گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
اولین تست بلند مدت BYD S6 برگزار شد

اولین تست بلند مدت BYD S6 برگزار شد
BYD S6 خودرویی است که به عنوان اولین شرکت خودروسازی کارمانیا، اواخر سال گذشته در نمایشگاه خودرو کرمان رونمایی شد. این خودرو از همان روزها فروشش آغاز شد و شاهد بودیم که در هر دوره نمایشگاهی فروش به نسبت خوبی را داشته است.
حال این روزها که شرکت های خودروسازی و واردکننده برای حضور در نمایشگاه خودرو شیراز، مشغول آماده سازی غرفه های خود هستند، کارمانیا برای متفاوت ظاهر شدن در این خودرو نمایشگاهی، یک دستگاه S6 سفید پلاک آزمایشی را جهت بررسی فنی از تهران به شیراز فرستاده تا در خودرو هم به مقصد برسد و در حین حال مورد تست و بررسی قرار گیرد. برای همین در این بخش تست و بررسی بلند مدت این خودرو را می خوانید که برای اولین بار منتشر می شود.
۱- آغاز سفر از خیابان های خلوت تهران!
اولین تست بلند مدت BYD S6 برگزار شد
شاید جای تعجب داشته باشد که مگر تهران هم خلوت است!؟ در پاسخ باید بگوییم که برای انجام تست و بررسی دقیق و انجام برخی پارامترها برای این کراس اوور، ساعت ۴ بامداد یکشنبه تهران را به مقصد شیراز ترک کردیم. وقتی که آن ساعت در خیابان های تهران رانندگی می کنید، با خلوتی به نسبت خوبی روبه رو هستید. البته که وقتی به جاده های مواصلاتی شهر نزدیک می شوید، حجم ترافیک افزایش پیدا کرده و گاهی اجازه رانندگی با سرعت بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت را به راننده نمی دهد. شب قبل تست S6 را از غرب تا شرق تهران مورد بررسی قرار دادیم. از آنجا که بارها در ترافیک تهران گیر افتادیم و حدود ۲ ساعت در آن سر کردیم، می توانیم مصرف سوخت BYD S6 را در شهرهایی مثل تهران معقول اعلام می کند. سیستم تهویه خودرو در ۹۰% اوقات روشن بود و سرعت خودرو دائما بین ۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت تغییر می کرد. گاز دادن های ناگهانی و ترمزگیری های پیاپی در اکثر خودروها باعث افزایش مصرف سوخت می شود و در S6 هم با این مسئله روبه رو بودیم. ولی جالب بود که با توجه به حجم موتور ۲٫۴ لیتری این خودرو شاسی بلند چینی گاهی کمتر از ۱۰ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف سوخت داشت و حداکثر عدد ۱۱٫۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را نشان می داد. بعد از آن به صورت محاسباتی هم مصرف سوخت را بررسی کردیم و به صورت میانگین به عدد ۹٫۴ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر رسیدیم. البته که این اعداد برای مصرف کنندگان ایرانی خوب و به صرفه است. وگرنه این روزها خودروسازان مطرح جهانی موتورهایی با حجم موتور بالای سه لیتر طراحی کرده اند که در فضای شهری در حالت بنزین سوز، کمتر از ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را ثبت می کنند.
