فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

اولین تست و بررسی MG360 در ایران

اولین تست و بررسی MG360 در ایران
اوایل پاییز بود که گزارشی از خط تولید شرکت صنعت خودرو آذربایجان تهیه کردیم و به صورت رسمی، مونتاژ محصولات MG در این شرکت آغاز شد. بعد از گذشت چند ماه و پیش از عرضه به بازار این خودرو، شرایطی فراهم شد تا تست و بررسی از اولین محصول مونتاژی MG در ایران داشته باشیم. MG360 به عنوان اولین محصول تولید و مونتاژ داخل این برند چینی شناخته می شود که تا پایان سال جاری روانه جاده ها و خیابان های کشور خواهد شد.
در این بخش از روزنامه دنیای خودرو، اولین تست و بررسی MG360 در ایران منتشر شده است که به برخی ویژگی های این خودرو تازه وارد اشاره می کند:
۱- MG360 چگونه به ایران آمد؟
اولین تست و بررسی MG360 در ایران
کمپانی سایک چین به عنوان مالک برند MG انگلیس، چند سالی است که در بازار جهانی فعالیت گسترده ای را آغاز کرده و هر از چند گاهی محصولات جدید را به بازار معرفی می کند. سایک در بازار چین به عنوان بزرگترین خودروساز آن کشور شناخته می شود و در بازار جهانی، رتبه هفتم تیراژ تولید را دارد. همچنین در بحث تراز مالی و اعتبار، در رتبه چهلم جهانی میان تمام کمپانی های نفتی، بانکی، اقتصادی، مهندسی، صنایع هوایی، صنایع خودروسازی و…. قرار دارد. از همین رو می توان به حضور این کمپانی در ایران احساس رضایت داشت و گفت که احتمالا بزودی اتفاق های خوبی برای محصولات این برند در بازار ایران می افتد. سایک با همکاری شرکای ایرانی، شرکت ام جی پارس را در ایران تاسیس نمود و با سرمایه گذاری مشترک، برنامه مونتاژ محصولات خود را از خط تولید ایران آغاز کرد. در قدم اول شاهد سرمایه گذاری ۴۰ میلیون دلاری برای این همکاری هستیم و به گفته مسئولان این شرکت، تا ۵ سال آینده این رقم همکاری به ۴۰۰ میلیون دلار می رسد. سایک ۳۶۰ خودرویی است سدان که در بازار جهانی با برند MG عرضه می شود و خط تولید ایران، برنامه صادرات این خودرو را به شش کشور دیگر با برند MG دارد.
۲- در نگاه اول MG360 چگونه است؟
اولین تست و بررسی MG360 در ایران
وقتی اولین برخورد را با MG360 دارید، احتمالا شما را به یاد خودروهای دیگر از این برند می اندازد. پلتفرم مشترک این خودرو با ام جی GT در بخش های مختلف خودرو قابل تشخیص است و حتی در بسیاری از قطعات شباهت فنی دارند. تفاوت اصلی ۳۶۰ با GT در بخش طراحی ظاهری است. طراحی MG360 تا حد زیادی خانوادگی است و در برخی جزئیات طراحی اسپرت را هم یدک می کشد. ولی در طراحی MG GT بیشتر با ظاهری اسپرت و جوانپسند طرف هستیم که تا حدی جذابیت را برای قشری خاص فراهم می کند. در بخش طراحی داخلی نیز ام جی ۳۶۰ با ام جی GT برابر است و تنها در برخی جزئیات با هم تفاوت دارند. به عنوان مثال طراحی صفحه کیلومتر MG360 تلفیقی از طراحی آنالوگ و دیجیتال است و حس متفاوتی را به راننده می دهد. ولی شاید همین حس آنالوگ آن هم به این سبک برای برخی افراد به عنوان جذابیت به حساب نیاید و گاهی ضعف دیده شود.
در نگاه از بغل خودرو طراحی ساده و در عین حال متعادلی دارد. خطوط طراحی روی آن شلوغی بیهوده را جلوه نمی دهند و تا حد زیادی به زبان یک خودرو اقتصادی با مخاطب صحبت می کنند. با نگاهی گذرا به در عقب خودرو این خودرو، می توان فهمید که طراحان MG و سایک، فضای مناسبی را برای ردیف عقب در نظر گرفته اند. ولی وجود قوسی داخل شاسی در ردیف عقب باعث شده تا فضای پا برای فردی که در قسمت وسط صندلی عقب می نشیند تا حد زیادی از بین برود. همچنین با توجه به نوع طراحی در صندوق، فضای مناسب بار در داخل آن تعبیه شده است. نوع طراحی صندلی ها تا حد زیادی در جلو و عقب راحت بوده و با توجه به قیمت خودرو، آسایش مناسبی را در اختیار سرنشینان قرار می دهد. طراحی داشبورد MG360 در کنار سادگی قابلیت های ویژه ای را در بطن خود قرار داده است و کیفیت مناسبی دارد. در بخش های از داشبورد و رودری ها از طرح فیبرکربن برای تزیین داخل MG360 استفاده شده است.
در مجموع می توان گفت که این خودرو به عنوان یک محصول مونتاژی با توجه به نوع طراحی و فضای داخل قابلیت این را دارد تا نظر مشتریان ایرانی را به سمت خود بکشاند. از طرفی نگاه برخی منتقدان به MG360 این است که شاید طراحی ظاهری آن آنچنان جذاب به نظر نرسد و بیشتر حال و هوای یک خودروی اقتصادی را بازگو کند.
۳- پیشرانه MG360 چیست؟
اولین تست و بررسی MG360 در ایران
MG360 پیشرانه ای مشابه به ام جی GT دارد. این خودرو در نسخه های مختلف به موتور ۱٫۵ لیتری مجهز است. موتور ۵/۱ لیتری این خودرو ۱۰۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۳۵ نیوتون متر تولید می کند. این نیرو در تیپ ۱ و ۲ این خودرو با گیربکس پنج دنده دستی یا چهار دنده اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. اما در MG360 تیپ۳، موتور ۱٫۵ لیتری مجهز به سامانه توربوشارژ است که هنوز قدرت خروجی دقیق آن برای بازار ایران مشخص نشده است. ولی این پیشرانه توان تولید قدرتی بین ۱۲۷ الی ۱۵۶ اسب بخار را با گشتاور بیش از ۲۱۰ نیوتون متر دارد که این قدرت و نیرو توسط یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود.
