کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تجربه رانندگی با ام وی ام X33S

تجربه رانندگی با ام وی ام X33S
هفته گذشته شرایطی فراهم شد تا چند دستگاه ام وی ام X33S تجربه رانندگی حدود ۳۵۰ کیلومتر را در کنار مالکان این خودرو داشته باشیم.
خودروهای مورد بررسی ما نسخه های کارکرده X33S به حساب می آمدند که بین ۷ تا ۳۰ هزار کیلومتر پیمایش را ثبت کرده بودند. بدیهی است که این مقدار از کارکرد را نمی توان معیار مناسبی برای سنجش کیفیت یک خودرو در دوره استفاده دانست. ولی این فرصت باعث شد تا نگاهی نسبت به این کراس اوور چینی پیدا کنیم و بتوانید نظر مالکان آن را در خصوص این خودرو بشنویم.
درباره ی ام وی ام X33
تجربه رانندگی با ام وی ام X33S
ام وی ام X33 را می توان به عنوان یکی از محبوبترین کراس اوورهای چینی بازار معرفی کرد. این خودرو یکی از اولین کراس اوورهای چینی بازار بود که در دوره کمرنگ شدن وجود کراس اوورهای مطرح، توانست جایگاه خوبی را در بازار پیدا کند. البته که هیچگاه این خودرو تک دیفرانسیل نتوانست و نمی تواند که در جایگاه یک شاسی بلند تمام عیار ظاهر شود و بیشتر به خاطر نوع کلاس بنده و طراحی آن بود که مشتریان به سراغ آن آمدند. بعد از عرضه موفقیت آمیز X33 توسط مدیران خودرو، شاهد بودیم که مدل دنده ای آن با فیس لیفتی به بازار عرضه شد که آن هم فروش خوبی را ثبت کرد. بعد از آن در سال گذشته X33S به عنوان نسخه به روز شده این خودرو به بازار آمد و در حال حاضر به عنوان یکی از پرفروش ترین خودروهای مدیران خودرو شناخته می شود. جالب است بدانید که طبق آمار تولید انجمن خودروسازان، X33S همچنان به نسبت رقبا استقبال بیشتری را به خود می بیند. این خودرو در حال حاضر در دو مدل معمولی و اسپرت به بازار عرضه می شود که هر دو اتوماتیک هستند و تنها ظاهر نسخه اسپرت با مدل معمولی کمی متفاوت است. X33S با موتور دو لیتری ۱۳۹ اسب بخار و ۱۸۰ نیوتون متر به بازار عرضه می شود و گیربکس CVT هفت سرعته قدرت آن را به چرخ های جلو می رساند. برخی فکر می کنند که موتور دو لیتری این خودرو مشابه با پیشرانه تیگو۵ و ام وی ام ۵۵۰ است. ولی در واقع کد فنی این موتور متفاوت از دو خودرو دیگر معرفی می شود و چری می گوید که هر کدام از این موتورها بر اساس اتاق خودرو تنظیم شده اند. مدل اسپرت X33S قیمت ۷۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را در کارخانه دارد که در بازار آزاد با بهای حدود ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می شود. شرایط فروش آسان و اقساطی این خودرو باعث شده تا اکثر استقبال از این خودرو با شرایط منعطف صورت بگیرد و همین مسئله باعث شده تا قیمت نقدی این کراس اوور در بازار آزاد کمتر از بهای پایه شرکت باشد.
تجربه رانندگی با کراس اوور چینی پرفروش
تجربه رانندگی با ام وی ام X33S
تست ما از تهران آغاز شد و به سمت طالقان ادامه پیدا کرد و در بعد از ظهر آن روز دوباره به تهران بازگشتیم. در این تست تجربه رانندگی حدود ۲۲۰ کیلومتر را در جاده های بزرگراهی، ۸۰ کیلومتر در جاده های کوهستانی و حدود ۵۰ کیلومتر را در ترافیک شهری و خیابان ها بدست آوردیم. در X33S که در اختیار ما بود، پنج نفر حضور داشتیم. وقتی رانندگی را با این خودرو آغاز کردیم متوجه شدیم این کراس اوور اتوماتیک به درد خانواده هایی می خورد که آنچنان اهل شتاب گرفتن با خودرو نیستند. زیرا سبک فعالیت گیربکس X33S به شکلی است که شتاب خوب و قابل توجهی را به شما ارائه نمی دهد. مصرف سوخت ما با این خودرو در شرایط ترافیک شهری و جاده های کوهستانی با کولر روشن، حدود ۱۰٫۵ تا ۱۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر بود. باید اشاره کرد که کولر X33S حساس به دور موتور بالا بوه و وقتی به موتور فشار می آورید، قطع کن خودکار کولر وارد عمل می شود. این سیستم با توجه به گیربکس CVT باعث می شد که در گردنه های طالقان و برخی شتابگیری ها عملا بهره کمی از سیستم تهویه مطبوع این خودرو ببریم. ولی در جاده های کفی و با دور موتور ثابت، خنکی خوبی از دریچه های کولر X33S خارج می شود.
در بحث هندلینگ می توان گفت که شرایط X33S تا حدی نسبت به قبل خوب شده است. پایداری این خودرو را می توان در جاده ها قابل قبول و مثبت اعلام کرد. در نسخه های قبلی X33 برخی مالکان عدم تعادل این کراس اوور را در جاده های لغزنده یا سرعت بالا اعلام می کردند. همچنین عملکرد ترمزهای خودرو هم خوب بود و در سراشیبی ها به نسبت مطلوب واکنش نشان می داد. دو کیسه هوا X33S هم باعث شده تا این خودرو در بحث ایمنی از سایر رقبای چینی عقب نماند.
