گروه مستند اسب بخار

کارمانیا
مدیران خودرو
۱۳ کراس اوور جدید برای بازار زیر ۱۵۰ میلیون تومان

13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
با توجه به سلیقه عمومی مردم ایران در انتخاب خودرو، می توان متوجه شد که بسیاری از افراد به دنبال خودروهای به ظاهر شاسی بلند در هر رده قیمتی هستند.
طبیعی است که ۱۵ سال پیش خرید یک ماشین شاسی بلند کار آسانی نبود، زیرا قیمت این دسته از خودروها به نسبت نمونه های سواری اختلاف فاحشی داشت و در آن دوره گزینه های زیادی در دسترس نبود. با حضور کره ای ها و چینی ها در بازار خودرو ایران و سهم خواهی از آن، شاهد هستیم که این روزها خرید یک کراس اوور که علاقه به شاسی بلند سواری را ارضا کند، آنچنان سخت نیست. البته که قیمت این خودروها آنچنان ارزان نیست. ولی می توان امیدوار بود که با سیاست های جدید کمپانی های جهانی در فروش خودرو، ماشین هایی را ببینیم و به زود شاسی بلند صدایشان کنیم. با اینکه مفهوم کراس اوور با شاسی بلند یا SUV متفاوت است، ولی همان ظاهر به نسبت هیکلی و مرتفع باعث شده تا مردم در خرید خودرو بی خیال ماشین های چند صد میلیونی بشوند و به قول خودشان به نیم شاسی اکتفا کنند. در برخی مواقع نیز خودروهایی به بازار ایران عرضه می شوند که اصلا کراس اوور هم نیستند و در اصطلاح جهانی ((کراس)) نامیده می شوند. کراس خودرویی است هاچبک که نسبت به نمونه ساده خود تغییرات ظاهری داشته و در برخی مواقع ضربه گیرهای پلاستیکی روی گلگیر و درب های آن نصب شده است تا در صورت رانندگی در جاده های خاکی و غیر آسفالت، بدنه خودرو کمتر آسیب ببیند. در برخی مواقع نیز لاستیک خودرو پهنتر نصب می شود و یک باربند ساده ها هم روی سقف خودرو قرار دارد. همین می شود که برخی این هاچبک های کراس را هم شاسی بلندهای کوچک می نامند و برای خرید آن صف های فروش را در می نوردند!
حال اگر به بازار سال ۹۵ نگاه کنید، تعداد خودروهای کراس اوور و کراسی که به بازار ایران می آیند را بیشتر از سواری ها مشاهده می کنید. طبیعی است که خودروسازان و واردکنندگان با نظر اکثر مشتریان جلو می روند و برای داشتن فروش بهتر با سلیقه شاسی بلند پسندی ایرانی ها همراه می شوند. در این بخش به خودروهایی اشاره می کنیم که سال ۹۵ با نام کراس اوور، شاسی بلند و کراس به بازار ایران می آیند و یا تا به امروز آمده اند.
۱- دانگ فنگ H30 کراس
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
H30 کراس واقعا یک خودروی شاسی بلند نیست. بلکه ظاهر خودرو به سبکی طراحی شده است که خیلی ها آن را یک کراس اوور می بینند. جالب است که پشت درب صندوق این خودرو واژه Cross نوشته شده است و هنوز عده ای آن را شاسی بلند و کراس اوور می نامند و می گویند که چینی ها چگونه سر مردم کلاه می گذارند! کافی است که همین افراد اطلاعات خود را به روز کنند تا متوجه تفاوت کراس و کراس اوور بشوند و لاقل با اطلاعات معمولی اقدام به خرید کنند. H30 کراس به موتور ۱٫۶ لیتری TU5 مجهز است که ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد. گیربکس این خودرو از نوع چهار سرعته اتوماتیک استپ گیت است که ساخت کمپانی Aisin ژاپن بوده و در تست های به عمل آمده به نسبت تعویض دنده هوشمند و نرمی دارد. وجود برخی امکانات رفاهی مانند سیستم تهویه اتوماتیک، سانروف، مانیتور، نویگشن، دوربین و سنسور عقب، ستون فرمان چهار حالته، شیشه ها و آینه های برقی و… از امکانات خوب این خودرو محسوب می شود که باعث شده تا این هاچبک کراس فروش بالای ۱۵ هزار دستگاه را در کمتر از سه ماه ثبت کند. در بحث ایمنی شرکت دانگ فنگ اتاق H30 را مورد تایید پژو دانسته و پلتفرم آن را از سری شماره ۳ اتاق های پژو فرانسه اعلام می کند. همچنین وجود چهار کیسه هوا، ترمزهای دیسکی با ABS و EBD باعث شده تا ارزش خرید این خودرو برای بسیاری از مشتریان خودروهای کمتر از ۵۰ میلیون تومان بالا برود. احتمالا این خودرو از اواسط تابستان به جاده های کشور می آید و در ابتدا حباب قیمتی قابل توجهی را تجربه می کند. برخی منابع قیمت رسمی کمتر از ۴۵ میلیون تومان را برای دانگ فنگ H30 کراس اعلام می کنند و طبق پیش بینی ها و وضعیت خرید و فروش حواله های این خودرو، احتمال معالمه آن تا ۵۰ میلیون تومان را نیز می دهند.
