کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

تجربه رانندگی با ام وی ام ۵۵۰

تجربه رانندگی با ام وی ام 550
شرکت مدیران خودرو چند سالی است که ام وی ام ۵۵۰ را به بازار ایران عرضه کرده است.
این خودرو در بازار جهانی با لوگو چری عرضه می شود و به عنوان نسل جدید و به روز شده ام وی ام ۵۳۰ معرفی شده است. وقتی که ۵۵۰ به بازار ایران آمد از همان ابتدا گیربکس اتوماتیک CVT بر روی آن نصب شد تا بتواند شرایط رقابت را در بازار ایران داشته باشد. این سدان چینی که از ابتدا به صورت مونتاژ داخل به دست مشتریان ایرانی رسیده است، تا به امروز توانسته نظر افراد زیادی را به سمت خود بکشاند. در بازار ایران نسخه دنده ای ۵۵۰ قیمتی حدود ۵۴ میلیون تومان دارد و نسخه اتوماتیک آن هم در محدوده ۶۲ میلیون تومان معامله می شود.
هفته گذشته شرایطی فراهم شد تا سفر یک روز حدود ۳۵۰ کیلومتری را با ام وی ام ۵۵۰ دنده ای و اتوماتیک تجربه کنیم. در این بخش به معرفی و ارائه تجربه رانندگی خود با این محصول چینی مدیران خودرو می پردازیم:
با مشخصات MVM 550 آشنا شوید
تجربه رانندگی با ام وی ام 550
ام وی ام ۵۵۰ در بازار ایران با موتور دو لیتری چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ عرضه می شود. این پیشرانه ۱۳۲ اسب بخار را با گشتاور ۱۸۰ نیوتون متر تولید می کند. در نسخه دنده ای این نیرو توسط یک گیربکس ۵ دنده به چرخ های جلو و در نسخه اتوماتیک با یک جعبه دنده اتوماتیک CVT منتقل می شود. نسخه اتوماتیک این خودرو یک گیربکس پیوسته با قابلیت قرارگیری در وضعیت L و تیپ ترونیک ۷ سرعته دارد. فرمان هیدرولیک این خودرو عملکردی مانند خودروهای دیگر دارد و آنچنان متفاوت از سایر خودروها طراحی و ساخته نشده است. سانروف، دو کیسه هوا، تودوزی چرمی، کامپیوتر سفر، سیستم تهویه دستی و… از جمله امکانات ام وی ام ۵۵۰ به حساب می آید. به تازگی مدیران خودرو ۵۵۰ را در نسخه لاکچری هم عرضه می کند که به مانیتور و دوربین دنده عقب مجهز شده است. با اینکه از نظر مالکان ۵۵۰، این خودرو سدان امکانات کافی و کابردی را دارد، ولی از نگاه بازار رقابتی، نبود برخی امکانات ساده مانند امکان تنظیم ارتفاع صندلی راننده از کمبود های این خودرو به حساب می آید.
وقتی رانندگی شروع می شود
تجربه رانندگی با ام وی ام 550
تست ما از تهران آغاز شد و به سمت طالقان ادامه پیدا کرد و در بعد از ظهر آن روز دوباره به تهران بازگشتیم. در این تست تجربه رانندگی حدود ۲۲۰ کیلومتر را در جاده های بزرگراهی، ۸۰ کیلومتر در جاده های کوهستانی و حدود ۵۰ کیلومتر را در ترافیک شهری و خیابان ها بدست آوردیم. در تجربه رانندگی ما خودروهایی حضور داشتند که کارکردی بیش از ۳۰ هزار کیلومتر را ثبت کرده بودند. لذا این تست بیشتر معیاری برای سنجش کیفیت این خودروهای چینی به حساب می آید.
واقعیت مسئله این است که ام وی ام ۵۵۰ تا حد قابل قبولی به عنوان یک خودرو نرم خانوادگی به حساب می آید. وقتی نرمی ۵۵۰ را با رقبایی چون برلیانس H330، جک J5 اتوماتیک و دنا مقایسه می کنید، تا حدی بازی سیستم تعلیق آن نسبت به رقبا بیشتر است. البته که برخی این حرکت نوسانی سیستم تعلیق را آنچنان مطلوب ندانسته و اعتقاد دارند که حرکت متناوب خودرو در برخورد با چاله ها و سرعتگیرها، کنترل خودرو را سخت می کند.
