیفان ۶۲۰ می‌شویم. وقتی داخل کابین خودرو نشستیم، کیفیت بهتر داخل هم باز نسبت به سایر خودروهای کرمان موتور، مزیتی برای ۸۲۰ به حساب می‌آمد. از همین جا معلوم بود که گارانتی بیشتر برای ۸۲۰ تا حد زیادی قابل درک است. زیرا به مراتب کیفیت ساخت و مونتاژ بهتری در این خودرو رعایت شده بود. روکش صندلی‌ها از نوع چرم مصنوعی مشکی بود که کمی‌کیفیتش با بقیه خودروهای چینی متفاوت بود. البته می‌شد حدس زد که در صورت نگهداری نامناسب، چرم صندلی‌ها اولین چیزی است که آسیب می‌بیند. داخل کابین خودرو امکانات به نسبت خوبی وجود داشت. استارت خودرو با دکمه انجام می‌شود و روی فرمان، کروزکنترل نصب شده است. صندلی راننده برقی در جهات مختلف بود و از گرم‌کن دو حالته در آن استفاده شده است. سیستم تهویه از نوع اتوماتیک تک‌کاناله است. یکی از معایب در ۸۲۰ این است که تهویه صورت برای ردیف عقب در نظر گرفته نشده است و تنها باد از زیر صندلی‌های جلو به عقب جریاد دارد. با توجه به این که فضای ردیف عقب لیفان ۸۲۰ به نسبت رقبا بزرگ و مبله است، توقع می‌رفت این آپشن ساده در خودرو تعبیه می‌شود. سان‌روف هم جزو امکاناتی است که این روزها در هر محصول چینی وجود دارد و به تبع آن، در ۸۲۰ هم یافت می‌شود. مانیتور لمسی بزرگی بالای سیستم تهویه قرار دارد که کیفیت نمایش آن مطلوب بوده و خطوط و مسیر پارک را به طور نوسانی با دوربین دید عقب مشخص می‌کند. سیستم رهیاب هم جزو امکاناتی است که با اتصال یک SD MAP در این خودرو فعال می‌شود. در بخش امکانات ایمنی می‌توان اشاره کرد که خوشبختانه نسخه چهار ایربگ این خودرو به بازار ایران آمده که دو کیسه هوای جانبی در صندلی‌های جلو دارد. هم‌چنین تجهیز ۸۲۰ به سیستم پایداری و کنترل کشش باعث شده است پارامترهای ایمنی در این خودرو به نسبت برخی رقبا بهتر رعایت شود. دی‌لایت و سنسور نور هم جزو امکاناتی است که این روزها ایرانیان خیلی به آن‌ها علاقه دارند و چینی‌ها با شناخت نبض بازار، آن را در نسخه موجود در ایران قرار داده‌اند. سنسور پارک جلو جزو آپشن‌هایی است که در نسخه‌های فول این خودرو قرار دارد که در ایران عرضه نمی‌شود. در نهایت پس از بازدید از اتاق خودرو، نوبت آن رسید تا کمی ‌تجربه رانندگی از این سدان کشیده چینی به‌دست آوریم.
تخت گاز برای یافتن معایب ۸۲۰
تست و بررسی لیفان 820 بازار ایران
با زدن دکمه استارت خودرو را روشن کرده و به سمت جاده تست حرکت کردیم. در ابتدا شاهد بودیم که فرمان نرمی‌ خوبی دارد و چسبندگی قابل قبولی را با توجه به سرعت به راننده القا می‌کند. دنده‌ها پشت سر هم تعویض می‌شدند و نرمی‌ در آن‌ها احساس می‌شد. با فشردن پدال گاز خودرو، دنده معکوس توسط خودرو، اعمال و شروع به شتاب‌گیری در هر سرعتی می‌کرد. نکته‌ای که باید به آن اشاره شود این است که برخی توان تولید موتور ۲٫۴ لیتری لیفان را ۱۵۷ اسب بخار می‌دانند که گویا نسبت به حجم موتور، بازده کافی ندارد. ولی در راننده‌گی‌های عادی و نرم می‌توان گفت که راننده را راضی می‌کند. با توجه به اینکه اتاق این خودرو سروصدای کمی ‌دارد و کمتر صدایی از بیرون به داخل می‌آید، ۸۲۰ می‌تواند برای خیلی از مشتریان دلچسب باشد. اما اگر اهل گاز دادن و معکوس کشیدن باشید، شاید ۸۲۰ خودرویی نباشد که برایتان مناسب باشد. درست است که قدرت موتور جواب مالکین ۸۲۰ را می‌دهد و کم نمی‌آورد، ولی این موتور برای شتابگیری‌های سریع ساخته نشده است. در شتاب‌گیری که در حالت ایستاده انجام دادیم، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو را در شرایط معمولی و با امکانات ساده بین ۴/۱۲ تا ۱۳ ثانیه ثبت کردیم. از عملکرد گیربکس هم متوجه شدیم که حالت اکونومی ‌در آن به طور کامل رعایت شده است، زیرا در دنده‌های سبک قابلیت شتاب‌گیری معمولی هم کم بود و نیاز به معکوس کشیدن در خودرو احساس می‌شد. در حین تخت گاز رفتن هم بعد از هر اعمال دنده مثبت، با خلاصی گازی مواجه می‌شدیم که در وسط گاز دادن‌های ما زیاد خوش‌آیند نبود. هم‌چنین در دورهای بالای چهار هزار، صدای موتور به صورت صدای بم و گرفته به اتاق می‌آمد که در برخی خودروها رایج است.