۲- رنو ساندرو Stepway
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
ساندرو در ایران به عنوان محصول فرانسوی کمپانی رنو محسوب می شود که این روزها در پارس خودرو تولید شده و بفروش می رسد. استقبال از این هاچبک فرانسوی با توجه به حضور آن در شرایط رکود بازار خود بوده است و با گذشت چند ماه از حضور آن در جاده های ایران، هنوز شاهد معامله این خودرو با اختلاف قیمت سه میلیون تومانی نسبت به کارخانه هستیم. حال برخی منابع خبر از حضور نسخه Stepway یا همان کراس شده ساندرو می دهند. خودرویی که برای سال ۲۰۱۰ به بازار جهانی معرفی شد و کمی با ظاهر یک کراس اوور توانست ساندرو را هم در پیش چشم برخی یک نیم شاسی نشان بدهد. البته که ساندرو معمولی هم ابعاد به نسبت بزرگی دارد و پیش برخی هاچبک ها که خود را شاسی بلند می نامند، شاسی بلندتر است. ساندرو Stepway در بخش جلو، کناری و عقب به تغییراتی دچار شده که مدیون چند قالب پلاستیکی است. همچنین سقف خودرو به باربند ساده مجهز شده است و با رکاب اسپرت تقریبا هماهنگ است. این خودرو کراس به موتور ۱٫۶ لیتری K4M رنو مجهز است که ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد و توسط یک گیربکس پنج دنده دستی یا چهار سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. جالب است که کمپانی رنو- داچیا کمی به ارتفاع این خودرو دست زده اند و آن را به ظاهر و جسه یک کراس اوور نزدیک کرده اند. در بخش داخلی Stepway تغییری نکرده است و مانند ساندرو فعلی تولید می شود. با توجه به همین تغییرات ساده ظاهری که ظاهر ساندرو را جذابتر کرده است، می توان پیش بینی کرد که فروش این مدل هم در ایران بالا بوده و می تواند دوباره به افتخارات گروه رنو در ایران بیافزاید. با توجه به اینکه رنو ساندرو اتوماتیک این روزها قیمت حدودی ۴۹ میلیون تومان را در پارس خودرو دارد، احتمال داده می شود که نسخه Stepway این خودرو بین ۵۰ تا ۵۵ میلیون تومان در نسخه اتوماتیک قیمت گذاری شود. هنوز خبری مبنی بر حضور ساندرو Stepway با اتاق جدید در ایران اعلام نشده است.
۳- جک S3
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
جک S3 خودرویی است که ابعادی مشابه به لیفان X50 و چانگان CS35 دارد و در تیپ های مختلف به بازار چین و صادراتی آن وارد شده است. S3 به موتور ۱٫۵ لیتری ۱۱۱ اسب بخار و گشتاور ۱۴۶ نیوتون متر مجهز است و با توجه به سفارش گیربکس پنج دنده دستی، شش دنده دستی و یا CVT روی آن نصب می شود. وزن خالص این خودرو ۱۲۲۰ کیلوگرم است و با توجه به قدرت موتور می تواند مصرف سوخت را در بهترین حالت ۹/۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ثبت کند. با توجه به ظاهر می توان توقع داشت که از S3 استقبال خوبی به عمل آید. از طرفی کیفیت مواد به کار رفته در داخل تا حدی است که قیمت خودرو را نسبت به رقبا توجیه می کند. ساده ترین نسخه این کراس اوور شهری ۶۵ هزار و ۸۰۰ یوآن اعلام می شود و نسخه فول این خودرو ۸۴ هزار و ۸۰۰ یوآن قیمت دارد. به عبارت ساده S3 ارزش خالصی بین ۳۵ الی ۴۵ میلیون تومان دارد و می توان توقع داشت با توجه به عوارض خودروهای مونتاژی در ایران، قیمت آن بین ۵۰ الی ۶۳ میلیون توان تعیین شود. البته که S3 در بخش امکانات نسبت به رقبا قوی تر بوده و برخی مواقع به رقابت با خودروهای گرانتر از خود می پردازد. فرمان برقی، شش کیسه هوا، سنسور باد، سیستم پایداری الکتریکی، ترمز اضطراری و کنترل شروع حرکت در سربالایی، سیستم تهویه اتوماتیک، مانیتور هفت اینچی با بلوتوث و نویگیشن، تودوزی چرمی، کروزکنترل، کامپیوتر، دی لایت و سانروف از امکانات S3 فول با گیربکس CVT به حساب می آید. در صورت ارائه این خودرو با قیمت کمتر از ۶۵ میلیون تومان می توانیم شاده رقابت سختی بین S3، لیفان X60 و چانگان CS35 باشیم.
۴- لیفان X60 اتوماتیک
