کارمانیا
مدیران خودرو

اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران

اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
روز پنج شنبه شرایطی فراهم شد تا خودرونویسان، اولین تست و بررسی را از رنو ساندرو استپ وی، جدیدترین محصول شرکت پارس خودرو، داشته باشند. این تست که محدوده شهرستان طالقان برگزار شد، نکات جدیدی را در مورد این محصول برایمان روشن کرد. شاید بگویید که مگر ساندرو استپ وی هم تست و بررسی می خواهد؟! این همان ساندرو است که کمی تغییر کرده است!
ما هم همین نگاه را داشتیم؛ مگر استپ وی نسبت به نسخه ساده چه تغییری کرده که نیاز به تست و بررسی داشته باشد؟! ولی با نشستن پشت فرمان این هاچبک کراس جدید ، متوجه برخی تغییرات جزئی شدیم که در کلیت خودرو تاثیر گذاشته است. در این بخش گزارشی از این تست و بررسی را در اختیار شما مخاطبان قرار می دهیم و سعی داریم تا برخی نکات کاربردی این خودرو را اعلام کنیم.
۱- مشخصات فنی استپ وی چقدر تغییر کرده است؟
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
در پاسخ به این سوال باید گفت که تغییری محسوس نمی بینید. موتور خودرو همان K4M است که روی تندر۹۰ و ساندرو معمولی نصب می شود و ۱٫۶ لیتر حجم دارد. این موتور ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۰ نیوتون متر گشتاور تولید می کند. در بخش گیربکس، نسخه اتوماتیک هم مانند مدل های AT تندر۹۰ و ساندرو ظاهر شده است و یک جعبه دنده چهار سرعته دارد. حالت تیپ ترونیک و دکمه رانندگی در جاده های لغزنده و برفی هم در این گیربکس وجود دارد. اما نسخه دنده ای کمی فرق کرده است و جعبه دنده آن بهبود پیدا کرده است. تفاوت این تغییر را افرادی متوجه می شوند که قبلا سوار خودروهایی چون تندر۹۰ و ساندرو دنده ای شده اند و حال واکنش این گیربکس را به شکلی دیگر احساس می کنند. عمده ترین ارتقا فنی در ساندرو استپ وی نسبت به برادران دیگر، بروز رسانی های جزئی و نرم افزاری است که تفاوت های قابل توجهی را به وجود آورده است. مثلا با این بروز رسانی ها، مصرف سوخت استپ وی در نسخه دنده ای و اتوماتیک حدود ۰٫۳ لیتر نسبت به مدل های ساندرو معمولی کمتر است. یا در استپ وی شما می توانید رسیدن به دور موتور بیشتر از ۶۰۰۰rpm را تجربه کنید.
وقتی از بحث موتور و گیربکس فاصله می گیریم، به بخش هایی از طراحی می رسیم که کم از مسائل فنی و مکانیکی ندارند. در نگاه اول متوجه می شویم که ساندرو استپ وی نسبت به مدل هاچبک ساده، ارتفاع بیشتری دارد. با مراجعه به اطلاعات شرکتی، متوجه می شویم که استپ وی با ارتفاع از سطح زمین ۱۷۰ میلی متر، پنچ سانتی متر از ساندرو معمولی بلند تر است. این بدان معناست که احتمالا در پیچ ها و فرمان دادن ها، حرکات عرضی خودرو بیشتر از ساندرو معمولی شده است. ولی با کمی تحقیق از شرکت پارس خودرو، کمپانی رنو- داچیا و منابع معتبر جهانی می توانید به این نکته برسید که در بخش سیستم تعلیق، قطعات استفاده شده همگام با ارتفاع خودرو هستند و تا حد زیادی با شرایط این هاچبک کراس، بهینه شده اند.
۲- تغییرات ظاهری ساندرو استپ وی چقدر است؟
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
رنو ساندرو استپ وی تغییراتی در ظاهر خود دارد که خیلی ها را به اشتباه می اندازد. اشتباه بدان معنا که بسیاری از کاربران فضای مجازی و مردم می گویند که استپ وی تنها در ظاهر تغییر کرده است و مشخصات فنی خاصی ندارد. در نگاه اول هم این حرف درست است. ولی با توجه به مطالب فوق، می توان گفت که ظاهر و تا حدی باطن استپ وی تغییر کرده است. در بخش بیرونی، ضربه گیر روی درب ها حذف شده است و رکاب اسپرت به خودرو اضافه شده است. همچنین سپر جلو و عقب تفاوت رنگ دارند و علاوه بر رنگ خودرو، روی آن قسمت های مشکی و نقره ای نیز دیده می شود. حالت سپر عقب در قسمت پایینی کمی اسپرت تر شده است. جلو پنجره استپ وی مشکی رنگ است و قسمت بالایی آن با نوار کرومی تزیین شده است. کاسه چراغ ها هم پس زمینه مشکی دارند. همچنین رنگ دستگیره ها و آینه های جانبی نقره ای است که حس خوبی را روی بدنه به بیننده می دهد. باربند های مشکی نقره ای هم به عنوان قطعه تزئینی، تا حد زیادی اصلی ترین حس شبه شاسی بلند بودن استپ وی را می رسانند. زه های دور گلگیر هم با ابعادی به نسبت بزرگ مشکی، مجددا روی هاچبک کراس بودن این خودرو فرانسوی تاکید می کنند. در بخش کابین تفاوتی را نسبت به ساندرو معمولی نمی بینیم. تنها نوشته روی رکاب و کف پایی خودرو به استپ وی بودن این خودرو تاکید می کنند. فضای بار ساندرو استپ وی نیز فرقی نکرده است و مانند نسخه ساده هاچبک است. طرح رینگ لاستیک های استپ وی نیز متفاوت از نسخه معمولی ساندرو است و کمی بهتر طراحی شده است.
