کارمانیا
مدیران خودرو

اولین تست و بررسی چری آریزو۵ در ایران

اولین تست و بررسی چری آریزو5 در ایران
روز چهارشنبه شرایطی فراهم شد تا با دو دستگاه از محصولات جدید چری در ایران، یعنی آریزو۵ هم سفر شویم و تست و بررسی این خودروها را در حد فاصل تهران تا تنکابن انجام دهیم.
مسیر تست و فضای برگزاری آن به شکلی بود که دو دستگاه آریزو۵ با چالش های مختلفی روبه رو بودند و از طرفی در جاده هایی آزمایش می شدند که احتمالا خیلی از ایرانیان بعد از ورود این خودرو به بازار با آن بارها این جاده ها را می پیمایند. در این بخش به گزارشی در خصوص این سفر و تست و بررسی آریزو۵ می پردازیم و سعی داریم پیش از عرضه رسمی اطلاعاتی در خصوص آن به مخاطبان بدهیم.
۱- آریزو را بهتر بشناسیم
اولین تست و بررسی چری آریزو5 در ایران
سال گذشته بود که پیش بینی شد شرکت مدیران خودرو دومین محصول با برند چری را به بازار بیاورد. حدس ها به سمت خودرویی سدان بود که با مشخصات به روز و امکانات به نسبت لوکس در رده قیمتی خود عرضه می شود. با گذشت زمان و اعلام رسمی از رونمایی آریزو۵ مشخص شد که این خودرو دومین محصول با نشان تجاری چری در بازار ایران است.
آریزو۵ از نظر ظاهری خطوط جدید طراحی چری را دنبال می کند. البته که این سبک طراحی باعث شده تا این چینی جدید، گاهی با خودروهای دیگر شباهت داشته باشد. به عنوان مثال برخی از مردم که این خودرو را در حال تست می دیدند، عقب آن را با هیوندای النترا مقایسه می کردند، یا سبک و اندازه اتاق را به کیا سراتو و هیوندای اکسنت نسبت می دادند. حتی می توان گفت که نحوه عملکرد چراغ های عقب آریزو۵ شبیه مزدا۳ نسل جدید است. در یک جمع بندی ساده می توان گفت که آریزو۵ برای فروش بهتر زیبایی را به سبک کره ای ها انتخاب کرده است و با توجه به طرز فکر جدید طراحان چری، نمی توان آریزو۵ را به یک خودرو مطرح نسبت داد. بلکه در برخی زوایا آریزو۵ خطوط طراحی خود و طراحان چری را دنبال می کند.
اگر بخواهیم آریزو۵ را بهتر بشناسیم باید از سلیقه چینی ها خبر داشته باشیم. سلیقه ای که فاصله محوری ۲۶۵۰ میلی متری را برای یک سدان خانوادگی کوچک توجیه می کند تا فضای پای خوبی در عقب خودرو به چشم آید و از طرفی طراحی داخلی به سبک جدید تا نظرها را به سمت خود بکشاند. جالب است که این عدد برابر با فاصله محوری جیلی امگراند EC7 است.
۲- دو روز با دو آریزو۵
اولین تست و بررسی چری آریزو5 در ایران
ساعت از ۹ صبح گذشته بود که از اتوبان ستاری حرکت خود را با آریزو۵ قرمز شروع کردیم. این خودرو نمونه آزمایش است که به ایران آمده و این روزها با پلاک آزمایشی تست های فنی روی آن انجام می شود. اولین نکته این بود که طراحی داخلی خودرو خوب و کاربردی انجام شده بود، ولی شاید اگر صندلی های خودرو بالاتر می آمدند یا فرمان پایین تر قرار داشت، تسلط بیشتری برای راننده هایی با قد کمتر از ۱۷۵ سانتی متر حاصل می شد. با توجه به اینکه در مسیر رفت، جاده ای اتوبانی، کوهستانی، کفی و گردنه ای داشتیم، بر آن شدیم تا عملکرد مختلف این خودرو را در شرایط مختلف بررسی کنیم. اولین مسئله بررسی گیربکس CVT این خودرو بود. زیرا آریزو۵ به موتور ۱۴۹۹ سی سی چهار سیلندر مجهز است که فناوری DVVT در آن دیده می شود و ۱۱۶ اسب بخار قدرت و ۱۴۱ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. از طرفی وزن خودرو توسط شرکت ۱۳۸۷ کیلوگرم اعلام شده بود که با احتساب سرنشینان و بار، ۱۶۵۰ کیلوگرم با یک موتور ۱٫۵ لیتری و گیربکس CVT در حال حرکت بودند. در اتوبان همت، آزادراه تهران-کرج و جاده های بین شهری در مازندران و… خودرو را در جاده های به اصطلاح کفی بررسی کردیم. در ابتدای حرکت کشش عالی را از گیربکس CVT شاهد نبودیم و شتاب اولیه جالبی نداشت. ولی وقتی عقربه دور موتور در جایگاه ثابت قرار می گرفت و تخت گاز می رفتیم، شتاب ثانویه ای به مراتب خوب از آریزو۵ دریافت می کردیم. این شتاب ثانویه به شکلی بود که نسخه دنده ای را پشت سر می گذاشت و با اختلاف به نسبت زیاد فاصله خود را با آریزو دنده دستی زیاد می کرد. اگر بخواهیم عدد اعلام کنیم، از سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت شتابگیری این خودرو قوی می شد.
