فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
وقتی که بحث خرید خودرویی در رده قیمتی کمتر از ۵۰ میلیون تومان می شود، شاهد آن هستیم که آنچنان با گزینه های جذابی طرف نیستم یا حداقل خودرویی را نمی بینیم که امکانات به نسبت تکمیلی داشته باشد.
با ۵۰ میلیون تومان می توان به سراغ خودروهای کارکرده ای رفت که اصالتی ژاپنی، کره ای، فرانسوی و… دارند و حداقل در سال های گذشته سابقه خوبی را از خود در بازار ایران به جای گذاشته اند. ولی مسئله اینجاست که امروز خیلی از این خودروها دیگر تولید نمی شوند و به عنوان مثال، مزدا ۳۲۳ اتوماتیک سالم کم گیر می آید و از طرفی قطعات آن کمی کمیاب شده است. به همین علت بسیاری از مصرف کنندگان خودروهای کمتر از ۵۰ میلیون تومان، برای انجام ریسک کمتر به سراغ خودروهای صفر می روند. واقعیت این است که بعد از رفتن ۲۰۶ تیپ۶ و V9، کمی بازار خودروهای این رده قیمتی از تب و تاب افتاد و دیگر گزینه اتوماتیک قابل اعتمادی دیده نمی شد. تندر۹۰ اتوماتیک هم با ویژگی های فنی بارز، نتوانست به خاطر ظاهرش آنچنان محبوب ظاهر شود. در این میان بود که نسخه های کم کارکرد ۲۰۶ تیپ۵ مدل ۹۱ گاهی تا ۴۵میلیون تومان معامله می شد و برخی نمایشگاه داران، نسخه های صفر موجود در انبار این خودرو را تا ۵۳ میلیون تومان برای فروش می گذاشتند. رنو ساندرو در سال گذشته توانست به عنوان یک هاچبک فرانسوی نظر بخش عمده ای از بازار را جذب کند. در این میان رقیب اصلی گروه خودروسازی سایپا، برگ برنده را به نمایش گذاشت.
سال ۹۴ بود که شرکت ایران خودرو وعده عرضه دانگ فنگ H30 را داد و در اوایل امسال شاهد ثبت نام نسخه کراس این خودرو بودیم. در فروش این خودرو دو اقدام کم سابقه اتفاق افتاد. اول این بود که ایران خودرو قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان را برای این هاچبک کراس چینی در نظر گرفت و دوم، استقبال عجیب خریداران بود. آمار فروش ایران خودرو، بیش از ۱۵ هزار متقاضی را برای این خودرو نشان می دهد و حال و هوای حواله های H30 کراس نشانگر این است که بازار آزاد این خودرو به محض ورود به خیابان ها داغ می شود و احتمالا در نمایشگاه ها تا ۵۲ میلیون تومان به فروش می رسد. چندی پیش شرایطی فراهم شد تا با نسخه مونتاژ داخل این خودرو ملاقاتی داشته باشیم و طی ۴ روز آن را مورد بررسی در شرایط مختلف قرار دهیم. به همین جهت، در این بهش اولین تجربه رانندگی با دانگ فنگ H30 کراس را با شما مخاطبان روزنامه دنیای خودرو در میان می گذاریم.
در نگاه کلی
دانگ فنگ H30 کراس خودرویی است هاچبک که به خاطر تعدادی فلاپ بدنه و باربند، نام «کراس» را یدک می کشد. این هاچبک کراس که اصالتی چینی ندارد، ماحصل همکاری دانگ فنگ چین و PSA فرانسه است. در بسیاری از بخش های این خودرو رد پژو- سیتروئن دیده می شود. پلتفرم کلی H30 و H30 کراس از اتاق کلاس ۳ پژو دریافت شده است که قبل سال ۲۰۱۰ استفاده می شده است. موتور آن هم دقیقا TU5 پژو است که ۱٫۶ لیتر حجم و ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد. همچنین گشتاور این موتور ۱۴۲ نیوتون متر است و گاهی می توان به دور موتور ۶۲۰۰rpm رسید. به نوعی می توان گفت که H30 کراس همان پژو ۲۰۶ است که عقب آن، سرنشین می تواند به لطف فضای بیشتر بنشیند! البته که نسخه اتوماتیک این خودرو با ۲۰۶ اتوماتیک تفاوت دارد و این بار گیربکس آن ۴ دنده اتوماتیک استپ گیت است که از کمپانی Aisin ژاپن تامین می شود. این گیربکس حالت اسپرت، برفی و O/D (نگه دارنده دنده) را به صورت پیش فرض دارد و سه دکمه روی پنل گیربکس برای آن تعبیه شده است. در برخی نسخه های کشورهای دیگر، این گیرکبس حالت تیپرونیک دارد و سیستم O/D از روی آن حذف شده است. در آخرین بازبینی انجام شده، H30 کراس به لطف چهار کیسه هوا و سیستم ترمز ABS و EBD توانست به سطح سه ستاره ایمنی CNCAP برسد. در بخش امکانات رفاهی، این خودرو امکانات به نسبت مناسبی دارد. سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور، GPS، سانروف، تودوزی دو رنگ، شیشه ها و آینه های برقی، دوربین عقب، سنسور پارک عقب و… از جمله امکانات H30 کراس محسوب می شود. با نگاهی کلی می توان فهمید که با توجه به قیمت کمتر از ۴۵ میلیون تومان، امکانات و مشخصات فنی به نسبت مناسبی در این خودرو وجود دارد.
رانندگی در خیابان های تهران
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
خودرو را تحویل گرفته و از جاده مخصوص راهی شهر تهران شدیم. ابتدا کمی سعی کردیم تا اصول مخصوص این خودرو را پیدا کنیم تا رانندگی ایمن تری با یک خودرو پلاک آزمایش فنی داشته باشیم. وقتی در جاده و خیابان H30 کراس رانندگی می کردیم، بسیاری از عابرین و رانندگان نگاهی خاص به خودرو داشتند. مخصوصا این که رنگ خودرو قرمز لوسیفر بود و توجه های بسیاری را جلب خود می کرد. جالب بود، در چند روزی که در تست H30 کراس بودیم، به افراد به نسبت زیادی برخوردیم که این خودرو را ثبت نام کرده اند و منتظر تحویل آن از جانب ایران خودرو هستند. توقع عملکرد گیربکس ۲۰۶ اتوماتیک از H30 کراس واقعا امکان پذیر نیست. جالب است بدانید که گیربکس Aisin این خودرو عملکرد بهتری نسبت به گیربکس اتوماتیک ۲۰۶ دارد و دیگر خبری از خنگی و مکس تعویض دنده نیست. به خاطر اینکه گیربکس H30 از نوع استپ گیت است، می توان آن را در حالت دنده ای قرار داد و کاتاف را با موتور ۱٫۶ لیتری پژو تجربه کرد. در گرمای تابستان تهران عملرکد سیستم خنک کننده موتور به نسبت خوب و قابل قبول بود. ولی باید در نظر داشته باشید که H30 کراس رادیاتور تک ردیفه دارد و در آن خبری از رادیاتورهای دو ردیفه نیست. سیستم تهویه خودرو به نسبت عملکرد خوبی دارد و قدرت پرتاب باد آن باعث می شود تا حدی ردیف عقب خودرو هم خنک بماند. در رانندگی های شهری صندلی های خودرو به نسبت راحت هستند و به خاطر قابلیت تنظیم غربیلک فرمان در چهار جهت، راننده ای با قد ۱۸۶ سانتی متر هم احساس راحتی