گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
اولین تست و بررسی رنو داستر ۴WD مدل ۲۰۱۷

رنو داستر دو دیفرانسیل
وقتی کسی به دنبال خودروهای کم دردسر می گردد و می خواهد ماشینی کم استهلاک داشته باشد، بدیهی است خودرویی به او پیشنهاد می کنیم که از انتخابش پشیمان نشود. وقتی فردی می خواهد با بودجه کمتر از ۵۰ میلیون تومان خودرویی بخرد که فقط هزینه سرویس های دوره ای را بپردازد و برای کار اضافه به تعمیرگاه نرود، در شرایط فعلی تندر۹۰ و رنو ساندرو را به او پیشنهاد می دهیم. چون در این چند ساله ثابت شده است که این خودروها واقعا برای مشتری بی آزار هستند.
رنو داستر دو دیفرانسیل
وقتی بحث خودروهای وارداتی می شود و خریدار با بودجه حدودی ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان برای خرید خودرو اقدام می کند، احتمال آن زیاد است که نظرش به سمت خودروهای چینی جلب شود. این روزها خودروهای چینی با امکانات متنوع و قیافه های مختلف توانسته است نظر بخشی از بازار را به سمت خود بکشانند. ولی هستند افرادی که به خاطر ترس از خرابی خودروهای چینی و برخی مسائل خدماتی، از خرید آن ها منصرف می شوند و به سراغ خودروهایی می روند که حداقل اعتبار برند آن ها، تا حد زیادی استهلاک کم را برای خریدار در وهله اول اثبات می کند.
چند سالی است که رنو داستر به عنوان یک کراس اوور اروپایی به بازار ایران آمده است. این خودرو که در ابتدا با نسخه تک دیفرانسیل اتوماتیک از جانب نگین خودرو، نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران، به بازار ایران عرضه شد؛ توانست نظر بخشی از خریداران این خودروها را به سمت خود بکشاند. نرمی و سواری، استهلاک کم و مصرف سوخت پایین و برند معتبر باعث شد تا داستر در ایران جایگاه به نسبت خوبی پیدا کند. آمار واردات و فروش این خودرو نشان می دهد که به عنوان یک خودرو وارداتی توانسته نظر مشتریان زیادی را به سمت خود بکشاند. ولی در نسخه های اولیه داستر، بودند افرادی که به نبود امکانات رفاهی زیاد در این خودرو ایراد می گرفتند. با ورود فاز دوم و فیس لیفت داستر به ایران، تا حد زیادی نیازهای مشتریان با امکانات به نسبت متعادل برطرف شد.
حال چند ماهی است که از عرضه رسمی داستر دو دیفرانسیل در ایران می گذرد. خودرویی که از نظر ظاهرا با داسترهای دیگر تفاوتی ندارد و شاید در نگاه اول متوجه تغییرات آن نشوید. هفته گذشته شرایطی فراهم شد تا سفری یک روزه را با رنو داستر دو دیفرانسیل مدل ۲۰۱۷ تجربه کنیم. سفری که ابتدا و انتهای آن، ۱۱ درجه سانتی گراد اختلاف دما داشت. هرچه جلوتر می رفتیم هوا سرد می شد؛ تا اینکه به دمای منفی چهار درجه سانتی گراد رسیدیم. جایی که برف بود و یخبندان و داستر دو دیفرانسیل!
رنو داستر دو دیفرانسیل
– داستر دو دیفرانسیل چه امکاناتی دارد؟
هنوز افرادی هستند که فکر می کنند، امکانات رنو داستر به شیشه و آینه های جانبی برقی ختم می شود! کافی است یک بار رنو داستر فاز۲ را از نزدیک ببینید تا متوجه تغییرات آن نسبت به قبل شوید. داستر دو دیفرانسیل و تک دیفرانسیل فاز دو از نظر طراحی بیرونی تغییر چندانی را تجربه نکرده اند. تنها رینگ ها، جلو پنچره و نوع کاسه چراغ جلو است که در فیس لیفت داستر تغییر کرده است. ولی وقتی در داستر را باز می کنید و وارد کابین آن می شوید، تغییرات اصلی را مشاهده می کنید. طرح داشبورد، رودری ها، نوع پشت آمپر و غربیلک فرمان به کل تغییر کرده است. این تغییرات با سادگی همیشگی داستر همراه است، ولی نوع جدیدی از سادگی را بیان می کند. داشبورد دو رنگ و رودری های جدید ارگونومی بهتری را به کابین داستر داده است و جایگیری دکمه ها در محل بهتری انجام شده است. ولی همچنان فلسفه داستر به عنوان یک خودرو کاربردی مطرح می شود. یعنی اینکه رنو امکاناتی را در این خودرو کراس اوور قرار می دهد که قابلیت استفاده بالایی داشته باشد و راننده با استفاده از این امکاناتف راحتی بیشتری داشته باشد. کروزکنترل و لیمتر به عنوان یکی از امکانات داستر فیس لیفت محسوب می شود که کنترل آن از روی فرمان انجام می شود. همچنین کامپیوتر سفر اطلاعات کاملی را به راننده می دهد و تنظیمات آن از طریق دکمه روی برف پاک کن امکان پذیر است. مانیتور، دوربین و سنسور پارک عقب، GPS فعال، قابلیت اتصال AUX و USB، بلوتوث، چراغ روشنایی روز، صندلی شش حالته راننده، شیشه ها و آینه های جانبی برقی، راهنمای تعویض لاین و… از امکانات داستر فاز دو محسوب می شود. سادگی این خودرو با وجود امکانات کاربردی باعث شده تا امروز داستر در مجلات معتبر دنیا به عنوان خودرویی به صرفه و کاربردی شناخته شود و در برخی کشورهای اروپایی به عنوان بهترین کراس اوور با بیشترین کارایی معرفی شود.
رنو داستر دو دیفرانسیل
– ایمنی داستر چه طور است؟
داستر در اولین سال های تولید به مرکز تست Euro Ncap رفت و توانست سه ستاره ایمنی را دریافت کند. بعد از بازنگری و فیس لیفت این خودرو، داستر توانست در بحث ایمنی تاییدیه ارتقا چهارگانه را از مرکز تست تصادف و جاده ای اروپا دریافت کند. این خودرو در نسخه دو دیفرانسیل با دو کیسه هوا عرضه می شود. همچنین ترمزهای این خودرو به سامانه ABS و EBD مجهز است و برای پایداری بهتر این شاسی بلند دو دیفرانسیل، سیستم کنترل پایداری ESP و کنترل هرزگردی روی آن نصب شده است. با توجه به سختگیری های Euro Ncap و سابقه های داستر می توان فهمید که این خودرو نسبت به رقبای هم قیمت خود با توجه به شاسی و بدنه قوی، خودرویی ایمن به حساب می آید.
رنو داستر دو دیفرانسیل
– مشخصات فنی داستر دو دیفرانسیل را بهتر بشناسید