همین تغییرات به نسبت جزئی باعث شده تا در نسخه های دنده ای و اتوماتیک استپ وی، نسبت به مدل هاچبک معمولی، حدود ۵۲ کیلوگرم افزایش وزن داشته باشیم. حال باید ببینیم که این افزایش وزن و ارتفاع چقدر در رانندگی با استپ وی تاثیر مثبت یا منفی گذاشته است.
۳- رانندگی با مدل اتوماتیک
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
رانندگی و تست خود را با نسخه اتوماتیک آغاز کردیم و تجربه هایی از تست ساندرو در سال گذشته را به خاطر آوردیم. اول اینکه افزایش ارتفاع کمی احساس می شود و برای برخی افراد که قدی کمتر از ۱۷۰ سانتی متر دارند، محسوس است. داخل اتاق همچنان همان کیفیت و سبک چیدمان را دارد. هنوز ارگونومی داخلی ساندرو استپ وی، مانند هر محصول اقتصادی رنو تا حدی ضعیف و قدیمی است. این بدان معناست که جای برخی دکمه ها و خطوط طراحی داخلی آنچنان جذاب به نظر نمی آید. احساس می شود که عمر قطعات بیشتر ملاک رنو بوده است. به عنوان مثال به جای استفاده از دکمه های ظریف و با تلورانس کم که احتمالا خانم های زیادی جذب این خودرو می شوند، از دکمه های زمخت و بزرگی استفاده شده است. اگر هم ما به کسی نگوییم که طراحی استپ وی به سال ۲۰۰۸ و قبل آن برمی گردد، احتمالا هر فردی با نشستن در داخل کابین آن متوجه می شود. چون اصلا جای خوبی برای گذاشتن وسایلی چون گوشی های امروزی در آن طراحی نشده است و باید تلفن همراه خود را پشت دسته دنده رها کنید. معلوم است طراح این خودرو فکر نمی کرده که روزی آدم ها، اکثر وقت خود را با گوشی های هوشمند سپری کنند و حتی در پشت فرمان نیاز داشته باشند که پست اینستاگرامی و تلگرامی بگذارند! ولی اگر طراحی داخلی ساندرو و نسخه استپ وی را نسبت به تندر۹۰ فعلی مقایسه کنیم، واقعا قابل تحمل تر است و حداقل استفاده از تزیینات شبه کرومی و نقره ای باعث شده تا حس بی روح بودن داخل خودرو از بین برود.
حرکت خود را با ساندرو استپ وی آغاز کردیم و ابتدا رانندگی معمولی با آن داشتیم. در کابین ساندرو استپ وی اتوماتیک، امکان تنظیم ستون فرمان هم وجود دارد که در نسخه دنده ای دیده نمی شود. سایز لاستیک ها با مدل هاچبک معمولی تفاوتی نداشت و با توجه به ارتفاع بیشتر، احساس می کردیم که باید کمی سایز لاستیک بزرگتر باشد. ولی وقتی با استپ وی وارد جاده های کوهستانی شدیم، آنچنان هم بد نبود و نقطه ضعف خاصی مشاهده نشد. رانندگی با خودرو تا حد مطلوبی راحت و بی سر صدا بود. سیستم تعلیق عملکرد خوبی را داشت و با وجود اینکه چهار سرنشین در خودرو بودیم، کشش خوبی را احساس می کردیم. البته باید در نظر داشته باشیم که توقعمان باید در حد یک خودرو اقتصادی اتوماتیک با قیمتی در محدوده ۵۰ میلیون تومان باشد. گیربکس در دنده دهی مثبت نرم بود. می توان گفت که نسبت به رقبای چینی در پله ای بالاتر قرار می گیرد. زیر پدال گاز، مرحله لانچ یا همان معکوس کشیدن معروف رنوها وجود دارد که با فشار کمی بیشتر، پدال تا حدی پایین تر می رود و در صورت امکان پذیر بودن، دستور معکوس به گیربکس صادر می شود. اما باید در نظر داشت که ضریب ایمنی گیربکس اتوماتیک ساندرو استپ وی مانند هر رنو دیگر به سبکی است که اجازه دنده دهی اضافه نمی دهد و حتی به شکلی طراحی شده است که راننده به صورت غیر ارادی هم در حالت رانندگی نتواند دسته دنده را در N قرار دهد. این رویکرد نشان می دهد، هر جایی که قرار باشد به موتور و گیربکس فشار مضاعف بیاید، کامپیوتر خودرو دستور تعویض دنده را چه در حالت مثبت و چه منفی نمی دهد. همین مسئله که باعث استهلاک کمتر گیربکس استپ وی می شود، باعث شده تا بسیاری آنچنان لذت خاصی از رانندگی با این خودرو نبرند. ولی وقتی که قلق خودرو دستتان می آید، می توانید در حالت تیپترونیک نهایت استفاده را از خودرو ببرید و به لطف به روزرسانی موتور، گاهی تا دور موتور ۶۲۰۰rpm پیش بروید. در بررسی های جهانی شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو را با توجه به شرایط استاندارد بین ۵/۱۱ الی ۱۲ ثانیه ثبت کرده اند. این شتاب با توجه به شرایط جوی ایران، در محدود ۱۴ ثانیه ثبت می شود. همچنین حداکثر سرعت ساندرو استپ وی هم حدود ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است که ۱۵ کیلومتر بر ساعت بیشتر از عددی است که شرکت اعلام می کند.