در حین رانندگی می کند. البته که وقتی می گوییم راحتی، منظور سطح توقعی است که از یک خودرو کمتر از ۴۵ تومان باید داشت. نقاط کور خودرو آنچنان زیاد نیست. ولی در حین دنده عقب باید کمی احتیاط بیشتری کرد و یا بیشتر از دوربین عقب آن استفاده کرد. فرمان خودرو نرمی خوبی دارد و سیستم هیدرولیک آن به نسبت خوب کار می کند. تنظیمات سیستم صوتی روی فرمان قرار دارد و در سمت دیگر آن جای خالی سیستم کروزکنترل و لیمتر دیده می شود. این آپشن احتمالا بعد از ورود H30 کراس به بازار، به عنوان آپشن اضافه معرفی می شود. در دست اندازهای شهری صدای کمی به داخل اتاق نفوذ می کند و در حد توقع ظاهر می شود. نرمی اتاق هم به نسبت خوب است، ولی به مراتب ردیف جلو خودرو احساس راحتی بیشتری را به سرنشین می دهد. وقتی تعویض دنده خودرو در حالت D مناسب است و تقریبا دنده های مثبت را روان عوض می کند. در دنده های معکوس تا جای ممکن می توان به خودرو فشار آورد و برخی مواقع برای پر کردن دور موتور باید از سیستم O/D استفاده کرد. مصرف سوخت این خودرو در ترافیک عصرگاهی تهران با کولر روشن کمتر از ۸٫۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است. ولی اگر قرار باشد که با فشار و دور موتور بالا با H30 کراس رانندگی کنید، مصرف سوخت آن بالای ۱۰ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است.
سفری در جاده های مختلف
می توان گفت که H30 کراس برای یک خانواده چهار نفره مناسب است. زیرا فضای صندوق بیش از ۴۰۰ لیتر را دارد و به لطف فاصله محوری ۲۶۱۰ متری، فضای کابین خوبی برای سرنشیان وجود دارد. وزن ۱۲۵۴ کیلوگرمی H30 کراس هم به نسبت با توان ۱۰۵ اسب بخار موتور هماهنگ است و گیربکس وظیفه خود را خوب انجام می دهد. با اینکه رینگ خودرو سایز ۱۶ اینچی را دارد، ولی با چهار سرنشین و حدود ۸۰ کیلوگرم بار در صندوق، نرمی و کشش خوبی در خودرو وجود دارد. سیستم تعلیق مک فرسون و تعلیق مستقل در عقب عملکرد مناسبی را دارد و می توان روی آن در پیچ ها حساب کرد. البته که اگر سیستم کنترل پایداری الکتریکی روی این خودرو دیفرانسیل جلو وجود داشت، به مراتب کنترل آن در پیچ های تند راحتتر بود. با این هندلینگ H30 کراس از خودروهایی مثل پژو ۲۰۶، برلیانس H320 و… بهتر است، ولی نبود سیستم ESP در سرعت های بالا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و جاده های پر پیچ و خم کوهستانی احساس می شود. در سفر جاده ای ما، مصرف سوخت H30 کراس توانست کمتر از ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر بسوزاند. امکاناتی نظیر سانروف، سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه اتوماتیک می توان فردی را با خودرویی کمتر از ۴۵ میلیون تومان در سفرهای بروش شهری راضی نگه دارد. ولی باید اشاره کنیم که اگر اهل گوش کردن به موسیقی با صدای زیاد هستید، سیستم صوتی H30 کراس آنچنان جوابگو نیست و نمی توان روی آن حساب باز کرد. با این که چهار بلندگو و دو تیوتر در خودرو وجود دارد، ولی احساس می شود که این سیستم صوتی نیاز به تقویت دارد. همچنین دمو مانیتور خودرو هم آنچنان به روز و جذاب نیست. ولی صفحه نمایشگر بالای خودرو می تواند اطلاعات کافی و خوبی را در اختیار راننده بگذارد. از مشکلاتی H30 کراس می توان به ارگونومی داخل اتاق اشاره کرد. داشبورد خودرو با اینکه طرح فیبرکربن دارد، ولی طراحی به نسبت ساده و قدیمی دارد و برخی دکمه ها در جای مناسبی قرار ندارند. مثلا دکمه فلاشر در پایین ترین نقطه است و یا برای دیدن صفحه نمایشگر سیستم تهویه اتوماتیک، باید کلا بی خیال نگاه کردن به روبه رو شوید. از نظر کیفی می توان گفت که H30 کراس در بخش مواد به کار رفته در حد خودرویی چون دنا است و به همان میزان می توان از آن توقع داشت.
هاچبک کراس در جاده های خاکی چه می کند؟
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
H30 کراس یک خودروی شاسی بلند یا کراس اوور نیست. حتی نمی توان به آن کراس اوور شهری گفت. ابعاد و ارتفاع خودرو در حد نسخه هاچبک است و تنها بخش های پلاستیکی روی بدنه، حس یک کراس اوور را به بسیاری منتقل می کند. در قسمتی از تست، حدود ۴۰ دقیقه به جاده های خاکی و کمی سنگ لاخی رفتیم. نمی توان گفت که صدای منتقل شده در این مسیر، کمتر از یک خودروی سواری است. زیرا اصالت H30 کراس یک هاچبک است و نمی توان توقع بیشتری داشت. با اینکه جاده های خاکی را بدون مشکل طی می کرد، ولی ۲۰۶ همرا ما هم پا به پا می آمد و راننده آن مشکل خاصی نداشت. در نهایت می توان گفت که ظاهر H30 کراس تنها در جایی خاصیت دارد که سنگی به قسمت های پلاستیکی خورده می شود یا بدنه خودرو به جایی مالیده می شود و قسمت های فلزی آسیب نمی بیند. باید اعلام کرد که شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت این خودرو با دو سرنشین، در ارتفاعات استان تهران حدود ۱۴ ثانیه ثبت می کند. در شرایط استاندارد، H30 کراس می تواند این شتاب را با رکورد کمتر از ۱۳ ثانیه ارائه دهد.
نتیجه گیری کلی
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس
نباید از دانگ فنگ H30 کراس توقع خاصی داشت. هرچقدر هم که به اصالت فرانسوی آن بنازیم، باز هم با خودرویی چینی طرف هستیم. با این تفاوت که گویا از آن استقبال خوبی شده است و قیمت گذاری ایران خودرو برای آن منطقی به نظر می رسد. در چهار روز تست، مشکل خاصی را ندیدیم که از یک خودرو ۴۵ میلیون تومانی بعید باشد. شاید بتوان گفت که در برخی مواقع H30 کراس از رقبا سرتر است. البته که این روزها خبر آمدن رنو ساندرو استپ وی باعث شده تا پیش فرضی از رقابت یک چینی- فرانسوی با یک فرانسوی اصیل پدید آید. احتمال داده می شود که H30 کراس اتوماتیک با ساندرو استپ وی اتوماتیک حدود ۸ میلیون تومان اختلاف قیمت داشته باشند. در نظر داشته باشید که عملکرد فنی H30 کراس به مراتب از هم رده های قیمتی خود چون برلیانس H220 اتوماتیک بهتر است و لذت رانندگی به مراتب بیشتری دارد