کیفیت مواد به کار رفته در ساخت X33S هم آنچنان بد نیست و تا حدی توجیه پذیر است. طبق گزارش ISQI کیفیت این خودرو در برخی وارد از رقبایی چون لیفان X60 یک پله بالاتر است. در نسخه های کارکرده ای هم که در تست ما حضور داشتند، آنچنان با افت کیفیت خاصی روبه رو نشدیم. یکی از مشکلات X33S را می توان کشش نه چندان قوی در سربالایی ها اعلام کرد. وقتی با پنج سرنشین حرکت خود را در شیب آغاز می کردیم، عملا با ضعف گیربکس روبه رو بودیم و حتما باید از حالت L یا همین سنگین جعبه دنده استفاده می کردیم. برخی مالکان به کشش نه چندان مطلوب این خودرو در هنگام دنده عقب هم اشاره می کنند. ولی به گفته مالکان X33S گیرکبس CVT این خودرو قلق خاص خود را دارد و باید به آن عادت کنید تا بتوانید کشش خوب آن را لمس کنید. برای همین بهتر زیاد در این خصوص بحث نکنیم.
وقتی رانندگی عادی و یکنواختی را با این کراس اوور پرفروش دارید، صدای موتور و گیربکس آنچنان وارد کابین نمی شود و تنها هنگام شتابگیری هاست که نفوذ صدای به داخل کابین زیاد می شود. از نکات مثبت X33S، می توان به امکانات به نسبت خوب آن اشاره کرد. این خودرو به دی لایت، کروزکنترل، فرمان حساس به سرعت، سیستم تهویه اتوماتیک، نمایشگر ۸ اینچی لمسی، تودوزی چرم مصنوعی، سانروف، دوربین و سنسور دنده عقب و… اشاره کرد. یکی از ویژگی های خوب این خودرو در بازه قیمتی ۷۰ تا ۹۰ میلیون تومان، سیستم صوتی به نسبت کامل آن است که می تواند به صورت مستقیم اطلاعات گوشی را برای روی نمایشگر خود نشان دهد و انواع سیستم عامل های اندروید و IOS را ساپورت کند. البته که هنگام اتصال گوشی آیفون به این خودرو با کمی تاخیر مواجه می شویم. عملکرد سیستم صوتی X33S نه بسیار خوب است و نه بد. می توان آن را به عنوان یک سیستم صوتی معمولی قبول کرد. وقتی با X33S برخی تپه های خاکی را بالا و پایین رفتیم، سیستم تعلیق آن به نسبت نرم عمل کرد و تا حدی زاویه ورود و خروج آن خوب بود. قابلیت تیپ ترونیک گیربکس CVT این کراس اوور مونتاژی هم یکی از ویژگی های خوب آن به حساب می آید که تا حدی مالکان آن را وسیله کمی برای شتابگیری خودرو می دانند. وقتی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت با کروز کنترل رانندگی می کنید، می توانید به حالت تیپ ترونیک بروید و وضعیت دنده را در حالت ۷ قرار دهید تا دور موتور کم شود و از طرفی مصرف سوخت ترکیبی کمتر از ۸٫۵ لیتر را در جاده های کفی تجربه کنید. فضای کابین و بار به نسبت خوب و بزرگ هم از دلایلی است که این روزها بسیاری خریداران X33S را به عنوان خودرویی خانوادگی انتخاب می کنند.
نظر مالکان X33S در مورد انتخابشان
تجربه رانندگی با ام وی ام X33S
برایمان جالب بود که در جمع مالکان X33S افرادی بودند که نسخه های قبلی این خودرو را داشته اند و یا قبلا هم از محصولات مدیران خودرو استفاده کرده اند. بدیهی است که سبک بازاریابی مدیران خودرو باعث شده تا حس وفاداری مشتریان نسبت به خودروهای این شرکت نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کند. بسیاری از مالکان این خودرو شرایط فروش آسان و کیفیت مطلوب خودرو را از عوامل انتخاب X33S می دانند. همچنین رضایت خوب آن ها از خدمات پس از فروش این خودرو یکی از عوامل درست بودن انتخابشان از جانب مالکان اعلام می شد. ولی آن ها بر این عقیده بودند که مدیران خودرو باید وضعیت خدمات پس از فروش خود را ارتقا دهد و برخی مشکلات فنی را برای این خودرو حل کند.
به هر حال X33S خودرویی است که با همه کمی و کاستی و خوبی ها، توانسته نظر مشتریان زیادی را به سمت خود بکشد. به هر حال X33 خودرویی است که در سال ۹۵ بیش از پنج هزار و ۹۰۰ دستگاه از آن در کارخانه مدیران خودرو تولید شده است و این نشان می دهد، به نسبت رقبایی که کمتر از سه هزار دستگاه از آن تولید شده است، محبوبیت خوبی را در بازار دارد. البته شرایط فروش اقساطی این خودرو یکی از دلایل اصلی استقبال از X33S است. مدیران خودرو اگر می خواهد که این خودرو فروش بهتری را داشته باشد، با تدابیری را اتخاذ کند تا افت قیمت این کراس اوور در بازار آزاد کمتر از شرایط فعلی باشد تا مشتریان بیشتری به سمت X33S بیایند. هنوز نمی توان گفت که بعد از چند سال تا چه حدی این خودرو چینی افت کیفیت را تجربه می کند. ولی با تجربه رانندگی با نسخه هایی که حدود ۳۰ هزار کیلومتر راه رفته بودند و برخی نسخه ها هم به عنوان مدل های تست با ما همراه بودند، می توان گفت که حداقل نسبت به روز اولشان آنچنان افت خاصی را نداشته اند.
گروه مستند اسب بخار
حسین دلاور و محمد مهدی تفضلی
عکس ها: عرفان حمیدی