در پیچ های جاده با اینکه استپ وی بالاتر از نسخه معمولی بود، سیستم تعلیق خوب عمل می کرد و می توانستید پیچ های به نسبت تندی را ببرید. ولی اگر قرار باشد که در جاده های کوهستانی با سرعت بالای ۸۰ کیلومتر بر ساعت بع سمت پیچ های سراشیبی حمله کنید، هیچ تضمینی وجود ندارد. زیرا ساندرو استپ وی مانند هر دیفرانسیل جلو دیگری در این شرایط تمایل به کم فرمانی دارد و با وجود اینکه سیستم کنترل پایداری الکتریکی در خودرو وجود ندارد، احتمال بروز حادثه بیشتر می شود. ولی در کل می توان گفت که هندلینگ استپ وی با توجه با افزایش ارتفاع نسبت به نسخه ساده دردسرساز نیست و اطمینان خاطر خوبی به راننده می دهد. اگر گزارش تست ساندرو را به یاد آورید، در آن مطلب هم اشاره کردیم که به خاطر تغییر مهندسی سیستم جلوبندی و تعلیق B90 نسبت به پروژه L90، هندلینگ ساندرو قابل قیاس با تندر۹۰ نیست.
۴- رانندگی با نسخه دنده ای
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
ساندرو استپ وی دنده ای را می توان یکی از جذاب ترین خودروها بازار کمتر از ۵۰ میلیون تومان دانست. زیرا شما با این بودجه یک خودروی هاچبک کراس اروپایی دارید که در بحث راه رفتن بسیار خوب ظاهر می شود و لذت رانندگی زیادی دارد. به لطف گیربکس ارتقا یافته، فاصله تعوبض دنده ها کمی کوتاه شده و شتابگیری به مراتب بهتری را می توانید داشته باشید. اصلی ترین تغییر مثبت این گیربکس این است که به شما اجازه می دهد راحتتر معکوس بکشید و در خروج از پیچ ها پرقدرتتر ظاهر شوید. در کل می توان گفت که ساندرو استپ وی در نسخه دنده ای به مراتب جذابتر از بسیاری از رقبای چینی هم رده قیمتی خود است. مخصوصا اینکه استهلاک به مراتب کمتری را دارد و سواری کم سر صداتری را تجربه می کنید.
۵- فقط در ایران ساندرو با لوگو رنو فروخته می شود؟!
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
جالب است که این روزها برخی رسانه ها چنان روی برند داچیا تاکید دارند و پافشاری می کنند که انگار حتی یک جستجوی ساده اینترنتی انجام نداده اند! همان طور که می دانید، رنو-داچیا پروژه های مشترک بسیاری را انجام می دهند. از آن جا که عموم محصولات داچیا اقتصادی هستند، کمپانی رنو هم این محصولات را برای برخی بازارهای خود از جمله ایران، برزیل، حاشیه خلیج فارس و… انتخاب می کند. کشورهایی که چنین محصولاتی وارد آن ها می شوند بیشتر در حال توسعه هستند و آشنایی بیشتری را برند رنو دارند. برای همین رنو این پروژه های مشترک را با برند خود در کشورهای بازار خود عرضه می کند و به سایر کشورها را با برندهای دیگر می فروشد. جالب است بدانید که رنو برای حفظ بازار خود، برخی محصولات اقتصادی خود را با برند نیسان عرضه می کند.
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
مثلا در برخی نقاط قاره آفریقا، رنو لوگان یا همان تندر۹۰ با نام نیسان آپریو فروخته می شود و تندر۹۰ پیکاپ هم نشان نیسان NP150 را دارد. در کل می توان گفت که این یک کلک نیست و امروزه بسیاری از خودروسازان جهان، در هشت بازار معروف جهانی با نام و نشانی متناسب با آن کشورها ورود پیدا می کنند تا فروش بهتری داشته باشند. جالب است بدانید در بحث کیفیت محصولات مشابه با نام های متفاوت، فرقی ندارند و تنها با شرایط آن کشور سازگار شده اند.
۶- ساندرو در همه جا ارزان است و در ایران گران؟!
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