بعد از آغاز رسمی سفر در آزادراه تهران- قم، سرعت را به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت رساندیم و سیستم کروزکنترل را از روی فرمان فعال کردیم. این آپشن روی قسمت راست غربیلک فرمان قرار دارد و با بسیاری از خودروها متفاوت است. به صورتی که کاهش دهنده سرعت آن در بخش بالا و شتاب دهنده آن در بخش پایین پنل کروزکنترل قرار دارد. این بدان معنی است که شاید برای بسیاری از افراد استفاده بار اول مشکل به نظر آید. به هر حال وقتی به آن عادت کردیم، توانستیم کارای خوبی را از آن دریافت کنیم. مخصوصا وقتی می خواهید به خودرو شتاب منفی بدهید، خودرو در زمان خوب و مناسبی سرعت خود را پایین می آورد.
مصرف سوخت BYD S6 در جاده با سرعت ثابت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت تا ۷ لیتر به ازای هر کیلومتر مصرف می کند که به نسبت مناسبی برای یک شاسی بلند ۱۶۹۵ کیلوگرمی است. با توجه به اینکه پلتفرم S6 را از لکسوس خریداری کرده اند و ژاپنی ها هم نسل دوم RX را به BYD داده اند، می توان این عدد وزنی را معقول دانست. مخصوصا وقتی که اصول این شاسی تغییر نکرده و دستکاری نشده است. در ۱۵۰۰ کیلومتری که رانندگی کردیم، به این نکته جالب رسیدیم که این خودروساز چینی سعی کرده است تا نرمی متفاوتی را در S6 به سرنشینان القا کنند. با توجه به خودروهای کراس اوور زیر ۱۰۰ میلیون تومان می توان BYD S6 را به عنوان نرم ترین کراس اوور اعلام کرد. زیرا تعلیق خوبی دارد و از طرفی صندلی ها مناسبی برای سرنشینان انتخاب شده است. صدای جاده در حد پایینی داخل اتاق شنیده می شود و در پیچ های جاده ای، نیازی به کاهش سرعت مجاز برای پایداری بیشتر نیست. با اینکه S6 به سیستم کنترل پایداری الکتریکی مجهز نیست، ولی سیستم تعلیق آن در عقب هم مک فرسون انتخاب شده است و با توجه به سه اتصالی بودن آن اکسل عقب، نوعی پایداری مکانیکی در عقب خودرو دیده می شود. در کنار نرمی به نسبت معقول S6، عقب این خودرو نیز پایداری مناسبی در سفرهای جاده ای دارد. در تست های فشرده با گازدهی ناگهانی و ایجاد شتاب جانبی غیر مجاز احساس می شود که وجود سیستم ESP بیشتر برای کنترل کم فرمانی آن به کار می آید و شاید نصب آن در S6 اعتماد به نفس بیشتری را به مالکان می داد. با این حال زمانی نبود که ما نبود سیستم کنترل پایداری را احساس کنیم. زیرا سبک بوسترهای ESP خودروهای چینی مشخص است و سطح کنترل آن ها به حال خودرویی با سیستم تعلیق مکفرسون در عقب فرقی نمی کند. فرمان خودرو از نوع هیدرولیکی است. ولی با وجود سنسور حساس به سرعت، شاهد بودیم که خودرو در سرعت های بالا فرمان را سفت می کند و عملکرد جالبی را در S6 ایجاد می کند.
۲- موتور و گیربکس هماهنگ
اولین تست بلند مدت BYD S6 برگزار شد
معمولا در خودروهای چینی گیربکس دو کلاچه هماهنگی خوبی با موتور ندارد. ولی اینبار شاهد هستیم که یک خودروساز چینی، گیربکس شش سرعته دوکلاچه را با موتور ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر در حد خوبی هماهنگ کرده است. به شکلی که تاخیر آغاز حرکت به مراتب کمتری از جک S5 اتوماتیک را در این خودرو شاهد هستیم و بدو حرکت بهتری را در آن احساس می کنیم. در قسمتی کنترل شده خواستیم که خودرو را در دور موتور بالا طی مدت ۱۰ دقیقه در دمای ۴۱ درجه سانتی گراد تست کنیم و عملکرد آن را بسنجیم. در این ۱۰ دقیقه افت عملکرد سیستم تهویه را لمس نکردیم. با اینکه دور موتور بین ۵۲۰۰ الی ۶۱۰۰ بود، ولی عاملی وجود نداشت که کولر خودرو را بخاطر کشش S6 قطع کند. در این مدت توانستیم با دنده ۴ به