با رسیدن به جاده های پر پیچ و خم چالوس، گیربکس CVT را در حالت تیپ ترونیک قرار دادیم تا ببینیم که چری این حس مصنوعی تعویض دنده به شکل دستی را چگونه روی CVT اجرا کرده است. می توان گفت که حالت تیپترونیک هم حس تعویض دنده دستی را نمی داد و بیشتر برای شتابگیری های لحظه ای یا کنترل بهتر خودرو در شیب ها استفاده می شد. حالت L گیربکس هم باعث می شد تا در شروع حرکت با قدرت بیشتری حرکت کنیم و برای حفظ گشتاور تا مرز کات آف هم گاز بدهیم. همچنین نسخه CVT به حالت ECO نیز مجهز است که باعث می شود تا مصرف سوخت به واسطه کاهش حساسیت پدال گاز کمتر شود.
وقتی که در حال تست بودیم، به چند آپشن رسیدیم. دسته چراغ راهنمای خودرو حالت تغییر لاین را در خود جای داده بود و با یک ضربه، سه بار چراغ های راهنما روشن می شد. همچنین آریزو۵ به سیستم HHC نیز مجهز است و در هنگام شروع حرکت در سربالایی، به صورت اتوماتیک سه ثانیه ترمز را نگه می دارد تا خودرو بودن رفتن به عقب راه بیافتد.
اولین تست و بررسی چری آریزو5 در ایران
با توجه به فاصله محوری به نسبت خوب، انتظار داشتیم که هندلینگ خوبی را هم از آریزو۵ ببینیم. چند روز قبل از سفر، این دو خودرو را در پیست آزادی تهران بررسی کردیم و دیدیم که سیستم پایداری و هندلینگ در این خودرو به خوبی کار می کند. با اینکه سیستم تعلیق در عقب پیچشی نیمه مستقل بود و آنچنان فناوری خاصی نداشت، ولی جالب بود با هر سرعتی که به نقطه ورود و خروج پیچ حمله می کردیم، عقب خودرو استوار بود و بدون لرزش عمل می کرد. به عبارت ساده کم فرمانی و بیش فرمانی کمی را در این خودرو دیدیم که به گفته دیگر همکارانمان، از یک خودروی چینی بعید است! البته که در این پایداری خوب سیستم کنترل کشش و پایداری الکتریکی بی تاثیر نیست و می توان حضور آن را یکی از دلایل مهم برای ثبت ایمنی آریزو۵ دانست. وقتی بحث ایمنی می شود، کمپانی چری در بیلبوردهای تبلیغاتی خود برای آریزو۵ به پنج ستاره ایمنی CNCAP اشاره می کند. مدیران خودرو قرار است نسخه اکسلنت آریزو۵ را به بازار ایران بیاورد و با شش کیسه هوا به مشتریان تحویل دهد. سیستم پایداری الکتریکی یا ESP و کنترل هرزگردی (TCS) در همین بخش می گنجد. ترمزهای آریزو۵ عملکرد به نسبت خوبی داشت و می توان روی آن حساب کرد. به غیر از سیستم ABS و EBD، این خودرو جدید به سامانه ترمز کمکی یا EBA هم مجهز است که در صورت درک از شرایط اضطراری، قدرت بیشتری را برای نگه داشتن خودرو اعمال می کند. فرمان آریزو۵ از نوع هیدرلیکی بوده که با میزان سرعت عملکرد آن تنظیم می شود. این کار باعث شده تا از تیزی فرمان در سرعت بالا کاسته شود. در مسیر بازگشت، سفر را با آریزو دنده ای تجربه کردیم. نسخه دنده ای به مراتب شتاب اولیه بهتری از نمونه CVT داشت و حس رانندگی دوست داشتنی را به راننده منتقل می کرد. کلاچ خودرو نرم طراحی شده بود و جایگیری هر دنده نرم و دقیق انجام می شد. با توجه به دنده ای بودن آریزو۵ آبی، دور موتور را تا محدوده قرمز پیش بردیم و با این همه فشار چند ساعته به خودرو، کمترین افت عملکردی را در آن شاهد بودیم. تنها مسئله این بود که دنده ۴ و ۵ سبکی داشت و برای شتاب ثانویه عملکرد خوبی نداشت. نمونه دنده ای به سیستمی مجهز است که زمان تعویض دنده را با توجه به رانندگی بهینه به راننده اعلام می کند. در قیاس بین دنده ای و اتوماتیک، نسخه دنده ای شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را با توجه به شرایط جوّی عباس آباد، ۱۳٫۵ثانیه ثبت کرد و نمونه اتوماتیک حدود ۱۵ ثانیه. اگر به نسبت رقبا، آریزو۵ را بسنجیم، در بحث شتابگیری حرف خاصی برای گفتن ندارد، مگر اینکه روی شتاب ثانویه آن مانور بدهیم. ولی وقتی بحث مصرف سوخت می شود، این چینی جدید بسیار خوب ظاهر می شود.