تست و بررسی لیفان 820 بازار ایران
پس از اینکه به این نتیجه رسیدیم که ۸۲۰ خودرویی ملایم ‌است، وقت آن رسیده بود تا کمی ‌ترمزهای خودرو را به چالش بکشیم. در هر سرعتی ترمزهای این خودرو را تست کردیم و پس از ترمز‌های کوبنده، کمی ‌فرمان را به راست دادیم تا تخلیه بار وزنی خودرو را بسنجیم که آیا باعث کله کردن خودرو و گیجی فرمان می‌شود یا خیر؟ و دوباره در مسیری صاف به ترمزها فشار زیاد آوردیم که نتیجه این شد: کمتر گیجی فرمانی احساس می‌شد. اما در برخی مواقع با توجه به اتاق بزرگ خودرو، توقع ترمز قوی‌تر از خودرو را داشتیم. در کنار این مسئله جایی نبود که ترمزهای ۸۲۰ ما را نگران کنند. در کل می‌توان گفت که حس رضایت‌بخشی را به ما القا کرد و توقع ما را بالاتر برد. با سرعت بین ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت و گاهی کمتر و بیشتر، هندلینگ خودرو را با توجه به سرعت‌های متفاوت تست کردیم. بدون اغراق می‌توان گفت که لیز دادن این خودرو روی آسفالت اصلا کار راحتی نیست و فرمان به دقت عمل می‌کند و هندلیگ خودرو بسیار به نسبت رقبای چینی دیگر بالاست. گویا سبک طراحی یک خودروی به نسبت بزرگ خانوادگی در لیفان ۸۲۰ رعایت شده است. پس از چند دور، خودرو را در مسیر تست کوبش و سرو‌صدا بردیم تا در سطوح مختلف خودرو سنجیده می‌شد. وقتی از نواحی زبر و قلوه‌کن جاده تست رد می‌شدیم، صدای لاستیک‌ها به اتاق می‌آمد، ولی به داشبورد و ادوات خودرو منتقل نمی‌شد که باعث ارتعاش در آن‌ها بشود. هم‌چنین یکپارچه بودن داشبورد ۸۲۰ باعث می‌شود که بی‌سر‌وصداتر از سایر داشبوردهای چند‌تکه باشد. وقتی به اصلی‌ترین چاله‌ها رسیدیم، از نرمی ‌خوب اتاق شگفت‌زده شدیم. طبق استاندارد گفته شده از جانب کارشناس همراه، باید از این دست‌اندازهای نامتوازن با سرعت بین ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر به طور یکنواخت رد می‌شدیم. در این مسیر چند متری صدایی از خودرو نشنیدیم و تعلیق خودرو به خوبی بعد از رها شدن از چاله‌ها ثبات ۸۲۰ را حفظ کرد.
پس از دور زدن با سه خودروی لیفان ۸۲۰ و سنجیدن آنها نسبت به یکدیگر، به این نتیجه رسیدیم که این خودروی چینی می‌تواند در رده کیفیت قابل قبول برای مشتریان قرار گیرد. زیرا در داخل آن به مراتب کیفیت بهتری کار شده و توانایی موتور و گیربکس برای یک خانواده، کافی و رضایت‌بخش است. خلاصی گاز بعد از تعویض دنده در دور بالا و شتاب‌گیری ضعیف می‌تواند دلیلی باشد که خریداران چینی هم از ۸۲۰ دلسرد شوند و به سراغ ماشین دیگر بروند. ولی در مجموع فضای کابین مناسب، امکانات تقریبا به‌روز، صندوق حجیم، مصرف سوخت متعارف، دوره گارانتی بالاتر نسبت به سایر محصولات و نرمی‌ خودرو می‌توان دلیلی باشد که چینی‌سواران ایرانی برای سفرهای خانوادگی خود لیفان ۸۲۰ را انتخاب کنند. احتمال می‌رود که ۸۲۰ با قیمتی در محدوده ۸۰ میلیون تومان به بازار ایران ارائه شود.
روزنامه دنیای خودرو خودروی – حسین دلاور و محمدمهدی تفضلی
همچنین میتوانید بررسی ویدیویی لیفان ۸۲۰ را در اینجا مشاهده نمایید.