هنوز توضیح واقعا منطقی مبنی بر اینکه چرا ساندرو، تندر۹۰ و برخی از خودروها با نسل های قبلی به خطوط تولید ایرانی می آیند پیدا نکرده ایم. ولی این روزها برخی قیمت های عجیب و غریبی برای ساندرو استپ وی و سایر محصولات تازه وارد اعلام می کنند. کافی است که در سایت های مرجع خرید و فروش خودرو یا سایت رسمی کمپانی ها جستجو کنید و قیمت واقعی خودروها را پیدا کنید. رنو ساندرو در زمان عرضه با این ظاهر تا اواسط سال ۲۰۱۳، قیمت ۴۱ هزار درهمی را در بازار امارات داشته است. به عبارتی حدود ۳۹ میلیون تومان ارزش واقعی داشته است. همچنین با توجه به لینک های خبری خارجی در خصوص قیمت ساندرو، ساندرو استپ وی، لوگان فیس لیفت و… می توان به قیمت هایی متفاوت از خیال رسید. خودروهای نام برده در بازار اروپا با برند داچیا قیمتی حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ یورو با موتور ۱٫۶ لیتری ۱۰۵ اسب بخار و گیربکس اتومات داشته اند و با توجه به برخی امکانات قیمت بالا و پایین تری را داشته اند. این بدان معنی است که هیچ وقت امکان قیمت زیر ۳۰ میلیون تومان وجود ندارد.
شاید بهتر باشد که بگوییم تا حد زیادی قیمت ساندرو و ساندرو استپ وی ( با توجه به نرخ جهانی، قیمت عرض و هزینه واردات قطعات CKD) مناسب است. مشکل آنجاست که نرخ ارز در ایران بالا است و مشکلات اقتصادی باعث شده تا خرید یک خودرو ۵۰ میلیون تومانی یا بهتر بگوییم ۱۲ هزار یورویی (با توجه به عرف جهانی) برای بسیاری از افراد جامعه سخت باشد.
۷- چگونه می توان یک ساندرو استپ وی فول داشت؟
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
ساندرو و ساندرو استپ وی خودروهایی هستند که از نظر امکانات رفاهی از بسیاری چینی ها عقب افتاده اند و به خاطر اقتصادی بودن، آپشن های خاصی ندارند. ولی با هزینه حدود ۳ میلیون تومانی می توان سطح متفاوتی از ساندرو را تجربه کرد. با هزینه کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می توان مانیتور، دوربین عقب، GPS، پخش DVD و تیونر تلویزیون را به صورت قالب فابریک روی ساندرو نصب کرد. همچنین با هزینه کمتر از ۷۰ هزار تومان سنسور پارک جلو و عقب روی سپرهای خودرو نصب می شود. روکش چرم هم با کیفیت به نسبت خوب حدود ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد. کروزکنترل با اتصال اصولی و فابریک هم تا ۸۰۰ هزار تومان هزینه بردار است. اگر هم بخواهید می توانیم باندهای خودرو را با برندهای چون JBL، Pioneer و… تقویت کنید. در اصل می توان با هزینه ۵۵ میلیون تومانی، یک هاچبک کراس اروپایی با امکانات معمولی و کیفیت خوب داشت.
۸- نتیجه گیری آخر
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
اگر بخواهید ساندرو استپ وی را بشناسید، باید تجربه رانندگی با آن داشته باشید. یادتان باشد که هیچ وقت به خاطر ظاهر این خودرو به سراغش نروید و پیشنهاد ما این است که اگر با چنین نگاهی برای خرید استپ وی اقدام می کنید، بهتر است که همان ساندرو معمولی را بخرید. در اصل اختلاف قیمت حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نسخه های استپ وی با ساندرو معمولی بیشتر به خاطر ارتقا فنی است. به خاطر تعلیق بهینه، موتور با دور موتور بیشتر، گیربکس نرم و هماهنگ تر و پنج سانتی متر ارتقاع بیشتر باید توجیه برای خرید این خودرو پیدا کنید. وگرنه بعد یک مدت ظاهر خودرو برایتان عادی می شود و ممکن است که شما را خسته کند. ولی اگر دلیلی داشته باشید که هر وقت خودرو را روشن می کنید، احساس خوبی را دریافت کنید، می توانید لذت تمام را از انتخاب خود ببرید. اگر پارس خودرو بتواند قبل از خرید مشتریان امکان رانندگی با استپ وی را فراهم کند، مطمئنا می توان مشتریانی را به خاطر ارتقا فنی این خودرو جذب کند.
نکات مثبت:
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
۱- کیفیت خوب مونتاژ
۲- کیفیت مناسب قطعات داخلی و کیفیت رنگ تایید شده
۳- عملکرد خوب موتور و استهلاک پایین
۴- گیربکس نرم و به نسبت دقیق
۵- مصرف سوخت مناسب
۶- فضای داخلی مناسب
۷- قیمت رقابتی
۸- ایمنی که حداقل تایید رسمی دارد
نقاط منفی:
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
۱- طراحی قدیمی
۲- ارگونومی داخلی نه چندان خوب
۳- امکانات کم
۴- تنوع رنگ کم با توجه به شرایط فعلی
۵- نبود شرایط فروش اقساطی
۶- سیستم صوتی نه چندان قوی
اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس RENAULT-SANDEROSTEPWAY.IR مراجعه کنند.
گالری تصاویر:

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۲:۵۱ ب.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

52 Responses to “اولین تست و بررسی رنو ساندرو استپ وی در ایران”

 1. امین گفت:

  باسلام.بذارین به ایراداتش اضافه کنیم:
  قیمت بالا
  موتور نه چندان قوی
  قطعات گران
  سواری افتضاح
  گیربکس۴ دنده!!!

 2. مهدی خسروی گفت:

  حسین جان کاشکی فیلمشو تهیه میکردین، واقعا کنجکاومون کردی
  ممنون مقاله ی عالیی بود❤❤❤

 3. آرین گفت:

  نمای بیرونیش زیباست

 4. محمد علی گفت:

  سلام. من یه حواله اچ سی کراس دارم. به نظر شما حواله رو بفروشم و اینو بگیرم کار خوبی هستش؟؟؟
  یعنی این ماشین از h30 بهتره؟؟

 5. امیر نوری گفت:

  رنو هم یاد گرفته چطور جنس قدیمی بالاتر از قیمت واقعی به ایران قالب کنه ! جای اینکار داچیا استپ وی ۲۰۱۳ رو با برند خودشون به بازار ما میدادن .. خودروسازای ماهم کلا همیشه ۵-۶ سالی از تاریخ خودروسازای دنیا عقبن

 6. علی گفت:

  خیلی مقاله منصفانه ای بود

 7. حمیدرضا گفت:

  کاش درباره عملکرد ماشین در خارج از جاده هم مطلبی می نوشتید از تصاویر پیداست که تو جاده خاکی هم باهاش رانندگی کردید

 8. حمید گفت:

  دسته دنده اتوبوس از این کوچیکتره . خیلی زیادی بزرگه کل داشبورد رو در بر گرفته

 9. مهرداد گفت:

  دوستي كه از قدرت كم موتور و گيربكس چهار دنده و سواري افتضاح شكايت دارن،،،، در مورد قطعات اطلاعاتي ندارم ولي آيا تو اين بازه قيمتي خودرو اي بهتر سراغ دارين!؟ مثلا با بازه ي ٥٠ ميليون تومن موتور ٢٠٠٠ گيربكس ٦ دنده و سواري اسپرت ميخواين!؟ بهتره يه نگاه به مشخصات تيوولي و قيمتش بندازين،،،،حداقل مقايسه دوتا كراس باشه!!

 10. حسین گفت:

  دم شما گرم،ان شا الله محصولات هشت سال پیش فرانسه بیاد تو بازار ولی گیر این زباله سازان چینی نشویم،ساندرو با کیفیت و اصیل است و نسبت به رقباش فقط من نگران پژو ۲۰۷i جدید ایران خودرو هستم که روی فروش ساندرو تاثیر بذاره،البته که تندر فیس لیفت هم ممکنه یه رقیب جدی براش تلقی بشه چون توی ایران سگمنت های هاچبک و سدان مصرف کنندگان مشترکی دارند.

 11. اوژن گفت:

  خدایی تو سال ۲۰۱۶ سوار ماشینی شیم که کولرش هنوز دستیه؟ اصلا موتور بنز هم رو این ماشین باشه فایده نداره.حتی ۲۰۶ اتوماتیک ۷ سال پیش آپشناش از این بهتره

 12. امین گفت:

  با سلام. آقا مهرداد عزیز تموم ماشینای هم رده قیمتی این ماشین از این بهترن( هم از نظر قیافه هم امکانات) فقط یه آیتم توی این ماشین هست که بقیه ایرانیا و چینیا نسبت به این ضعیف تر عمل میکنن و اون هم کیفیتشه!
  آخه موتور ۱۶۰۰ ال ۹۰ چی بود که اتومات که بشه چی بشه؟! بعد شما یه جوری میفرمایین گیربکس ۶ دنده انگار چه خبره؟ نخیر. یه گیربکس ۵ دنده اتومات که میشد بذارن. اون کلیدای شیشه بالابرش رو که میشد از روی داشبورد بردارن! صندلی های افتضاحشو که میشد بهتر کنن!( صندلی های وانت از این ماشین راحت تره) و در ضمن تیوولی کجا و این کجا؟ تازه بنده خدا شما به این میگی کراس؟ به خدا مسخره کردن مردمو. دیدن مردم ایران عشق شاسی بلندن اینام ۷۰ سانت ماشینو بردن بالاتر دیگه گفتن کراس!!!
  ببین عزیز دل، من هیچ تعصبی روی هیچ ماشینی ندارم ولی اینکه ۵۳ میلیون پول اینو بده آدم واقعا اشتباهه.

 13. S گفت:

  بخدا اپشن كولر اتوماتيك چيزي نيست كه ادم رو از خريد ماشين منصرف كنه، من خودم اصلا ازش استفاده نميكنم

 14. اميرحسين گفت:

  دوستي مه ميگفت كولر دستي. الان خيلي ماشين هاي گرون هم كولرش دستيه. خود ٢٠٦ تيپ ٦ جز كولر اتوماتيك ( كه مني كه ٧ سال داشتم مياشينو هميشه دستي استفاده ميكردم ) چه آپشن ديگه اي داشت ؟! باعلم حرف بزنيد نه با عشق

 15. افشین گفت:

  همین که جلو داشبردش عین پرایده خودش فاجعس.