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
لیفان X60 خودرویی است که در ایران معروف بوده و در دوره ای فروش خوبی را برای کرمان موتور رقم زده است. این کراس اوور با موتور ۱٫۸ لیتری توانست برخی خودروهای رقیب را کنار بزند و افرادی را از خرید خودروی سواری منصرف کند و سوار بر یک کراس اوور چینی کند. طبق صحبت های انجام شده، قرار است فروش این خودرو چینی در نسخه اتوماتیک با گیربکس CVT از چند روز دیگر آغاز شود. البته که تنها یک گیربکس اتوماتیک به این خودرو اضافه نشده است و در بخش طراحی تغییرات فیس لیفت در X60 دیده می شود. پیش بینی می شود که حضور این کراس اوور تک دیفرانسیل با ظاهر جدید و گیربکس اتوماتیک، فروش موفقی را برای کرمان موتور ثبت کند و باعث شود تا دوباره نام X60 بر روی زبان ها بی افتد. برخی قیمتی در محدوده ۶۵ میلیون تومان را برای این خودرو پیش بینی می کنند.
۵- ام وی ام X33 جدید
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
شرکت مدیران خودرو به احتمال زیاد سال ۹۵ نسخه فیس لیفت و جدید MVM X33 جدید را به بازار عرضه می کند. از آنجا که لیفان X60 و ام وی ام X33 همیشه با هم رقیب بوده اند، می توان دوباره شاهد رقابت این دو خودرو در بازار ایران باشیم. ظاهر جلو و عقب این کراس اوور چینی تغییر کرده و با رینگ های جدید به احتمال زیاد می تواند نظر بسیاری از خریداران را با بودجه حدودی ۷۰ میلیون تومان جذب خود کند. هنوز اطلاعات دقیقی از این کراس اوور منتشر نشده است. ولی به احتمال قوی با همان موتور دولیتری و گیربکس CVT مدل های قبلی عرضه می شود. تغییراتی نیز در بخش داخلی انجام شده است که گویا باعث شده تا برخی امکانات مانند مانیتور به صورت فابریک روی خودرو وجود داشته باشد. هنوز از زمان عرضه آن اخبار دقیقی منتشر نشده است.
۶- BYD S6
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
بی وای دی را می توان یکی از معروف ترین کمپانی های خودروسازی چین دانست که امروز در صنعت خودروهای برقی و هیبریدی پیشرفت زیادی کرده است. این توسعه فناوری به حدی است که توانسته برخی رکوردهای جهانی را تغییر دهد و کشورهای اروپایی را برای سفارشگیری جذب کند. شرکت خودروسازی کارمانیا به عنوان نماینده BYD در ایران به تازگی کار خود را با اهداف بلند مدت آغاز کرده است. این شرکت به عنوان اولین محصول خود BYD S6 را به بازار ایران معرفی کرده است که احتمالا از اواخر تابستان در جاده های کشور دیده می شود. S6 خودرویی کراس اوور است که با موتور ۲٫۴ لیتری ۱۶۰ اسب بخار عرضه می شود و قدرت آن توسط یک گیربکس دو کلاچه شش سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. این خودرو پلتفرم لکسوس RX نسل دوم را دارد و از نظر طراحی بسیار به آن نزدیک است. همچنین وجود امکانات خوبی چون شش کیسه هوا، سیستم تهویه اتوماتیک دوکاناله، کروزکنترل، سنسور پارک جلو و عقب، صندلی برقی راننده، پشت آمپر TFT، سانروف، استارت دکمه ای، آینه های تاشو برقی، دوربین عقب و زیر آینه شاگرد، نویگیشن، بلوتوث و… از امکانات S6 محسوب می شود. خبرها حاکی از آن است که شرکت کارمانیا تواسته پیش فروش خوبی را برای این کراس اوور چینی ثبت کند. برخی معتقد هستند که با حضور BYD S6 نگاهی جدید در خصوص خودروهایی با اصالت چینی در بازار ایران آغاز می شود. زیرا سطح کیفیت این خودرو متفاوت بوده و با توجه به قیمت ۹۲ میلیون تومانی، خرید آن توجیه بیشتری نسبت به برخی رقبای دیگر دارد.
۷- جک S5 اتوماتیک
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