رنو داستر دو دیفرانسیل به موتور دو لیتری چهار سیلندر DOHC مجهز است که ۱۳۵ اسب بخار را با گشتاور ۱۹۵ نیوتون متر تولید می کند. با توجه به اینکه موتور داستر به اصطلاح گشتاوری است و کشش بالایی را به خودرو می دهد، شاهد آن هستیم که با سیستم دو دیفرانسیل خودرو هماهنگی بالایی دارد. گیربکس چهار دنده اتوماتیک این خودرو به سیستم تیپ ترونیک و شروع حرکت در حالت برفی مجهز است. قدرت خودرو توسط این گیربکس به چهار چرخ داستر منتقل می شود. ولی داستر دو دیفرانسیل قابلیتی دارد که شاید در هر خودرو کراس اووری دیده نشود. اگر راحت بخواهیم بگوییم، در رده قیمتی کمتر ۲۵۰ میلیون تومان تنها چهار خودرو این ویژگی را دارند. رنو داستر دو دیفرانسیل در بخش انتقال قدرت به چرخ ها، چند انتخاب را به راننده می دهد. شما می توانید از طریق پیچ تنظیمات دیفرانسیل، قدرت را به چرخ های جلو، چهار چرخ به صورت اتوماتیک و چهار چرخ به صورت ثابت و هماهنگ منتقل کنید. در حالت تک دیفرانسیل جلو شما استهلاک کمتری را در دراز مدت دارید و از طرفی مصرف سوخت خودرو تا حدی کاهش پیدا می کند. در حالت اتوماتیک، کامپیوتر خودرو با توجه به کشش و نوع رانندگی قدرت را به صورت اتوماتیک بین چرخ های جلو و عقب تقسیم می کند و ضرایب آن را دائما تغییر می دهد. این حالت پایداری بیشتری را به خودرو می دهد. در حالت چهار چرخ ثابت یا به اصطلاح چهار چرخ قفل، قدرت با ضریب ثابت به چرخ ها منتقل می شود و از هرزگردی هر چرخ جلوگیری می شود. این ویژگی باعث می شود تا داستر به عنوان تنها کراس اوور کاربردی کمتر از ۱۵۰ میلیون تومان در ایران شناخته شود.
رنو داستر دو دیفرانسیل
– از ترافیک شهری تا جاده های یخ زده و برفی
وقتی سفر یک روزه خود را با داستر دو دیفرانسیل مدل ۲۰۱۷ آغاز کردیم، باور آن سخت بود که با موتور دو لیتری و چهار سرنشین چنین کششی را تجربه کنیم. احتمال دارد که باور این حرف برای شما سخت باشد. برای همین پیشنهاد می کنیم که حداقل یک بار سفری چند دقیقه ای را با داستر تجربه کنید. برای ما هم سخت بود که در نگاه اول باور کنیم، داستر دو دیفرانسیل می تواند با چهار سرنشین که جمع وزنشان حدود ۴۰۰ کیلوگرم است و حدود ۱۰۰ کیلوگرم بار، بتوانیم شتاب خوبی را تجربه کنیم. وقتی که با دو سرنشین شتاب خودرو را در شرایط تهران بررسی کردیم، با عدد کمتر از ۱۳ ثانیه طرف بودیم که باز هم بار ۱۰۰ کیلوگرمی مانع شتابگیری واقعی ما می شد. برایمان جالب بود که در معکوس گرفتن از گیربکس، می توان دور موتور خودرو را فراتر از ۶۵۰۰rpm رساند. البته که گاهی معکوس دو به یک در این خودرو دیر اتفاق می افتاد باید از دکمه لانچ زیر پدال گاز استفاده می شد. این قابلیت مانند دکمه بوده که پدال گاز را به دو مرحله تقسیم می کند. وقتی در حالت رانندگی عادی پدال گاز را تا انتها فشار می دهید، متوجه ورود به مرجله جدیدی می شوید که در اکثر مواقع معکوس خوبی را در اختیار راننده قرار می دهد.
نکته جالب دیگر این بود که داستر دو دیفرانسیل در ترافیک شبانگاهی شهر تهران، مصرف سوخت کمتر از ۱۰٫۵لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را دارد. وقتی که ترافیک از حالت قفل به حالت نیمه سنگین تبدیل می شد، مصرف سوخت خودرو ما هم بیش از یک لیتر کاهش پیدا می کرد. وقتی در جاده ای شمالی تهران با پیچ ها و شیب های غیر استاندارد با ظرفیت کامل رانندگی می کردیم، جالب بود که مصرف سوخت خودرو کمتر از ۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر بود و در جاده های کفی این عدد گاهی به ۷٫۲لیتر نزدیک می شد.
نرمی خودرو در پیچ ها و دست اندازهای جاده خوب و مناسب بود و وقتی به داخل چاله ها می رفتیم، صدای اضافه ای به کابین نفوذ نمی کرد. جالب است بدانید که می توان کابین رنو داستر را به عنوان یکی از بی صداترین اتاق خودروهای کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان انتخاب کرد. وقتی با معکوس به گردنه ها حمل می کردیم، صدای اضافه ای از موتور و گیربکس به اتاق نمی آمد و اصلا آزاردهنده نبود. عملکرد فرمان هیدرولیکی داستر هم به نسبت خوب بود و کاربرد اصلی آن در جاده های پر پیچ و خم قابل احساس است. شاید فرمان این خودرو در شهر آنچنان نرم نباشد و نتواند مثل فرمان های کمکی برقی عمل کند. ولی حس پایداری و هندلینگ خوبی که به واسطه فرمان و جلوبندی قوی، زیر دستان راننده احساس می شود، تجربه ای است که ارزش مهندسی رنو را بالا می برد. بخشی از این هندلینگ و نرمی خوب را مدیون لاستیک های میشلن داستر دو دیفرانسیل هستیم که کیفیت بالایی دارند.
وقتی که به جاده های برفی و یخ زده رسیدیم، سعی کردیم تا سیستم کنترلی و حرکتی خودرو را چک کنیم. بارها روی یخ جاده ترمز شدید را با داستر امتحان کردیم و متوجه این مسئله شدیم که سامانه ABS و در کنار سیستم EBD خوب عمل می کند. از طرفی سیستم کنترل پایداری الکتریکی نیز در بدو حرکت روی یخ ها عملکرد مناسبی دارد و سعی می کند با حفظ روند ثابت در حرکت، از انحراف خودرو جلوگیری کند.
وقتی وارد مسیر پوشیده از برف با شیب به نسبت زیاد شدیم، خواستیم که از حالت چهار چرخ قبل داستر استفاده کنیم. ولی برایمان جالب بود که تحلیل کامپیوتر سیستم دیفرانسیل از مسیر به درستی انجام شد و با حالت چهار چرخ اتوماتیک مسیر را به سمت بالا تست کردیم. برای امتحان حالت چهار چرخ قبل، خودرو را به قسمتی ناهموار با برف های یخ زده بردیم. سپس سعی کردیم که قفل دیفرانسیل این خودرو را در حالت دنده عقب و حرکت به سمت جلو تست کنیم. داستر دو دیفرانسیل در این بخش هم سربلند از تست بیرون آمد.
رنو داستر دو دیفرانسیل
– حرف آخر…
درست است که در داستر دو دیفرانسیل نمی توانید معنی سانروف، سنسور نور، آینه های تاشو برقی، صندلی های برقی، سیستم تهویه اتوماتیک و برخی امکانات این شکلی را درک کنید. ولی یادتان باشد، داستر خودرویی است که در تمام دنیا به کم خرج بودن معروف است و برای همین طرفداران خاصی دارد. اگر می خواهید وقت خود را صرف تعمیر خودرو نکنید و به دنبال خودرویی با قابلیت های بالا هستید، می توانید داستر دو دیفرانسیل را با قیمت ۱۱۹ میلیون تومان خریداری کنید. نرمی و هندلینگ خوب، بی صدا بودن اتاق، کشش مناسب، ایمنی تایید شده، امکانات کاربردی، قابلیت حرکتی بالا، استهلاک و مصرف سوخت پایین، کیفیت قطعات بالا و قیمت به نسبت مناسب می تواند از دلایلی باشد که شما را به سمت یک خودرو اروپایی دو دیفرانسیل بکشاند.
حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو
عکس ها: عرفان حمیدی