برخی شنیده ها حاکی از آن است که تیپ۱و۲و۳ حدود قیمتی به ترییب ۵۵، ۶۰ و ۶۵ میلیون تومان دارند و تا حد زیادی با روش رقابتی به جاده های ایران می آیند. در تست و بررسی ما، تیپ۲ این خودرو با موتور ۱٫۵ لیتری ۱۰۷ اسب بخار و گیربکس چهار دنده اتوماتیک حاضر بود که تا حد زیادی دید وسیعی از MG360 را به ما منتقل کرد.
۴- پشت فرمان MG360 چه حسی را انتفال می دهد؟
اولین تست و بررسی MG360 در ایران
تست از غرب تهران آغاز شد و چند کیلومتری را با سرعت پایین برای بررسی اولیه طی کردیم. اولین مسئله، مصرف سوخت MG360 است که می تواند با توجه به نوع قیمت گذاری نظر مشتریان زیادی را به سمت خود بکشاند. این خودرو در ترافیک های شهری، مصرف سوخت مناسبی را دارد و در شرایط متعادل عددی کمتر از ۹٫۵ لیتر را به ازاری هر ۱۰۰ کیلومتر به ما نشان می دهد. این در حالی است که وقتی با MG360 به جاده ها می روید و حالت ECO آن را فعال می کنید، مصرف سوخت آن در جاده کمتر از ۶٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر می شود و به صورت ترکیبی کمتر از ۷٫۵ لیتر می سوزاند. صندلی خودرو تا حد قابل قبولی راحت است و افرادی با وزن و قد متفاوت، تقریبا روی آن راحت می نشیندند و فضای مناسبی را در اختیار دارند. فرمان برقی MG360 نیز از نظر عملکرد خوب بوده و سنسور فرمان آن در سرعت های مختلف میزان سفتی متفاوتی را به دست راننده منتقل می کنند. همچنین فرمان پذیری این خودرو سدان با توجه به نوع سیستم تعلیق که در جلو مک فرسون و در عقب H شکل Torsion Beam، تا حد قابل زیادی مناسب ارزیابی می شود و در مانورهای شهری می توان روی آن حساب کرد. البته که محور عقب این خودرو تعلیق آنچنان پیچیده ای ندارد و در نسخه فول آپشن که به سیستم ESP مجهز است، کنترل و دقت پایداری بیشتری در MG360 احساس می شود. با اینکه عملکرد سیستم تعلیق این خودرو تا حد قابل قبولی ارزیابی می شود، ولی می توانست با نرمی بیشتر فاصله خود را از سایر رقبای چینی بیشتر کند.
با رانندگی خود سعی کردیم تا نحوه عملکرد گیربکس را بسنجیم. با این که در برخی سایت ها اعلام می شود که پیشرانه MG360 با MG350 کاملا برابر است و فرقی ندارد، ولی با کمی رانندگی و مقایسه می توان فهمید که سیستم انتقال قدرت جدید به مراتب بهتر از گیربکس قدیمی کار می کند. این گیربکس چهار دنده قابلیت تعویض دنده به صورت دستی را دارد و حالت S (اسپورت) و W (برای جاده های لغزنده و برفی) روی آن تعبیه شده است که هر کدام واکنشی متفاوت را به چرخ ها می دهند. عموما از گیربکس های چهار دنده نمی توان قابلیت خاصی را توقع داشت. در MG360 هم تا حد زیادی این مسئله صدق می کند. ولی تعویض دنده نرم و بدون تکان از ویژگی های این خودرو در تیپ۲ آن به حساب می آید که تا حد زیادی آرامش را به راننده و سرنشینان منتقل می کند. دنده ۱ این خودرو قدرت به نسبت مناسبی دارد و کشش اولیه خوبی را به خودرو می دهد. در دنده ۲ با حالت خنگی مواجه نیستیم، اما به خاطر دامنه زیاد این چرخ دنده، کمی از کشش آن کاسته می شود. ولی این مسئله باعث نشده تا فشار مضاعف به موتور بیاید و صدای موتور در داخل اتاق بپیچد. نکته جالب در مورد MG360 نحوه عایق کاری و صداگیری اتاق آن بوده که تا حد زیادی نسبت به رقبا هر رده قوی تر ظاهر شده است. در دورهای بالای ۴۲۰۰rpm ورود صدای موتور به داخل اتاق آغاز می شود. این در حالی است که برخی رقبای چینی این خودرو، صدای آزاردهنده را از دور موتور ۳۰۰۰rpm به داخل اتاق می فرستند. همچنین وقتی در ترافیک رانندگی می کنید و یا خودرو به صورت درجا کار می کند، صدای موتور آن تا حد زیادی کم است.
برخی امکانات هم در MG360 باعث می شود تا راننده و سرنشینان احساس رضایت بیشتری را داشته باشند. مثلا مانیتور ۸ اینچی این خودرو کیفیت عملکرد بالایی دارد و از طرفی قابلیت نمایش صفحه تلفن همراه را روی خود دارد و در گوشی هایی که به سیستم عامل IOS و اندروید مجهز هستند، برنامه های کاربردی آن ها را مثل Map در صفحه نمایشگر خود نشان می دهد. سانروف، سیستم کنترل باد لاستیک، سیستم ECO، کامپیوتر سفر، شیشه ها و آینه های برقی، دو کیسه هوا، تنظیم ارتفاع چراغ، بلوتوث روی فرمان، دوربین و سنسور عقب با خطوط پارک متغیر، تودوزی چرم، زیر آرنجی جلو و عقب از امکانات MG360 در مدل های پایه به حساب می آید. در نسخه فول تیپ۳، امکاناتی نظیر کیسه های هوای جانبی جلو، سیستم کنترل پایداری الکتریکی و برخی امکانات دیگر به آن اضافه می شود.
ترمز MG360 در رانندگی شهری و جاده ای عملکرد به نسبت خوبی را دارد. ولی باید دانست که به خاطر نوع سیستم تعلیق و شباهت آن به ام جی GT نباید، در پیچ های تند از ترمز ناگهانی و محکم آن استفاده کرد.
جمع بندی:

با توجه به اینکه MG360 برنامه صادرات را از ایران دنبال می کند، می توان به این مسئله اشاره کرد که کیفیت لازم جهت استفاده در کشورهای دیگر را دارد. همچنین بازخوردی که ما از نسخه ۱٫۵ لیتری ۱۰۷ اسب بخار با گیربکس چهار دنده اتوماتیک دریافت کردیم، به مراتب بهتر از برخی رقبای چینی در بازه قیمتی ۶۰ تا ۷۵ میلیون تومان است. در نتیجه می توان گفت که در صورت محقق شدن قیمت گذاری منطقی، MG360 می تواند رقابت را برای خودروهایی چون چری آریزو۵، جک J5 و پژو ۳۰۱ سخت کند.
نقاط قوت:
۱- کیفیت مناسب مواد به کار رفته در داخل
۲- امکانات رفاهی مناسب
۳- کم سر و صدا بودن اتاق (با توجه به اینکه خودرو مورد بررسی در تست های فنی بوده است)
۴- فرمان نرم
۵- تعویض دنده نرم
۶- قیمت به نسبت مناسب
۷- فضای کابین مناسب
نقاط ضعف:
۱- شاید طراحی ظاهری آن برای برخی دلچسب نباشد
۲- استقبال از نسخه توربو به احتمال قوی باعث می شود تا تیپ های دیگر این خودرو به حاشیه بروند
۳- فضای پای ردیف عقب در بخش وسط آنچنان خوب نیست
۴- در کنار اینکه امکانات خوبی در خودرو وجود دارد، ولی برخی افراد به دنبال سایر امکانات رفاهی هستند. مانند سیستم تهویه اتوماتیک و کروزکنترل
۵- تهویه برای ردیف عقب فقط از زیر صندلی های جلو انجام می شود