جک S5 اتوماتیک خودرویی است که از چند روز آینه وارد جاده های کشور می شود. بنا به برخی گزارش های میدانی، استقبال خوبی از این محصول در نمایندگی ها شده است و در برخی شهرها فروش آن نسبت به لیفان ۸۲۰ کرمان موتور بالاتر ثبت شده است. خودرویی که قیمت مصوب ۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را دارد، به احتمال زیاد در روزهای اول تا ۹۵ میلیون تومان در بازار آزاد قیمت گذاری می شود و تا چند ماه در محدوده ۹۲ میلیون تومان بازار معالمه می شود. این خودرو که سابقه خود نسخه دنده ای را پشت سر خود دارد، با امکانات بیشتر و گیربکس دو کلاچه شش سرعته توانسته مشتریان زیادی را جذب خود کند. استارت دکمه ای، صندلی برقی راننده با حافظه، گرمکن صندلی های جلو، سیستم تهویه دوگانه اتوماتیک، استارت دکمه ای، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین عقب، ترمز پارک برقی، چهار کیسه هوا، پشت سری های فعال و… جز امکاناتی هستند که در S5 اتوماتیک دیده می شود. همچنین با تغییراتی که در بخش فنی این خودرو انجام شده است، موتور دو لیتری توربو آن گشتاور ۲۶۵ نیوتون متر را با قدرت ۱۷۴ اسب بخار تولید می کند.
۸- سانگ یانگ تیوولی دو دیفرانسیل
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
احتمال داده می شود که در سال ۹۵، رامک خودرو نسخه دو دیفرانسیل تیوولی را هم به بازار ایران عرضه کند. تیوولی را می توان یک کره ای خوشنام در بازار ایران دانست که این روزها به راحتی برای چینی های پرفروش ایجاد دردسر کرده است. این خودرو شاسی بلند جمع جور و تا حدی شهری، با توجه به مشخصات فنی و کیفیت بالای ساخت نسبت به رقبا توانست ظرف چند ماه اولیه رکورد فروش را در دوران کسادی بازار ثبت کند این روزها تیوولی در بازار ایران محبوبیت خاصی داشته و گاهی تا ۱۲ میلیون تومان بیشتر از قیمت مصوب شرکت در بازار آزاد معامله می شود. حال با گذشت حدود یک سال از معرفی تیوولی به ایران، برخی خبرها حاکی از آن است که رامک خودرو به دنبال سهم بیشتری از بازار خودرو بوده و می خواهد این بار تیوولی را در نسخه دو دیفرانسیل عرضه کند. این بدان معنی است که شما نه تنها کیفیت و مشخصات قابل قبول را با قیمت مناسب دریافت می کنید، بلکه مشخصات یک خودرو کراس اوور را به معنی واقعی در این جذاب کره ای خواهید دید. با اینکه تیوولی به موتور ۱٫۶ لیتری ۱۲۸ اسب بخاری مجهز است، اما به لطف گیربکس شش سرعته Aisin ژاپن توانسته کشش خوبی را به مالکین خود نشان دهد و رضایت حداکثری آن را نیز بدست آورد. حال که قرار است تیوولی در نسخه دو دیفرانسیل جاده های کشور را در نوردد، به احتمال زیاد مشتریان بیشتری را جذب می کند و می تواند رضایتمندی بالاتری را برای خود ثبت کند.
۹- نیسان جوک
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
این روزها جوک در بازار ایران طرفداران زیادی دارد و مورد استقبال مردمی واقع شده که در مناطق آزاد زندگی می کنند. موتور اصلی این خودرو کراس اوور یک ۱٫۶ لیتری ۱۱۷ اسب بخاری است که در برخی نمونه های توربو تا ۱۹۷ اسب بخار به صورت استاندارد شرکتی تولید می کند. این خودرو به صورت پایه قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. ولی قابلیت سفارش AWD برای مدل های توربو وجود دارد که با گیربکس پنج و شش سرعته دستی یا CVT این انتقال نیرو انجام می شود. مدل های ۱۱۷ اسب بخار جوک شتاب صفر تا ۱۰۰ را در محدوده ۱۱ ثانیه ثبت می کنند. ولی نسخه های توربو که عموما در منقطه خلیج فارس ۱۸۸ اسب بخاری هستند، این شتابگیری را در محدوده ۸ الی ۸٫۵ ثانیه انجام می دهند.
این کراس اوور که احتمالا قیمتی بین ۱۲۰ الی ۱۳۰ میلیون تومان در ایران دارد، با توجه به سطح امکانات می تواند نظر مشتریان را جلب کند. سانروف، شش کیسه هوا، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، گیربکس اتوماتیک CVT، تودوزی دو رنگ، مانیتور، دوربین عقب، سنسور نور، آینه تاشو برقی، کروزکنترل، استارت دکمه ای و… از جمله امکانات به نسبت خوبی است که در نیسان جوک وجود دارد. شرکت جهان نوین در صورت عرضه به موقع این خودرو به بازار ایران می تواند فروش خوبی را برای آن تجربه کند.
۱۰- نیسان قشقایی
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