زمان ارسال پست: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, تست بلند مدت | تگ ها: ، ، ،

60 Responses to “اولین تست و بررسی رنو داستر ۴WD مدل ۲۰۱۷”

 1. فرشید گفت:

  ماشین خوبیه خیلی خیلی کم استهلاک ولی قیافه ش یه جوذیه انگار داره گریه میکنه ????????

 2. سهیل گفت:

  با این قیمن تیولی رو به این ترجیح میدم. همه چیز که استهلاک نیست

 3. همایون گفت:

  ضعفش فقط ظاهرش هست. یه سری امکانات هم نداره. ولی یکی از دوستانم که این خودرو رو داره واقعا ازش راضیه. من هم چند سفر که باهاش شمال رفتم، واقعا توی گِل و شُل و جاده خاکی از کنترل خارج نمیشه و پایداره. صدای اتاقش واقعا کمه. اگه اپشن بیشتر داشت راحتتر فروش میرفت

 4. فرهاد گفت:

  اقای دلاور این داستر که میگید فاز۲ همون هایی میشن که طراحی داشبوردشون جدیده؟ منظور تو ۲۰۱۶ هم است؟

 5. حسین گفت:

  بنظرم باید نمایندگی درخواست میداد مدل مخصوص ایران رو تولید کنند که حداقل سانروف و تهویه اتومات و … داشته باشه!
  کاش یه مقایسه قیمت بین ایران و کشور های اطراف میزاشتید!

 6. سعیدراز گفت:

  این بررسی فیلم هم داره یا فقط همینه

 7. سعیدراز گفت:

  بعد یه سوال دیگه من تو سایتای خارجی دیدم که مدل ۲۰۱۷ دارای گیربکس ۶ دنده هست و چراغای عقب تغییر کرده آیا اون مدل خاصی هست یا تو ایران تفاوت داره

 8. احسان گفت:

  من با تک دیفرانسیلش یه سفر تهران اصفهان رو تجربه کردم و از عملکرد موتور و گیربکس و کروزش راضی بودم. ماشین ساده و سرراستیه

 9. مهدی گفت:

  با سلام
  بررسی ویدیویی هم میزارین؟

 10. مرتضی گفت:

  به نظر من ظاهر این ماشین جزو ضعفش حساب نمیشه، یه ماشین با ظاهر ساده میتونه گزینه مناسبی برای طبیعت گردی باشه، زاویه ورود و خروج مناسب نسبت به جثه، فضای کابین معقول، اونم با این هزینه و اینکه نسخه دو دیفرانسیلش هم داره میاد

 11. امین گفت:

  ویدیوی بررسی داستر رو منتشر خواهید کرد ؟؟؟

 12. رضا گفت:

  من که واقعا عاشقشم و اگه پول داشتم حتما یکیش رو میخریدم.در جواب دوستانی هم که میگن حتی لیفان X50 چینی سانروف داره تهویه اتومات داره و… باید بگم داستر مخصوص افرادیه که کیفیت و برند اروپایی و از همه مهمتر ایمنی تایید شده در سختگیر ترین موسسه تست تصادف دنیا براشون مهمه.براشون سواری دلچسب و زیرپای عالی مهمه.نه چهار تا آپشن بی کیفیت چینی که دلشون رو به اونا خوش کنن.چهرش هم به نظر من خیلی زیباتر از جک اس فایویه که یه کپی ناقص الخلقه و ناشیانه از هیوندای توسان نسل قبل بوده

 13. بخشش گفت:

  سلام
  خدا قوت
  خواهشمند است در صورت امکان تصاویر متنوع تذی از خود رو های مورد بررسی در
  پایان بررسی ها قرار دهید.
  با تشکر

 14. مهدی گفت:

  باسلام خدمت آقای دلاور
  با خواندن بررسی عالی و منصفانه شما یک سوال برای بنده پیش آمد اینکه شما در این متن اشاره می کنید تنها شاسی بلند کاربردی زیر ۱۵۰ میلیون آیا از نظر شما ویتارا یک شاسی بلند کاربردی زیر ۱۵۰ میلیون نیست؟؟!!؟

 15. آرین گفت:

  سلام خسته نباشيد يه سوال داشتم از آقاي دلاور عزيز
  اين دكمه ي حالت برفي كه رو دنده ي ساندرو هست كه فكر كنم روي داستر هم باشه اين دكمه دقيقا به چه دردي ميخوره كارش چيه؟

 16. سبزه میدان گفت:

  به نظر من سوزوکی ویتارا جدید که الان ایرانخودرو میفروشه ۱۳۴ تومن بصورت فول اپشن ۱۰۰% از داستر زشت شما بهتره ////هر چند سوزوکی هم زیبا نیست ولی اونم یه ژاپنی امتحان پس دادس….که امتحان خودشو خوبم پس داده…///

 17. ایمان گفت:

  خیلی هنرمندانه نقطه ضعف این ماشینو به عنوان یک مزیت جازدین!!!!!!
  ۳ ستاره ایمنی از یورو ان کپ برای ماشینی با قیمت ۱۱۹میلیون؟؟!!!
  اون ارتقایی هم که فرمودین نمیشه خیلی روش حساب کرد چون یورو ان کپ دوباره این ماشینو تست نکرده!
  برای مثال خودرو کوچکی مثل کیا پیکانتو تونسته ۴ ستاره از یورو ان کپ بگیره یا حتی جیلی امگرند چینی تونسته ۴ ستاره بگیره!!

  • حسین دلاور گفت:

   منتقد عزیز! حداقل یک بار به سایت یورو انکپ سر بزنید تا متوجه تست مجدد خودرو بشید. با تشکر

 18. عارف گفت:

  آقای دلاور یک سوال داشتم ازتون به نظرتون با ۱۰ میلیون هزینه بیشتر خرید سوزکی ویتارا از هر لحاظ بهتر نیست؟به نظرتون داستر چه برتری نسبت به ویتارا دار اگه قیمت بالاترشو در نظر نگیریم؟

 19. وحید گفت:

  مرسی از اسب بخار. سلام. داستر واقعا حرف نداره. واصلا رقیب نداره.طرف تو عمرش ندیده نه سوار شده میاد توهم میزنه فکرمیکنه کارشناسه نظر میده.فروشش تو اروپا که معلومه این از این. زیر ۲۰۰ تومن اینه و کلیوس که سواری نرمی دارن که اصلا تو کره ای ها نمیتونید پیدا کنید.بر عکس چینی و کره ای ها وزنش کمه و شتابش خیللی خوبه و قدرت الکی و فضایی ننوشته و یه عده میان میگن این کمه که﴿ مثلا فلان کره ای قدرتش خیلی بیشتره﴾ ولی مثل این راه نمیرن که رنو موتور و گیربکسش به هم میخوره هم سواری خوبی میده هم خیلی خوب راه میره.هرجا و مخصوصا تو اروپا و مجله های معتبر تستش کردن کف کردن و میگن قابلیت هاش خیلی بالاتر از حد انتظاره.یکی از بزرگترین قابلیت های داستر افرود خیلی خوبشه که بازم زیر ۲۰۰ تومان این هست و کلیوس. با کیا هیوندای تو خاکی هم نمیتونید برید چه برسه به ….عکسای این سانتافه جدیدا رو هم که همه دیدن دیگه توی چاله میوفتن از هم باز میشن باید فاتحشونو بخونید.در مورد طراحیش هم بازم طراحی درستی داره کسی که میگه بده سلیقش خرابه و از ندیک ندیده .بدنه ی عضلانی ای داره و شاسی بلند باید این طوری باشه .اونایی هم که خیلی ادعا دارن و باسوادن و از ظاهر داستر نمیفهمن برن مشخصات کاملشو بخونن یه جزییاتی داره که هیچ خودروی دیگه ای نداره ویکم معلوم میشه دلیل سواری و پایداری خوبش.عکسایی که تو اینترنت هست رو ببینید همون کافیه واسه فهمیدن قابلیت های افرودش چه برسه به ویدیو ها عین دیفندر﴿رسما دیفندره﴾ میمونه هیچ جا کم نمیاره و رقیب نداره هم فابریک و هم با خرج کردن میتونید حرفه ای افرود کنید. ببخشید طولانی شد و وقتتونو گرفتم.اسب بخار لطفا چاپ کنید.

 20. وحید گفت:

  بازم سلام.درمورد نظر اون اقای سبزه میدان و ویتارا.باید بگم ویتارا ۲ لیتر قدیمیا عمر خیلی خوبی داشتن فقط سواریشون خیلی خشک بود و این ۲٫۴ لیتری هاش بر عکس خیلی نرمه و زیر ۲۰۰ تومان یکی از معدود خودروهایی هست که به درد افرود میخوره فقط دیگه فنی ویتارا از لحاظ مصرف و شتاب قدیمی شده وباید سوزوکی ارتقا میدادش و اتاق ویتارا طوریه که سه نفر عقب اصلا راحت جا نمیشن و فضای بار رسما نداره خیلی کمه بالاخره طراحی اتاقش ماله بالای ۱۰ ساله قبله دیگه و اینا ضعف هستن ولی سواری و افرودش از هرچی کیا و هیوندای هست بهتره.فیس لیفتشم که بد تر از قبل شده جلو پنجره ی ویتارا قدیمیا خیلی بهتر بود.تو سایته خارجی سوزوکی نگاه کردم هم ویترای فیس لیفت ایرانخودرو بود و هم ویتارای نسل جدید که اونو ایرانخودرو حتما میاره قیمتشم خیلی بشه ۱۱۰ ایناس چون احتمالا ۱٫۶ لیتره وهم کلاسش یک سایز اومده پایینتر و افرودیم نیس دیگه.موفق باشید.

 21. صادق گفت:

  تو این رده قیمتی اگه یه ASX تمیز گیر بیا که عالیه اگر هم گیر نیومد داستر گزینه بسیار مناسبیه.

 22. سیامک گفت:

  فنی و قیمت مناسب خوبه ولی ظاهر هم خیلی مهمه.
  کسی که این ماشینو میگیره، باید کلا از ظاهر ماشین چشم پوشی کنه.

 23. علی A-T گفت:

  اقای دلاور چرا الکی این ماشین رو گنده میکنید
  اون از رنو سیمبل که میگفتید ۳ ستاره داره ولی تو تستهای جدید ارتقا پیدا کرده ما که همچین چیزی رو سایت یورو انکپ ندیدیم
  حالا هم میگید داستر ۳ ستاره داره ولی ارتقا پیدا کرده من نمیدونم ما سایت یورو انکپ رو اشتباه میزنیم یا شما از این سایت چیزی میفهمید که از سواد ما خارجه
  برای اطلاع باید بگم تیوولی هم ۳ ستاره داره و جدای از اون دیگه هر ماشین چینی برای خودش ۳ ستاره رو داره .