نکات مثبت:
۱- قیمت مناسب
۲- کیفیت متناسب با قیمت
۳- امکانات ایمنی قابل قبول
۴- فضای بار و سرنشین خوب
۵- گیربکس اتوماتیک دقیق
۶- مصرف سوخت خوب
۷- امکانات رفاهی مناسب
نکات منفی:
۱- طراحی نه چندان به روز
۲- طراحی داخلی نه چندان قوی
۳- نبود امکاناتی مثل کروزکنترل
۴- سیستم صوتی ضعیف
۵- نبود سیستم کنترل پایداری الکتریکی
اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

مشخصات فنی دانگ فنگ H30 کراس
حجم موتور (لیتر) ۱٫۶ – نسخه TU5
حداکثر قدرت (اسب بخار) ۱۰۵
حداکثر گشتاور (نیوتون متر) ۱۴۲
حداکثر دور موتور مجاز (RPM) ۵۷۵۰
مصرف سوخت ترکیبی (L/100Km) ۷٫۰۴
گیربکس چهار دنده اتوماتیک اِستپ گیت Aisin
محور انتقال قدرت جلو
فاصله محوری (میلی متر) ۲۶۱۰
ارتفاع/ عرض / طول ۱۵۲۸/۱۷۶۰/۴۳۵۱
نوع فرمان هیدرولیک
اندازه رینگ ۱۶
مشخصات لاستیک ۲۰۵/۵۰ R16
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۲۵۴
حجم صندوق (لیتر) ۴۱۷
تعلیق جلو مک فرسون
تعلیق عقب مستقل

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

مشخصات ایمنی دانگ فنگ H30 کراس
تعداد کیسه هوا ۴
ترمز جلو دیسکی خنک شونده
ترمز عقب دیسکی
ABS دارد
EBD دارد
دوربین عقب دارد
سنسور پارک عقب دارد

اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس

امکانات رفاهی دانگ فنگ H30 کراس
سیستم تهویه اتوماتیک
سانروف دارد
کروزکنترل قابل نصب
مانیتور/ GPS دارد
تعداد بلندگو ۶
تودوزی پارچه دو رنگ
کامپیوتر سفر دارد
چراغ روشنایی روز قابل نصب
مه شکن جلو و عقب دارد
بلوتوث دارد

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

78 Responses to “اولین تست و بررسی دانگ فنگ H30 کراس”

 1. سينا گفت:

  به لطف عقب موندگى و بى خيالى توليد كننده داخلى و سود سرشار چينى براى بالا دستى ها يكه تازى ميكنن! انصافا اينقدر خودرو چينى تو خود چين نيست! بنز براشون خودرو سفارشى ميزنه! دنگ و فنگ هم ميمونه واسه ما!

 2. حسین بلو گفت:

  ایمنی قابل قبول؟این ماشین فقط سه ستاره از cncap دریافت کرده که میشه گفت برابری میکنه با نیم ستاره از euroncap!! ایمنی این ماشین بسیار ضعیف و بده.حتی کمتر از ۲۰۶

 3. امیر گفت:

  با سلام خدمت گروه اسب بخار عزیز ممنون از زحماتتون نقدتون مختصر و مفید بود .
  فقط اگه از تاریخ ورود اچ ۳۰ خبر دارید بفرمایید چه زمانی دست مصرف کننده میرسه الان اواسط شهریور هستیم ولی هیچ خبری ازش نیست ایرانخودرو هم پاسخگویی درستی نمیکنه
  باز هم ازتون بابت تست اچ ۳۰ تشکر میکنم

 4. عزت گفت:

  سلام
  خیلی خوب بود
  کاش در مورد استاندارد حفاظت از عابر نیز می گفتید
  متشکر

 5. حامد گفت:

  بهترین هاچبک golf gti

 6. حمید گفت:

  مثل همیشه شیک و جذاب
  دستتون درد نکنه
  خدا غزتتون بده…

 7. علیرضا گفت:

  موتورش ایرانیزه(چینی) شده است؟
  سیستم برق مالتی پلکس ۲۰۶ قدیمی در این خودرو موجوده؟

 8. علیرضا گفت:

  اون دو تا سوراخ بالای صفحه کیلومترش واسه چیه؟

 9. عرفان ك گفت:

  با سلام و خسته نباشيد ،اقاي دلاور ميخواستم بدونم يه ليفان ۸۲۰صفر بهتره يا كرولا كم كاركرد؟؟ممنون ميشم اگه جواب بديد

 10. وحید گفت:

  خیلی هم خوووووب؛دست حسین خان دلاور هم درد نكنه. كاش یك بررسی از نظر ایمنی خودروهای تولید ایرانخودرو و سایپا هم مینوشتین؛منظورم خودروهایی مثل پژو ۴۰۵ و پارس و ۲۰۶ و تیبا و ووووو تا بدونیم اینكه اچ سی كراس سه ستاره ی چین داره یعنی ایمنی ش از پارس بیشتره یا نه؟!؟ ممنون

 11. آرین گفت:

  اقا ما این ماشین رو ثبت نام کردیم و بی صبرانه منتظر تحویلش هستیم اگه خبری از تحویل شده به ما خبر دهید

 12. علی گفت:

  با تشکر از گروه اسب بخار
  یه سوال داشتم
  دمای موتور چرا اینقدر بالاست؟؟؟؟???

 13. حسین بلو گفت:

  سند چیو دقیقا بیارم؟نیم ستاره ی euroncap ؟اصلا این ماشین تو euroncap تست نشده من دارم cncap رو مقایسه میکنم با euroncap.منظورم اینه که تست های یوروان کاپ خیلی ست گیرانه تر از سی ان کاپ هست.وقتی این ماشین سه ستاره از مرکز تست تصادف چین گرفته اگر بیاد تو یوروان کاپ تست بشه خیلی کمتر ازین ستاره میگیره که میشه ماشین ناامن!۲۰۶ از یوروان کاپ سه ستاره گرفته.مطمئنا امن تر از h30 هست.

 14. علیرضا گفت:

  دو تا سوراخ بالای صفحه کیلومتر جای فاش راهنماست

 15. سعید گفت:

  خرید این ماشین یعنی ضرر کردن.موتور TU5 فقط و فقط برای شاسی و اتاق ۲۰۶ طراحی شده و همونطور که دوستان میدونن این موتور روی ۲۰۶ و ۲۰۷ قدرتی معادل ۱۱۰ اسب بخار تولید میکنه.اما رو این ماشین و ماشین های پلت فورم پژو ۴۰۵(پارس LX و… ) تنها ۱۰۵ اسب بخار تولید میکنه.این یعنی اینکه موتور TU5 با این نوع شاسی و بدنه سازگار نیست.چه برسه به اینکه روی یه همچین ماشینی با ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور یه گیربکس اتوماتیک ناهماهنگ هم نصب بشه.نتیجه:کشش H30 کراس=کشش پراید
  امنیت هم که نگو ماشالله تا تونستن واسه کسب ۳ ستاره به زور ایربگ نصب کردن
  ولی چه فایده ای داره خدایی نکرده اگه کسی با این ماشین تصادف کنه بدلیل اتاق و شاسی ضعیف خسارات غیرقابل جبرانی رو متحمل میشه.

  امیدوارم شرکت های خودرو سازی داخلی به جای مونتاژ محصولات بی کیفیت چینی به سمت مونتاژ خودروهای ژاپنی و آلمانی برن.

  • حسین دلاور گفت:

   محض اطلاع شما دوست عزیز، ابتدا تحقیق کنید و بعد نظر بدید. موتور TU5 به دهه نود میلادی بر میگرده و قبلتر از ۲۰۶ استفاده میشده. بعدها روی ۳۰۷ هم نصب شد که اطلاعاتش توی بانک خبری پژو موجوده. حالا بقیه مطالب دیگه رو که احتمالا سندی مثل بحث موتور نداره رو کاری ندارم

 16. امیرخان گفت:

  سلام و سپاس از مطالب مفیدی که در سایت منتشر می کنید. در مورد بحث ایمنی این خودرو فرمودید :
  ” H30 کراس به لطف چهار کیسه هوا و سیستم ترمز ABS و EBD توانست به سطح سه ستاره ایمنی CNCAP برسد ”

  آیا مدرکی به جز ادعای سازنده در این رابطه وجود دارد ؟ چون من در سایت Cncap که هیچ تست تصادفی از این خودرو پیدا نکردم. هیچ عکس و فیلم و … هم در اینترنت وجود ندارد. قطعا اگر تست شده بود ، مرجع آن که Cncap باشد در سایتش درج می کرد . حتی تقویم تست های آینده را نیز منتشر میکنند اما خبری از این ماشین نیست.

  • حسین دلاور گفت:

   ما نوشتیم سطح ایمنی. تعریف خبری این واژه متفاوت هست و تعیین سطوح ایمنی رو می تونید از سایت CNCAP و شرایط تستش دانلود کنید.

 17. کمال گفت:

  از نظر ابعادی هیچ شباهتی به ۲۰۶ نداره تقریبن ۱۳ سانت از دوو سیلو کوتاه تر هست و ابعادش بیشتر به ماشین صندوق دار میخوره تا هاچ بک،۵۲ سانت از ۲۰۶ دراز تر هست اما خیلی ها این سایز ماشین راست کارشون هست.
  برای نمونه کسایی که خانواده ۵ نفره دارن و توی شهر زیاد این ور اون ور میرن ولی مسافرت بیرون از شهر نمیرن یا ماشین مسافرتیشون چیز دیگه ای هست.

 18. افشین گفت:

  دوستان به نظرتون این تابلو نیست که این خودرو کلی داره تبلیغ میشه چون دوستانی که عیب های احتمالی این خودرو رو گفتن سریع به نظراتشون پاسخ داده شده که اچ سی خوبه و اینجوری نیست
  ولی دوستانی مثل امیر آقا یا سایر دوستان که نظر دادن به نظراتشون هیچ پاسخی داده نشده
  خب اگه میخاید بگید که وقت نمیکنید که به همه ی نظرات پاسخ بدید خب به اونا هم پاسخ ندید چون به قول خودتون بر مبنای احساساتو نداشتن اطلاعات کافیه.