توجه: خودروی مورد بررسی از نسخه های وارداتی جهت تست فنی انتخاب شده است. لذا لوگو «سایک روو» روی فرمان خودرو دیده می شود که در نسخه های تولید داخل متفاوت است.
گروه مستند اسب بخار
عکس ها: عرفان حمیدی

نظر سنجی:

کدام ویژگی MG360، آن را نسبت به رقبا برتری می دهد؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...

زمان ارسال پست: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ | ۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

23 Responses to “اولین تست و بررسی MG360 در ایران”

 1. وحید گفت:

  این خودرو هیچ ربطی به برند ام جی انگلستان نداره. این رووی ۳۶۰ سایک موتوره که برای فروش بهتر به اسم ام جی به ملت همیشه در صحنه ایران قالب خواهد شد.

 2. محمد امين گفت:

  سلام.ببخشيد در تيپ ۳ (فول) هم اين خودرو فاقد كروز كنترل هست؟

 3. حسین گفت:

  همون قدر این ماشین ام‌جی هست که بسترن،مزدا هست!
  با عوض کردن ارم،توهین به شعور مردم میکنند!
  حالا چ این ماشین، چ بعضی ماشین های رنو!
  من تو نظرسنجی ب مشخصات فنی رای میدم،اما منظورم مدل توربو هست!
  درکل بسترن بی۵۰اف مدل ۹۵ دست دوم بهتره!
  این از تعلیق گرفته تا گیربکس گفتید ب نسبت بهتره و هیچ ویژگی عالی نداشت!!

 4. نیما گفت:

  چرا بیرونش آرم ام جیه داخلش سایک روو؟حالا چون زیر مجموعه یه شرکتن که دلیل نمیشه هر جا یه آرم بزنن

 5. محمدرضا گفت:

  با تشکر از شما بابت تهیه این گزارش و تشکر ویژه بابت ایجاد بحث تازه نظر سنجی از خوانندگان سایت
  در صورتی که شما به عنوان رابط بین علاقه مندان خودرو (خریداران بالقوه)و خودروسازان عمل نموده و نتایج این نظر سنجی ها را به خودروسازان انتقال دهید متوجه خواهند شد مهم ترین چالش برای خرید خودرو توسط دهک های زیادی از افراد جامعه تعیین قیمت منطقی فروش خودرو توسط خودرو ساز میباشد و از آنجا که نظر جامعه نسبت به برند MG به نسبت سایر چینی ها با کیفیت بالاتر و با اصل و نسب تر تعریف شده است میتواند با قیمت منطقی به سادگی در ایران ابراز اندام نماید.