  • حسین دلاور گفت:

   وقتی هنوز شما بلد نیستی فایل سه صفحه ای تست دانلود کنی از روی سایت یوروانکپ من چی رو بیام برات توضیح بدم؟! بارها توی مطالب قبل گفتیم که از فایل های مرجع چه جوری استفاده می کنن. خواهشا یکم، فقط یکم کاربرد منابع رو یاد بگیرید. فقط یکمااااا

 24. محسن گفت:

  لطفا فیلم بررسیش را هم بگذارید

 25. ب.ف گفت:

  مرسی از شما بابت این بررسی….ماشین کاربردی هست و امکانات اولیه رو هم داره طبعا کسی که به دنبال این ماشین هست بیشتر به کار بردش و راحتی فکر میکنه تا اپشن ولی طبیعی هست یک جوون بیست ساله بیشتر رو تیوولی فکر کنه…اما راجع به ظاهرش عرض کنم که با کمی خرج و گذاشتن زه بغل و گل پخش کن و پا رکابی استیل حسابی قیافه اش عوض میشه

 26. امیر اعتمادان گفت:

  در تایید فرمایش آقای دلاور
  داستر تنها خودرو آفرود موجود تو بازاره! زاویه ورود و خروج این ماشین آفرودی طراحی شده. قیافه بدترکیب این ماشین بخاطر منطق کاربردی بودنش شکل گرفته والا رنو هم میتونست به مانند رقبای قدبلندش سپری زیبا طراحی کنه که از یه مانع کوچک هم نتونه بالا بره! پیشنهاد میکنم دوستان تست رنو داستر که توسط “مارک وبر” انجام شده رو حتما ببینند و تعریف و تمجید ایشون از این ماشین. بهرحال نسخه ۲ دیفرانسیل به آفرود بودنش بیشتر کمک میکنه.گرچه همیشه همه چیز آفرود نیست! اگه واقعا اهل آفرود نیستید به استهلاک بیشتر و مصرف بالای بنزین نسبت به نمونه تک دیفرانسیل بیشتر فکر کنید.

 27. احسان گفت:

  محبوبیت زیاد داستر به دلیل قیمت فوق العاده مناسب اونه، تک دیفرانسیل حدود ده هزار پوند (حدود ۵۰ میلیون تومن) و دو دیفرانسیل حدود پانزده هزار پوند ( حدود ۷۵ میلیون تومن) قیمت داره، که با چنین قیمتی عالیه و ۱۰۰% ارزش خرید داره. ولی متاسفانه قیمت دو برابری اون نسبت بازار جهانی در ایران، یکی از بهترین مزیتهای اون (قیمت) رو برده زیر سوال!

 28. بنيامين گفت:

  سلام به آقاي دلاور عزيز
  شما ويتارا رو كلا فراموش كردين
  ويتارا با قدرت آفرود به مراتب بالاتر از داستر.شتاب بيشتر. . كيفيت بالاتر . آپشن هاي بيشتر ( ماساژور راننده . مانيتور پشت سر ٢ تا . ايربگ بيشتر فكر كنم ٦ تا يا بيشتر ايربگ داره سوزوكي. تهويه اتومات.مانيتور با قابليت پخش تلوزيون) كاملا از ال ٩٠ شاسي بلند ( داستر ) برتر هستش .
  قفل ديفرانسيل رو هم ويتارا داره .
  كابينشم كاملا كم صداست .
  سواري نرمي هم داره .
  صندوق بزرگي داره .
  پشتي صندلي عقبشم قابل تنظيم و راحته .
  در كل از داستر خيلي بهتره .
  با پول داستر ميشه يه پرادو نسل قديم خريد كه واقعا ساخته شده واسه آفرود.

 29. محمد گفت:

  این مطلب رو خیلی از سایت ها مثل ایلنا و ایسنا گذاشته اند آیا این مطلب یک رپرتاژ آگهی هست که توسط شما برای نگین خودرو تهیه شده تا در سایتها و خبرگزاریها منتشر بشه و یا سایت ها و خبر گزاریها به صورت خودجوش کپی و پیست میکنند ؟

  • حسین دلاور گفت:

   اونشو از سایت های دیگه بپرسید که چرا مطلب تولیدی رو بر میدارن و خواهشا قبل از نظر دادن، کمی جسارت و جرات تهیه کنید تا بتونید با ایمیل و IPواقعی به سایت بیاید.

 30. حسین گفت:

  ویتارا با اختلاف قیمت اندک خیلی بهتر از این هست

 31. سجاد گفت:

  آقای دلاور
  همیشه به این فک می کردم که شما تند جواب مخاطبین رو تو نظرات میگین
  ولی الان میگم واقعا حق دارین خدا بهتون صبر بده

  نظرات رو که خوندم تا حالا این بحث داچیا یا رنو رو ول نکردن دیگه یه بار میگن داچیا زیر مجموعه رنو هست تمام
  یا دوستی فرمودن که از هزینه چن میلیونی تسمه تایم داستر نگفتین که واقعا مسخرست من خودم مگان اتوماتیک رو واسه تسمه تایم بردم نمایندگی تسمه تایم و اجرتش کلا شد چهارصد هزار ت حالا این چن میلیون رو از کجا آوردن الله اعلم
  یا دوستی فرمودن اگه پشت یه اس یو وی حسابی بشینی مثه اسپرتیچ یا توسان میفهمی آفرود یعنی چی که واقعا نهایت بی سوادی و بی اطلاعی
  هیچ کدوم از اون کره ها حالت لاک رو ندارن فقط چهار چرخن ولی رو داستر میشه لاک کرد
  من نمیگم داستر بی نظیره
  ولی به جرات میگم به این قیمت برای آفرود معرکست تو بازار صفرا
  یادتون باشه دلار الان چهار هزاره زمان هزاری رو خدا رحمت کنه و سایر هزینه های واردات هم خیلی بالاتر از قبله
  حضار منفی یادتون نره

 32. ایمان گفت:

  آقای دلاور عزیز
  لینک تست مجدد این خودرو توسط یورو ان کپ بذارید تا ما هم ببینیم!!!!
  اگر مجدد تست شده چند ستاره گرفته؟؟؟ بیش از ۳ ستاره؟؟؟؟؟؟؟
  به هیچ وجه داچیا داستر تست مجدد در یورو ان کپ نشده!!!!!!!