سرعت ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت برسیم و از حداکثر گشتاور ۲۲۹ الی ۲۳۴ نیوتون متر استفاده کنیم. در این حالت سه نفر داخل خودرو بودند و حدود ۲۵۰ کیلوگرم بار اضافه در صندوق عقب خودرو وجود داشت. برخی از همراهان به صدای زیاد موتور داخل اتاق اشاره می کردند. این مسئله در S6 تا حدی وجود دارد. ولی باید در نظر داشت که این خودرو مانند سایر چینی ها دور موتور محدودی ندارد و می توانید تا ۶۲۰۰rpm به S6 گاز بدهید.
در برخی گردنه های بعد از شهر آباده از حالت اسپورت و تیپترونیک استفاده کردیم. جالب بود که گیربکس به صورت پیش فرض در دو موتور بالای ۴۰۰۰ اجازه معکوس کشیدن نمی دهد و اگز می خواهید کشش خوبی در پیچ ها و جاده ها داشته باشید باید گیربکس را به شکل دنده ای رانندگی کنید. در تست های هومولوگیشن S6، برنامه هایی در حال طراحی هست که با توجه به رانندگی ایرانی ها، عملکرد گیربکس را ارتقا می دهد. در جاده منتهی به مقبره کوروش کبیر، بخاطر مساعد بودن شرایط آب و هوایی و همچنین شیب افقی صفر درجه، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را به وسیله برنامه CT اندازه گیری کردیم. این خودرو با وجود دو سرنشین و باک نیمه ( ۳۵ لیتر در باک بود) توانست شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در ۱۳٫۶ ثانیه در شرایط واقعی ثبت کند. البته در برخی تست ها در مناطق دیگر، عدد بین ۱۳٫۳ الی ۱۴٫۰۳ متغیر بود.
۳- راحتی در کنار امکانات خوب
اولین تست بلند مدت BYD S6 برگزار شد
در طی مسیر افراد مختلفی از گروه تست برای رانندگی و تجربه سفر با اولین محصول کارمانیا، سوار بر خودرو S6 شدند. جالب بود که افرادی که در تست ما را همراهی می کردند، با یکی از کراس اوورهای مطرح کره ای آمده بودند و وقتی در S6 می نشستند، خسته نمی شدند و کیفیت سواری آن را در حد یک خودرو ۹۲ میلیون تومانی تحسین می کردند. کیفیت تودوزی خودرو به شکلی بود که گرما باعث عرق کردن چرم صندلی ها نمی شد. فضای صندوق هم به حدی بود که یکی از اعضا تیم که قدی بیش از ۱۸۰ سانتی متر داشت، با خواباندن صندلی های عقب، در محفظه صندوق خوابید.
همچنین امکانات رفاهی خودرو هم در حد خوب و قابل قبولی بود. دوربین زیر آینه شاگرد زاویه خوبی داشت و در ترافیک ها بسیار کاربرد داشت. همچنین سیستم صوتی با ۱۱ بلندگو یکی از ویژگی های این خودرو به حساب می آید. صندلی هشت حالته برقی راننده، سانروف، سیستم تهویه دوگانه، سنسور نور، دوربین عقب و زیر آینه، سنسور پارک جلو و عقب، حالت ECO، آینه حساس به نور، صفحه پشت آمپر TFT، آینه تاشو برقی، بلوتوث، پخش DVD، فرمان با قابلیت تنظیم ستون در چهار جهت و… از امکانات خوب BYD S6 به حساب می آید.
با توجه به قیمت و گارانتی سه سال و ۱۰۰ هزار کیلومتر و اعتبار برند BYD در بازار جهانی، می توان S6 را به عنوان یک کراس اوور چینی معقول در بازار معرفی کرد.. کیفیت مناسب متریال داخلی و بدنه، ابعاد بزرگ، کیفیت سواری خوب، هندلینگ مناسب، امکانات رفاهی بالا و همچنین شش کیسه هوا ۱۰ نقطه ای، باعث می شود تا خرید این خودرو نسبت به برخی رقبا زیر ۱۰۰ میلیون تومان توجیه داشته باشد.
فیلم بررسی این خودرو یکم مرداد ۱۳۹۵ روی سایت قرار می گیرد.