 16. معراج گفت:

  رنو همینه دیگه زبان طراحیش این شکلیه البته این داچیاست و با موتور رنو تولید میشه ولی چون نشان پرافتخار رنو چسبوندن رو ماشین ما هم بهش میگیم رنو…..در کل اگر کسی دنبال یه ماشین نسبتا بی دردسره و زیبایی داخل و خارج ماشین براش مهم نیست ساندرو گزینه خوبیه براش البته انصافا طراحی بیرونیش از ال ۹۰ ( فقط از ال ۹۰ البته ) بهتره و وقتی عده ای تو این کشور ال ۹۰ میخرن قطعا ساندرو رو هم میخرن و طبیعی هم هست. میخوان بی دردسر از نقطه A برسن به نقطه B و نه دردسر میخوان نه هیجان این ماشین برای این افراد عالیه.

 17. امین گفت:

  با سلام. با جناب معراج کاملاً موافقم

 18. علی گفت:

  نسل جدید این ماشین تو سایت های مرجع کمتر از ۹ هزار یورو قیمت داره. در حالی که ما برای نسل قبلی این ماشین و بدون امکاناتش ۵۰ میلیون تومن باید پول بدیم???

 19. اکبر66 گفت:

  دنو داچیا را در رومانی خریداری کرد. رنو مگان تولید کردقیمت بالا بود استقبال نشد .ال۹۰ طراحی کردند .۴۰۰۰یورو تا در بازار اروپای شرقی فروش کند .با تنوع خودروهای چینی ۴۰میلیون بیشتر بازار نداره .

 20. امیر گفت:

  آقا ساندرو ۲۰۰۸ رو دارن تااااازه میارن توروخدا اینارو تبلیغ نکنین دیگه…واقعا از ماست که بر ماست…چجوری بگیم نخرید….پول ندارین؟ منم ندارم! کارکرده ماشینای برند که میشه خرید

 21. حسن گفت:

  اينكه دور موتور بالاتر رفته با همون موتور استهلاك موتور بالا نميره?

 22. احسان گفت:

  تو رده قيمتي خودش بي رقيب هست با اين قيمت ميشه برليانس هاچبك يا ام وي ام ٣١٥ رو با قيمت كمتر خريد شايد امكانت رفاهي در حد و اندازه اونا نباشه ولي از لحاظ موتوري كدومشون ميتونن باهاش رقابت كنن من خودم پنج سال هست ال نود دارم قيافه اش واقعا غير قابل تحمل هست ولي با دويست هزارتا كاركرد هنوز اخ نگفته و با صفرش هيچ فرقي نداره اين ماشين فوق العاده كم دردسر هست تو بازه قيمتش بدون رقيب هست دوستاني هم كه از موتور ضعيفش ايراد ميگرن بايد يكبار امتحان كنن اونوقت تازه ميفهمن كه موتور ضعيف نيست

 23. میثاق گفت:

  آقا چرا بحث بیخودی میکنید کاملا مشخصه این خودرو نه طراحی داخلی داره نه طراحی خارجی طراحی داخلیش که فاجعه بزرگیه فقط اون دسته دنده و جلو داشبورد نگاه کنید، نمیدونم اونی که اینو طراحی کرده واقعا طراح بوده عایااااا آپشن که حرفشو نزن ساندرو و آپشن مگه دارییییم تنها مزیت این خودرو همون استهلاک پایین و کیفیت مناسب موتور هستش که دیگه اونو همه میدونن، اونم به لطف اینکه کیفیت موتور های پژو پایین اومده سمند ۸۳ داشتم پنج سال کاپوت بالا نزدم اگه پژو ها همون کیفیت موتور ۱۰ سال پیش داشتن ال۹۰ و ساندرو و این چینیا با این قیمتا یه دستگاه هم فروش نداشتن ال۹۰ جایگزین پیکان بود الان شده بهترین ماشین ایران هزارتا هم گشته مرده داره!!!!!

 24. افشین گفت:

  دوستان ما اگه میایم میگیم تو این قیمت به هیچ وجه منطقی نیست و ارزش نداره و فلانه بخاطر اینه که ما خودمونو لایق این آشغالای تاریخ گذشته نمیدونیم
  حالا اگه شما خیلی دوست دارید به خودتون ظلم کنید برید دوتا دوتا ازش بخرید و آمار فروششو ببرید بالا تا این مریضایی که این خودرو رو دارن با این قیمت کذایی فضایی میدن تحریک شن و ببینن ملت واسه همچین خودروی بی ارزشی انقد حاظرن پول پرداخت کنن بیانو قیمتشو از اینی هم که هست بالاتر ببرن و فردا پس فردایی هم اگه خودروهای بهتر و بروزتر تولید کردن بالاتر قیمت گذاری کنن.