گالری تصاویر:

39 Responses to “تست و بررسی لیفان ۸۲۰ بازار ایران”

 1. سپهر گفت:

  عينا طراحي داخلي تويوتا رو داره

 2. روزبه گفت:

  سلام ، به نظرت من پلتفرم اين ماشين دقيقاً از روي تويوتا كمري كپي شده ، واين كاملاً از روي داشبوردش كه عين كمريه مشهوده، چيني ها فقط كپي بلدن

 3. امیررضا عباسی گفت:

  بازم یه چینی دیگه .داخلشو سعی کرده مثل تویوتا بشه ولی زهی خیال باطل.۸۰ میلیون !

 4. علیرضا گفت:

  اگه شتابش حدود ۹-۱۰ بود عالی بود

 5. ۹۳ ایران ۶۳ گفت:

  طراحی بیرونی این خودرو بسیار شبیه به سوناتا ۲۰۱۵ میباشد
  فیلم شتاب گیری خودرو رو در اینستاگرام تون مشاهده کردم زیاد این ماشین حرفی برای گفتن نداره
  امیدوارم با وجود اجرایی شدن برجام و ورود شرکت های خودروسازی معتبر جهان در ایران عزیز، دیگر شاهد این خودروهای چینی در بازار کشور نباشیم

 6. سید گفت:

  سلام.
  ممنون بابت بررسی خوبتون.
  فیلمشم گرفتید!؟
  اگه فیلم بررسیش باشه بهتره.
  بازم خیلی خیلی ممنون از رهنمایی و بررسیتون.

 7. ارشيا گفت:

  لوكس نيست ولى حداقل از لوكس هاى سايپا بهتره كه ۴ تا چراغ عوض ميكنن زشت تر هم ميشه بعد ميگن لوكس

 8. ناصر گفت:

  تویوتا؟؟این ماشین کپی برابر اصل آئودی A6 هست.یه سرچ کن میبینی

 9. حامد گفت:

  سلام.عقبش که کپی سوناتا YF.داخل هم تویوتا .چراغهای جلو هم شبیه BMW.اگه جلو پنجره یکم ارتفاعش بیشتر بود زیباتر میشد.الان شبیه ماشین اسباب بازیه جلو پنجرش!!

 10. فرهاد مقدس گفت:

  صد البته خودروی چینی هیچ وقت قابل مقایسه با خودروی اروپایی و ژاپنی و حتی کره ای نیست ولی خداییش از ماشینای ایرانخودرو بهتره

 11. سید گفت:

  پلت فرم کمریه.
  طراحی عقبشم مثل لکسس و بی ام دبلیو و جلوشم عین آئودی A6 هست

 12. سعید.م گفت:

  با آقا ناصر موافقم ولی فقط برای ظاهر خارجی

 13. سهیل گفت:

  با این وضع دلار و تعرفه گمرکی دوستان انتظار چی و دارن؟؟
  ارزونترین ماشین اروپایی و هم بیارین زیر ۱۰۰ تومن نمیشه!
  انتظار دارین با ۸۰ تومن سوار بی ام و سری ۷ بشین؟

 14. حسن گفت:

  با سلام خدمت تیم خوب اسب بخار.بنده مقاله رو خوندم و ماشین مهقولی به نظرم اومد.شما که این ماشین رو تست کردید بگید میارزه یعنی مثلا اگه با b50f مقایسه بشه بهتره یا نه.
  بازهم ممنون .من بی صبرانه منتظر تست ویدئویی این ماشین هم هستم.

 15. محمد گفت:

  احیانا موتور کمری روش سوار نیس؟ زیر کاپوت کمری عینا همینه! بلوک موتور، مانیفولد اگزوز، جای باتری و حتی شمایل ورودی هوا و … با کمری مو نمیزنه!