نکات مثبت:
۱- سواری نرم و راحت به واسطه تعلیق قوی در جلو و عقب
۲- فضای کابین و صندوق مناسب
۳- هماهنگی خوب موتور و گیربکس
۴- وجود برخی امکانات مانند دوربین زیر آینه، سیستم تهویه دوگانه و…
۵- ایمنی به نسبت مناسب با شش کیسه هوا و شاسی با نقاط جوش استاندارد پلتفرم
۶- هندلینگ به نسبت خوب و حرکات عرضی کم
۷- مصرف سوخت مناسب در شهر و جاده
۸- متریال خوب در بخش بدنه و صندلی ها و تودوزی
۹- امکان رسیدن به دور موتورهای بالای ۶۰۰۰RPM
۱۰- ترمزهای به نسبت قوی
۱۱- سازگاری بالای موتور با بنزین های ایرانی

نکات منفی:
۱- طراحی ظاهری قدیمی
۲- در برخی مواقع ابعاد بزرگ برای مصرف کنندگان باعث مشکل می شود
۳- نبود برخی امکانات مانند گرمکن صندلی ها، سیستم کنترل شروع حرکت در شیب، سیستم کنترل پایداری برای استفاده در جاده های لغزنده با سرعت بالای ۶۰ کیلومتر برای حرکات تند
۴- داشبورد خشک و تیره که برای برخی نه چندان جذاب است
۵- نفوذ صدای موتور در دورهای بالای ۴۲۰۰RPM (از آنجایی که در شتابگیری ها تا دور موتور ۶۲۰۰ امکان حفظ دنده وجود دارد)
۶- ناشناخته بودن در بازار نسبت به برخی رقبا
۷- توان تولیدی نه چندان بالا نسبت به فناوری های روز دنیا (در سال ۲۰۱۶ برخی شرکت ها با تنفس طبیعی با حجم ۲٫۴ لیتر، توان ۱۹۵ اسب بخار را در اختیار راننده می گذارند)
گالری تصاویر:

زمان ارسال پست: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ | ۲:۱۹ ب.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ،

32 Responses to “اولین تست بلند مدت BYD S6 برگزار شد”

 1. محمدرضا گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  ممنون از بررسی جالبتون.منتظر فیلمش هم هستیمم.
  کارمانیا مربوط به همون مجموعه خودروسازان بمه. الان مراکز استانها نمایندگی داره؟

 2. دانیال گفت:

  خسته نباشید
  به نظر شما بین این خودرو و هایما اتومات و تیگو اکسلنت و جک اس ۵ کدام بهتر است
  خواهشا راهنمایی کنید چون خودم به هیچ نتیجه ای نرسیدم …؟؟؟

 3. علیرضا بخشی گفت:

  ایا به نظر شما این ماشین نسبت به رقباش ارزش خرید داره؟

 4. حمیدرضا گفت:

  بی وای دی یعنی پیشرفت خوبه که برای رشد کردن سراغ یه نسل قبل از یه خودروی محبوب رفتن نه مثل ما که سراغ پلتفرمای دهه هشتاد میریم که کاملا نا ایمن و غیر استاندارد محسوب میشن

 5. حمید گفت:

  ۱۵۰۰ تا !!!!
  ۱۰۰۰km تاشیراز بیشتر نیست از کجا رفتین مگه
  دمتون گرم واسه یک تست این همه راه بری و زحمت بکشی خدایی دمتون گرم
  مورد داشتیم با ۵۰۰ متر رانندگی تستشو نوشته و رفته

 6. وحید گفت:

  سلام
  عکس شماره ۲۰ (کمری ، آی ایکس ، بی وای دی) یه نکته داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بچه های اسب بخار خسته نباشید( آقای تفضلی دوست داریم) .

