کارمانیا
مدیران خودرو

اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک

اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک
هفته گذشته شرایطی فراهم شد تا چند روز با یک دستگاه جک S5 اتوماتیک مونتاژ شده توسط کرمان موتور باشیم و در فضاهای مختلف آن را به چالش بکشیم.
از ترافیک های سنگین شهری، تا سربالایی های تند برخی خیابان های بالاشهر و جاده های خاکی اطراف تهران. اگر به یاد داشته باشیم، First Drive جک S5 اتوماتیک با موتور دو لیتری، برای اولین بار در همینجا منتشر شد که سال گذشته در منطقه اقتصادی ویژه بم تست شده بود. خودرویی که فیس لیفت بود و تا حدی زیاد برایمان جذاب نبود. ولی این بار با مدلی طرف بودیم که قرار است به مشتریان تا چند روز دیگر تحویل داده شود. خودرویی که ظاهری چون نسخه دنده ای دارد و گاهی حواشی قبل از فروش را تجربه کرده است. در این صفحه به جک S5 اتوماتیکی می پردازیم که چند روز دیگر در خیابان های شهر پر می شود و دوباره جک سواران آن را به شکل خاص خود مطرح می کنند.
۱- چرا S5 اتوماتیک کرمان موتور با ظاهر دنده ای عرضه شد؟
اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک
رونمایی از ظاهر S5 جدید و فروش آن با نسخه دنده ای باعث شد تا برخی حواشی برای کرمان موتور پیش آید. برخی گفتند که شرکت خود تمایل به عرضه نسخه جدید ندارد و برای کاهش هزینه های به مونتاژ نسخه فعلی راضی شده است. ولی اگر بخاطر آورید و کمی در فضای مجازی جستجو کنید، ظاهر جدید و فیس لیفت شده S5 با موتور ۱٫۵لیتری توربو و گیربکس دو کلاچه معرفی شده است و نمونه های دو لیتری که در تست های جهانی و ایرانی حضور داشتند و ظاهر جدید را با خود یدک می کشیدند، اصطلاحا سمپل و در حال آزمایش بودند. برخی منابع معتبر در خصوص دلیل اینکه ظاهر S5 اتوماتیک تغییر نکرده است، اینگونه می گویند: ((ظاهر جدید S5 اتوماتیک ورودی های هوای مخصوص خود را داشت که با موتورهای سرد یا همان ۱٫۵ لیتری توربو سازگار بوده است. با توجه به شرایط آب و هوایی ایران، این ورودی های هوا جوابگوی موتور دو لیتری توربو نبوده و در بلند مدت برای خودرو مشکل ایجاد می کردند. از طرفی بخاطر سلیقه مردم ایران در خصوص موتورهای حجم بالا، احتمال داده می شد تا نسخه ۱٫۵ لیتری توربو در ایران موفقیت نسخه دو لیتری توربو را بدست نیاورد. لذا ظاهر قدیم که با موتور دو لیتری توربو همگام بود برای مدل اتوماتیک نیز انتخاب شد)).
البته که اگر فردی ماشین باز باشید و از قضا اخبار خودروهای چینی هم برایتان جذاب باشد، می دانید که همین نسخه اتوماتیک با ظاهر قبلی تغییرات نسبت به مدل دنده ای دارد. رینگ های خودرو از ۱۷ اینچ به ۱۸ اینچی تغییر کرده اندو روی سپر جلو دو عدد سنسور پارک وجود دارد که از دور و نزدیک برای افراد علاقه مند قابل تشخیص است.
۲- تحول اصلی در بخش داخلی خودرو ایجاد شده است
اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک
چیزی که S5 اتوماتیک را جذاب کرده است و رقابت را برای سایر خودروهای کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان سخت می کند، امکاناتی است که در کابین این خودرو کراس اوور چینی دیده می شود. طراحی داخلی نسبت به مدل دنده ای فرق چندانی ندارد و در برخی جزئیات داشبورد و دوخت است که به چشم می آید. ولی وجود سیستم تهویه دوگانه، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی، یخ زدای شیشه جلو، سیستم صوتی ارتقا یافته، گرمکن صندلی های جلو، صندلی راننده برقی با دو حافظه و پشت سری های جلو با قابلیت پیشگیری از تصادف و تنظیم زاویه از جمله امکاناتی است که در چند دقیقه اول به چشم می آید و تفاوت نسخه اتوماتیک با دنده ای را مشهود می کند. با این حال که S5 اتوماتیک در سطح خوبی از امکانات رفاهی قرار دارد، ولی برخی نبود کروز کنترل به صورت فابریک در این خودرو را جز ضعف های آن می دانند. شاید نظر آن افراد درست باشد. زیرا وجود ترمز پارک برقی در خودروی زیر ۹۰ میلیون تومان بسیار جذاب به نظر می رسد، ولی نبود کروز کنترل در کنار این امکانات، گاهی حس کت و شلوار پوشیدن بدون بستن کمربند را به آدم می دهد! در بخش ایمنی S5 اتوماتیک کمی ارتقا یافته به چهار کیسه هوا مجهز است. از طرفی در بحث کنترل به سنسور پارک جلو هم مجهز شده است و طبق کاتالوگ منتشر شده از جانب کرمان موتور، در نسخه های تحویلی به مشتریان دوربین عقب نیز وجود دارد.
۳- وقتی رانندگی آغاز می شود
اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک
اولین نکته جذاب این است که دیگر S5 را با استارت دکمه ای روشن می کنیم. نکته بعد این است که با گذاشتن دسته دنده در حالت حرکت و گاز دادن، ترمز پارک خود رها می شود. ولی در صورت دستکاری این سیستم حین حرکت پیش فرض خودرو از بین رفته و باید خود ترمز را خلاص کنید. وقتی رانندگی را با S5 اتوماتیک آغاز کردیم، اولین نکته بهبود این خودرو نسبت به نمونه ای بود که برای اولین بار در کرمان تست کرده بودیم و لگ گیربکس در دور موتور پایین دیده نمی شد. ولی مسئله اینجاست که عملکرد گیربکس دو کلاچه در جک S احساس می شود که شاید در خودرویی مثل آلفارومئو این حس به راننده منتقل نشود. اگر بخواهیم شفاف تر صحبت کنیم، وقتی در بودم حرکت به خودرو گاز می دهیم، احساس می شود که به واسطه گیربکس دو کلاچه و کلاچ گیری های معروفشان، تا دور موتور ۱۸۰۰ قدرت کامل از موتور به چرخ ها منتقل نمی شود. وقتی خودرو را در سربالایی های تند انداختیم و خواستیم که سرگاز حرکت کنیم و فشار گاز دادن را کم و زیاد کنیم، متوجه کلاچ گیری این خودرو بر مبنا حالت اکونوممی شدیم. این تغییر وضعیت