اولین تست و بررسی چری آریزو5 در ایران
استاندارد آلایندگی آریزو۵ ، یورو۵ اعلام می شود. همچنین در بررسی های مختلف و با توجه به اینکه در دو روز تست، اکثر اوقات خودروها در فشار نا متعارف حرکت می کردند. توانستیم مصرف ترکیبی را ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ثبت کنیم. مصرف جاده ای این خودرو ۵٫۱ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت است و در فشارهای زیاد، مصرف آریزو۵ به ۸٫۹ الی ۱۱٫۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر می رسد. مسئله بعدی کیفیت ساخت و قطعات خودرو است که می توان برای خریدار آریزو۵ جذاب باشد. شرکت مدیران خودرو بخاطر اعتماد به کیفیت این خودرو، پنج سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر برای محصول جدید خود گارانتی در نظر گرفته است. کیفیت داخلی آریزو۵ می تواند برای خیلی خوب تلقی شود. برای افرادی هم که تست درایوهای مختلف شرکت می کنند، این سطح از کیفیت آن ها را یاد ام جی GT می اندازد که سال گذشته تست آن منتشر شد و احتمالا امسال با قیمت نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان عرضه می شود. نکته بعدی فضای کابین است که واقعا خوب طراحی شده است. وقتی ردیف عقب آریزو۵ هم می نشینید، فضای پای خوبی را دارید و از طرفی ستون های خودرو سر شما را اذیت نمی کند. کم سر و صدایی اتاق از دیگر ویژگی های خودرو به حساب می آید. با نمونه دنده ای سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت را با دنده ۵ و ۳۵۰۰ دور در دقیقه می پیمودیم. جالب بود که صدای موتور بسیار کم به اتاق نفوذ می کرد و آزار و اذیتی برای سرنشینان نداشت. مسئله دیگر که شاید برای خیلی از مشتریان مهم باشد، سطح امکانات رفاهی است که در آریزو۵ دیده می شود. تودوزی چرم مشکی با دوخت قرمز، استارت دکمه ای، ورود بدون سوئیچ، کروزکنترل، سانروف، شیشه ها و آینه های برقی، پاور ویندوز، چراغ های جلو داخل عدسی، دی لایت و مه شکن LED، چراغ مشایعت تا منزل، مانیتور با قابلیت اتصال به USB، Ipod، SD، بلوتوث و مجهز به دوربین عقب، سنسور پارک عقب، خطوط کمی پارک به صورت متغیر، کامپیوتر سفر و… از امکانات آریزو۵ اکسلنت هستند که به احتمال زیاد باب میل اکثر مشتریان واقع می شود. همچنین در تست های ما کولر و سیستم تهویه به خوبی کار می کرد و می تواند برای خیلی ها مهم باشد.
احتمالا ثبت نام این خودرو از اواسط تابستان آغاز می شود و در اواخر همان فصل به خیابان ها می آید. پیش بینی می شود که نسخه فول اتوماتیک آریزو۵ قیمتی در محدوده ۷۰ میلیون تومان داشته باشد. برای اینکه یک نتیجه گیری ساده را در اختیار بگذاریم، نکاتی از این خودرو را به صورت لیست در اختیار خوانندگان قرار می دهیم:
نقاط ضعف:
۱- گیربکس اتوماتیک نه چندان قوی (جا داشت که یک گیربکس اتوماتیک معمولی روی خودرو نصب شود)
۲- ارگونومی داخلی می توانست بهتر از این باشد
۳- شتاب اولیه ضعیف نسبت به رقبا
۴- نبود دریچه تهویه صورت برای سرنشینان عقب
۵- جایگیری ضعیف چراغ دنده عقب
۶- دید نه چندان واضح دوربین دنده عقب در شب
۷- نبود برخی امکانات ساده که این روزها اکثر مشتریان توقع دارند مانند، سنسور نور، آینه تاشو برقی، سیستم تهویه دیجیتال، GPS و…
نقاط قوت:
۱- کیفیت داخلی خوب
۲- موتور کم صدا و کم مصرف
۳- سواری نرم و بی سر و صدا
۴- امکانات به نسبت خوب
۵- پایداری و هندلینگ مناسب
۶- طراحی زیبا
۷- فضای کابین و بار مناسب
۸- گارانتی مناسب
گالری تصاویر:

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۴:۰۱ ب.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ،

48 Responses to “اولین تست و بررسی چری آریزو۵ در ایران”

 1. علی کرمانی گفت:

  ۷۰ با این موتور نمی ارزه
  سراتو دستی سایپا ارززشش بیشتره موتور قوی تر شکل اصیل تر

 2. مهدی.. گفت:

  چنیا دیگه دیوونمون کردن بخدا هر روز ی ماشین تولید میکنن.مگه جوجه کشیه؟

 3. مهدی.. گفت:

  ولی خداییش طراحیش قشنگه…

 4. رضا گفت:

  دمتون گرم خیلی وقت بود منتظر نقد اریزو ۵ بودم!!
  ممنون

 5. منصور گفت:

  موتور۱۵۰۰مشکوکه بعد هم دورقیب قوی هم وطن به اسم جکj5وبسترن b50fداره…

 6. علی گفت:

  سلام حسین جان ممنون بابت بررسی اتظار این سرعت عمل رو نداشتم ولی به قول دوستمون علی آقا کرمانی با ۷۰ تومن به شخصه بسترن برمیدارم هم از لحاظ گیربکس ژاپنی و هم از لحاظ قدرت و زیبایی . دست گلت درد نکنه و دمت دمادم

 7. کیارش گفت:

  علی کرمانی جان، سراتو سایپا هیچ آپشنی نداره حتی اگزوزش رو هم برداشتن، این ماشین با گیربکس دستی ارزونتره، با گیربکس دستیش رو باید مقایسه کنیم با سراتو. البته سراتو واقعا ماشین خوبیه ولی قیمتش ۸۰ تا ۹۰ تومنه

 8. سینا گفت:

  مشخصات موتورش و نوع کارایی اون منو یاد ۳۱۵ میندازه

 9. حسین ص گفت:

  با توجه به قیمت جهانی این خودرو که بین ۶۰ تا ۹۰ هزار یوان هست . حداکثر قیمت ۵۰ تا ۵۵ میلیونی این خودرو میتونه تو بازار ایران نتیجه بده چون خودرو ها در ایران اصلا رقابت خوبی بین ۴۵ تا ۷۰ ملیونی نداره و خلا شدید تنوع خودرو در این محدوده حس میشه .