  • حسین دلاور گفت:

   وظیفه ما پاسخ به تمام نظرات نیست و اگه به بقیه کامنت ها نگاه کنید، بحث های مشاوره ای یا نکات متفرقه رو اشاره می کنن که ما وارد بحث نمیشیم. اگه اعتقاد دارید که ما تبلیغ می کنیم، واقعا دارید وقتتون رو تلف می کنید که هیچ دلیل منطقی نداره.

 19. حسین بلو گفت:

  بنده با احساسات نظر نمیدم چیزی که تو واقعیت دارم میبینم رو میگم.سه ستاره ی cncap خبر از امنیت ضعیف این ماشین میده.قبول ندارید این حرف رو؟

  • حسین دلاور گفت:

   حرف شما رو رد نمی کنیم. ولی شما احساسی اولش صحبت می کنید. وقتی از بحث آماری صحبت می کنید باید بر مبنا سند صحبت کنید. لفظ واقعیت، چیزی نیست که قابل استناد و بررسی باشه.

 20. علی گفت:

  به نظرم این ماشین برای تو شهر تو این رنج قیمت با توجه به اتومات بودن رقیبی نداره که با اون رقابت کنه

 21. مهدی ج گفت:

  اقایون دقت کردید دلاور خیلی رو این ماشین و محصولات رنو حساسه!!!!!!!!
  یعنی از بدی این ماشین کسی بگه دلاور امکان نداره چند تا تیکه بهش ندازه ک تو هیچی سرت نمیشه و این حرفا
  دلاور جون خوبه ب حق حرف بزنی و ب مردم حق بدی که از چینی های بازار خوششون نیاد
  جنابعالی سوار این ماشین شدی خوشت اومده قرار نیست که ۷۰ میلیون نفر دیگه هم از این ماشین چینی خوششون بیاد
  یعنی تو ی جوری از این ماشین تعریف میکنی هر کی ندونه فکر میکنه پورشه ماکانه انقدر ک خوبه اصلا نمیخوای بگی ک بله هنوز جای پیشرفت داره و همچنین معایب خیلی بیشتر در دراز مدت سراغش میاد
  یکمی حرمت دنبال کننده هاتون رو داشته باشید والا جای دوری نمیره..

  • حسین دلاور گفت:

   ممنون از نظرتون. خب این حرفا رو هم به خودتون بزنید. شما مگه قراره این ماشین رو بخرید؟! شما مختارید با پولتون هر کاری که دوست دارید بکنید. به ما ربطی نداره و به العکسش. هر کسی مسئول انتخاب و سلیقه خودشه

 22. محمد رضا گفت:

  سلام
  عالی بود.
  ماشاالله به گروه مستند اسب بخار
  متشکرم

 23. آبتین گفت:

  درود بر شما
  از تهیه ی فیلم بررسی H30 cross و متن اخیرتون سپاسگزارم چون بیشتر اطلاعاتی که در باره ی این خودرو می خواستم بدونم را شما ارائه کردید
  موید باشید

 24. افشین گفت:

  ای ایرانخودرو تو رو بگم چی بشی که با تولید این اسباب بازیت همه رو انداختی به جون هم اصلا این اچ ۳۰ تکلیفش با خودش مشخص نیست : بدنه چین ، گیربکس ژاپن ، موتور ایرانیزه ، پلتفرم فرانسه ، پیچ و مهره و باد لاستیک ایران
  یکی نیست بگه سی ساله ۴۰۵ و تولید میکنی همونو تولید کن ، آخه تورو به چه چینی
  گفتن ایرانخودرو نگفتن که چینیران خودرو.

 25. پارسا گفت:

  با سلام من هر چقدر دنبال فیلم تست تصادفش گشتم نبود ولی در عکس های تست تصادف تقریباً به نظر من قابل قبول بود ولی این موتور برای منی که میخوام با ماشین گاز بدم اصلا جالب نیست متورش باید حداقل ۱۳۰ اسب بخار میداشت من الان بین کیفیت دنا و اچ سی موندم چون هر کی دنا خریده پشیمونه و اولین و آخرین خریدارشه ولی ماشینی که الان دارم یه ۲۰۶تیپ ۵سال ۸۲ هست که ایران‌خودرو وارد میکرده و میفروخته بعد از ۱۳ سال هم یک بار هم دست به هیچ چیزش نخورد به جز آب و روغن و صفحه کلاچ و لاستیک ولی از ۲۰۶ های ایرانیزه خیلی بهتر عمل کرد وقتی درگ گذاشتیم با ماشین من ۲۴۵۰۰۰ تا کارکرد و ماشین اون با ۱۲۰ تا کارکرد من بردم با اختلاف ۳٫۴ثانیه من اگه ماشین های تسلا بیاد تو ایران و قسطی بدن اونو ترجیح میدم چون آلایندگی نداره وبسیار ایمنه

 26. آرین گفت:

  من ناراحتم چون که قرار بود این ماشین از ماه مرداد تحویلش شروع بشه ماه شهریور داره به سر میرسه ولی باز هم خبری از تحویل نیست

 27. عباس گفت:

  خبری از تحویل تا آخرسال نیست تا پایان مرداد فقط۱۱۳ عدد تولید شده

 28. آبتین گفت:

  دوستان این موضوع را در نظر داشته باشید که آقای خان کرمی موقع تحویل این خودرو برخلاف سخنان قبلیشون که قیمت خودرو را ۴٣/٩ میلیون تومان اعلام کردند احتمالا سود محاسبه شده را به قیمت اضافه می کنند و آن را ۴۵ تا ۴۶ میلیون اعلام می کنند تا تخفیفی بابت سود سپرده های اولیه شامل خریداران نشود

 29. مهرداد گفت:

  اين خودرو تا همين جا گران است در مقابا ساندرو اسنپ وي

 30. مهیار گفت:

  ماشینای چینی اکثرشون ضعف ایمنی دارن همون طور که خودتون میدونید تست هایcncap ساده تر و برخورد ها هم با سرعت کمتری اتفاق میوفته در نتیجه هر ستاره ای که بگیره اگر همون ماشین بخواد توسط اداره ایمنی بزرگراه های آمریکا تست بشه امتیاز به مراتب پایینتری میگیره.به نظر من شما به دلیل علاقه ی زیادتون به ماشین های چینی کمی جانب دارانه در مورد اونها نظر میدین