در گیربکس باعث می شود که آسیب کمتری به گیربکس برسد. ولی از طرفی دیگر آن شتاب و چالاک بودن نسخه S5 دنده ای در این مدل دیده نمی شود. ولی به محض تخلیه نیرو در دور نزدیک به ۲۰۰۰ و فعال شدن هم زمان توربو، شتاب خوبی به خودرو داده می شود. این سبک از شتاب که چالاکی را تا دو موتور ۳۸۰۰ به راننده می دهد، بیشتر به عنوان شتاب ثانویه کاربرد دارد و می توان در سبقت گیری از آن استفاده نمود. ولی از طرفی بخاطر فعالیت گیربکس بر مبنا صرفه جویی، معکوس دادن در حالت D کمتر اتفاق می افتد. برای استفاده از این شتاب ثانویه باید دسته دنده را در حالت S قرار داد تا دور موتور بالاتر بماند و یا گیربکس در حالت دستی قرار بگیرد و به صورت دلخواه به آن دنده داد. البته که در این حالت هم حساسیت به عدم تعویض دنده روی به پایین بیشتر از دنده مثبت دادن است و می توان گفت که ذات گیربکس دوکلاچه جک S5 در حالت با رانندگی نرم و کم مصرف عجین شده است.
حال این پیش فرض فنی که قصد دارد مصرف سوخت را کنترل کند، آیا از پس کار خود بر می آید؟! در جواب باید گفت تا حدودی. اگر به سبک گیربکس S5 اتوماتیک رانندهگی کنید. می توانید در شهر مصرف سوخت حدود ۹ لیتر به ازای هر صد کیلومتر را در ترافیک های روان ثبت کنید. اگر قرار باشد که در ترافیک عصرگاهی شهر تهران باشید و نیاز به گاز و ترمز زیاد داشته باشید، این عدد تا ۱۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر نزدیک می شود. ولی در جاده های شمالی کشور و آزادراه هایی که امکان رانندگی تا سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت است، مصرف سوخت S5 اتوماتیک با گازدهی ثابت کمتر از ۸ لیتر به ازای هر صد کیلومتر بوده و گاهی عدد ۷٫۲ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر را نشان می دهد.
اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک
وقتی زمان رانندگی با خودرو زیاد می شود، طبیعی است که حواس راننده و سرنشیان به امکانات داخل اتاق پرت می شود. در همین اتفاق که برای ما افتاده بود، مجبور شدیم که کمی با سیستم تهویه اتوماتیک دوکاناله این خودرو کار کنیم. با اینکه در جاده های سربالایی و سر پایینی بودیم و مدام وضعیت گازدهی خودرو تغییر می کرد، ولی سیستم تهویه بخوبی کار خود را انجام می داد و سرمای خوبی را در داخل اتاق می فرستاد. سیستم تنظیم دوگانه هم به نسبت خوب بود و می توانست باد گرم و سرد را به صورت مجزا پرتاب کند. البته کار کردن با پنل تنظیمات تهویه کمی سخت و باید چند بار تمرین کرد. طراحی داخلی خودرو خوب انجام شده بود سرنشیان راحتی خوبی در جلو و عقب داشتند. ولی چند ایراد در این بخش دیده می شود. نبود تهویه صورت برای عقب خودرویی با این تجهیزات گاهی حس کم کاری را به ما می داد. دسته راهنما و برف پاک کن به نسبت فاصله زیادی با فرمان داشتند و مانند خودروهای دیگر نزدیک دستان راننده نبودند. صندلی های جلو تا حدی سفت بود و سیستم گودی کمر چهار حالته برقی آنچنان کار خاصی را انجام نمی داد. ستون B خودرو بسیار پهن بود و نشین منگاه خوبی برای دستان سرنشیان خودرو فراهم نمی کرد.
وقتی با این خودرو رانندگی می کنید و می خواهیم از سیستم سنسور پارک جلو برای حفظ فاصله در ترافیک ها استفاده کنید، آنچنان مفید واقع نمی شود. زیرا نمایشگاه فاصله نداشته و تنها صدای بوق است که میزان فاصله را تعیین می کند و فهمیدن اینکه که منظور بوق کدام سمت خودرو است، آن هم در ترافیک سخت به نظر می رسد.
بعد از خروج از تهران و رسیدن به محدوده استان مازندران، تصمیم گرفتیم تا کمی نرمی و راحتی خودرو را در مسیرهای آفرودی نرم تست کنیم. جاده هایی سنگ لاخی و خاکی که گاهی پیچ های توندی داشتند و ما را به دشت لار می رساند. در این جاده ها سعی کردیم تا هندلینگ خودرو را در بخش های آسفالته و خاکی بسنجیم. نکته واقعا خوب فرمان برقی خودرو بود که سنسور عالی داشت و عملکرد خوبی را در سرعت های بالا از خود نشان می داد. در پیچ های تند هم با سرعت بین ۸۰ الی ۹۰ کیلومتر بر ساعت فرمانپذیری خوبی را شاهد بودیم. ولی به واسطه سیستم تعلیق عقب خودرو، کمی نوسان عرضی را در اتاق احساس می کردیم که برای برخی رانندگان ترسناک و خطرآفرین به نظر می آید. در جاده های سنگ لاخی عملکرد سیستم تعلیق خودرو خوب بود. فقط کمی صدا به داخل اتاق نفوذ می کرد که اینجا فاصله واقعی جک S5 با هیوندای توسان (رقیب ظاهری) مشخص می شد. این صداها همراه با کوبش به اتاق نبود و تنها صدا بود که سیستم تعلیق جلو و بعلت برخورد سنگ ها و باز و بسته شدن ها شنیده می شد. در انتها بارها سیستم ترمز و حرکت در سراشیبی S5 اتوماتیک را تست کردیم و دیدیم که بخوبی سرعت خودرو را در محدود ۱۰ کیلومتر بر ساعت حفظ می کند. سیستم پایداری هم عملکرد خوبی از خود نشان می داد و در تست های هندلینگ فرق بودن و نبودنش احساس می شد.
نتیجه گیری:
اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک
زمانی که چری تیگو۵ و هایما S7 آمدند، خلا یک کراس اوور اتوماتیک در سبد محصولات کرمان موتور احساس می شد. حال با معرفی S5 اتوماتیک دوباره فاصله کرمان موتور از رقبا زیاد شده است و دیگر از آن ها عقب نمی ماند. سابقه فروش S5 دنده ای باعث شده تا امروز هم از نسخه اتوماتیک این خودرو استقبال خوبی شود. امروز اگر قصد خرید خواله این خودرو را در بازار آزاد داشته باشید، قیمت نهایی خودرو با توجه به زمان تحویل بین ۹۷ الی ۱۰۲ میلیون تومان برای شما تمام می شود. فروش بالاتر در بازار آزاد نشان از استقبال خوب خریداران از S5 اتوماتیک است.
نکته: سایر نتایج تست در ویدئو اسب بخار منتشر می شود.
گالری تصاویر:

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۰۷ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: تست بلند مدت | تگ ها: ، ، ،

114 Responses to “اولین تست بلند مدت جک S5 اتوماتیک”

 1. محمد رمضان زاده گفت:

  سلام خسته نباشید ویدیو این گزارش موجود نیس؟

 2. علیرضا گفت:

  ویدیو رو کی منتشر میکنین

 3. صائب گفت:

  سلام
  شتاب صفر تا صد این مدل چنده ؟ درسته که میگن حول و حوش ۱۵ ثانیس؟
  و گیربکس انومات خیلی ماشینو کند کرده؟

 4. صائب گفت:

  سلام
  شتاب صفر تا صد این مدل چنده؟ درسته میگن حوالی ۱۵ ثانیس؟

 5. مهدی گفت:

  ضمن خسته نباشید و تشکر از گروه خوب اسب بخار
  .آیا نمایشگاه ماشین شیراز میرید؟
  لطفا جواب بدید

 6. فرهاد گفت:

  سلام امروز عصر خودرو هم مطب گذاشت و رو کم مصرف شدن این خودرو تاکید داشت این خبری خوبی هستش به نظرم ولی تاب ۰تا ۱۰۰ رو ۱۰ گفت ایا صحت داره ؟؟؟؟زمان رو نخواستیم بله و یا خیر رو بگید با تشکر کارتون مثل همیشه عالی

 7. پیمان گفت:

  خسته نباشی اقای دلاور ، خدا قوت پهلوان (منظور جناب تفضلی هست) ?

 8. احسان گفت:

  لطفا بررسی h30 رو هم همینطوری تا آماده شدن ویدیو بذارید. واقعا ممنون میشیم.

 9. امین گفت:

  الان که مقالشو گذاشتید یعنی ویدیوش تا هفته اینده اماده نمیشه ؟؟؟؟؟

 10. محمد گفت:

  یه سر و گردن از شاسی های چینی بلندتره

 11. امیر گفت:

  سلام فکر نمی کردم آقای دلاور اینقدر محافظه کار باشین که ایرادات این ماشین رو به مردم نگید چرا از شتاب پایین این ماشین صحبت نمیکنید چرا از خنگی ماشین تو دنده یک و دو صحبت نمیکنید ؟چه منافعی با عث این امر و عدم شفافسازی شده؟

  • حسین دلاور گفت:

   لطفا جوگیر نشید و با دقت مطلب رو بخونید. آخر مطلب ذکر شده بقیه نکته های توی ویدئو گفته میشه. در ضمن به عملکرد گیربکس و شتاب خودرو اشاره شده. شما می تونید مطلب رو بخونید بجای اینکه عکسا رو نگاه کنید!

 12. جاوید گفت:

  با تشکر از بررسیهای خوبتون(الاخصوص ویدیوها) ؛ آیا امکان داره که مقدار بوست توربو این خودرو رو بفرمایید؟ و آیا اینکه با توجه به تست گشتاور سی اس ۳۵ (با پر کردن ماشین در سربالایی با سرنشین! و عدم رضایت از کشش ) این تست رو در فیلم بررسی کرده اید؟

 13. مهدی گفت:

  سلام پس چرا ماشین همش رو هواست؟
  خخ

 14. سینا گفت:

  سلام خسته نباشید دوربین دنده عقب رو خودرو نصب شده بود؟

 15. احسان گفت:

  لطفا تست رو به صورت فیلم نشون بدید

 16. احسان گفت:

  یادم رفت که بگم ??دمتون گرم ؛همین که با بضاعتهای موجود دارید کار میکنید واقعا خداقوت داره

 17. احسان گفت:

  آقای دلاور ای کاش یه تست واقعی از تیولی هم منتشر کنین. نه اون تستی که توی روزنامه زدین که کاملا سفارشی شده بود و از کلماتی که خود رامک خواسته بود توش استفاده کرده بودین ?

 18. فرهاد گفت:

  امیر داداش چنان جو میدی بنده خدا اقای دلاور مونده بهت جی بگه دوست ندادی نخر خب چرا جو میدی تو….

 19. علی کرمانی گفت:

  دلاور جان ادامه بده کارتو راضیم ازتون…امیدوارم پایه یه برنامه تخصصی خودرو واسه صدا و سیما بریزی با توجه به تنوع به وجود اومده در بازار خودرو داخل

 20. حسام گفت:

  سلام خسته نباشید ویدیو رو تا اخر این هفته منتشر میکنید؟

 21. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  آقا آریزو ۵ دقیقا کی میاد به بازار ؟
  آیا موتورش دقیقا همون موتور ام وی ام ۳۱۵ new هست ؟

  با تشکر

 22. امیر گفت:

  سلام ممنون میشم اگه تست h30 گذاشته بشه قبل از ویدیو اون .

 23. جلال گفت:

  با سلام خدمت شما آقای پهلوان
  با توجه به اینکه ممکن تست شاسی های چینی موجود در بازار برای همه فراهم نباشه وچون شما اونها رو تست کردین در رنج قیمتی ۷۵تا۹۰تومان در مجموع کدام یکی نظر شما را تامین کرد.لطفا حاشیه هم نرید که اگر بکم تبلیغه یا از این حرفها در مجموع بعنوان مصرف کننده نظر بدین

 24. آرمین گفت:

  فقط خواهشا بگید کی فیلم تست رو قرار میدهید، زمان حدودی؟؟؟

 25. سینا گفت:

  سلام گفتین طبق کاتالوگ باید دوربین دنده عقب باشه یعنی روی اینی که برسی کردین نبود؟ مگه میشه

 26. سعید گفت:

  آقای دلاور شمایی که عشق ماشین چینی هستی ٰ بنده من بعد یک خواهش ازت دارم.
  در بررسی هایی که مربوط به خودروهای کره ای میشه ، حق نداری از ماشین کره ای بد بگی. چون کسی که از ماشین چینی(بی کیفیت ترین خودرو در بین رقبا) انقدر تعریف و تمجید میکنه ، باید ماشین کره ای رو رو سرش بذاره.
  میدونم اینا همش بهانه است. وگرنه اگر شما هم پول ماشین کره ای و ژاپنی داشتید ، از ماشین بی کیفیت و دوروزه چینی انقدر تمجید
  نمیکردین …
  ولی خیلی زشته که خودت هرچی سوار بشی بگی همون خوبه بقیه به درد نمیخورن !
  چون خودت ماشین چینی داری ، دلیل بر این نمیشه که سایت اسب بخار تبدیل بشه به مکانی برای فروش چینی ها .