  • حسین دلاور گفت:

   شما یه بار برو سایتش. بعد دفعات تست و فایل تست رو دریافت کند. میتوینید از همون ابتدا توی چهارتا ایتم سابقه کاریتون رو وارد کنید تا براتون فایل اصلی تست رو بفرستن.

 33. مهیار گفت:

  همه چی تئ ایران استهلاکش بالا میشه با بنزین های ما , و من ترجیح میدم بجای این فلوئنس بخرم

 34. محمد گفت:

  آقای دلاور عزیز من جواب شما رو امروز دیدم به نظرم سئوال نامربوطی نکردم که شما با أین لحن جواب بدید یک سئوال عادی بود که میخواستم جوابش را بدانم در مورد آی پی هم که این روز ها همه با فیلتر شکن وب گردی میکنند و دلیلی برای پنهان کردن ای پی از شما و برای سایت شما نیست ولی در مورد ایمیل هم دلیلی نمی بینم ایمیل خودم رو بی جهت در اختیار سایت ها بگذارم تا تا شاید یک روزی در آینده برای اسپم موردسوءاستفاده قرار بگیره

 35. رضا گفت:

  آقای دلاور سلام
  امروز تو سایت مجله ماشین بودم دیدم تست رنو داستر شما به نقل از میزان منتشر کرده.خواستم بدونم اونا هم توی تست سهیم بودن یا اینکه از تست شما کپی برداری شده؟

 36. محمد گفت:

  سلام آقای دلاور عزیز بسیار جامع وکامل بود توضیحاتتون
  ضمن ارزوی صبر برای شما از دست این نوجوانان کامنت گزار روان آزرده
  ازتون خواهش دارم ویدیو تست داستر دو دیفرانسیل هم بزارین تو سایت خوبتون
  کارتون حرف نداره.

 37. ایمان گفت:

  آقای دلاور
  فایل تست رو هم دریافت کردم. صرفا نوشته شده نسبت به قبل که فقط ۳ ستاره گرفته بود ارتقا یافته ولی به هیچ وجه نگفته مثلا الان ۴ ستاره از یورو ان کپ داره!
  پس در نتیجه داچیا داستر هنوزم یه ماشین ۱۱۹ میلیونی با ۳ ستاره ایمنی هست!!!!!!!!!

 38. حمید گفت:

  این ماشین حالت ۴ چرخ سنگین یا ۴L داره؟

 39. سامان گفت:

  ماشين خوبيه ولي نه در حد قيمت ۱۱۹ يا ۱۲۰ اين ماشين بايد زير ۱۰۰ مليون باشه من به شخصه با اين پول يه کوراندو تميز کم کار کرد ميگيرم …که به مراتب امکانات بيشتري از اين ماشين داره وبيشتر بهت حس شاسي بلند ميده تا اين ماشين من پشت داستر نشستم اصلا حس شاسي بلند نداريد در صورتي که داريد پول شاسي بلند رو ميديد

 40. خودش گفت:

  قیمت منطقه آزاد این خودرو ۶۰ تومن می باشد خیلی هم مناسبه

 41. احسان گفت:

  مطلب خوبی بود، سپاس. اما فکر نمی‌کنید “ایمن” نامیدن خودرویی در این بازه قیمت که ترمزهای عقب کاسه‌ای و فقط دو کیسه هوا دارد کمی اغراق باشد؟ به نظر من وقتی بالای صد میلیون تومان پرداخت می‌کنیم، باید اولین اولویت‌مان ایمنی خودرو باشد. این خودرو فقط برای کسانی مناسب است که نیاز قطعی به سیستم ۴WD و Ground Clearance یک خودروی شاسی بلند داشته، و توان پرداخت مبلغی بیش از این را نیز ندارند.

 42. آیدین گفت:

  باسلام خدمت جناب دلاور عزیز و سپاس بابت این مقد و بررسی خوب و جامع. خدمت شما عرض کنم که واقعا ماشین دو دیفرانسیل با حالتهای مختلف تنظیم دیفرانسیل و صفر با این قیمت در ایران فقط همین است و تفاون قیمت حدود بیست میلیون تومان با ویتارا هم قابل چشم پوشی نیست و خودش قیمت یک ماشین است. در مورد سانگ یانگ تیوولی و کوراندو هم بازار بد دست دوم و خشکی سیستم تعلیق را باید در آنها در نظر گرفت. البته برداشت من این است که بازار دست دوم تیوولی از سایر محصولات سانگ یانگ بهتر خواهد بود. حقیقتا اگر صندلی برقی و سانروف و سیستم تهویه اتوماتیک داشت که عالی بود ولی با توجه به شرایط بازار خودرو در ایران آنوقت هم قیمت ویتارا بود. در مورد چهره ماشین هم عرض کنم نسل جدید آن بخصوص از نمای جلو بطور قابل لمسی زیباتر شده است اما من شخصا تفاوتی بین چهره آن و ویتارا از نظر زیبایی نمی بینم ولی موافقم که بحثی سلیقه ای می باشد. فقط خواستم جهت آگاهی دوستان بگویم که جی پی اس نویگیشن دو دیفرانسیل های ثبت نام زمستان نود و پنج فعال نیست و باید با صرف هزینه فعال نمود. و نکته دیگر اینکه نسبت به قیمت گرچه صندلی آن برقی نمی باشد اما صندلی نرم و راحتی دارد حتی نسبت به جناب ویتارا! و نکته دیگر اینکه تمام داسترهایی که اکنون فروش میرود توسط نمایندگی دارای لاستیکهای میشلین یا کانتیننتال با کیفیت هستند که خود نکته مهمی میباشد همانطور که جناب دلاور فرمودند. شخصا اعتقاد دارم با توجه به شرایط فعلی کشور موتور کم اسب بخار تر اما بدون توربو بهتر است بخصوص در مقایسه با موتور تروبو شارژ ماشینهای تولید چین که شنیده های بنده در مورد دوام آنها در مقابل بنزین ایران چندان مثبت نیست. در ضمن اینکه ظاهرا موتور این ماشیت همان موتور دو هزار سی سی مگان های موجود در کشور می باشد که از همه لحاظ خود را اثبات نموده و بحث تامین قطعات هم که در مورد آن ضریب اطمینان نسبی دارد. شخصا اعتقاد دارم اگر لوازم جانبی بدنه مانند سپرهای مخصوص و رکاب مخصوص و چراغهای دارای گرافیک متنوع برای آن وارد شود این ماشین بسیار ارزش خرید بالایی خواهد داشت. همچنین قیمت ۱۱۹ میلیونی این خورد در ثبت نام فعلی نمایندگی برای خرید نقدی سه میلیون تومان تخفیف و حدود یک میلیون تومان سود مشارکت را هم شامل می شود که آنرا به حدود صد و پانزده میلیون می رساند و آنوقت شما بین رنو کپچر بعنوان خودروی زیبای کراس شهری و داستر بعنوان خودروی کاربردی خانوادگی با قابلیت آفرود قابل قبول در خانواده رنو انتخابهای خوبی دارید. دوستانی که یک سره از این خودرو بد می گویند به نظر میرسد احساسی نظر میدهند.