 7. سینا گفت:

  سیستم تعلیق این خودرو بهتر بود یا جک s5 ؟

 8. ارمان گفت:

  چه نکته ای

 9. علي تبريزي گفت:

  از شركت هاي وارد كننده و كارخانه هاي ساخت و مونتاژ تشكر ميكنم كه ماشينو جهت تست به دست خبرنگاران ميسپارم كار پسنديده اي هست

 10. علي تبريزي گفت:

  از شركت هاي وارد كننده و كارخانه هاي ساخت و مونتاژ تشكر ميكنم كه ماشينو جهت تست به دست خبرنگاران ميسپارن كار پسنديده اي هست

 11. بهرام گفت:

  سلام
  خسته نباشید به اقای دلاور و اقای تفضلی و تیم اسب بخار
  خیلی خوب و مفید به نکات اشاره شد
  منتظر فیلمش هستیم
  من اگه ماشین صفر چینی بخرم با توجه به بررسی های اسب بخار و سلیقه خودم لیفان ۸۲۰ و byd s6میخرم
  صرف نظر از اینکه با این پول میشه اپتیمای فول ارس پلاک خرید نهایتش ۸۰

 12. آرمین گفت:

  هماهنگی گیربکس اس۵ اتومات را کسانی که تحویل گرفتن کاملا تایید کردند، لطفا اطلاعات اشتباه به دیگران ندهید، نرم افزار گیربکس آپدیت شده

  • محمد مهدی تفضلی گفت:

   نسخه ای که دست ما بود نسخه نهایی بود ، دضایت دیگران با تست ما فرق داره ، افرادی که تست درایو اومدن خودشون تست کردن

 13. محمد گفت:

  با سلام و خداقوت.من s6 را اسفند ثبت نام کردم برای تحویل شهریور.به نظر شما از نظر امکانات ،زیبایی ،موتور و مصرف سوخت s6بهتر است یا s5 اتومات .اخه شما هر دو را تست زدید.پایدار باشید.

 14. محمد گفت:

  ایا نکات منفی که بیان فرمودید اینقدر تو چشم می زنه و مهم هست که قید خرید را بزنیم و بریم سراغ یک مدل دیگه?

 15. سهیل گفت:

  ببخشید یه سوال داشتم
  این خودرو با همین تیپ و سطح امکانات قراره عرضه بشه یا در آینده قراره تیپ بندی های مختلف با سطح امکانات مختلف عرضه بشه؟

 16. هادی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  الان تو رنج قیمتی ۸۰ تا ۱۱۰ میلیون تومانی جه ماشین شاسی بلندی خوب هست که یک ماشین خوب شهری باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  و در سدان ها کدوم ماشین ها خوب هستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  ممنون میشم جواب بدید

  پایدار باشید ………..

 17. شاهين گفت:

  هادي جان توي سدان ١١٠ تومن مزدا ٣جديد و سراتو اتاق ٢٠١٦ بهترين هستن از لحاظ عملكرد.الانترا هم خوبه ولي يكم موتورش ضعيفتره. شاسي بلند هم اگه چيني نخاي ميتوني مورانو ٢٠٠٨ يا سراتو اتاق قديم بگيري.تيوولي هم بد نيست ولي موتورش ضعيفه.

 18. محمد گفت:

  سلام میگم خیلی دلم میخواست از نزدیک ببینمتون مرودشت تخت جمشید هسم اونجا هم که اومدینو گرد خاک کردین ایشالا دفعه بعد بای

 19. محمد محسن گفت:

  عالی بود
  به آقای زارع پور هم بابت کارگردانی خوبشون تبریک بگویید
  به این خاطر که به نکاتی به غیر از خودرو هم در سفرهاتون توجه میکنند

  ان شاء الله موفق باشید و روز به روز پیشرفت کنید

 20. دانیال گفت:

  خدارو شکر هیچکدوم از این ماشنا رو ندارم ولی یه موردی هست دلم نیمد بگم .
  شما یه مقدار تو انتقال تجارب نوسانی عمل میکنین ، مثلا رو چینی بودن یه ماشین خیلی تاکید میکنین و یه ماشین رو با اینکه چینی هست تو کل برنامه آنچنان بش اشاره ای نمیکنین .
  سوار یه ماشین میشین که تمرکز و شعارش کم مصرفی و پاک بودن هست هیچ اشاره ای بش نمیکنین ولی سوار یه ماشین میشین که شعارش کپی بودن از یه نمونه خاص و جادار بودنه دائم روش تاکید میکنین .
  سوار یه ماشین میشین ازش شتابش ۱۳٫۶ ثانیه ای میگیرین کلی بش خرده میگیرین و از کشش مینالین ولی سوار یه ماشین دیگه با شتاب ۱۴٫۱ ثانیه ای حتی حرفی ازش نمیزنن و میذارینش آخر برنامه که شاید خیلیا ها اصلا نمی بیننش .
  راجب گیربکس یه ماشین ۱۰ دقیقه توضیح میدین حالا چه انتقادی چه تعریفی راجب گیربکس یه ماشین که از نظر عملکردی در سطح همینه اصلا حرفی نمیزنن و به یه کند بودن گفتن میگذرین میرین و …
  تو بیشتر تست هایی که انجام دادین ماشین ها جمع کن آینه داشتن حتی بش اشاره هم نمیکنین ولی تو این ماشین با استفاده های مکرر رو عالی بودنش تاکید میکنین حالا چه این آپشن چه آپشن های دیگه .

  این ماشین ESP نداره ولی باش دور میدون گازو تخته نمیکنین و تو ویدئو اشاره ای هم بش نمیشه و یه جای مینویسین نیازی هم بش نداره ولی رو یه ماشین تا ثایت نکنین نداشتن ESP برای سرعت ۶۰ کیلومتر دور زدن تو میدونی که سرعت مجازش نهایت ۱۰ کیلومتره خطر ناکه کلی وقت میذارین .

  چه خوبه اگر یه الگو از پیش تعریف شده برای هر تست تعریف کنید ، مثلا از یه فلیم ۲۰ دقیقه ای ۲ دقیقش راجب عملکرد موتور ، ۲ دقیقه عملکرد گیربکس و نوع واکنش هاش و نکات مثبت و منفیش ، ۲ دقیقه راجب طراحی ، و همینجور پیش برین تا به تعلیق و شتاب و کشش و مصرف برسین .

  دونستن نرمی یه ماشین و توصیفش برای من بیننده اونم با تکرار زیاد چیز انچنان جالبی نیست ولی برای من دونستن عملکرد موتور این ماشین تو راه افتادن تو سراشیبی با کل بچه های تیم به خصوص موقع زیارت جالب تره .

  خلاصه دستتون درد نکنه برای برنامه امیدوارم این حرفا باعث برداشت خاصی نشه بیشتر منظور داشتن یه الگوی ثابت چه از نظر انتقاد چه تعریف برای تک تک موارد ماشین های تست شده بدون در نظر گرفتن مدل ، کشور سازنده و وارد کننده هست .

 21. حسام گفت:

  دانيال راست ميگه ايول داري داداش
  اصلا تابلو نبود داريد تبليغش رو ميكنيد !!!! كم كم داريد خودتون رو براي بعضي مسائل تابلو ميكنيد و جانبدارانه از يه چيزي تبليغ ميكنيد
  مثلا جك تا شيراز شمارو نميرسونه ؟ mvm و ليفان شما رو تو شيراز نميرسونه و انواع اقسام اين ماشين چينيا تا شيراز نميرسونن فقط byd شما رو ميرسونه

 22. امیرخان گفت:

  کنجکاور شدم بدونم چرا کامنت من که در مورد اشتباه نگارشی این گزارش بود رو منتشر نکردید و حتی اشتباهات رو هم برطرف نکردید!

  بعد از طرف دیگه کامنت های دو کلمه ای ، یا اینکه مثلا مزدا ۳ بخریم یا S5 رو منتشر میکنید و پاسخ هم میدید!