  • حسین دلاور گفت:

   ممنون از نظر و توجهتون. اولا من از شما دعوت نکردم که بیاید اینجا، لذا کسی حق دستور دادن به من رو نداره! دوما هر کسی که از نزدیک با من آشنا باشم سابقه خودروهایی که داشتم و دارم رو می دونه و نیازی نمی بینم که همه از ریز زندگیم خبر داشته باشم که چه ماشینی دارم و چیا سوار میشم. حالا اتفاقی دوستان یه ۳۳ه۶۶۶ رو می شناسن و دیدن. سوماً من ماشین چینی رو تمجید نمی کنم، بلدم که چجوری خوب یه ماشین رو بگم و بلدم که چه جوری بدش رو بگم. اگه واقعا چشم و گوشتون باز بود، حرف های من رو در مورد خودروهای چینی میشنیدید. چهارماً سایت اسب بخار تا الان از ۲۶ قسمت، فقط شش قسمت ماشین چینی اورده، پس دقیقا زدی توی جاده خاکی! پنجمم جایی که اومدی نظر دادی هیچ ربطی به ماشین کره ای و ژاپنی نداره. پس اگه وقت شناس خوبی هستی، جای مناسب هم برای نظر دادن انتخاب کن!

 27. سعید گفت:

  به خاطر این من این نظر رو دادم که از هر ۱۰ خبری که در سایتتون منتشر میشه ، ۷ خبرش مربوط میشه به لگن های چینی .
  بابا بسه دیگه خسته شدیم از این وضع .. ما نخوایم لگن چینی بخریم کیو باید ببینیم …

 28. مسعود کیش گفت:

  سلام آیا سیستم صوتی تصویریش از car play یا اندروید اتو پشتیبانی میکنه ؟

 29. محمد گفت:

  سلام اقاي دلاور. خسته نباشيد
  لطفا زمان حدودي انتشار فيلم رو هم بگين
  اين كه كي مياد تو سايت

 30. صائب گفت:

  صفر تا صدشم تو فیلم بررسی گرفتین؟

 31. علي گفت:

  خسته نباشي دلاورر

 32. محمد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خودرو جک s5 ، خودروی عالی است اگر اتوماتیک باشد چه بهتر ولی یک مشکل در محصولات کرمان موتور و خودروی جک s5 و از نوع اتوماتیک آن مشکل وجود خواهد داشت و آن مشکل در موتور و مونتاژ با کیفیت محصولات می باشد . با تشکر

 33. امین گفت:

  با سلام. به نظرم ۱۰۰ تومن غیر منطقی هست. همون حدود ۸۵ تا ۸۸ حداکثر

 34. حمید گفت:

  دمتون گرم که به نظر مردم گوش دادین ولی قرار بود ویدئو h30 باشه باز گردینش جک
  حس میکنم این کلیپ باحال باشه
  خسته نباشین

 35. علي گفت:

  حسين آقا و مهدي خان و ساير دوستان زحمت كش اسب بخار يه تشكر ويژه از زحمات شما كه بدون درآمدزايي خاص، وقت براي تهيه برنامه و سرپا نگه داشتن اسب بخار انجام مديد… ممنونيم

  بنده ۲تا نظر داشتم، اول اينكه خريد شاسي بلند تك ديفرانسيل ازنظرم منطق خريدن نداره اما در عجبم كه در بازار از مدلهاي تك ديفرانسيل كم و بيش استقبال ميش… دومين نظرم اينه كه خودروهاي توربو bmw به كيفيت بنزين ايران واكنش خوب نشون نميده چطوري توربو ماشين چيني ميخواد دوام بياره

  • ممنون از دیدگاهتون. این روز ها طبق امار فروش برند های مطرح جهانی خودرو های کراس اوور در نسخه های تک دیفرانسیل فروش بهتری نسبت به مدل فول دو دیفرانسیل دارد.

 36. سینا گفت:

  برای ی سوال در مورد دوربین دنده عقب دوبار سوال پرسیدم اینقد سخته جواب دادن واقعا که

 37. رضا گفت:

  مرسی از تمام تلاش هاتون تو زمینه بررسی خودرو، انشالله سلامت باشید با پشت کار این راهو ادامه بدید و ما هم از بررسی هاتون لذت ببریم.ممنون

 38. محمود گفت:

  آقا کارتون عالیه
  ازتون راضیم. اگه بتونید یه استدیو با حضور یه سری تماشا چی برا تست یه خودروها فراهم کنید برنامتون از اینی که هست هم عاالی تر میشه (یه چیزی تو مایه های TOP GEAR سابق)
  خوشحالم برا عشق ما شینایی مثل خودم چون بلاخره یکی گروه پیدا شد که حرفشو می فهمم و خودرو ها رو اون جوری که باید تست می کنن (;
  راستی یه خورده بیشتر به ماشینا گاز بدین ما خوشحال تر هم میشیم.

 39. علی گفت:

  سلام
  با تشکر از بررسی خوبتون مخصوصا در مورد گیر بکس
  ممنون میشم بررسی خودروی H30 را هم به همین صورت به صورت متنی قرار بدهید
  ممنون از زحمات شما

 40. پیمان گفت:

  آقا سعید یه جور میگه قدرت خودروی کره ای نداری و چینی میخری انگار چقدر تفاوت قیمتشونه 😐
  قیمت ام جی GS با اسپورتیج چقدر تفاوت داره؟ :/
  یا قیمت بسترنB50f با سراتو؟ 😐
  یا همین اس فایو خودمون که زحمت کشیدن رفقا گزارش تهیه کردن با تیوولی ؟
  اینا همونایین که وقتی جکS5 تو نظر سنجیا اول شده بود اومده بودن فحش میدادن :))))
  پ.ن:یکم از این تعصبات بی جا دست برداریم زندگی راحت تری داریم…چ تو دنیا چ تو آخرت ؛)

 41. آرش -2000 گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت دو برادر عزیز و دوست داشتنی آقا حسین و آقا مهدی .
  مدتی هست که بین خرید خودرو اس ۵ اتومات و هایما و همچنین تیگو ۵ دچار شک و تردید شدم و با توچه به فیلم و بررسیهای کلیپ های شما در مورد هایما که داشتید و همپنین منتظر فیلم بررسی اس ۵ اتومات هستم .باز نمی تونم تصمیم درستی بگیرم از شما خواهش دارم در صورت امکان من رو راهنمایی کنید که بین این سه خودرو کدوم رو انتخاب کنم چونکه هنوز اس ۵ اتومات توی بازار نیومده و نمی دونم آیا موتور اتوماتش خوب هست یا نه؟ و ملاک انتخاب من کیفیت خودرو و مونتاژ خوب هستش و کاری به شتاب ندارم چونکه درامد حقوقی من طوری نیست که با خرید هر یک از این سه خودرو هر مدتی ماشین رو بخاطر خرابی به تعمیرگاه ببرم .و مطمعن هستم با تجربیاتی که شما دو دوست عزیز دارید میتونید من رو راهنمایی کنید و متوجه هستید که کدام از نظر کیفیت در سطح بالاتری قرار داره .پس لطفا من رو یاری کنید تا توی انتخاب خودم اشتباه نکنم . ودر ضمن خواستم از سایت خوبتون تشکر کنم که بسیا ر آموزنده و مفید هستش و امیدوارم همینطور هر روز بهتر و بهتر بشه و در آگاهی و سطح دانش مردم عزیزمون نسبت به خرید خودرو و شناخت خودروها بیشتر بشه . با سپاس فراوان از شما . منتظر جواب شما هستم .پیروز و سر بلند باشید.