نسل جدید قشقایی که سال ۲۰۱۳ معرفی شده است، با ظاهری خشن و اسپرت توانسته فروش خوبی را در بازار جهانی ثبت کند. همچنین پیشرانه های اقتصادی و قدرتمند نظر بسیاری از مالکان را جلب کرده است. قشقایی نسل دوم با دو پیشرانه احتمال موفقیت در بازار ایران را دارد. اولی یک موتور دو لیتری ۱۴۸ اسب بخار با گشتاور ۲۰۰ نیوتون متر است که قابلیت انتقال قدرت به چهار چرخ را دارد و یک گیربکس CVT نسل جدید روی آن نصب است. موتور دومی یک ۱٫۶ لیتری توربو است که ۱۶۱ اسب بخار قدرت دارد و در بحث شتاب و مصرف سوخت از نسخه دو لیتری بهتر ظاهر می شود. شنیده های حاکی از آن است که قیمت قشقایی ۲۰۱۶ حدود ۱۴۰ میلیون تومان اعلام می شود. به عبارتی در صورتی که این خودرو با موتور دو لیتری و امکانات فول به بازار ایران راه پیدا کند، به راحتی می تواند برای خودروهایی چون هیوندای توسان، کیا اسپرتیج و میتسوبیشی ASX رقابت سختی را آغاز کند. همچنین دوباره سوزوکی گرندویتارا به خاطر بازه قیمتی با قشقایی هم رقیب می شود. اگر خدمات پس از فروش نیسان در ایران تامین باشد، می توان شاهد استقبال خوب از محصولات این برند ژاپنی بود. البته که ثبات قیمت و منطقی بودن آن باعث می شود تا افراد بیشتری به شرکت واردکننده اعتماد کنند.
۱۱- پژو ۲۰۰۸
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
پژو ۲۰۰۸ خودرویی است فرانسوی که این روزها عده زیادی برای خرید این خودرو دست نگه داشته اند. زیرا اعلام شده است که زمستان سال ۹۵ این خودرو کراس اوور از جانب ایران خودرو به بازار می آید و قیمتی کمتر از ۸۰ میلیون تومان را دارد. ۲۰۰۸ با موتور ۱٫۶ لیتری عرضه می شود که ۱۱۸ الی ۱۲۰ اسب بخار قدرت دارد و از طرفی گیربکس چهار دنده اتوماتیک آن کشش خوبی را به خودرو می دهد. نسخه فول ۲۰۰۸ در بازار جهانی به امکاناتی چون شش کیسه هوا، مانیتور، کروز کنترل و محدود کننده سرعت، سیستم تهویه اتوماتیک دوگنه، سیستم صوتی حرفه ای، سقف شیشه ای، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین عقب و… مجهز است. احتمال داده می شود با توجه به قیمت اعلام شده برخی امکانات ۲۰۰۸ مانند سقف شیشه های از آن حذف بشود. ولی با توجه به اصالت فرانسوی می توان حدس زد که از این کراس اوور کوچک نیز مانند تیوولی استقبال خوبی می شود و می تواند برای چینی ها دردسر ساز شود.
۱۲- رنو داستر دو دیفرانسیل
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
داستر دو دیفرانسیل خودرویی است که خیلی ها منتظر آن هستند از سال ۹۴ برای خرید آن صبر کرده اند. شرکت نگین خودرو هم طرح فروشی برای این خودرو اعلام کرد، ولی هنوز خبر دقیقی در خصوص داستر دو دیفراسیل نشیده نمی شود. این کراس اوور با موتور دو لیتری ۱۳۵ اسب بخار و گیربکس چهار دنده اتوماتیک بخاطر قابلیت دو دیفرانسیل بودنش توانسته نظر بسیاری را در بازار جهانی به سمت خود بکشاند. با توجه به قابلیت تنظیم وضعیت عملکرد انتقال قدرت در داستر ۴WD، می توان آن را به عنوان یکی از ارزان ترین خودروهای شاسی بلند برای آفرودهای سبک دانست. شرکت نگین خودرو قبلا قیمت این نسخه از رنو داستر را ۱۱۴ میلیون تومان اعلام کرده بود. داستر دو دیفرانسیل در نسخه فول به امکاناتی چون چهار کیسه هوا، کروزکنترل و محدود کننده سرعت، مانیتور، دوربین عقب، سنسور عقب، کنترل پایداری الکتریکی و… مجهز است. هنوز مشخص نشده است که به صورت قطعی داستر ۴WD با کدام آپشن به بازار ایران می آید. در صورت حضور این خودرو می توانیم شاهد این باشیم که این اروپایی بتواند بازار رنو را در ایران احیا کند.
۱۳- جیلی NL3
13 کراس اوور جدید برای بازار زیر 150 میلیون تومان
جیلی NL3 خودرویی است کراس اوور جدید چینی است که به احتمال قوی سال ۹۵ توسط شرکت خودروسازان بم به جاده های ایران می آید. این خودرو در بخش طراحی بسیار دگرگون شده و ظاهری به مراتب جذابتر از جیلی های قبلی را دارد. احتمالا این خودرو با پیشرانه ۱٫۸ لیتری توربو به بازار ایران عرضه می شود. پیش بینی می شود با توجه به مشخصات فنی و امکانات رفاهی، قیم NL3 در محدوده ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شود.
حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۱۷ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: مقایسه ها | تگ ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