در طول مسیر توانستیم که با کولر روشن مصرف سوخت کمتر از ۹ لیتر را در جاده های بزرگراهی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کنیم. همچنین در ترافیک های شهری و مسیرهای کوهستانی این عدد به ۱۰٫۲ و ۱۱ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر هم رسید. نسخه های دنده ای این خودرو از نظر کشش و راه رفتن به مراتب بهتر از مدل اتوماتیک بود. در گردنه و پیج های تند جاده های منتهی به طالقان، مدل دنده ای ام وی ام ۵۵۰ چالاکتر ظاهر شد. ولی نسخه اتوماتیک هم آنچنان بی جان بود. به هر حال کمی رانندگی و یافتن قلق گیربکس CVT این خودرو می شد تا شروع به حرکت خوب و کشش مناسب را جاده های کوهستانی داشت. هندلینگ و پایداری ۵۵۰ را می توان به نسبت خوب اعلام کرد. وقتی پایداری این خودرو را با پنج سرنشین به نسبت برخی رقبای دیگر مورد مقایسه می کنیم، می توان آن را در همان حد رقبا دانست. همچنین وضعیت L گیربکس که باعث می شد تا ۵۵۰ با سنگین ترین حالت حرکت کند، کنترل بهتری را در اختیار راننده می گذاشت. این حالت گیربکس می توانست در شیب های تند رو به پایین و رو به بالا حرکت یکنواختی را برای خودرو داشته باشد.
یکی از معایب رایج گیربکس های CVT که بیشتر در نسخه های چینی خود را نشان می دهد، صدای نا متعارف آن در دورهای بالا است. بدیهی است که بسیاری از افراد به علت ناآشنا بودن با گیربکس در بدو استفاده از آن، هنگام شتاب گیری با صدای زیاد گیربکس و موتور در کابین مواجه می شوند. ولی نکته ای عجیب که در گیربکس اتوماتیک ۵۵۰ وجود دارد، حالت تیپ ترونیک آن است که می تواند رانندگی لذت بخش تری را در اختیار راننده بگذارد. ولی همین حالت تیپ ترونیک بسیاری از مواقع باعث می شود که هوش راننده بر کامپیوتر خودرو پیروز شود. به عبارت ساده کامپیوتر گیربکس ۵۵۰ آنچنان باهوش نیست و در حالت D به صرفه رفتار نمی کند. این مسئله را زمانی متوجه شدیم که در جاده کفی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت، در حالت D گیربکس دور موتور حدود ۳۱۰۰ rpm بود و وقتی دسته دنده را در وضعیت تیپ ترونیک قرار دادیم، متوجه شدیم که خودرو به حالت اوور درایو کامل نرفته در در دنده ۶ قرار داد. وقتی خودرو را در دنده ۷ قرار دادیم دور موتور به کمتر از ۲۴۰۰rpm آمد و باز هم به صورت یکنواخت حرکت کرد. این یعنی اینکه خودرو بعد از چند دقیقه متوجه رانندگی یک نواخت راننده نشده و فشار به موتور را کمتر نکرده بود.
وقتی با مالکین ۵۵۰ صحبت می کردیم، انتخاب خود موجه می دانستند و از آن راضی بودند. همچنین آن ها کیفیت خدمات پس از فروش مدیران خودرو را در سطح مناسبی می دانستند، ولی توقع داشتند که شرکت باز هم خدمات خود را بهتر کند. برخی از مالکان ۵۵۰ که چند ده هزار کیلومتری را با خودرو خود رانندگی کرده بودند، به این مسئله اشاره می کردند که تنها هزینه های جاری را برای خودرو انجام داده اند و تا به حال ماشین آن ها را در جاده نگذاشته است. همچنین بر این مسئله پافشاری داشتند که خودرویشان نسبت به روز اول افت کیفیت خاصی را نداشته و شرایط آن ثابت مانده است.
به هر حال ام وی ام ۵۵۰ به عنوان سدان چینی مونتاژ داخلی در بازار کشور شناخته می شود که فروش خوبی را داشته است و توانسته نظر مشتریان زیادی را به سمت خود بکشاند. ولی بهتر است که مدیران خودرو معرفی این محصول را در بازار قوی تر انجام دهد تا بتواند افت قیمت این سدان را در بازار به نسبت رقبا کاهش دهد. یکی از دغدغه های خریداران خودروهای چینی افت قیمتی است که مالکان آن در آینده با آن روبه رو می شوند. در صورتی هم که مدیران خودرو بتواند امکانات ۵۵۰ را افزایش دهد و از طرفی کیفیت آن را بالا ببرد، بدیهی است که می تواند فروش بهتری را برای آن تجربه کند. در حال حاضر طبق گزارش موسسه ISQI، ام وی ام ۵۵۰ در اردیبهشت سال ۹۶ تنها یک ستاره کیفی را در رده قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان به خود اختصاص داده است. این در حالی است که رقبای این خودرو مانند برلیانس H300 و جک J5 از نظر کیفی در رده بالاتری قرار دارند. بدیهی است که خودروهای مورد بررسی ما افت کیفیت خاصی نداشته اند و مالکان خود را راضی نگه داشته اند، ولی مسئله اینجاست که برای جذب مشتری بهتر باید کیفیت پایه ام وی ام ۵۵۰ افزایش پیدا کند تا مشتریان قبل از انتخاب خودرو با خیال راحتی نسبت به خرید ۵۵۰ اقدام کنند.
گروه مستند اسب بخار
حسین دلاور و محمد مهدی تفضلی
عکس ها: عرفان حمیدی