 42. مهدی سمنگانی گفت:

  سلام و خسته نباشید ،من واقعا از تست ها و بررسی های کارشناسانه شما لذت میبرم و از اینکه خیلی دقیق و بی طرفانه تمام خودرو ها رو بررسی میکنید متشکرم ،در شرایط فعلی که امکان استفاده از نظریات متفاوت کارشناسانه برای کاربران عادی کم است ،سایت اسب بخار یک فرصت خوب برای افراد عادی همچون من است که با خودروهای داخلی آشنایی بیشتری پیدا کنم ،خسته نباشید دلاور

 43. علیرضا گفت:

  خسته نباشید بگم به تیم اسب بخار.همین ایجاد تعامل با خودرو سازان برای تست ماشین های جدیدشون نشان از موفقیت شما داره.

  صدای غیر عادی گیربکس در دنده های ۱ و ۲ رو اکثر دارندگان بعنوان مشکل فراگیر ذکر کردن.
  حیفه که تو این بازه هزینه بشه و بعد در پاسخ مطرح کردن برخی ایرادات ، نمایندگی بگه “همشون اینجورین”. لطفا بگین نمونه اتومات هم داره این مشکل رو یا خیر
  کروز جزو سوالاتم بود که متاسفانه فرمودین نداره که عجیبه. بابتش نمایندگی حداقل ۱ تومن خواهد خواست و اینکه درست نصب رو انجام بده جای ریسکه
  اینکه لیفان و جک دکمه های رو فرمون کامل ندارن واقعا روی مخه. دکمه مجزا واسه Call ندارد.جک اس ۵ هم که کلا یه طرف خالی و هیچ دکمه ای نداره فرمونش خیلی عذاب آوره

  در مورد دریچه کولر واسه سرنشینان عقب ، دریچه زیر صندلی های جلو هم نداره ؟

  یه نکته منفی هم اینکه گویا داشبورد یه تیکه است و در صورت عمل کردن ایربگ جلو باید کلش عوض شه که ممنون میشم این مورد رو روش اظهارنظربفرمایید
  سپاس بیکران

 44. سید محمد گفت:

  کی تدوین تموم میشه؟

 45. آرمان گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دلاور و آقای تفضلی

  آیا در جکs5 اتوماتیک، مثل نسخه دنده‌ای، سینی زیر موتور و نمد کاپوت به عنوان آپشن های قابل سفارش در دسترس هستند؟؟؟

  ممنون میشم اگر جواب بدین
  براتون آرزوی موفقیت میکنم

 46. حامد گفت:

  سلام خسته نباشید
  اگه قیمتش بالای ۸۵ باشه انتخاب خوبی اصلا نیست چون تیولی از این هم زیباتر و خوش رخ تره و همچنین اسم چین رو یدک نمیکشه

 47. تیمور گفت:

  با سلام باید بگم متاسفانه بعضی ها یک طرفه پیش قاضی می رند . توی تمام دنیا شما به اندازه پولی که می دین آش می خورین بچه های زحمت کش اسب بخار همیشه گفتن در این رنج قیمت ماشینهای موجود اینها هستن که به نقد و بررسی آن می پردازن . اینکه سیاست مملکت ما باعث شده قیمت ماشین چند برابر قیمت جهانی باشه هیچ کاری به این سایت نداره دوستان محترم لطفا نظرات خود در مورد هر مطلبی که گذاشته میشه بگن .ما از حسین دلاور و بقیه دوستان متشکریم که ماشینهای درخواستی مردم رو نقد می کنن.
  انشاالله روزی برسه برنامه ای در سطح تاپ گیر بتونین تولید کنین .

 48. علیرضا گفت:

  با سلام
  متاسفانه مثل اینکه اقای دلاور صبح ک از خواب بلند می شوند جواب نظرات را می دهند
  بنا به دیدگاه های مختلف هر شخصی نظری دارد و به ان احترام باید گذاشت هر چند باب میل خود ادم نباشد زیرا انسان نباید فراموش کند که با همین اشخاص است که تا به اینجا رسیده شده است این که شاید شخصی چه به تجربه و یا به اینکه اطلاعات پایین جواب نامطلوبی دریافت کند چه برای خود شما چه به کل پروژه بازتاب خوبی ندارد.

 49. دانیال گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام بچه های اسب بخار
  سوالی که داشتم اینکه که شفت توربو در چه صورت هایی آسیب میبنه

  • محمد مهدی تفضلی گفت:

   در صورتی که سرعت گردش توربین بالای ۱۸۰۰۰ دور بشه این در صورتی اتفاق می افتد که لوله های تخلیه دود اگزوز از توربو دچار آسیب بشه

 50. محمد گفت:

  خداییش دیگه نگین هر ۱۵ روز یه فیلم میذاریم حداقل اینجوری این همه ادم انتظارشون نمیره بالا, واقعا تعجب کردم فک کردم یه چیز تو این مملکت با برنامه ریزیه که اونجوری گفتین هر ۱۵ روز یه فیلم, شما ماهی یه فیلمم بزارین ما ممنون زحماتتون هستیم اسب بخاری های عزیز

 51. شروین گفت:

  سلام و با عرض خسته نباشید. لطفا فیلم بررسی این خودرو رو بگذارید و در مورد دو کلاچه بودن این خودرو بیشتر توضیح بدید

 52. جهانبخس گفت:

  جناب سعید یه زمانی همین ماشینهای کره ای را کسی نگاه نمیکرد نمیدونم چند سال سن داری الان هم چینی ها را لگن حساب میکنین مطمعن باش ۵سال دیگه ارزوی سوار شدن ماشین چینی را داری ای کاش خودرو سازان بزرگ ما یه خودرویی در حد اس۵ میساختن اس ۵ با توجه به اینکه کمتر از دوسال هست که وارد بازار شده چقد محبوب شده

 53. صادق حقیقی گفت:

  از آقای دلاور و تفضلی سپاسگزارم که بدون تعصب خودروهای جدید و تازه وارد به بازار رو تا جای ممکن برای مردم تست می کنند و نتیجه بررسی هاشون رو با بقیه افراد به اشتراک می ذارند چون این موضوع از نظر من یه امتیاز ویژه ست که بتونی در مورد ماشینی که علاقه به خریدش رو داری ولی امکان تست نداری اطلاعات آزموده شده بدست بیاری، من کاری به خوب یا بد بودن این ماشین ندارم، ولی می دونم که هر خودرویی مخاطب خودش رو داره پس اون عزیزانی که میان و بجای تشکر کردن به کار این آقایون انتقاد می کنن بهتره این موضوع رو در نظر بگیرند و بدونن که کسی براشون دعوتنامه نفرستاده که بیان بررسی اس ۵ اتومات رو بخونند.
  خسته نباشید، خدا قوت – ممنون

 54. احمد گفت:

  جناب دلاور میگن که گروه شما بابت تهیه این تست پول خوبی از کرمان موتور گرفته و احتمال میدن که تست شما بی طرفانه نباشه. لطفا زودتر ویدیوی تست رو بگذارین تا شایعات بیشتر از این نشده.