38 Responses to “۱۳ کراس اوور جدید برای بازار زیر ۱۵۰ میلیون تومان”

 1. یوسف گفت:

  سلام آفرین به حاج حسین باهوش و فعال

 2. سعید گفت:

  سلام
  تشکر از گروه اسب بخار
  دوتا سوال داشتم خیلی ممنون میشم جواب بدید
  چرا همه جا نوشته ۲۰۰۸ موتور ۱۲۰ اسبی داره ولی من بروشور ۲۰۸ رو خوندم اصلا ۱۲۰ اسبی نداشت ۱۱۰ داشت و ۱۶۰ کدوم وارد میشه چرا برای مگه موتورش با ۲۰۰۸ یکی نیست؟
  سوال دوم گیربکس این دوتا ۴ دندست یا ۶ دنده اتومات؟

  • حسین دلاور گفت:

   بروشور اشتباهی خوندی. ملاک بروشور نیست. اطلاعات فنی هست که روی سایت شرکت خودروساز قرار داره یا منابعی که خود پژو تایید کرده

 3. سعید گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من بروشور ۲۰۸ خوندم موتور ۱۲۰ اسبی نداشت چرا برای ۲۰۰۸ همه میگم ۱۲۰ اسب مگه یکی نیستن؟؟
  بعد گیربکسشون ۲۰۸ و ۲۰۰۸ فقط ۴ دنده اتوماته یا ۶ دنده اتومات؟

 4. سعید گفت:

  با سلام و خسته نباشد
  این شتاب به نظرم جای بحث داره اصلا عدد جالبی نیست
  کی گفته روی اسپورت دور موتور بیشتر پر نمیشه که شما میگید
  مثلا همین ۲۰۶
  یا کلیپ بسترن که دوستان ساختن روی حالت اسپورت شتاب تقریبا ۱ ثانیه بهتر داره
  کاش توی حالتهای مختلف تست میگردید

  • حسین دلاور گفت:

   شما که می فرمایید میشه، یه بار امتحان کن روی S5 اتوماتیک برای ما بفرس، فرقش هم با حالت تیپترونیک بگو

 5. ج گفت:

  سلام اقای دلاور
  ممنون از زحماتتون و مطالب خوبی که میگذارید..
  یه سوال که خیلی بررسی کردم ولی متاسفانه دائما اطلاعات ضد ونقیض بود

  *********************************************************
  گفتید پژو ۲۰۰۸ با موتور ۱٫۶ و با قدرت ۱۲۰ اسب ارائه میشه.
  اما درنمایشگاه خودرو تهران چند وقت پیش، غرفه ایران خودرو برای ۲۰۸ و ۲۰۰۸ ، موتور معرفی شده رو ۱٫۶ توربو با ۱۶۰ اسب معرفی کرده بود. من با کارشناسشون هم کلی صحبت کردم و بعد هم متوجه شدم بحث موتور EP6 هست از خانواده پرینس با قدرت حدود ۱۶۰ و در برخی منابع ۱۵۶ اسب.

  خوب این خیلی مهمه و تفاوت وارزش خرید رو تحت تاثیر قرا میده….

  میشه اگر امکان داره تحقیقی کنید و راهنمایی کنید کدوم موتور قراره توی ایران بیاد؟؟۱۲۰ اسب یا ۱۶۰ اسب؟

  من خیلی بررسی کردم ولی چون فعلا مشخصاتی از محصولات جدید ایران خودرو رسما اعلام نشده پاسخ روشنی نگرفتم..
  و قصد خرید دارم میخوام ببینم ارزش صبر برای چند ماه رو داره یا باید به گزینه های دیگه فکر کرد؟؟
  خواهشا اگر مقدوره با منابع معتبر خودتون ما رو راهنمایی بفرمایید.
  ممنون از شما و دیگر دوستان

 6. مهرداد گفت:

  هرچقدر به این مدل ها نگاه میکنم، باز در خودرو جک s5 یه برتری نامحسوسی حس میشه!! نمیگم چینی بهتر از اروپاییه هااااا، ولی در بین اینا نسبت به امکانات و موتور یه برتری ریزی داره!!!! ولی از نظر کیفیت قطعا نیسان اوله

 7. فرهنگ گفت:

  همشون اشغالن بجز نیسان و جیلی

 8. ابراهیم گفت:

  هایما s7 چی

 9. بهزاد پورحسین گفت:

  سلام علیکم
  بخاطر این جمع بندی از جناب دلاور سپاسگزارم. ورود خودرو های چینی کمی حق انتخاب ما رو افزایش داده درسته که چینیه اما از پژو سوار شدن خسته شدیم دیگه ظاهرا مهندسان ایران خودرو و سایپا هم که فقط ساعت پر میکنن و حقوق میگیرن و کل هنرشون تبدیل تندر ۹۰ و پارس به وانته. لااقل مثل چینیا کپی هم نمیکنن!!!