زمان ارسال پست: ۱۲ تیر ۱۳۹۶ | ۹:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

7 Responses to “تجربه رانندگی با ام وی ام X33S”

 1. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  چرا اتاق خبر این هفته نداشتید ؟؟؟ لطفا فیلم بررسی خودروهای زیر ۴۰ میلیون تومان هم بزارین همه مردم پول دار نیستن به خدا

 2. عادل گفت:

  سلام و خسته نباشيد ميگم خدمت دست اندر كاران سايت خوب اسب بخار
  احساس ميكنم اونقدر به مديران خودرو به عنوان يكي از بهترين و باكيفيت ترين توليد كننده هاي خودروهاي چيني بها نمي ديد.
  به عنوان مثال با اين مديران خودرو با راه اندازي سايت toptec.ir قدم مهمي جهت ارتقا بازار دست دوم خودروهاش برداشت اما شما به يك خبر خيلي كوچيك در مورد اين مسئله بسنده كرديد.
  يا با وجود اين كه تيگو ٥ با كيفيت ترين خودرو چيني كشور تو كلاس خودشه اما يه بررسي ساده ازش نگذاشتيد.
  ازتون خواهش ميكنم حتما يه بررسي ويديوئي جامع و كامل از تيگو٥ و مقايسش با جك اس٥ تو سايتتون قرار بديد.

 3. اسپورت گفت:

  ضمن عرض خسته نباشید ام وی ام ۵۵۰ ۱۳۹ اسب بخار قدرت داره نه ۱۳۲
  سایت رسمی مدیران خودرو تو کاتالوگ نوشته

  • حسین دلاور گفت:

   خواهشا به سایت رسمی شرکت مراجهه کنید و کاتالوگ رسمی نسخه لاکچری رو دانلود کنید

 4. جی تی گفت:

  سلام
  تشکر میکنم از از حسین دلاور گرام و محمد مهدی تفضلی عزیز بابت تهیه این گزارش خواستم بدونم شتاب صفر تا صد گرفتید؟ اگر این کارو انجام دادید لطف کنید و بفرمایید حدودا چند ثانیه شد و نسبت به مدل قبلی خودرو از نظر شتاب بهتر شده یا خیر؟ و همچنین در مورد کشش خودرو هم خواستم جویا شم و بدونم کشش خودرو در حد چه ماشینیه؟ میدونم که از نظر کلاس با ۴۰۵ کاملا متفاوته اما ایا از نظر کشش در حد ۴۰۵
  موتور xu7هست یا خیر؟ ممنون میشم جوابمو بدید

 5. حسین گفت:

  من این خودرو رو دارم و تا حالا هم باهاش ۱۷۰۰۰ تا رفتم ، ماشین خوبیه فقط باید خدمات پس از فروشش رو تقویت کنن. این گزارش هم گزارش خوبیه و کاش این خودرو رو با توجه به قیمتش با ماشین همترازش تست و بررسی کنید. متاسفانه چون این خودرو موتور و گیربکس مشابه با تیگو ۵ داره ، خود شرکتش با توجه به سوددهی بیشتر تیگو ۵ اصلا در خصوص X33S تبلیغ مناسبی انجام نمیده و همش تیگو ۵ رو تبلیغ و یا تو سایت ها بررسی می کنن که به نظرم یه مقدار در حق این ماشین بی انصافی میشه چون با این قیمت به نظرم رقیبی نداره

 6. مهدی گفت:

  با سلام
  به نظر من اگه اون دوسه تا ابشن روی تیگو هفت رو هم روی این ماشین میزاشتن این ماشین از تیگو ۵ هم خیلی بهتر میشد چون واقع اتاق بدنه و گیربکس کاملا با هم همخوننی دارن

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.