  • حسین دلاور گفت:

   ما برای تمام کارهامون پول خوب می گیریم و شرکت ها حامی مالی میشن. S5 هم مثل بقیه قسمت ها هست. شایعات برای ما اندازه بال پشه هم ارزش نداره.

 55. سعید گفت:

  واقعا اینجا شده نمایشنامه کمدی
  جوری بعضیا نطر میدن که…
  خسته نباشی دلاور ینی واقعا خسته نباشی ها چه حوصله ای داری، جواب بعضیارو ندی سنگین تری بابا بیخیال از قدیم گفتن جواب بعضیا خاموشی است!

 56. محمد انصاری گفت:

  چی میگین اخه شماها الکی ایراد بنی اسرائیلی میگیرین اونایی که دارن برن خداتومن پول گمرک تشکیلاتش بدن ماشین خوب خارجی بخرن نوش جونشون دیگه اینجا اومدن ایراد از کار این بنده خدا گرفتن چیه
  اوناییم که ندارن مثه چینی سوارا اونام مبارکشون باشه تاحالا که ما ندیدنم طرف سوار ماشین خودش باشه و بدشو بگه پس یا خوبه یا راضیه
  فعلا که بیشتر مردم مملکت از چینی سواری راضین هیچ عیبی هم نداره نوش جونشون برن کیف حالش بکنن
  یسری ها هم که اصن ندارن مثه من همون پراید پژو آشغال خودمون سوار میشیم بازم حالشو میبیریم
  اگرم میایم اینجا نه پول خرید این ماشینا رو داریم نه بش فکر میکنیم فقط میای کار خوبه این بنده خداهارو ببینم بلکه یروزی با حلوا حلوا گفتن دهن ماهم شیرین بشه
  عزیزای اسب بخار کارتون درسته بیخودی هم خودتون ناراحت حرف مردم نکنید

 57. عابر پیاده گفت:

  یک خدا قوت خدمت حناب دلاور عزیز که ما فقط به خاطر حضور ایشون در برنامه و لحن طنزشون هست که عاشق اسب بخاریم.

  فقط دلاور جان می دونم این حجم از کار اونم بدون نتیجه ی مالی مناسب و درخور هر آدمی رو خسته می کنه ولی خواهش می کنم همونطور که توی برنامه همیشه خندان هستی و ما چهره ی خندان شما رو می بینیم و از شنیدن صحبت هاتون لذت می بریم اینجا هم در پاسخ به نظرات برخی دوستان که بعضا رعایت ادب رو نمی کنند همانطور که در خیلی از نظرات انجام دادید خویشتن داری کنید و پاسخ های تند ندید. شما دیگه یک چهره ی اجتماعی هستید و ما طرفداران شما دوست داریم همیشه شما شاداب و خندان باشید.
  کار کردن در همه جای دنیا خصوصا در صنعت سینما و خصوصا در ایران همیشه این مشکلات رو داشته که برخی به علت احساس خودمانی شدن زیاد از حد زبان تندی در انتقاد باز می کنند ولی تجربه نشون داده که همیشه هنرمندهای صبوری مثل شما از این کارزار موفق بیرون اومدند.
  خلاصه اش اینکه استاد دلاور عزیز، پاسخ تند دادن به منتقدان بی ادب یا بی انصاف برای اوونها نتیجه ای نداره ولی در دید مردم و کسایی که این نظرات و پاسخ های شما رو می خونن یه خاطره ی بد از ناراحتی شما توی ذهنشون ایجاد می کنه البته که شما خودتون سروری و این نکات رو قطعا می دونی و بنده جسارت کردم و یه یادآوری کوچیک.
  ازت خواهش می کنم همیشه اون لبخند زیبات رو روی صورتت داشته باش و بدون درصد کمی هستند که قدر زحمات شما رو نمی دونند. ما همیشه قدردان شما و دوست خوبمان جناب پهلوان عزیز هستیم.
  امیدکه این مجموعه هر روز پیشرفت کنه و روزی به همین نزدیکی، جای تخته گاز رو برای ملت ایران عزیز بگیره.
  دوستتان داریم و همیشه حمایتتان می کنیم.

 58. محمد رضا گفت:

  پس چي شد فيلم اين ماشين

 59. تیمور گفت:

  تو فامیل ما ۳ تا ماشین چینی سوار داریم تو این ۳ – ۴ سال تنها چیزی که من ازشون شنیدم این بوده اینها هم مثل همه ماشینها خرابی دارن ولی متاسفانه پشتیبانی ضعیف خدمات پس از فروش همیشه اعصاب خرد کن هستن و اینکه متاسفانه بازار فروش دست دو ضعیفی دارن . دیگه من نشنیدم بیان اظهار تاسف کنن چرا نرفتن ماشین ایرانی بخرن .

 60. میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  اینکه میگن سقفش پاناروما راسته.

  خواهشا جواب بدین می خوام بخرم

 61. یاسین گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت باشگاه اسب بخار ب خصوص اقای دلاور و اقای تفضلی عزیز.من همیشه برنامه های شما رو دنبال میکنم اگه لطف کنید زودتر فیلم نقد و بررسی جکS5رو تو سایتتون بزنید ممنون میشم.

 62. محسن گفت:

  درود
  اگر امکان داره دادن امتیاز به بررسی ماشین ها اضافه کنید. براساس کیفیت و ارزش خرید و مشخصات فنی و … امتیاز بدین

 63. محمد گفت:

  با سلام
  جناب دلاور در رنج قیمت s5 شما خودتون برای پیشنهاد بهتر چی پیشنهاد میکنید البته خودرو صفر کیلومتر

 64. سینا گفت:

  اول اینکه خیلی خوبه که قبل از ورودش به بازار تست و بررسی میشه
  دوم اینکه اگه امکانش باشه توی هر ماه به جا ۲ تا تست ۳ تا باشه خیلی خوب میشه

 65. محمد گفت:

  چرا این موضوع رو که کرمان موتور ظاهر S5 اتومات رو شبیه به مدل دنده ای ارائه کرده، انقدر پیچیده توضیح میدید؟ جوابش خیلی سادس: از بس مدل فیس لیفتش مزخرف بود! این افتضاح رو شرکت جک قبلا تو مدل J5 تکرار کرده بود. از بس این فیس لیفت ها طراحیشون احمقانست که یه وقتایی آدم به وجود عقل تو کله طراحای شرکت JAC شک میکنه. اصلا اگه تو اینترنت یه سرچی از ماشینای در حال تولید این شرکت بکنید به غیر از J5 معمولی و S5 معمولی ماشین درست و حسابی با ظاهر آبرومندانه و غیر اجق وجق پیدا نمیکنید. بقیه ماشینای شرکت JAC قیافشون دو زار هم نمی ارزه. ببینم نکنه شماها واقعا اعتقاد دارید که S5 و J5 فیس لیفت ماشینای قشنگین!؟