 10. محمدعلي گفت:

  من از بين ابنا تيوولي رو پسنديدم با نيسان تيوولي بازار خودشو پيدا كرده تنها بديش اينكه تاخير داره تحويل مگر نه خود ماشين حرف نداره به نظرم عالي همه چي داره ممنون بابت برسي تون

 11. آرمان گفت:

  بنظرم از نظر کیفی byd s6بین چینیا خیلی بهتر باشه و ارزش خرید بیشتری داشته باشه

 12. مهدی0000 گفت:

  ممنون آقای دلاور
  ولی شما یه مورد رو جا انداختین
  لندمارک v7
  هم شاسی بلنده هم دو دیفرانسیل….به قول خودتون شاسی بلند واقعی
  و با توجه به قیمتش توجیه خریدش از داستر خیییلی بیشتره و الانم شرایط فروش خیلی خوبی رو گروه بهمن براش گذاشته
  چرا اونو توی این لیست نیاوردین پس؟

 13. احسان گفت:

  والا من که هرچی سرچ‌کردم‌نتونستم تفاوت کراس و کراس اور رو پیدا کنم. اگه لینکی توضیحاتی چیزی دارین لطف کنید بگید بهمون.

 14. افشین گفت:

  چرا اسمی از رنوکپچر و نيوکوراندو برده نشده؟

  • حسین دلاور گفت:

   چون این ماشین ها الان توی خیابون هستند و سال پیش واسپاری عمده شون آغاز شده.

 15. محمد گفت:

  قیمت تیوولی رو نگفتین:|
  یکی از اشناهای ما تیوولی خرید گفت به نسبت کیفیت خیلی خوبی داره ماشین قشنگی هم هست و قابلیت های خارج از جاده هم خوب انجام میده بنظر من تیوولی خوبه ولی نمیدونم خدماتش هم خوبه یا نه

 16. ج گفت:

  اقای دلاور
  میتونید مورد سوال بالا رو با یه منبع معتبر راهنمایی کنید سوال خیلی دوستان هست و مهمه(بحث موتور )
  تشکر

 17. مهدی0000 گفت:

  لندمارک جدید نیست
  ولی فیس لیفتش امسال وارد شده که داشبورد و چراغای عقبش تغییراتی داشته
  همینطور کاپرا که البته اون پیکاپه
  ولی این فیس لیفت لندمارک جدید تر از تیوولیه

 18. امیر اع گفت:

  طراحی نیسان قشقای جالب تر و پخته تر از همه هست ولی بعیده که قیمت معقولی براش درنظر گرفته بشه. جالبه که با رده قیمتی که دارن میشه ماشین های سدان بهتری خرید اگه اولویت اول و اخرتون کراس نباشه! با همه احترام به دوستان عزیزم توروخدا اسم لندمارک رو نیارید. آخه کجای این شبیه ماشیه!!!!!!!!!!!!

 19. حامد گفت:

  جای چانگان cs35 خالیه

 20. ج گفت:

  سلام
  ممنون از زحماتتون و مطالب خوبی که میگذارید..
  یه سوال که خیلی بررسی کردم ولی متاسفانه دائما اطلاعات ضد ونقیض بود
  *********************************************************
  گفتید پژو ۲۰۰۸ با موتور ۱٫۶ و با قدرت ۱۲۰ اسب ارائه میشه.
  اما درنمایشگاه خودرو تهران چند وقت پیش، غرفه ایران خودرو برای ۲۰۸ و ۲۰۰۸ ، موتور معرفی شده رو ۱٫۶ توربو با ۱۶۰ اسب معرفی کرده بود. من با کارشناسشون هم کلی صحبت کردم و بعد هم متوجه شدم بحث موتور EP6 هست از خانواده پرینس با قدرت حدود ۱۶۰ و در برخی منابع ۱۵۶ اسب.
  خوب این خیلی مهمه و تفاوت وارزش خرید رو تحت تاثیر قرا میده….
  میشه اگر امکان داره تحقیقی کنید و راهنمایی کنید کدوم موتور قراره توی ایران بیاد؟؟۱۲۰ اسب یا ۱۶۰ اسب؟
  من خیلی بررسی کردم ولی چون فعلا مشخصاتی از محصولات جدید ایران خودرو رسما اعلام نشده پاسخ روشنی نگرفتم..
  و قصد خرید دارم میخوام ببینم ارزش صبر برای چند ماه رو داره یا باید به گزینه های دیگه فکر کرد؟؟
  خواهشا اگر مقدوره با منابع معتبر خودتون ما رو راهنمایی بفرمایید.
  ممنون از شما و دیگر دوستان

 21. علیرضا گفت:

  پس چانگان CS35 چی؟ اینم که جدیده….اگر در نظر بگیریم هنوز داخلیشو تخویل ندادن و وارداتیش کمه…….مثل تیوولی که قبلا بدست مشتری رسیده…..در حق چانگان ظلم کردید….خخخخخ….