 10. حسین بلو گفت:

  قیمت بالا قدرت پایین.اصلا نمی ارزه ۷۰ تومن.گزینه های خیلی بهتری پیش رو هست.جلوی ماشین خیلی شبیه اکسنته پشتش هم شبیه سوناتا و الانترا قیافش خوبه ولی خیلی کلیشه ایی و تکراریه.ولی امکانات خوبی داره که اونم نسبت ب قیمتش همینم انتظار میره

 11. سین گفت:

  سلام بسترن خیلی بهتره آین هفتاد میلیون نمی ارزه

 12. علی گفت:

  هم قیمت جکj5 باشه خوبه با این قیمت به درد نمیخوره

 13. امیرحسین گفت:

  چینیه دیگ بازار دست دو هم خراب ۲سال نگه داریش باید ۱۰ملیون زیر قیمت و شایدم بییشتر بدیش خودم…..
  تازه تو این رنج کیفیتی و طراحی و اصالت بسترن کجا و این کجا

 14. سعید گفت:

  یه سوال مهم
  توی تست چانگان گفتید که فاصله محوری کمه هندلینگ خوبه.
  اینجا گفتید (با توجه به فاصله محوری به نسبت خوب، انتظار داشتیم که هندلینگ خوبی را هم از آریزو۵ ببینیم) به نسبت خوب اینجا منظورتون فاصله زیاده چون گفتید اندازه جیله
  اخرش فاصله محوری زیاد هندلینگ بهتره یا کم!!!؟؟؟

  • حسین دلاور گفت:

   بستگی داره. اگه سیستم تعلیق هماهنگ باشه و با فرمان مچ باشه، هندلینگ و سواری نرم تری رو داریم. فاصله محوری کم باعث بهبود فرمان پذیری های لحظه ای میشه.

 15. امید گفت:

  مطمئنا باید سراغ بسترن B50 رفت. با این قیمت ارزش خرید نداره. به شخصه انتظار قیمت پاییتری داشتم، اگه می‌دونستم اینقدر قیمتش بالاست مدت‌ها پیش بسترن خریده بودم.

 16. حسین گفت:

  با موتور ۱۵۰۰ و قیمت ۷۰ میلیون فقط میشه یه جمله بش گفت!! :
  سلام شکست خورده!

  جالبه که تهویه دیجیتال هم نداره!
  فقط بسترن!

 17. حسین گفت:

  حریف جک j5 هم نمیشه!

 18. کیارش گفت:

  از این تست فیلمبرداری هم کردید؟ یعنی منتظره فیلمش باشیم؟

 19. محمد گفت:

  اگر اتوماتش رو هم قیمت جک j5 بدن و بحث رقابت پیش بیاد اون موقع کار درست انجام شده ولی نمیدونم یه حسی بهم میگه تو بحث قیمت گذاری ملاحظاتی میشه و پشت پرده خبرایی هست . از بررسی شما هم کمال تشکر را مینمایم .

 20. علیرضا گفت:

  آقای دلاور عزیز لطفا قیمت این خودرو را در چین و مثلا با قیمت بسترن در چین با هم مقایسه کنید(و یا قیاس قیمت این خودرو با هر خودرو دیگر چینی که صلاح می‌دانید) تا مخاطبان «اسب بخار» متوجه منطقی یا غیرمنطقی بودن قیمت این خودرو در بازار ایران شوند. به قول محمد یه حسی بهم میگه قیمت این خودرو غیر منطقی است.

  • حسین دلاور گفت:

   قیمت و تیپ بندی های رسمی این خودرو هنوز از جانب چری برای صادرات و فروش در چین اعلام نشده. وگرنه حتما این کار رو می کردیم.