زمان ارسال پست: ۱۰ تیر ۱۳۹۶ | ۷:۳۰ ق.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

19 Responses to “تجربه رانندگی با ام وی ام ۵۵۰”

 1. حسین گفت:

  امکانات کم (مثل تهویه دستی) ، ظاهر ناهماهنگ مخصوصا رینگ و لاستیک و بازده کم موتور (کمتر از موتور ۱۸۰۰ بسترن) از جمله مشکلاتش هست

 2. سیاوش گفت:

  از جمله ضعف ها میشه به نبود قطعات خودرو اشاره کرد بعضی قطعات اصلا کلن نایابده ولی چیری و جک چیز دیگن ولی mvmخیلی ضعیفه کیفیت صفر ایمنی منفی صفر

 3. کیا گفت:

  رینگ و ماشین به هم نمیان. ارتفاع ماشین هم خیلی بالاست. کلا ام وی ام تمام ماشین هاشو با ارتفاع بالا میسازه خریدار باید یه هزینه اضافی برای کاهش ارتفاع بزاره کنار بعد از خریدش

 4. اسپورت گفت:

  اسب بخار رو ۱۳۲ اعلام کرده بودید در صورتی که وب سایت رسمی مدیران خودرو در کاتالوگ ۱۳۹ اسب بخار اعلام کرده
  پیشرانه هم با تیگو ۵ مشترکه پس معلومه تیگو ۵ تو سر بالایی خیلی بد تر از اینه

 5. محمد ط گفت:

  سلام. دوستان به نکات خوبی اشاره کردند منم اینو بگم. صندلیاش خیلی راحتو خوش فرم نیس و نداشتن تنظیم ارتفاع که اشاره کردید. هنوز دلیل اینکه درجه آمپر آب رو نزاشتن رو متوجه نشدم که چرا نداره!!. کیفیت رنگ بدنه زیاد جالب نیس.. سیستم تعلیقش نسبت به جک جی ۵ ضعیف تره و شکایت زیادی ازش شده…

 6. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید.
  یه تست بلند مدت هم برای H330 یا H320 بزارید, این خودرو هم طرفدار زیاد داره ممنون میشیم اگه بررسیش کنید.

 7. علی گفت:

  سلام
  بنده از ابتدای امسال mvm550 خریدم . بسیار ماشین نرم و خوبیه و برای خانواده ما که ۵ نفریم خیلی جادار و در جاده هم هیچ وقت کم نمیآره. در کل از ماشینهای ایرانخودرو و سایپا خیلی بهتره .
  ما که ازش راضی هستیم و الحمدالله هیچ عیب و ایرادی هم نداره.