 6. نریمان گفت:

  شماره گذاری برند ام جی تک رقمی یا حرفی همیشه بوده و هست و شماره گذاری روور سه رقمی بوده که پس از ورشکستگی کامل به رووی تغییر نام داد ، از طرفی چون مالکیت سرمایه گذاری ام جی با سایک چین هست ، تکنولوژی رووی از آن بهره میبرد ولی این خلاف قوانین بین الملل میباشد و چون اینجا ایرانه و هر کاری میشود کرد به راحتی از لوگو ام جی برای فروش محصولات رووی استفاده میکنند .
  جالبه که در سال ۲۰۱۰ ، سایک دنبال واردات رووی ۵۵۰ ( همان ام جی ۵۵۰ ) به انگلیس بود که مورد موافقت ام جی قرار نگرفت .
  به هر حال آنچیزی که جای امید داره اینه که محصولات رووی از تکنولوژی انگلیسی ام جی استفاده میکنه و از کیفیت خوبی به نسبت سایر برند های چینی برخورداره ، اما برند ام جی محسوب نمیشه و ام جی انگلیس هیچ نظارتی بر فرآیند ساخت اون نداره .
  به نظر من اگر با قیمت های یاد شده وارد بازار بشه ، میتونه جایگاه مناسبی برای خودش ایجاد کنه و شرکت سایک برنامه داره که ایران رو مرکز تولید محصولات خودش جهت صادرات به آسیای میانه کنه .

 7. رضا م گفت:

  دوستان این ماشین تو چین به اسم رووی ( Rowee ) فروخته میشه نه روور ( Rover ).که در بریتانیا با برند MG فروخته میشه.لطفا تشابه اسم ها رو اشتباه نگیرید

 8. امیرحسین گفت:

  با عرض سلام
  چرا با وجود اینکه تریم داخلی خودرو مشکی می باشد ولی موکت زیر پایی کرم رنگ می باشد؟
  و اینکه چرا تنها بعد از طی مسافت ۲۰۶۴ کیلومتر آرم NET BLUE بر روی بدنه که عکس آن را گذاشته اید زنگ زده است؟!!!!!!

 9. علیرضا گفت:

  ام جی در مجموع برند خوبیه چراکه راست یا دروغ به پشتوانه ی ام جی انگلستان دلگرمه اما چیزی که نباید فراموش بشه اینه که نباید یک خودرو رو به صورت تمام و کمال به برندش محدود کرد و براین اساس درموردش نظر داد. بنظرم و با توجه به تجربه و تخصصی که در حوزه ی خودروهای زیر یکصد میلیون در ایران دارم اگر این برند با قیمتی زیر ۷۰ میلیون در نخسه ی تمام فول به بازار بیاد میتونه رقیب سختی برای سایر رقبای داخلی و چینی و حتی فرانسوی محسوب بشه اما در این بازه ی قیمتی شاید سرسخت ترین رقیبش اریزو ۵ محسوب بشه که بخش عمده ای از قطعات مهم ماشین متعلق به شرکتهای المانی بوش و ا ئو دی و شرکت والیو سوئد هست. کیفیت ساخت و امکاناتش حتما از نسخه ی تمام فول ام جی بالاتره در بعد ظاهری هم یک سروگردن از ام جی مذکور جلوتره در بحث موتوری هم با توجه به اسب بخار ۱۱۶ برای اریزو و ۱۰۷ برای ام جی بنظر میرسه حرفی برای گفتن نداشته باشه البته گیربکس اریزو با تکنولوژی سی وی تی و ۷ سرعته هست که در دنده ی اول عملکرد پرشتابی نداره اما پس از ورود به دنده سوم بسیار عالی عمل میکنه از اینرو میشه شتاب اولیه ام جی رو به اریزو برتر دانست در عوض شتاب ثانویه اریزو عملکرد بهتری خواهد داشت. بنظر میرسه که در نسخه ی تمام فول هم ام جی تنها به esp مجهز خواهد بود و خبری از سیستم tcs نیست در حالی که هردوی این سیستم ها بعلاوه سیستم hhc و eba هم روی اریزو نسخه ی تمام فول نصب هست. با تمام این اوصاف بنظر میرسه از اونجایی که ایرانی ها بیش از کیفیت و امکانات و سواری خودرو به برندش اهمیت میدن میشه امید داشت که دراین رنج قیمتی ام جی با توجه به ضعف امکانات نسبت به برخی رقبا بتونه جایگاهی رو برای خودش باز کنه.
  موفق باشید