 16. حسین گفت:

  سلام،موتور و گیربکسش ساخت خود لیفانه؟یامثل آسا و جک ازشرکتی معتبره؟

 17. میلاد گفت:

  ۸۰تومان واسه لیفان چینی؟!!!!
  چین اصلا ماشین خوب هم داره؟!!!!
  با این پول مزدا نیو-سراتو و یا ماشین های این رده رو کارکرده بگیریم بهتر نیست؟!!!
  ماشین های چینی کلا فقط تا یک ماه اول سواریشون بد نیست اما بعدش گندشون درمیاد

 18. مهدی گفت:

  سلام
  نمیدونم چرا انقدر گیر دادین به ماشین های کره ای و چینی!!
  لطفا تست از ماشین های بنز و bmw لکسوز و هوندا هم بزارید
  ممنون

 19. حسام گفت:

  به نظر من دوستان ایراد الکی میگیرن. این ماشین آپشنهای خوبی داره و صرف چینی بودن نمیشه گفت بده. ضمنا دوستان توجه کنن که ماشینهای ایران خودرو و سایپا از چینی ها به مراتب بی کیفیت تره. حداقلش اینا مستقیم میگن ما چینی هستیم ولی سایپا و ایران خودرو چی؟؟؟ واقعا فکر میکنیم داریم ماشین فرانسوی سوار میشیم؟؟؟
  به نظرم این ماشین خوبه. همه چیز هم داره و کاملا قابل رقابت با خودروهای هم سطح خودش مثل جیلی و بسترن و سراتو هستش
  حتی به نظرم از نظر آپشن حداقل از بسترن و سراتو بهتره و از نظر قیافه هم از جیلی بهتر
  ممنون

 20. رضا گفت:

  قابل مقایسه یا محصولات داخلی که نیست و از ماشینای کره ای و ژاپنی دست دوم با کارکرد بالا هم منطقی تر بنظر میرسه

 21. رضا گفت:

  جیلی شتابش از این خیلی بهتره

 22. آرمین گفت:

  ببخشید میشه درمورد خلاصی گاز بیشتر توضیع بدید و ۰ تا۱۰۰ ماشین دقیقا چقدر بود؟؟

 23. مهرادطاهری گفت:

  آقای دلاور قصد از مزاحمتم این بوده که رنگ بندی لیفان ۸۲۰ رو بگین خیلی ممنون میشم

  • حسین دلاور گفت:

   سفید و مشکی این روزها بیشتر تحویل داده میشه. ولی طیف رنگی کامل هست و گویا هنوز سفارشش برای مشتریان باز نشده

 24. محمد گفت:

  عاليه اين ماشين

 25. فرشید گفت:

  عین تویوتاست ، نه عین آنودیه ، موتورش عین کمریه ، آشغال چینی
  عین سوناتا میمونه ، از روی دماغ شوهر همه غضنفر کیی کردن ، یه ماه خراب میشه

  بس نیست حرفای بی سروته زدن ۴۰ سال پیش که ما خودرو میساختیم چینیا دوچرخه هم سوار نمیشدند
  الان ما با اونا مقایسه هم نمیشیم

  کدوم از این اساتید که اعلام کپی بودن کردن میتونند حتی بدنه بدون موتور مثل این کپی کنند
  به جای اینکه خودمون رو نقد کنیم چین رو نقد میکنیم خیلی خوبه

 26. خودرو گفت:

  هرکسی برای خودش یه عقیده ای داره اما باتوجه به بازار اقتصادی ایران در اینده ای نچندان دور بازار خودروی ایران بدست چینوهند میوفته شما اگر در نظر داشته باشین تمام ماشین های ایرانی از قطعات چینی تشکیل شده شما اگه بخوایی بری یه ماشینی از برند هیوندا که اصلن افرود خوبی نداره بخریی مطمئنا شلاق های خودش رو خورده این ماشینم به اندازه ای که جا داشته امکانات داده از نظر من که خوبه در مقایسه با رقیبایخودش مثل رنو سیمبل

 27. محمد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید . کرمان موتور می تواند با تولیدات با کیفیت تر خود گام های بزرگتری در عرصه خودرو در ایران داشته باشد . با تشکر

 28. رضا گفت:

  با سلام.اقا بالاخره نفهمیدیم خودروی چینی خوبه یا بده؟ هر کس یه چیزی میگه.من الان سمند دارم راضی هستم.بد نیست.خودروهای چینی ظاهرشون شبیه ماشنهای ژاپنی هست.منو راهنمایی کنید.