 25. امير گفت:

  ال ٩٠ كه دو برابره اينه همه جوره تو سرعتو شتاب هم قيمتاشو كنار ميزنه بعد رو چه حساب ميگيد موتورش ضعيفه؟؟؟شمايي كه ادعاتون ميشه ماشين بازيد يه بار بشينيد پشت اينا بعد نظر بديد فيلسوفا

 26. ب.ف گفت:

  این ماشین بی دردسری هست و برای کسانی خوب هست که بیشتر به کارایی ماشین اهمیت میدن نه تعداد اپشنها……به شخصه با توجه به تجربه خوبی که با لوگان داشتم این رو به چینی های بازار ترجیح میدم…….هر دو رو بعد ۵۰۰۰۰ هزار تا تست کنید تا فرقشون رو بدونید

 27. حسن گفت:

  کی میگه بده خیلی هم خوبه از ام وی ام که بهتره حداقل

 28. علی گفت:

  چقدر داشبوردش افتضاح مسخره است.اینقدر به به بیرون اهمیت دادن به داخل ندادن.دیگه میخوان تشنه نگهدارن.سیاسته دیگه.اصلا مشتری اهمیتی نداره

 29. رضا گفت:

  یعنی مهندسای ایرانی توان جابجاکردن دوتا کلید از رو داشبرد را ندارند ؟ پشت امپرها سفید با لامپ قرمز آتشی در شب اصلا دید خوبی به راننده نمیده

 30. رضا گفت:

  یه چیز دیگه میدونستید مردم رومانی بلغارستان تو اروپا به عنوان کولی شناخته میشن!ماشین چه کسایی رو سوار میشیم

 31. ابراهیم گفت:

  سلام با پولیکه برای ساندرو و ال۹۰ میپردازی واقعا نمیشه ماشین بهتری خرید.

 32. محمود گفت:

  با سلام خدمت دوستان.بنده کارم ماشینه.از لحاظ موتور و گیربکس تو رنج خودش لوگان حرف اولو میزنه.یکم قطعات اصلیش کمه و البته گرون.ال۹۰ از سال ۸۶ تو ایران اومده.تو این ۹سال کمتر دیده شده دم تعمیرگاهی موتور اورده باشه پایین یا واشر زده باشه.جنس داشبورد لاستیک خشکه.منم اصلا دوس ندارم.ولی میشه گفت خودش یه حسنه.چون سر و صدا توش نمیفته و مثل داشبورد ۲۰۶ چند تیکه نیس.کافیه یه مشکل برقی پیش بیاد واسه ماشینای دیگه و داشبورد باز بشه.بعدش صدای داشبوردو فقط میشه با زیاد کردن صدای ضبط کمتر شنید!!!

 33. محمود گفت:

  یه سؤالم از آقای دلاور دارم اینکه از نظر طراحی داخل و خارج h30 بهتر از ساندرو هست که شکی توش نیست.شما که تجربه رانندگیی در شرایط مختلف با ۲خودرو رو دارید در کل قدرت و شتاب و کشش موتور و هماهنگی گیربکس با موتور تو کدوم ماشین بیشتره؟

 34. منصور گفت:

  دوستانی که میخوان بدونند در چه ابعادی هست در نظر داشته باشند از لحاض ارتفاعی در حد نیسان قشقایی هست . – ایکاش استپ وی طرح جدید را می آوردند که داشبوردش طرح سیمبل است

 35. منصور گفت:

  دوستی که h30 را پرسید به نظرم H30 طول دماغه اش بلنده و به اصطلاح اورهنگش زیاده و در خاکی احتمال اینکه سپر جلو بگیره زیاده و از لحاظ ارتفاهی و فاصله از زمین کوچکتر از استپ وی است

 36. منصور گفت:

  H3 هم از لحاظ ارتفاع و هم از لحاظ ارتفاع از سطح زمین کمتره و حس کراس را به آدم نمیده و در جاده خاکی احتمال گرفتن سپر به زمین هست چون دماغه و اصطلاحا اورهنگش زیاده نسبت به استپ وی

 37. محمدرصا گفت:

  برای بنده جای تعجبه . میرم نمایندگی . می بینم همه دارن از استیپ وی عکس میگیرن . و از بعضیعا سوال کردم . که نظرتون چیه در مورد ماشین .گفتند هم قشنگه تقریبا و هم کیفیت داره . من خودم مصرف کننده هستم ‌ . اما نمی دونم چرا اینقدربا تبلیغات منفی نظر میدن . جا تعجب داره . ماشینهایی که داشتم . مزدا ۳ . مگان ۲۰۰۰، ۲۰۶ و ۱۴۱ . چینی نداشتم . اما ال ۹۰ برادرم داشت . سواریشو دیدم . و استهلاکش . خیلی استهلاکش پایین بود . بنابراین تو بازار ایران این به نظر همه کسانی که مشتاقانه به دنبال ابن ماشین بودن .چون قیمت مناسب نسبت به چینیها داره . اما کاش اسپورتج رو با این قیمت تو ایران می تونستیم . بخریم .نمی دونم الان با این تبلیغات منفی که مینویسن . استیب ثبت نام کنم یا نه . البته. یک دو سال بیستر نمی خوام داشته باشم . نظر دوستان چیه ‌ چه پبشنهادی دارن

 38. سیاوش گفت:

  من یه سوال دارم میشه سردنده اتوماتیک ساندرو را به یک تراشکار داد تا از این وضع ناهنجار در بیاد آخه یه جوریه نمیتونم بگم ؟؟؟!!