 31. علی گفت:

  سلام اقای دلاور
  خواهشمندم گیربکس استپ گیت را دقیقا توضیح دهید و فرقش را با تیپ ترونیک بگید
  قبلا از شما تشکر میکنم

 32. مهدی گفت:

  با سلام آقای دلاور لطف میکنید بفرمایید آیا امکان تقویت سیستم پایداری برای این ماشین وجود داره یا خیر؟ برای ترمزها هم اگه ممکنه اظهار نظر بفرمایید. با تشکر

 33. طاها شوکت آبادی گفت:

  سلام
  به نظر من این ماشین واقعا ارزش خرید داره
  اگر قمتش همین جوری ثابت بمونه انشالله منم به زودی میخرم البته اگه همه جو گیر نشن و نرن پشت سر هم بخرن

 34. رضا گفت:

  طراحی موتور گرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ عجب ؟

 35. ممد گفت:

  این خودروسازی ماشینای سنگینش مردمو به کشتن میداده حالا با این نیمچه شاسی بلند میخواد چی کار کنه وای بحال پراید که بخواد تو جاده کنار اینا حرکت کنه اگه این ترمزش بد بگیره… حتی تندر ۹۰هم ترمزش بعضی اوقات درست نمیگیره بعد میخوان اینا بیان تو جاده… .

 36. عرشیا گفت:

  سلام با تشکر از گروه اسب بخار
  لطفا بفرمایید تفاوت طراحی موتور گرم در این خودرو با سایر موتورهادر چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟ ممنون میشم پاسخ دهید

 37. ایلیا گفت:

  با سلام خدمت دوستانی که این خودرو را انتخاب و تحویل گرفته اند مبارکشان باشه لطف نماینددر مورد صدای موتور که آیا داخل اطاق شنیده میشه یا نه و اگر شنیده میشه آیا آزاردهنده است یا خیر اعلام نظر بفرمایند با تشکر

 38. غلامرضا گفت:

  ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج و آغاز ماه مبارك ربیع الاول، بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان محترم می رساند، شرایط جدید پیش فروش دانگ فنگ H30 Cross از روز سه شنبه مورخ ۹۵/۰۹/۱۶ لغایت ۹۵/۰۹/۳۰ و یا تا زمان تکمیل ظرفیت و به شرح جدول ذیل ارائه می گردد:

  شرایط جدید پیش فروش دانگ فنگ H30 Cross

  – کلیه مبالغ به ریال است.

  – مبلغ مابه التفاوت پس از صدور دعوتنامه تعیین می گردد.

  – در این بخشنامه، امکان صلح تا دو مرتبه فراهم می باشد .

  زمان فعال سازی این بخشنامه ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه مورخ ۹۵/۰۹/۱۶ می باشد.

 39. مهدي گفت:

  درست در جهت اقتصاد مقاومتي !!!
  اقتصادش براي ايران خودرو و چين و مقاومتش براي مردم …

  موتور پيش فرضش تو چين ( نيسان) رو نميخوايم به همون tu5 غير ايرانيزش هم راضي ايم !

  از قديم گفتن ايران خودرو ! نگفتن كه چينيران خودرو !!!

 40. فرشید گفت:

  دوست عزیز از سیستم ترمز ایم خودرو اطلاعی دارین؟
  ممکنه سیستم ترمز ۲۰۶ رو روش نصب کرده باشن؟
  از برند ترمزش اطلاعاتی هست؟
  ممنون

 41. ایلیا گفت:

  با سلام قابل توجه تمام دوستانی که از این خودرو انتقاد میکنند عرض نمایم در پیش فروش ۱۶آذر۹۵ ظرف مدت نیم ساعت ثبت نام برای خرداد،تیر و مرداد ۹۶ تکمیل ظرفیت گردید

 42. سید گفت:

  اولین سری با تاخیر سه ماهه تحویل گرفتم کیلومتر۵۰۰گیربکس ژاپنی ازکارافتاد دو هفتس تو نمایندگی خوابیده

 43. ایلیا گفت:

  سلام دوستان من فکر میکنم ربات های مونتاژ کار این خودرو ضعیف عمل میکنند وگرنه گیربکس ژاپنی این خودرو نبایست در کیلومتر ۵۰۰ از کار بیفتد

 44. علیرضا گفت:

  دوستان مواظب باشید دلال ماشین وارد معرکه شده اند با تبلیغات بد دارن حواله ها را میخرن و یکی مثل من کلاه سرشون میزارن ای کاش به صحبت خشایار گوش داده بودم و حواله را نمیفروختم دوستان من خیلی تحقیق کردم حقیقت میگم اصلا فکرش را نکنید حواله بفروشید این ماشین اصلا توی قیمت ۵۰ نمیمونه واقعا به نسبت قیمت ایران و شرایط بازار واقعا می ارزد وگر نه دو روز پیش همین های که بد میگویند در ده دقیقه ۵۰۰۰ هزار پیش خرید ۹۶ نمیکردن بخواهید با استپ وی رنو مقایسه کنید مثل اینکه پیکان دهه ۴۰ با شورلت دهه ۸۰ مقایسه کنید اینقدر اچ۳۰ برتر است سوار شوید باور نخواهید کرد خدا نسازه برای اونهای که مردم منحرف میکنن هر کی میخواهد باشد

 45. علیرضا گفت:

  واقعا که درست میگی همه توی ایران بر اساس ماشینی که خودشان دارن اون ماشین میشه بهترین تو خدا اگه خبر نداری چیزی ننویسید من به پست های دوستان نگاه کردم و در نهایت دیروز یکی از دوستانم گرفته بود دیدم بخدا قسم اصلا نمیشه این ماشین با هیچ ماشین تا رده ۸۰ میلیون مقایسه کرد قدرت شتاب راحتی و ابشن های فراوان اونهایی که بد میگفتن کوشن ببینن ما که ضرر کردیم اما خواهشا اگه مطمعن نیستین بد نگویید واقعا باور نکردنی حتی تا جایی که مقایسه میکردن رنو استپ وی با اچ ۳۰ اصلا نمیشه اچ۳۰ مقایسه کنی با رون لگن مثل این میمونه که ( رنو )پیکان در مقابل اچ۳۰ (زانتیا) مقایسه کنی اینقدر اچ۳۰ برتر است من که فردا میرم رنو استپ وی میفروشم ولی خدا نسازه برای اون نفراتی که من امثال من منحرف کردن و رفتیم رنو خریدیم