 29. حمیدرضا گفت:

  من نمیدونم چرا بعضیا خودرو چینی رو با مدل هایی مثل تویوتا و بی ام و تویوتا مقایسه میکنن،عزیز دلم شما اگه خیلی زرنگی و فکر میکنی خیلی حالیته ماشین چینی رو با یه ماشین در حدود قیمت خودش مقایسه کن،اصولا همه ماشین ها در این رنج قیمت همچین کیفیتی دارن
  درضمن بستگی به راننده هم داره،بابای من ۸ سال هست سمند ال ایکس داره هیچیش نیست سالمه بدون هیچ تصادفی فقط رنگش میریزه که همه سمندا همینجورین،ولی راننده هم هست که مرسدس رو تو چند ماه نابود میکنه ازبس گاز و ترمز میدن و بد استفاده میکنن
  حالا اینجوری که نمیشه بگیم سمند از مرسدس بهتره
  پس نتیجه میگیریم راننده هم نقش مهمی تو ماندگاری کیفیت خودرو داره
  چینی هم هر چی باشه به هرحال از ماشینای ایرانی بهترن،پس لطفا نیاین ماشین ۸۰ میلیونی رو با ۲۰۰،۳۰۰ میلیونی مقایسه کنین

 30. اکبر گفت:

  باسلام،یکماه تحویل گرفتم.اوایل مصرفش۱۰تا۱۳بود الان که ازهزار گذشته باکولر۷تا۸بیشتر نیست توشهری۱۰،هندلینگ بسیار قوی،کم صدا بودن،عملکرد بسیارخوبه گیربکس،کولر واقعا عالی،وکلا به قیمتش ارزش خریدن داره،کروزش بسیار عملکرد خوب وبموقع داره،وباحالت دستی شتاب بسیار خوبی داره،گفتنای گفتم منم اولش باترس ولرز فراوان رفتم ثبت نام کردم ولی الان راضیم.

 31. احمد گفت:

  به نظر من همیشه باید هر کالا را ارزش گذاری کاربردی کرد و با توجه به شر ایط ان خودرو و خدمات ان بررسی کرد-گزینه هایی مثل ۱-قیمت۲-امکانات ۳-کیفیت ۴-ایمنی ۵- کیفیت رانندگی ۶-خدمات و گارانتی و لوازم یدکی ۷-ظاهر خودرو ۸- کارکرد و شرایط خودرو برای خودروی دست دوم- با توجه به این شرایط خرید ۸۲۰ عاقلانه تر از تویوتا ۱۰ سال کارکرد-مگر تویوتایی که زیر ۵۰ هزارتا کار کرد داشته باشه که پیدا نمیشه-ولی به هر حال ۵ سال گارانتی ۸۲۰ اعتماد و اطمینان و ارامش زیادی به خریدا ر میدهد-از نظر افت قیمت هم اگر ۸۲۰ با ۵ سال کارکرد ۵۰ میلیون بخرند- تویوتا ۱۵ ساله را زیر ۵۰ خواهند خرید-یقینا هم خرابیهای تویوتا بیشتر خواهد بود-تویوتا ۱۰ ساله در لوازم و امکانات هم دچار کمبود بیشتری خواهند بود-فقط شاید در کیفیت و لذت رانندگی تویوتا ۱۰ درصد بهتر باشه

 32. رضا گفت:

  من راضی ام خودروی چینی بخرم تا سودی به شرکت ایران خودرو و سایپا نرسه با اون ماشینای مسخره ۲۰ سال پیششون ما بدبخت ترین مردم دنیاییم بهترین سرمایه های ملی رو داریم ولی مردم دستشون کوتاهه ازشون چون دولتمردان نمیخوان مردم تو اسایش زندگی کنن اگه تعرفه واردات خوردو رو بردارن ببینم ایران خودرو و سایپا میتونن دوام بیارن خدا لعنتشون کنه

 33. اشکان گفت:

  ضمن سلام و خسته نباشید به تمام بچه های تیم اسب بخار. یه سوال داشتم از جناب آقای دلاور، اینکه: با توجه به تخصص و تجربه ای که تا امروز نسبت به خودرو دارید. شخص شما اگر امروز بخواهید برای خودتان خودرو بخرید، بین بسترن b50f و لیفان ۸۲۰ کدام را انتخاب می کنید؟
  و مهمترین دلیل تان برای این انتخاب چیست؟
  با سپاس فراوان از زحمات شما و همکاران محترمتان در تیم اسب بخار.

 34. علي سام گفت:

  سلام خسته نباشيد.يه سوال داشتم.ميشه روي پخش اين خودرو سيستم هم نصب كرد؟منظورم ساب و آمپرفاير هست

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.