 10. ایمان گفت:

  یدفه میایید بدون هیچ مقدمه و برند سازی یه برند دیگه رو معرفی میکنید به جای ام جی .
  مردم رو گیج میکنید. کسی هست که توضیح بده اینجا چه خبره؟

 11. سعیده گفت:

  آقا این دیگه از کجاتون اوردید؟
  مردم ایران چه گناهی کردن هر خودروی بی نام و نشانی رو میارید تو این مملکت؟
  چرا اینا نمیرن تو آمریکای مستکبر؟

 12. حمید گفت:

  خبری از اینکه کی پیش فروشش شروع میشه ندارید؟

 13. رضوانه گفت:

  چرا وقتی نظری غیر از نظر شما میدیم اونو پاک میکنید؟
  این رسم وبسایت داری نیست. مردم احساس امنیت و برابری نمیکنن.
  نظرات ما شاید برای مالکین برند و مردم مهم باشه و شاید شما برای منافع شخصی خودتون خیر.

  این ماشین شتر گاو پلنگ رو شاید شما بخواهید جا بندازید اما بهتر بود اول آرم ها رو کامل معرفی و توضیح میدادید.
  همه مردم همه برندهای بزرگ و کوچیک رو نمیشناسن.

  موفق باشید
  به امید دیده شدن

 14. یاسین گفت:

  به نظرم چون نظارت ام جی بر این مدل نیست بی شک کیفیت ساخت پایین تری نسبت به بقیه ام جی ها داره
  ولی بازم تو این قیمت یه سرو گردن از رقباش بالاتره مخصوصا جک و ۳۰۱ ولی راجع به اریزو ۵ باید گفت رقابت این دوتا مدل بیشتر سر خدمات پس از فروش خواهد بود تا بحث تفاوت کیفی

 15. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  از تمام پرنسل اسب بخار به خاطر زحماتشون سپاسگذارم
  لطفا در مورد mitsubishi asx من رو راهنمایی کنید که با توجه به قیمتش چطور ماشینیه و نسبت به رقبا چطوره؟
  با تشکر فراوان

 16. حمیدرضا گفت:

  من به شخصه از امکانات رفاهیش خوشم اومد ولی کاش یه خودرویی عرضه میشد که عموم مردم هم توان خریدنش رو داشته باشن قطعا چینی ها میتونن با کمک قدرت صنعتی و فناوریشون برای ایران خودروی ارزان و با کیفیت تولید کنن منتهی نمیدونم چرا این کار رو نمی کنن

 17. حمید گفت:

  با سلام و خسته نباشید. ببخشید سما در این مقاله گفتید کروز کتنرل نداره اما در مقاله قبلی که راجع به این خودرو بود گفته بودید تیپ ۲ و ۳ کروز رو دارند. حالا بالاخره دارند یا نه؟

 18. سجاد گفت:

  با سلام
  من از طرفداران پروپا قرص برنامه هستم
  لطفا در بازه قیمت ۳۰ تا ۵۰ تومن که حدود ۷۰ درصد مردم قدرت خرید رو دارن بیشتر گزینه معرفی و بررسی نمایید
  با تشکر

 19. فرحان گفت:

  ماشین خوبی ایه

 20. رضا غفاری گفت:

  من ماشین تستشو روندم در کل ماشینه خوبیه

 21. امین گفت:

  با سلام
  رووی نامی است که این خودرو تنها به بازار چین عرضه میشه چون این خودرو تحت لیسانس انگلستان است به هر کشوری صادر بشه با نام ام جی صادر میشه.
  در ضمن متن رو خونده باشید تیپ ۳ این خودرو حول و حوش ۱۳۰ اسب بخار قدرت داره که تو این قیمت ها بی نظیره.بیاد بازار و پس از فروش آن خوب باشه بازار خودش رو پیدا می کنه.
  موفق باشید.

 22. علیرضا گفت:

  ایا نسخه توربو این مدل هنوز عرضه نشده؟
  چون در سایت صنعت خودرو اذربایجان چیزی در مورد قیمت نسخه توربو پیدا نکردم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.