 46. علیرضا گفت:

  واقعا که درست میگی همه توی ایران بر اساس ماشینی که خودشان دارن اون ماشین میشه بهترین تو خدا اگه خبر نداری چیزی ننویسید من به پست های دوستان نگاه کردم و در نهایت دیروز یکی از دوستانم گرفته بود دیدم بخدا قسم اصلا نمیشه این ماشین با هیچ ماشین تا رده ۸۰ میلیون مقایسه کرد قدرت شتاب راحتی و ابشن های فراوان اونهایی که بد میگفتن کوشن ببینن ما که ضرر کردیم اما خواهشا اگه مطمعن نیستین بد نگویید واقعا باور نکردنی حتی تا جایی که مقایسه میکردن رنو استپ وی با اچ ۳۰ اصلا نمیشه اچ۳۰ مقایسه کنی با رون لگن مثل این میمونه که ( رنو )پیکان در مقابل اچ۳۰ (زانتیا) مقایسه کنی اینقدر اچ۳۰ برتر است من که فردا میرم رنو استپ وی میفروشم ولی خدا نسازه برای اون نفراتی که من امثال من منحرف کردن و رفتیم رنو خریدیم

 47. فرزین فرح بخش گفت:

  با سلام و عرض ادب. این خودرو در شرایط گرمایی خوزستان آیا جواب میدهد.؟البته خودم پژو اس ال ایکس tu5 دارم که با گرمای خوزستان هیچ مشکلی نداره و آمپر ماشین حتی در مردادماه اهواز با کولر به خط وسط نمیرسه.لطفا جواب دهید

 48. فرزین فرح بخش گفت:

  با سلام و عرض ادب. این خودرو در شرایط گرمایی خوزستان آیا جواب میدهد.؟البته خودم پژو اس ال ایکس tu5 دارم که با گرمای خوزستان هیچ مشکلی نداره و آمپر ماشین حتی در مردادماه اهواز با کولر به خط وسط نمیرسه.لطفا جواب دهید؟
  سوال۲:وزن این خودرو نسبت به ۲۰۶ حدود ۲۰۰کیلوگرم بیشتره.آیا در سربالایی ها کم نمیاره؟؟؟؟؟

 49. رامین گفت:

  سلام، من تا حالا ماشین اتومات نداشتم، سوالی که برام پیش اومده اینه که، تو قسمت تست شتاب دیدم که گفتین دنده رو تو حالت منوال میذاریم، اینکه گیربکسش تیپ ترونیک‌ نیست، و سوال دیگه اینکه چطوری قبل از حرکت ماشین، دوره موتورو بالا میبرید، مگه به محض گاز دادن ماشین نباید حرکت کنه، ممنون میشم جواب بدید

 50. علیرضا گفت:

  سلام دوستان کلک نخورید کلاه سر من گذاشتن اچ ۳۰ را دادم تازه ۸ میلیون هم دادم استپ وی گرفتم بخدا کار دلال ها است اصلا قابل مقایسه نیست اون گیربکس اچ۳۰ به کل رنو میارزد تماما برای اینکه بتونن رنو ها را بفروشن یک بار سوار اچ۳۰ بشوید متوجه میشوید به حرف من هم گوش ندهید خودتان ازمایش کنید مثل مقایسه بنز پیکان میماند نمیدانم چطور میگویند رنو امتیاز بیشتر حتی یک مورد در حد مقایسه هم نیست که اچ۳۰ کم بیارد در مقابل رنو سر من کلاه رفت فقط به خاطر گوش دادن به حرف سایت ها من که با ضرر هم شده میفروشم از سری اولی های اچ ۳۰ میگیرم اخه میگن میخواهند مثل دنا عوض کنند قطعات را ولی با اسم قبلی ببینید حتی ایران خودرو هم پشیمان شده که این قیمت داده اگه تمام کارشناسها جمع شوند بدون قرض مقایسه کنند حتی یک مورد نیست که بشه حتی نزدیک اچ۳۰ بشه رنوی استپ وی فرقون میمونه در مقابل اچ۳۰ من که خیلی زورم گرفته همین امروز رنویم را میزارم توی با ما برای فروش خدا نسازه برای کسانی که من امسال من گمراه میکنن و سر ما کلاه میزارن توی ایران هر نفر هر ماشینی داره میگه اون بهترین من هم همین کلک خوردم فروشنده رنو گفت به من عالی است ووو حالا که امروز سوار اچ۳۰ شدم اون دلال اچ۳۰ خریده برای خودش هر ناسزایی بود به اون گفتم خدا عوض اون کلاه که سر من امسال من گذاشتن در بیاره مردم کلک نخورید خودتان ازمایش کنید اچ۳۰ عالی است ماشین ۱۰۰ میلیونی را با ۴۵ بخرید

 51. ناشناس گفت:

  سلام دوستان من میخواستم دانگ فنگ بخرم ولی نظرات مختلفی شنیدم و واقعا گیج شدم خیلی‌ها تندر ۹۰ اتومات رو پیشنهاد میکنن و میگن که این ماشین هنوز امتحانش رو پس نداده… از دوستانی که اطلاعات کاملی در مورد ماشین دارن خواهش میکنم راهنمایی کنن.

 52. نیما گفت:

  یه طوری نوشتی سند بیارید که انگار باید بریم اعتراف نامه از c-ncap بیاریم! عزیز دل همین بس که خودروسازهای چینی دارن به هر دری میزنن وارد بازارهای اروپایی بشن و تنها دلیل ناکامی‌شون همین ناتوانی در پاس کردن تست‌های امنیت اروپاست. اگر c-ncap ارزشی داشت باید می‌تونستن euro-ncap هم بگیرن و بازارهای اروپایی رو تسخیر کنن. تو اروپا هم وارد بشن. بازم جای بحثی هست بفرمایید.