 22. امیر گفت:

  مدیزان سایت خواب تشریف دارن؟هفته ای یه خبر بذارید حداقل که آدم یه سری به سایت بزنه…چیکاردارین می کنین…با این تنبلی بین سایت های خودروئی کشور جائی ندارین فعلا…دیزاین سایت هم که اصلا روح نداره….متاسفم

 23. حمید گفت:

  هاوال h2 چی؟

 24. پدرام گفت:

  پس هاوال ها چی؟؟؟؟؟؟؟اصل موضوعو که نگفتید؟

 25. حميد گفت:

  بين byd يو تبوولي مونده بودم كه تيوولي رو انتخاب كردم درسته رامك خوب نيست اما كارمانيا يه نمايندگي هم هنوز نداره تيوولي خوبي هاش ايمني طراحي كيفيتشه ولي از لحاظ موتوري خيلي خوبه اصلن كم نمياره شتابش هم بد نيست

 26. آرش گفت:

  مونتاژ یا واردات جیلی nl3 که هنوز معلوم نیس، ولی میون گزینه ها به نظر من بهترینه، با اینکه دل خوشی از چینی ها ندارم ولی nl3 فرق میکنه، بیشتر رگه های لوکس ولوو توشه تا جیلی، طبق کاتالوگ شرکت جیلی این ماشین بین ۱۵۳۰ کیلو تا ۱۷۰۰ کیلو وزن داره که تقریبا شبیه توسان و با وجود قوای محرکه عالی ۱۸۴ اسبی توربو، کابین بسیار با کیفیت، امکانات بیشتر، درصورت عرضه با قیمت مناسب میتونه موفق بشه
  جالبه اکثر سایتای ایرانی به اشتباه وزن خودرو رو بیش از دو تن ذکر کردن که جای تعجب داره!!

 27. حمیدرضا گفت:

  کاش یه نتیجه گیری هم میکردین که بفهمیم کدومش بهتره

 28. محمد گفت:

  انتخاب من بین این گزینه ها ۱_تییولی هست که خیلی خوشکلتر و به روزتر و با کیفیت تر از این چین مینیا هست حداقل اصالت داره و کاندیدای بهترین خودرو های اروپا هستش و از لحاظ فنی واقعا سانگ یانگ کره عالی عمل میکنه برات یه عمر ماشین هستش ۲_نیسان جوک که هنوز توی ایران نداریمش ماشین با اصالت و با طراحی جذاب ۳_ جیلی nl3 که با کیفیت هست و خوشکل اما باز هرکاریش کنی اسم چینی روی ماشین هست….البته تیوولی هم نسخه ی دیفرانسیل جلو قیمتی معقول رو داره و ارزش خرید داره نه دو دیفرانسیل …درسته دو دیف بهتره اما نه با اختلاف قیمتی نزدیک ۲۰ میلیون که معقول بنظر نمیرسه ….

 29. امین کارگر گفت:

  سلام و خسته نباشی به تیم اسب بخار میخواستم بدونم نمایندگی برند نیسان چه شرکتی هست؟من شرکت نوین جهان میزنم هیچ چیزی پیدا نمیکنم اگر شما لطف کنین و اسم و سایتش رو بهم بدین ممنون میشم

 30. نعیم گفت:

  با سلام ممنون از مقاله خوبتون
  سه تا سوال داشتم از دوستان خوبم
  اولا این جک s3 کی به بازار معرفی می شه ؟
  دوما بین جک s3 و چانگان cs35 به نظرتون کدوم بهتره؟
  سوما آیا با کراس اوور ها مثل ( چانگان و جک ) می شه باهاشون شیطنت ( افرود ) هم کرد البته یکم؟.
  با تشکر

 31. مسعود گفت:

  سلام و سپاس بی حد بخاطر اطلاعات خوبی که در اختیار مخاطبان قرار می دهید. ای کاش در یک مقاله، تمامی کراس اورهای موجود در بازار ایران را که در حال حاضر موجود هستند معرفی و مقایسه می فرمودید تا مردم بتوانند بهترین انتخاب را از نظر آپشن ها و امکانات داشته باشن. ضمن اینکه به نظر بنده حقیر اگر تمامی خودروهای موجود در بازار ایران را بلحاظ نوع خودور (سدان، کراس اور، suv , ….) به صورت دسته بندی موضوعی معرفی می کردید، خیلی کاربردی تر می شد از مطالب استفاده کرد. با تشکر

 32. سالم گفت:

  بابا ترا بخدا تاریخ ورود جیلی ان ال ۳ به ایران را یکی دقیق بگه .اقای دلاوری گفته سال ۹۵ الان برج ۹۶/۴است وهیچ خبر از این خودرو نیست وبم خودرو هم که اصلا” جواب گو نیست یکی یک جواب به من بده ؟؟؟؟….

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.