 8. عای گفت:

  با سلام آقا ماهم این ماشین از ۹۴ داریم اصلا از تا حالا خرجی نداشته وچیزی حدود ۴۵۰۰۰کارکرد داره وواقعا ماشینی هستش که تو جاده خیالت راحته ازش واز لحاظ قدرت موتوری حرف نداره وتورنج قیمتی خودش واقعا فوق العادست

 9. کامران گفت:

  درود بر شما.خسته نباشید.بررسی معمولی بود.ما انتظارمون از شما بیشتر از ایناست.شما که انقد ریز بینید چرا انقد ناقص بررسی کردین.شتاب ماشین چقدر بود؟کولر ماشین تو این گرما چطور بود؟ترمز ماشین،کیفیت رنگ،کیفیت چرم و …؟
  یک ستاره کیفیش بخاطر همین چیزایی بود که نگفتین؟کلا ارزش خریدش نسبت به رقباش چطور هست؟

 10. عرفان گفت:

  آقا ما که از این ماشین راضییم

 11. بهرام گفت:

  من هر چی نقد تو این سایت راجع به ماشینها خوندم همشون عالی، باکیفیت، راضی کننده و با خدمات پس از فروش بی نظیر بودن! ولی مردم چیز دیگه ای میگن. به نظرم کمی تجدیدنظر بکنید در رویه تون. یه جای کار داره میلنگه..

 12. محمد گفت:

  سلام
  آقای دلاور به نظرم مقاله منصفانه و نقدها هم به جا بود.
  البته یه جا گفتید اگه مدیران خودرو از ماشینش تبلیغ بیشتری کنه بازار دست دو بهتر میشه!
  دلاور عزیز شمارو به خدا مدیران خودرو و کرمان موتور و ترغیب به تبلیغ بیشتر نکن!! همین حالاشم کرمانی ها از سایت های بررسی خودرو گرفته تا سریال های تلویزیونی، همه رو به نام خودشون زدن!!! هر شبکه ای که بزنی و هر سایتی که بری پر همین ماشینای مظلوم و با کیفیت چینیه!
  ۲۱ تومن نقدا کارت کشیدم برای تحویل نقدی فوری پراید، ۲۶ روز بعد تحویل دادن!!
  رفیقم ۱۰ تومن داد به مدیران خودرو همون موقع تیگو۵ صفر و گرفت از دم قسط! تازه بعد ۷ ماه اقساطش شروع میشه!…دلاور جان کرمانی های عزیز خوب بلدن چطور ماشین چینی بفروشن،، نیاز به تبلیغات بیشتر نیست!

 13. علی گفت:

  سلام
  بنده هفته پیش با ماشینم ( ام وی ام ۵۵۰ ) یه مسافرت از کرج به چالوس داشتیم.
  هیچ ایرادی در رفت و برگشت نبود و همه چیز در مسیر عالی بود از نظر سرعت ، قدرت ، فرمان پذیری در پیچها ،ترمز

  در هیچ جا کم نیآورد

 14. علی گفت:

  مطمئنا من از مدیران خودرو هیچ ماشینی نمیخرم چون کلاهبردار هستند. شرکتی که در مزایده های خودش کلاهبرداری میکنه چه جوری میخواد خدمات پس از فروش ارائه کنه.
  الان یکماهه که تو مزایده مدیران خودرو شرکت کردم و برنده نشدم اما مبلغی که برای ضمانت شرکت در مزایده به حساب مدیران خودرو واریز کردم را عودت نمی دهند. حتی جواب تلفنها رو هم نمیدهند حالا فردا ماشینی که ازشون خریدید خراب بشه کی جوابگو خواهد بود؟

 15. مهدی گفت:

  اولین چیزی که در فروش خودروهای مدیران خودرو وجود داره تنوع در نوع فروش است که خریداران رو ترغیب به خرید میکنه وقتی شما یک کارمند باشی وپس انداز کمی داری بهترین شرایط رو مدیران خودرو در اختیار شما میگذاره وشما به صورت اقساطی صاحب خودرو میشوی باه شما اگر انتضارتان از یک ماشین چینی کیفیت اروپایی و اسیای جنوب شرقی باشه شما رو راضی نمیکنه ولی اگر با ماشینهای ایران خودرو وسایپا مقایسه کنی خیلی بهتر ند بازار دست دوم این ماشینها رو هم مافیای خودرو کشور خراب کردن که ملت از این ماشینها خریداری نکنند و ذکر این نکته خدمت خوانندگان که به خودرو به چشم سرمایه نگاه نکنیم باید از امکانات خودرو استفاده کرد ولذت برد

 16. علی گفت:

  سلام من ۵۵۰ لاکپری خریدم اما هر کاری میکنم نمیتونم مبایل سونی z1 را به پخش این ماشین از طریق کابل و نرم افزار Mobile mirror نصب کنم لطفا راهنماییم کنید

 17. مهدی گفت:

  علی اقا از طریق بلوتوث وصل شو

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.