 21. جوان گفت:

  باین قیمت عزیزم و این همه رپورتاژ اگهی تو سایتای دیگه و ۷۰ میلیون با کله توجوبه اینا نمیفهمنن عامه مردم ۴۰ ۵۰ بیشتر پول نمیدن یا انحصاره حتما

 22. سالار گفت:

  سلام. لطفا از عملکرد سیستم تعلیق روی دست اندازها و چاله چوله ها هم بگین و همچنین نرمی ماشین. با تشکر

 23. محمود گفت:

  قيمت ۷۰ ميليون براي اين موتور ضعيف خيلي زياده من خيلي وقت منتظر اومدن ماشين بودم ولي نا اميد شدم با اين قيمت و قدرت شك نكنيد كه شكست ميخوره رقيبش بسترن خيلي از اين بهتر خواهد بود

 24. امیر گفت:

  سلام آقای دلاور،اومدین تنکابن در خدمت بودیم.
  ماشین ب نسبت خوبی اومد ولی مثل بیشتر چینی ها بازهم ضعف گیربکس،خودرویی هستش که ب لحاظ مشخصاتش با جک جی ۵ هم رده قرار میگیره و امیدوارم قیمتش خیلی بالاتر از این خودرو نباشه.
  ممنون از تستتون موفق باشید.

 25. حسين گفت:

  سلام آقاى حسين دلاور و آقاى تفضلى عزيز تشكر از زحمتى كه ميكشيد اگر در تلگرام گروهى به نام اسب بخار داريد خوشحال ميشيم كه لينك اونو براى عضو شدن در سايت قرار بديد. تشكر

 26. احسان گفت:

  لطفا نکات و اموزش های فنی رو هم در سایت قرار دهید

 27. امیر گفت:

  ۷۰ تومن ارزش خرید نداره. این محصول در ازای طراحی به نسبت خوبش خیلی چیزهارو از ماشین گرفته. گول ظاهر نخورید که چینی ها ( بعضیاشون) ادامه بقا رو توی ظاهر فریبنده پیدا کردند.

 28. سید سالار میرعمادی گفت:

  این خدا رو شکر از سراتو بهتر عمل کرده

 29. فریبرز گفت:

  اقایون طراحی به این قشنگی
  اصلا میدونین کی این ماشینو طراحی کرده؟؟ ولله اگه بدونین
  این ماشین به وسیله دستان هنرمند جناب اقای جیمز برین هوپ (james brian hope) که الان طراح شرکت چری هسته و تا دیروز طراح ارشد دایملر کرایسلر بووووووده
  من دلال شرکت چری نیستم که اینقدر تعریف کردم خودم طراحم میدونم این اقا کی هستن که حتی ارزششون از این مقدار کم تعریف من خیلی بیشتره
  لطفا این ماشینو با فیلم هم تست کنین

 30. بهنام گفت:

  سلام
  قطعا مدیران خودرو وقتی داره MVM550 اتومات رو با قیمت حدود ۵۹ تومن میفروشه خب معلومه برای آریزو قیمتی حدود ۷۰ تومن متصوره!
  مدیران خودرو اگه بخواد از این خودرو فروش خوبی داشته باشه باید قیمتش رو در حد جک j5 بیاره پایین یعنی حدود ۶۰ تومن. در اینصورت باید قیمت MVM550 رو هم بیاره پایین. چون بالاخره باید یه فرقی بین محصولاتش لااقل تو قیمتشون باشه. که این مورد صد در صد امکان پذیر نیست.
  پس منتظر قیمت گذاری همون ۷۰ میلیون یا بالاتر و البته شکست خوردنش تو فروش باشید!

 31. ارمان گفت:

  نا امید کننده !!! سایت های خارجی رو میبینیم .. هیوندای ولستر میارن ، با شتاب حدود ۱۰ ثانیه میگن تنبله و لشه !!! (ببخشید اصطلاح خودرویی هم هست به هر حال ) اینجا هر روز یه چیزی از سرزمین اژدها میرن !!! ۰-۱۰۰ حدود ۱۲ تا ۲۰ ثانیه بازم یه عده میرن میخرن !!!