 53. داود گفت:

  با عرض سلام ، کار اسب بخار بسیار خوب و عالی است ولی باید چند نکته رعایت شود
  ۱- در خصوص امتیاز دهی مشخص شود چهار چوب و یا FramWork چی است
  ۲- احساس می شود در خصوص بعضی از ماشین ها صداقت کامل رعایت نمی شود مثل همیت خودروی H30 , دنا فیلم ها مقایسه شود
  ۳- در خصوص خصوصیات فنی خودرو و مقایسه با هم رده بصورت یک جدول مقایسه ای کاری انجام نمی شود
  با تشکر از دوستانم اسب بخار

 54. فیصل احمدی گفت:

  من هم همین سوال رو دارم. قابلیت نصب صندلی کودک (اتوفیت )رو داره؟

 55. امیر صفوی گفت:

  با سلام
  بنده هم سوال آقای احمدی رو دارم . می خوام برای نوزاد صندلی کودک اتوفیت بخرم . این ماشین قابلیت نصب اتوفیت رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخ بدید

 56. خسرو گفت:

  با سلام و ادب و تشکر

  انتقادات و نارضایتی زیادی در خصوص مصرف سوخت بالای این خودرو به خصوص در شهر شنیده ام.
  دوستان اگر اطلاعی در این خصوص دارند اعلام نمایند.
  واقعا مصرف شهری این خودرو چه قدره؟
  ممنون

 57. حامد گفت:

  در خصوص مصرف هم بعد از ۳۰۰۰ کیلومتر که آبندی شد مصرف جاده به حدود ۶٫۸ و مصرف شهر به ۱۰ رسیده که از این بابت هم راضی هستم

 58. ناشناس گفت:

  خیلی ماشین خوبی است
  والکی میگویند

 59. »حمودرضا گفت:

  یه سوالی دارم…لطفا اگه بهم بگید خود شما بین این ماشین و تندر ۹۰ که تقریبا یک سطح قیمتی دارند کدومشون رو انتخاب میکنید و برای آینده تعمیر و نگهداری و فروش راحت تری را می بینید؟؟؟

 60. معراج گفت:

  دو هزارتا کامنت گذاشتن ملت ۸۰ درصدش شر و ور!!! نخرید نخرید به شما چه مربوطه که ملت چی میخرن چی نمیخرن؟ اینو نخرن بیان ماشین دور رنگ کیلومتر کم شده تو دلال رو بخرن؟! نمیدونم چرا یه عده اسم ماشین چینی میاد کک به تمبونشون میافته؟!

 61. امیر م گفت:

  من استپ وی خریدم و دو نفر از اقوام H 30 دانگ فنگ
  فقط میگم که از همین الان به مشکل خوردن. البته من به هیچکس نمیگم چی بخره ولی لطفا یه ماشین بی اصل و نسب رو با رنو که میشناسیمش مقایسه نکنید

 62. محمد گفت:

  من کاری به درست یا نادرست بودن نظرات سایر دوستان ندارم ولی بنده بعد از نزدیک به یک سال رانندگی با این ماشین میتونم بگم نسبت به قیمتش واقغا ماشین خوبیه.
  ایرادات جزئی رو که همه خودروهای ایرانی دارن ولی از لحاظ فنی، هندلینگ و راحتی نتنها مورد خاصی توی این ماشن ندیدم بلکه نسبت به خیلی از ماشینهای داخلی سرتره.
  فقط تنها ایرادش اینه که به واسطه لطف دلالان عزیز توی بازار دست دوم افتش بیشتره که من فکر نمیکنم با توجه به راحتی که با این ماشین دارم به این زودیا قصد فروشش رو داشته باشم.

 63. مجتبی گفت:

  با سلام به خدمت همه دوستان
  من و برادرم هر کدوم طبق علاقه شخصی یک از دو خودروی اچ۳۰ و ساندرو رو انتخاب کردیم از لحاظ امکانات و متریال جنس داشبورد اچ۳۰ سرتر و بهتره نسبت به پلاستیک خشک ساندرو ولی از لحاظ شتابگیری ساندرو عملکرد بهتری داره اگه زرق و برق و امکانات و رانندگی بدون شتاب و نرمال و کاملا ایمن مد نظر دارین اچ ۳۰ گزینه بسیار بسیار خوبیه ولی اگه دنبال ی ماشین سگ جون میگریدن که امکاناتش در حد پایین هست ولی شتاب بالاتری نسبت ب اچ۳۰ داره ساندرو بهتره ولی ی نکته خیلی ظریف ولی مهم هست که اتصالات سیستم تعلیق ساندرو یکپارچه هستش که سر پیچ ها یکم استرس به راننده وارد میکنه ولی اچ۳۰ به لطف سنگینی و سیستم تعلیق بهتر از ساندرو سر پیچ ها عملکرد بهتری داره
  در نهایت اون چیزی که دلتون میخاد رو انتخاب کنید و رانندگی باهاش لذت ببرید
  ملاک های رانندگی هر فرد با فرد دیگه خیلی تفاوت داره
  یا حق

 64. یو پی اس گفت:

  ممنون اطلاعات خوبی بود

 65. امیر گفت:

  سلام به دوستای گل سایت اسب بخار
  دانگ فنگ خیلی ماشین خوبیه ولی به دو دلیل بهش شک دارم
  ۱-شتاب این ماشین چطوریه ،خوبه؟
  ۲_بعضی از سایت ها مثل سایت ماشین۳ به گفتن که ممکنه بعد از دوسال یا کارکرد بالای ۶۰۰۰۰ تا ماشین اون روی خودشو نشون میده و ماشین حالت افتاده میشه
  لطفا راهنمایی کنید🙏

  • حسین دلاور گفت:

   با سلام. بعد از تجربه واقعی مردم توی این چند وقته، ما این خودرو رو به عنوان گزینه ای برای دو سال پیشنهاد می کنیم.

 66. امیر گفت:

  پس بهتره بریم سراغ ساندرو ، مزدا ۳۲۳ و دنا
  بازم ممنونم

 67. ابوالفضل گفت:

  با سلام
  من یک ماه است که اچ سی کراس گرفتم وقتی برای خروج از دنده پارک پا روی پدال ترمز میذارم صدای تقه میده ، لطفاٌ اگر علت رو میدونید راهنمایی بفرمایید

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.