 66. حسین جعفری گفت:

  با اینکه خیلی اهل کامنت گذاشتن توی وبسایت ها نیستم اما وقتی نظرات بیرحمانه ی برخی و پاسخ های حسین دلاور عزیز و جناب تفضلی گرامی رو دیدم خواستم خدا قوت جانانه بگم و اعلام کنم با کمترین امکانات و کمترین تبلیغات به مردمی که انتخابشون علیرغم محدود بودن پر از ریسک است آگاهی میدید،این فوق العاده است
  فقط نکته ی مهم اینکه تا اینجا فکر می کنم خودروهای خوبی رو بررسی کردید به این خاطر که قدرت خرید مردم رو توی خر رنجی ملاک قرار می دهید
  و اينکه من مستند شما رو هر هفته به ده نفر از مکانیک های امریکایی دبی نشون میدم و خیلی براشون جذاب بود که سوار چانگان بشن?،و یکیشون هم فکر میکرد هیچ خودروی خوب خارجی به ایران وارد نمیشه اما وقتی تست آئودی Q5 رو دید هم این تفکرش از بین رفت و هم اینکه از خنده و عطسه ی جناب دلاور خوشش اومد
  مثلا من اهل کامنت گذاشتن توی وبسایت ها نبودم?
  خدا قوت،کارتون عالیه،یا علی مدد

 67. رضا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده یه سوال دارم اگه جواب بدین ممنون میشم همونطور که میدونین دو خودرو جک s5 و لیفان ۸۲۰ از لحاظ وزنی با هم برابر هستن قدرت موتور s5 بیشتره و گریبکسشم پیشرفته تره حالا با این توصیفات و با توجه به شتاب تقریبی ۱۱٫۵ ثانیه لیفان بنابر تستهای انجام شده چطور ممکنه شتاب s5 کمتر از لیفان ۸۲۰ باشه
  با تشکر

 68. مرتضی گفت:

  سلام بر دوستان اسب بخاری
  من چندتا پیشنهاد در بررسی خودروها دارم
  برای سنجش و بررسی یک فرمول واحد و جامع برای تمام خودرو ها ایجاد کنید و مراحل بررسی ثابتی داشته باشد، مثلا در ابتدا بررسی موتور و مشخصات فنی رو بصورت جامع انجام بدهید و سپس گیربکس و مشخصات فنی و اسم و سازنده و ….. در قسمت دوم طراحی بدنه و … حتماً میزان صدای ورودی به داخل کابین در سرعتهای مختلف را با استفاده از نرم افزار قابل نصب برروی گوشی اندازه گیری کنید تا مرجعی برای بیننده داشته باشد. تمام خودروهای هم رده را هم معرفی کنید(قیمتی، فنی، کلاس خودرو و …) امکانات قابل افزایش را هم اعلام کنید. میزان استهلاک و یا هزینه تعمیرات و سرویس ها رو هم بیان کنید.
  در ضمن خیلی چیزای دیگه یادم رفت!!!!
  البته شوخی هاتون رو هم خیلی دوست دارم و دارییییم

 69. مرتضی گفت:

  در ضمن یادم رفت نمودار توان و گشتاور و مصرف سوخت موتور رو هم داشته باشین، خیلی کمک می کنه به فهم عملکرد موتور.

 70. ابوذر گفت:

  سلام ممنون ار برنامه هاتون من اهل کرمانم و جدیدا میخواهم در نمتیندگی کرمان موتور مشغول به کار شوم واز توضیحات شما استفاده می کنم من همچنین مراحل مونتاژ این خودرو ها را از نزدیک در بم دیدم ممنون

 71. میلاد گفت:

  سلام از کوشش و پشتکار شما ممنونیم

 72. امیر گفت:

  سلام مجدد اقای دلاور .
  میشه در خصوص خودرو اچ سی کراس بگید کی حدودا منتظر اخبار و نظراتتون باشیم؟

 73. امیر گفت:

  خیلی شرمنده ام مزاحمتون شدم …
  اما خرید یا عدم خرید این خودرو برایم حایز اهمیت است بر اساس نظر و تحلیل خوب شما .

 74. حسین گفت:

  سلام
  اینکه مدل دستی خوب از آب دراومده دلیل نمیشه که این هم خوب باشه. مدل J5 دستی خوب بود اما وقتی J5 اتوماتیک اومد با اینکه موتور وگیربکس خوب بودن اما ماشین مشکلاتی داره ازجمله اشکال در دنده عوض کردن که راضی کننده نیست و کارکرد دایم فن و یک مشکل اساسی که برای گرمسیر خیلی مهم هست عدم کشش کولر هست . باید دید توی S5 اتوماتیک هم اینجور مسایل پیش میاد یا نه . ضمنا من این مشکلات که گفتم خودم توی نمایندگی هم مشاهده کردم که صاحبان خودرو چقدر درگیرش هستن و خودم که J5 اتوماتیک ثبت نام کرده بودم انصراف دادم. فقط همین کارکرد بد کولر برای تصمیم انصراف کافی بود چون در جنوب زندگی میکنم و کولر خیلی مهمه.

 75. رضا گفت:

  حسین آقا من j5 اتومات دارم این مشکل کولر اصلا وجود نداره و کولر این ماشین از تمام ماشینهایی که داشتم حتی مزدا هم بهتره در ضمن وقتی یه ماشین با گریبکس ۴ دنده میخری نباید اونو با گریبکس ۶ دنده سایر ماشینا مقایسه کنی بنابراین گریبکس هم تو رنج قیمت خودرو راضی کننده هست موفق باشی

 76. ایران گفت:

  کاش اقساطی داشت ما هم یکی میخریدیم

 77. سجاد گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من نمی دونم تو رنج ۸۰ تا ۱۲۵ میلیون تومن چه خودروی شاسی بلند میشه خرید یا بهتر بگم بهترین خودرو شاسی بلند تو این رنج قیمت
  و در همین رنج بهترین خودروی سدان خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  خواهش میکنم جواب بدید..