 43. آیدین گفت:

  در مورد ایمنی این خودرو شخصا سه ستاره یورو ان کپ را به چهار یا حتی پنج ستاره سی ان کپ ( ظاهرا موسسه ای مشابه در چین است) ترجیح میدهم. در ضمن اینکه صرفا تعداد ایر بگ بالاتر شرط کافی برای ایمن تر بودن یک خودرو نسبت به خودروی دیگر نیست. به نظر شخصی بنده با رشدی که خودروسازان چینی داشته اند که میتواند الگویی حداقل برای خدروسازان وطنی باشد در آینده نزدیک همپایه کره ای ها خواهند شد اما در حال حاضر… فقط امیدوارم روزی فرا رسد که یا خودروهای با کیفیت اروپایی با قیمت مناسب در ایران مونتاژ شود یا سطح تولیدات ما حداقل به کره برسد در تولید مشارکتی با کره ای ها و ژاپنی ها و اروپایی ها و یا تکلیف ملت ایران با امتیازات و انحصارات بدون حساب و کتاب خودروسازان داخلی بطور شفاف مشخص شود. تولید و خودکفایی به هر قیمت و بدون دید برون نگر برای کشوری که میخواد در دنیا قدرت اقتصادی باشد به سرانجام نمی رسد.

 44. اسماعیل گفت:

  سلام به دوستان در سایت
  مدتی هست که در فکر خرید یه داستر۴wd 2017 هستم .اینو بگم که واسه افرود نمیخوام ولی بنظرم یه ماشین مثلا شاسی بلند باید حد اقل این مشخصه رو داشته باشه وایرادی نداره اگر ابشنهایی مثل گرمکن صندلی ویا صندلی برقی نداشته باشه اما یه چیزایی توی ذوق ادم میزنه مثلا کفی صندق عقب ماشین که یه تیکه تخته رو امدن موکت روش گرفتن یا اینکه سان روف نداره یا برف پاکنش چند تایمه نیس روکش صندلیش انگار از برزنت وظریف نیس از چند نفر که دارنش پرسیدم همه میگن سواریش خوبه (اونایی که حداقل چند تا ماشین عوض کردن) ولی همشونم میگن که اون احساس رو که یه ماشین با صد بیست میلونی که پاش میدی رو به ادم نمیده
  یاد امد که یه پرشیای نو گرفته بودم وهر وقت به داشبوردش نگاه میکردم یاد GLXو اردی میفتادم چون همشون تو یه مایه کار بودن
  اینم بگم که خیلی ها هستند که اپشنهای چینی رو میپسندند ولی اپشنهایی که بعد ازیه مدتی از کار بیفته چه فایده ای داره
  نظر شما چیه دوستان؟؟؟؟؟

  ممنون از حوصله شما

 45. بابک گفت:

  سلام کابین جادار- کم صدا – نرم و به نسبت قیمتش امکانات خوبیم داره مخصوصا ۲۰۱۷، به نظر من یکی از علت هایی که این خودرو رو با خودروهای چینی مقایسه میکنن بخاطر رنج قیمتش هست وگرنه از لحاظ کیفیت و استحکام و کم استهلاک بودن اصلا قابل مقایسه نیستند

 46. مازیار گفت:

  مرسی ولی ظاهر ماشین خیلی مهمه ..شکل فرمانش هم بسیار زشته …بنظر من وقتی از ۴۰ تومن بیشتر به ماشین میدی دیگه استهلاک کم یا اینکه خرج رو دستت نزاره اولویت های اصلی نیستن ..بنده درباره ساندرو هم نظرم اینه که اشغالی بیش نیست ..در خودروهای رنو جز کولیوس و تالیسمان نه قیافه هست نه موتور نه کلاس نه پرستیژ..

 47. فرهاد گفت:

  ولی انصافا در قیاس آپشن با اس ۵ خیلی فاصله داره. مخصوصا با این موتور به نظرتون ۲ دف بودن ارزش داره؟

 48. نوید گفت:

  با سلام.آقای دلاور لطفا بگید داستری که در این تست استفاده شد چه رنگی هست.میخوام داستر بگیم در مورد رنگش تصمیم نگرفتم.ممنون

 49. محمد نانکلی گفت:

  با عرض سلام خدمت دوستان
  من یه سفر یک روزه با این ماشین به منطقه کوهستانی الموت داشتم که خواستم تجربه رانندگی با این خودرو رو خدمتتون عرض کنم ، در ابتدا خدمتتون عرض کنم که در جاده سواری نرم و بی صدا البته با توجه به لاستیک های کنتیننتال و جذب خوب ناهمواری های جاده ، فرمان پذیری مناسب و چسبندگی خوب با توجه به پیچ های تند جاده و ترمز های قابل اطمینان (البته کم لطفی کردن و چرخ های عقب دیسکی نیست) ، سیستم صوتی خیلی معمولی که کیفیت جالبی نداره و از همه بدتر که واقعا عجیبه صندلی های این ماشینه چه در عقب و چه در جلو ، اولا که بدن رو بصورت مناسب در بر نمیگیره و در حین پیچ های تند اگر کمربند نبسته باشید از رو صندلی بلند میشید ، صندلی فوم نرمی داره ولی حتی یه تنظیم دستی برای گودی کمر در نظر نگرفتن که بعداز دوساعت واقعا آزاردهنده میشه و صندلی های عقب هم مثل نیمکته و سرنشین عقب هم آنچنان راحت نیستم ، اگر قد بلند هستید سعی کنید نفر پشت سرتون قد بلند نباشه چون عقب ماشین کلافه میشه ،اما در مورد بحث سواری کوهستانی خدمتتون عرض کنم که در سر پایینی جاده با قرار دادن تعویض دنده در حالت دستی تسلط خوبی رو ماشین دارید ولی در سر بالایی ها بدون فعال کردن دیفرانسیل عقب رسما ماشین جونش بالا میادو اصلا فکر رانندگی در حالت اتومات با تک دیفرانسیل رو نکنید که راه نمیره ، در ابتدا وضعیت دفرانسیل رو روی حالت اتو گذاشتم که تغییر خاصی نداشت ولی در حالت ۴wd خیلی بهتر شد و سربالایی هارو بهتر بالا میرفت ، البته ارگونومی داخل کابین چندان جالب نیست و برای تنظیم سیستم تهویه مجبوری دیدت رو از روی جاده برداری (البته بعدا عادی میشه) و در آخر مصرف سوختش که خیلی خوب بود و فقط صندلی ماشین که بعداز دو ساعت رانندگی کوهستانی واقعا عذاب آور بود ، و در مجموع بنظر شخصی من این ماشین ۱۱۶ میلیون نمیارزه و با این قیمت میشه ماشین های بهتری تو همین کلاس چه نو و چه کارکرده خرید ، انشالله که تجربه من بدردتون بخوره.