 32. نیما گفت:

  سلام
  به نظرم این دیگه مثه بقیه جدیدا نیست.طراحیش خیلی پلاستیکیه! (هرچی گشتم صفت بهتر پیدا نکردم)
  به علاوه رو موتور ۱۵۰۰ با این گشتاور گیربکس CVT چیکار میکنه اخه؟
  قیمتشم که اصلا معقول نیست داشتم بررسی رو میخوندم همش منتظر بودم اخرش بگه ۵۰ تومن!
  ولی این قیمتی که این داره خیلی گرون تر از جی۵ اتوماته و تقریبا هم قیمت بسترن میشه که صد در صد بسترن خیلی منطقی تره.
  بعد از یه تیگو۵ نسبتا نسبتا خوب با این اریزو ۵ دوباره منو یاد تجربه های نه چندان خوشایند با ایکس ۳۳ انداخت!

 33. محمود گفت:

  سلام و عرض نباشید
  جناب دلاور شتاب اولیه این ماشین در مقایسه با ال نود اتومات چطوری هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 34. کسری گفت:

  اين ماشين همين الان نميتونه با برليانس و جك كه ارزونترن رقابت كنه با چه منطقى قيمتش ٧٠مليونه،از طرفى گرونترين نسخه اين ماشين زير ٥٠مليون تو چين مياد آخه انصافتونو….شكست خورده…

 35. حسین گفت:

  چه فرقی با اچ ۳۰ کراس داره که بیست و پنچ میلیون از اون گرون تره

 36. محمد گفت:

  سلام
  بابا چه خبره مگه سراتو ۱۶۰۰ هستش…… یه ماشین چینی با کیفیت ……مگه قراره بعد از برجام هم ماشین بی کیفیت دوباره سوار بشیم …… والا این کیفیت باید برای ما نرمال باشه نه آرزو با قیمت کزایی …….در ضمن موتور ۱۵۰۰ ….!!!!!!!!!!…………هفتاد میلیون …..!!!!!!!!!!
  صبر میکنیم تا پژو ۲۰۰۸٫٫۳۰۱….۲۰۸ میگیریم چرخش به این ارزش داره ……در ضمن تو محدوده ۴۸ الی ۵۸ در نسخه های متفاوت ارزش داره…

 37. امیرحسین گفت:

  سلام من در سایت دیگه خوندم قیمتش ۴۵ تومانه

 38. فاطمه گفت:

  دوستان mvm550 اتومات ارزش خرید داره و نسبت به قیمتش میارزه؟؟ ممنون میشم جواب بدین

 39. علی گفت:

  خیلی منتظر این ماشین بودم ولی واقعا شتاب اولیه اون با این موتور نا امید کننده است
  امکاناتش خوبه ولی موتورش ضعیفه به این قیمت نمی ارزه باید زیر ۶۰باشه تا با جک با موتور ۱۸۰۰بتونه رقابت کنه

 40. میلاد گفت:

  سلام . یه جوری از قدرت موتور و شتاب اولیه این دوستان حرف میزنن انگاری هر روز تو مسابقات خیابونی شرکت میکنن…والا
  در مقایسه با جک و بسترن و سراتو لگن سایپایی آپشن و ایمنی و صد در صد گارانتی بهتری داره….
  برای قیمت هم باید بگم شرکت مدیران خودرو شرایط فروش خوبی براش میذاره کا بواسطه اون فروش خوبی رو حتما داره….
  الان تو خرید مردم حرف اولا رو شرایط فروش . دوم ظاهر جذاب . سوم گارانتی بعدش موتور و حجمش و شتاب صفر تا صد و ……. میزنه
  والا مگه میخواید ببرید تو پیست استفاده کنید. تو ترافیک موندن دیگه این حرفها نداره که…

 41. بهمن گفت:

  من این ماشین و از نزدیک دیدم خیلی جذابه حالت اسپورتی زیبایی داره رینگ ۱۷ با فاق لاستیک ۵۰ آپشن های هم که داره در حد خودش واقعاً می ارزه در ضمن ۵سال یا ۱۵۰ کیلومتر گارانتی بی قید و شرط تو مدیران خودرو انجام ميشه تو این خودرو سازای چینی ام وی ام یه سرو گردن نسبت به بقیه بالاتره تو خدمات پس از فروش امسالم که نفر دوم شد بعد از ایران خودرو ای سی يو هم مال شرکت بوش اکثر قطعات هم مال بوشه حتی رو برف پاکن هاشم آرم شرکت بوش رو هم میشه دید دوستان حالا حرف از بسترن می زنند اصلا خدمات نداره دوست من بابت یه قطعه کولر دو ماه ماشین بدون کولر سوار شد الانم میخواد بفروشه زیر قیمت بازار کسی نمیخره