 78. محمد مهدی مرادخانی گفت:

  سلام اقا سجاد لیفان ۸۲۰ با قیمت ۸۲ ملیون و ۲۱۰ هزار تومان کیا ریو ۲۰۱۵ با قیمت ۹۰ ملیون کرولا ۲۰۱۵ فول ۱۶۰ ملیون MG 6 اتاق جدید ۲۰۱۵ ۱۱۲ملیون میتسوبیشی لنسر ۲۰۱۶ فول تیپ ۲ ۱۰۳ ملیون و ۵۰۰ هزار تومان کیا سراتو ۲۰۰۰ اتومات ۹۰ ملیون و ۹۴۰ هزار تومان و بایک سنوا ۱۰۷ میلیون

 79. محمد مهدی مرادخانی گفت:

  در پاسخ خودرو های شاسی بلند باید به شما بگم که هایما s7 اتوماتیک ۷۹ ملیون جک s5 اتوماتیک ۸۸ ملیون و ۵۰۰ هزار تومان و چری تیگو ۵ تیپ فول EX اسپرت ۹۳ ملیون و ۷۰۰ هزار تومان سانگ یانگ تیوولی تیپ الیت ۸۹ ملیون رنو داستر ۲۰۱۶ دودیفرانسیل ۱۰۷ ملیون

 80. محمد مهدی مرادخانی گفت:

  ولی اگه ۳۰ ملیون بالا تر بدب کرولا فول ماشین خوبیه

 81. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  دوتا سوال ..اول اینکه بالاخره این ماشین با gps فعال عرضه میشه یا خیر؟؟؟
  دوم اینکه در یک کلمه هایما اتومات بخرم یا جک اس۵ اتومات؟؟؟(( میدونم که خیلی چیزا صلیقه ای هست کلی پرسیدم با توجه به تمام نکات))

 82. رضا گفت:

  درود به اهالی اسب بخار
  عزیزان خودرو نویس
  شما که کارتان بی نظیر است جرا تا این حد در متن ها غلطهای املایی وجود دارند.لطفا” ویرایش دقیقتری انجام دهید. ممنون.

 83. حمیدرضا گفت:

  یه سوال داشتم میدونمم به شما مرتبط نیست ولی حالا به خاطر اینکه بهتر ماشینا رو میشناسین خواستم یه جواب بهم بدین
  جک اس ۵ یا تیگو ۵
  لطفا بهم بگین
  هرکی یه چیزی میگه
  اصلا نمیشه تصمیم قطعی گرفت

 84. حامد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید. با نظرات ضد و نقیضی که در سایتها و دیدگاههای مردم می بینم من هم مثل خیلی های دیگه گیج شدم. امیدوارم که تستهای شما کلیدی برای حل این مشکل باشه تا ما بتوانیم با علم بیشتر به انتخاب یک خودرو بپردازیم. اما متاسفانه برخی از کلیپ های شما نیز به خوبی روشن سازی نمی شود. به قول معروف یکی به نعل می زنید یکی به میخ. امیدوارم که در فیلم s5 مخاطبین بتوانند از بین دو شاسی بلند معروف چینی این روزها یعنی هایما s7 و جک s5 یکی را بر اساس سلیقه خودشان انتخاب کنند. هر چند که آپشن ها مهم هستند اما مهمتر از اینها توان و سرعت ماشین در جاده و سربالایی ها و همچنین میزان مصرف سوخت است که متاسفانه کمتر به آنها پرداخته می شود. آپشن ها به طور کامل در کاتالوگ های این خودرو ها وجود دارد لطفا تمرکز روی این موارد کیفی داشته باشید. با این وجود از تلاش همه بزرگواران در اسب بخار تشکر کرده و توفیق روز افزون برای آنها آرزو مندم. با احترام

 85. دکتر هدایتی گفت:

  سلام ، کارشناسان محترم آقای تفضلی و دلاور ، اخیرا طی تحقیقات و بررسی ها نارضایتی و وجود اشکالاتی بر نسخه ی گیرباکس اتومات این ماشین وارد شده ، خود بنده هم از سایت های همکارانتون خوندم که معتبرند ، این مسئله رو تایید می کنید؟
  بفرمایید چون خیلی واجبه و در آستانه ی خرید بین ۳ گزینه هستم

 86. کارمند پول به اندازه دار چیینی سوار گفت:

  سلام من جز اولین خریداران بودم مرداد۹۴ تحویل گرفتم و تا حالا ۹۲۰۰ تا بیشتر کار نکرده ام. در زمان تحویل سپر جلور رنگ پریدگی داشت و آنرا درست جا نزده بودند الان که فکر می کنم شاید هم ماشین تصادف مختصری داشت. رنگ همانجا ترمیم شد ولی گفتند بهتر است به سپر دست نزنم که ممکن است بدتر شود. من ساده پذیرفتم و ماشین را تحویل گرفتم.
  حدود ۳ ۴ هزار کیلومتر اول از چرخ عقب صدای اصطکاک جسم فلزی می آمد که هر روز بد تر می شد تا آخر انگار سنگ از زیر چرخ در می رود و به گاگیر می خورد شد. با سرو صدای فراوان بالاخره یک روز بردم نمایندگی در حالیکه از خجالت روم نمی شد به ماشینهای بغلی نگاه کنم. دیسک چرخ را باز کردند و تکان دادند دو قطعه کوچک بیرون افتاد و بلا فاصله بستند. گفتم آنها چه بودند اضافی بودند؟ گفتند چیز مهمی نیستند. برداشتم یک پیچ بود و یک بست فلزی بسیار محکم که مچاله شده بود. در فاکتورم نوشتند تعویض کفشکهای ترمز. از آن به بعد در سر بالایی ها وقتی ترمز دستی را می کشم همان چرخ صدا تق می کند. حالا هم چهار پنج روز است بدلیل روغن ریزی در حدی که روی زمین در پارکینگ روغن جاری شده است ماشین را حرکت نمی دهم و منتظرم ببرم نمایندگی که خدا رحم کند. از اینکه تمام پس انداز چند ساله خود را داده ام یک همچین آشغالی خریده ام پشیمانم. آره ماشین نرمی است قوی است درون اتاق صدا نمی آید و… ولی کرمان موتور به من انداخت

 87. شکیبب گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت دوستان زحمت کش
  میخواستم بدونم شتاب ۰ تا ۱۰۰ دقیق این ماشین چند ثانیست
  من اتومات این ماشینو ثبت نام کردم بعضی جاها گفته میشه شتاب ها براره بعضی جاها میگه خیلی کنده لطفا یک عدد دقیق دچار سرردرگمی شدیدی شدم
  اگه واقعا شتاب این ماشین انقدر افتضاحه ثبت نام رو باطل کنم
  من قبلا هیوندا اونته داشتم شتابش نسبت به اوانته چطوره ؟؟

 88. شاهین گفت:

  با سلام وسپاس میخواستم بدونم آیا جک S5 اتوماتیک سیستم TCS را دارد ؟

 89. ناظر ماهان گفت:

  سلام من جک اقساطی تحویل یک ماه ثبت نام کردم شرایط جک اس ۵ بسیار عالی بود من ۱۵ روزه تحویل گرفتم از خیابان مطهری گرفتم نمایندگی میرزایی واقعا شرایطش عالی بود. من دو ساله رو گرفتم تقریبا قیمت نقدی برای من در میاد .

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.