 50. سیامک گفت:

  من یه پراید دارم اونم خیلی کم استهلاکه آفرود هم باهاش میرم کلا حرف نداره
  هزینه هاش هم کمه فقط اگه دو دف بود خیلی خفن میشد

 51. وحدت گفت:

  با سلام خدمت دوستان
  طراحی هر وسیله متناسب با کاربرد آن میباشد، خودروهایی که برای مسیر خارج جاده‌ای و جاده های ناهموار طراحی میشوند معمولا دارای دو خصلت، قدرت زیاد و ارتفاع بلند از سطح جاده نسبت به خودروهای شهری هستند. بنابراین از این خودرو ها سرعت زیاد و قدرت مانور بالا در پیچ های جاده را نمیتوان انتظار داشت. داستر هم از این قاعده پیروی میکند
  خدمت دوست عزیز آقای نانکلی عرض میکنم که اینجانب مسیر الموت را بارها و بارها رفته ام، چه با داستر چه با خودروهای دیگر، پیچ های این مسیر از یک الگوی ۱۸۰درجه پیروی میکنند و با هر خودرویی با سرعت از این پیچ بگذرید، بدون کمربند از روی صندلی پرت خواهید شد و به چسبندگی صندلی ربطی ندارد. مزیت داستر هنگامی مشخص می‌شود که شما بعد از گرمارود وارد جاده خاکی شده و مسیر را تا تنکابن ادامه دهید، آن موقع به برتری داستر پی خواهید برد.
  نکته دیگر اینکه اگر دفترچه راهنمای داستر را مطالعه کنید متوجه خواهید شد که سیستم ۴WD -LOCK در سرعت بالای ۶۰کیلومتر به طور اتوماتیک از کار خواهد افتاد، بنابر این سرعت بالای شما ناشی از سیستم ۴WD نبوده است.
  بنده از شما تقاضا میکنم یک خودروی صفر کیلومتر (تکرار میکنم صفر کیلومتر)، دو دیفرانسیل با امکانات داستر و برند معتبری چون رنو (نه برند های چینی بدون کیفیت) در بازار خودرو کشور با این قیمت به بنده معرفی کنید تا بنده سریعا اقدام به خرید آن کنم.
  در پایان توصیه بنده به شما این است که با توجه به نظرتان، نسبت به خرید یک sedan با همین قدرت موتور اقدام کنید که هم سرعت بیشتر و هم قدرت مانور بیشتری دارد
  قبلا از مسوولین سایت اسب بخار تشکر مینمایم که امکان گفتگو را برای علاقمندان فراهم نموده‌اند

 52. فرهاد گفت:

  مدتهاست اسب بخار دچار رپرتاژ آگهی شده.البته نمیشه بهش انتقاد کرد چون بالاخره زندگی خرج داره. اما اینکه سعی می کنید تا حد ممکن انصاف را رعایت کنید مشخص. لحن گزارش نشون میده که ماشین به دلتون نچسبیده ولی انگار مجبورید ازش خوب بگین!
  در مجموع حتی دلالهای ماشین هم داستر و توصیه نمی کنن و می گن فروشش سخته. افت قیمتشم خیلی زیاده و از جک اس۵ هم بیشتره. الان مدل ۲۰۱۴بی رنگ را ۷۵ میشه خرید.تو سایتهای خرید و فروش خودرو چک کنید. ۳۰-۳۵ تومن افت در ۳ سال خیلی زیاده!!

 53. محمد گفت:

  در مورد قیمت داستر دست دوم :
  قیمت ماشین خارجی دست دوم تابع عوامل مختلفی می باشد، از جمله سال، کیلومتر کار کرد ، سطح آپشن مورد استفاده ، گارانتی، شرکت وارد کننده و ..
  داستر در سال ۲۰۱۶ مورد فیس لیفت قرار گرفته که تغییرا ت زیادی را شامل می شود
  داستر ۲۰۱۴ صفر را فکر می کنید چند خریده، که حالا نومونه هایی با کارکرد حدود ۸۰۰۰۰ را ۷۵میلیون قیمت می دهند این داستر داخلش کاملا شبیه ال۹۰ است
  نمونه ۲۰۱۶-۲۰۱۷ اول از همه مجهز به ESP در هر دو مدل تک دف و دو دف است و بجز سانروف اکثر آپشن های خودرهای مشابه خارجی را دارد به همراه گارانتی ۵ ساله نگین خودرو
  بنابراین عرف داستر دست دوم شبیه یه سایر خودروهای خارجی است
  به عنوان مثال : در مورد خودرو پرطرفدار تویوتا کمری : همین حالا تویوتا کمری GLX 2014 با حدود ۶۰۰۰۰ کارکرد نزدیک ۱۵۰ میلیون است در حالی که مدل سال و صفر آن ۲۲۰ میلیون قیمت داره و نزدیک ۷۰ میلیون تفاوت قیمت است
  این موارد را می شود از سایت باما چک کرد

 54. یونس گفت:

  یک سوال
  آیا داستر دو دیفرانسیل دارای شاسی مجزا هستش یا شاسی روی اطاقه

 55. پدرام گفت:

  خیلی ناراحت کننده است که ماشین ۱۶۷۰۰ هزار دلاری که با دلار ۳۸۰۰ کمتر از ۶۴ میلیون میشه را باید ۱۲۱ میلیون بخریم. اونم توی کشوری که میانگین درآمد مردم به مراتب کمتره.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.