 39. کسری گفت:

  به شخصه تجربه رانندگی با همه محصولات رنو رو داشتم(از ال ۹۰ و ساندرو استیپ وی گرفته تا کولئوس و تلیسمان و سفران)
  درباره استیپ وی نظرم اینه که طراحی نداره،اپشن نداره،ولی عوضش کیفیت داخلی و کیفیت قطعات بسیار بالاست!!!و موتور خوبی هم داره
  در کل من خودم اپشن دوستم ترجیح میدادم تو این رنج یه ماشین دیگه بگیرم.البته نمیشه کیفیت سواری و کیفیت کلی شو نادیده گرفت
  به جرات میتونم بگم کیفیتش از بعضی ماشینای کره ای۲۰۰میلیونی بالاتره

 40. احسان گفت:

  با سلام
  دوستان با این پول میشه یک دستگاه مگان دست دوم تمیز خرید که به نظر من گل سر سبد رنو است زیبایی، امنیت با ۵ ستاره ایمنی، امکانات هم در حد قابل قبول و درضمن ماشینی که در اکثر کشورها الان هست. این ماشین طراحیش مال ۷ سال پیشه و به این قیمت نمی ارزه البته از لحاظ کیفیت شاید از ماشین های چینی بهتر باشه.

 41. امیر گفت:

  مزخرفه با این طراحی.مثل اینکه از قطار زمون شاه جا موندیم.حالا میخواد هر چی باشه موتور…
  با این پول میشه خیلی از این بهتر خرید

 42. فخردینی گفت:

  بالاخره با در نظر گرفتن اختلاف قیمت نصبتا بالا استپ وی بخرم یا معمولی تو رو خدا یک جواب قاطع و بی حاشیه بفرمایید

 43. علی رضا گفت:

  سلام دوستان ماشین خوبی هست اقای فخرالدینی بخر حتما نخواستی بفروشش تنها ماشینی هست تو این رنج قیمتی که ده میلیون سود میکنه

 44. علی گفت:

  ایشالا هرکی میخره مبارکش باشه
  من که هنوز رور قول به خودم یعنی نخریدن اشغال به قیمت گزاف هستم
  از ماست که بر ماست

 45. ایلیا گفت:

  سلام دوستان من بعد از تحقیقات زیاد به این نتیجه رسیدم که ساندرو استپ وی یه سرو گردن نسبت به همردهای خود بالاتره لذا تصمیم گرفتم این خودرو را ثبت نام کنم خودروهای اصالتا چینی مثل اچ سی کراس و یا لیفان x50 با آپشن های گوناگون بزک شده اند ولی تو خالی هستند

 46. مرتضی گفت:

  دوستان ادامه نظر قبلم بگم اگر میتونید هزینه کمی بیشتر کنید رنو سیمبل که وارداتی هست و مدل روز دنیاست و کیفیت بهتر داره اپشن و طراحی هم خیلی بهتره هم نگاه بندازید اگر قصدتون خرید باشه اونم خوبه

 47. عارف گفت:

  به نظرم سیمبل از هر طرف نگاش کنی طراحیش بده!از جلو هم شبیه جغده!!
  استپ وی هم قیافش و هم رخش بهتر از تندر و ساندرو معمولی و سیمبل هست.
  هر کی میخره مبارکش انشالله،ماشین خوبیه.

 48. عارف گفت:

  در ضمن سر دنده مدل اتوماتیک تندر و ساندرو …واقعا بدقیافه و زشته!!!!!
  امیدوارم خود پارس خودرو ابتکاری یه راه حلی واسش پیدا کنه.

 49. محسن گفت:

  من که این همه نظرات رو خوندم حتی یه نفر تجربه رانندگی با این ماشینو نداشته
  من که نمیدونم این نظرات را چه طوری میدن ؟؟؟؟
  باز هم نظرات متعصبانه ایرانی داره فوران میکنه.
  یکی بیاد تجربه شخصیشو از این خودرو بگه ببینیم چطوریه.
  کشش خودرو چطوریه قدرت موتور با کولر روشن چطوریه زیر پاش چطوریه
  همه فقط روی هوا نظر میدن مثل ادمایی که دچار توهم شدن

 50. هادی گفت:

  من استپ وی دنده ای دارم قبلش هم ال ۹۰ دستی داشتم باید بگم که این ماشین به درد کسی که دنبال آپشن میگرده نمیخوره چون مثل ماشین چینی ها آپشن کیلویی نداره ولی فنی خیلی خوبی داره همین که با تعمیرگاه قهره یعنی فنی خوب کشش خوبی داره از ال ۹۰ نرمتره و کم صدا تر ولی تو پیچها زیاد خوب نیست باید احتیاط کرد کولرش عالیه و کمتر از ال ۹۰ فشار میاره البته من اینجوری احساس کردم به نظر بنده با این قیمت گزینه از این بهتر نیست مگر اینکه یکم پول روش بزاری ماشین خارجی کارکرده بخری که خیلی بهتره

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.