 23. سجاد گفت:

  سلام استاد تفضلی و استاد دلاور
  چری تیگو ۵ بهتر یا جک s5 اتومات
  خواهش میکنم خواهش میکنم جواب بدید
  خواهش میکنم

 24. هادی گفت:

  سلام بچه ها
  من هم با آقای دانیال موافقم
  شما معیار خاصی رو در ویدیوهاتون دنبال نمی کنید.
  یک نکته جالبی که به نظر من در این ویدیو وجود داشت این بود که اگر کسی از اول فیلم رو می دید با این تعریف و تمجیدها فکر می کرد BYD S6خیلی ماشین خوبیه و راغب به خریدنش میشد ولی وقتی خواستید با این ماشین به سرعت ۱۸۵ برسید اونقدر صدا داخل ماشین زیاد بود که صدای شما به زور می رسید و ماشین هر چی زور میزد نمی تونست از ۱۶۰ بالاتر بره (خیلی لاک پشت وار شتاب میگرفت!) و این گیربکس به اصطلاح هماهنگ چقدر بد دنده عوض میکرد. به نظر من آدم باید یه مقدار واقع بینانه نگاه کنه. من خودم مزدا ۳ جدید دارم که تازه این همه بهش انتقاد میکنن که قدیمی شده و این حرفا. باور کنید تو اتوبان زنجان باهاش ۱۷۰ تا رفتم اصلا باورم نمیشد ماشین تو این سرعت اینقدر بی صدا (تکرار می کنم بی صدا) و پایدار باشه و تازه چقدر راحت و سریع به این سرعت رسید. مصرف سوخت هم در حدود ۶٫۵ بود با این سرعت. خوب من وقتی با چشم خودم این ویدیو رو دیدم و مزدا رو با این مقایسه می کنم میبینم واقعا حاضر نیستم پول بالای همچین ماشینی بدم. درسته که حدود ۲۰ میلیون ارزون تره ولی خب هر ارزونی ای بی دلیل نیست
  من تو نمایشگاه خودرو تهران سوار این ماشین شدم. به نظرم کیفیت داشبورد واقعا پایین بود ولی تو ویدیو اشاره ای به این موضوع نشد. فنی ماشین هم با اون تست شتاب و تست سرعت بالا اصلا به نظرم جالب نیومد
  واقعا قصد انتقاد بی خود و بی جهت ندارم چون کار بیرون دادن سخت و انتقاد کردن راحته. خودم تا الان همه ویدیو هاتون رو دنبال کردم و آقای دلاور رو هم از نزدیک دیدم و می دونم که چقدر عاشق کارشه و چقدر داره کار می کنه
  دوست ندارم مثال بیارم ولی به نظرم سایت خودروبانک و آقای آل طه خیلی اصولی تر دارن این کار رو می کنن و به قول آقا دانیال تو همه ویویو ها یه معیار ثابت رو دنبال می کنن
  به نظر شخصی خودم من قبلا ویدیوهاتون رو خیلی بیشتر دوست داشتم. به جای جنگولک بازی بررسیتون پرمحتوا تر و انسجام یافته تر بود باز هم از سایت خوبتون تشکر می کنم. مخصوصا از آقای دلاور که همیشه مطالب جدید میزاره
  بالاخره چرخوندن سایت و هر روز بروز کردنش کار راحتی نیست
  موفق باشید

 25. علی امینیان گفت:

  سلام و خسته نباشید به شما که بالاخره یک مرجع بررسی و مقایسه منصفانه برای خودروها ایجاد کردید.
  من تازه با سایت شما آشنا شدم و دارم تمام مطالبتون را به نوبت میخونم.
  درخصوص این خودرو سوال داشتم که : در سرعت تا ۱۲۰ کیلومتر صدای موتور و جاده چطور بود؟ چون در سرعت بالا و دور موتور بالا گفته بودید خیلی زیاده و صدا به صدا نمیرسه.
  در خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون بهترین عایق بندی برای صدای موتور و جاده را بنظرتون کدام مدل داره؟
  ممنون میشم جواب دقیق بدید چون این فاکتور در انتخاب من تاثیر مهمی داره.
  با تشکر مجدد از شما

 26. هدهد گفت:

  سلام بنظرم کمی غلو چاشنی کار شده است … ولی در کل بدنبود

 27. آروین گفت:

  سلام
  .
  .
  .
  ره نظرتون جک اس ۵ اتوماتیک بهتره یا بی وای دی اس ۶ ؟

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.