 42. محمد گفت:

  من این ماشین را یکماه و. نیمه دارم بقول دوستمون مگه میخواهید برید. توی پیست
  این ماین تنها یک خودوی خانوادگی ایمن با امکانات بسیار. خوب و کیفیتی به مراتب بالاتر. از. جک و بسترن برلیانس و. حتی جیلی هست شما یک ماشین با امکانات ایمنی و. کیفیت و طراحی مشابه این خودرو پیدا کنید. بعد مقایسه قیمتی بکنید. شش ایر. بگ ده نقطه سیستم پایداری سیتم استارت بدون کلید سیتم ورود. بدون کلید. سیستم کنترل در. سربالایی گیربکس cvt هفت دنده abs.ebd.tcs کلیه شیشه ها برقی دو مرحله ای
  نشان دهنده میزان باد. لاستیک نشان دهنده میزان اصطهکاک هر. لاستیک لینک صفحه نمایش با موبایل (صفحه نمایش تبدیل به صفحه موبایلتان میشود)
  دسته راهنما اشاره ای (با یک بار اشاره چهار بار. راهنما روشن میشود. )
  کولر. برقی کمربند. پیش کشنده حساس رینگ ۱۷ چراغ همراه تا منزل سانروف سه حالته ستونهای AوB تقویت شده با فولاد همچنین درهای تقویت شده با فولاد عایق بندی
  در. پایان دوستانی که این ماشین رو سوار. شدن نظر بدهند
  ضمنا به شرایط فروش این خودرو هم توجه بفرمایید

 43. محمد گفت:

  مگه دیوانه ام ۷۰ میلیون بدم به این؟
  یکم صبر میکنم پول بیشتر دستم اومد میرم هایما اس ۷ میخرم.
  البته نظر شخصیمو گفتم.

 44. داود گفت:

  با سلام
  من از خریداران چری آریزو۵ هستم . هیچ وقت در سایتی مطلبی نگذاشتم. ولی این شرکت مدیران خودرو آنقدر بد برخورد کرده با مشتریان خودش و اونقدر عدم پاسخگو هست که خواستم نظرم رو به عنوان استفاده کننده از خودرو بنویسم و حقایق رو بگم…

  چری آریزو۵ موتور بسیار ضعیفی دارد و در سربالایی و جاده های شیب دار حتی امکان تصادف هم دارد به علت اینکه کم می آورد. دوم اینکه کیفیت این خودرو بسیار پایین است. گول ظاهر نسبتا خوب اون رو نخورید. سیستم تعلیق و فنر و کمک فنر بسیار بی کیفیت و با کوبش فراوانی دارد به طوری بنده خودم تا به حال ۲ بار با مراجعه به نمایندگی کمک فنر عوض کردم ولی فایده ای نداشته….

  از همه بدتر اینکه بازار دست دوم این خودرو بسیار بسیار خراب است و ۱۰ میلیون تومن زیر قیمت صفر هم نمی تونید اونو بفروشید …

  اشتباه من رو مرتکب نشید و با نخریدن اجناس بی کیفیت از حقوق انسانی و شهروندی خودتون دفاع کنید

 45. بابک گفت:

  سلام.
  مواردی که دوست مون آقا داوود اشاره کردن کاملا درست. البته بنده اطلاع ندارم نمایندگی های مدیران توی سایر شهرها چطور باشه ولی من خودم از بابت نمایندگی (کرمانشاه) خیلی ازیت شدم . از همون اوایل خرید تا زمانی که ماشین فروختم درگیر تقه های گاه و بی گاه جلوبندی و تنش های دست انداز داخل کابین بودم. منهای آپشن و ظاهرش که واقعا راضی کننده است توی بقیه موارد شما رو نا امید می کنه بخصوص شتاب ۲۰ ثانیه ای ش که من نمی دونم چرا زدید ۱۵ ثانیه !!!!!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.