کارمانیا
مدیران خودرو

کرولا بخریم یا لنسر

کرولا بخریم یا لنسر
شکی در این نیست که تویوتا کرولا به عنوان یکی از محصولات پرفروش در بازار جهانی شناخته می شود و در بسیاری از کشورها محبوبیت خاصی دارد. ولی مسئله اینجاست، در بازارهایی که کرولا رکورد فروش از خود بجای می گذارد، نسخه هایی وجود دارند که امکانات ایمنی و رفاهی بالای دارند و گاهی از نظر مشخصات فنی نیز با مدل قابل عرضه در ایران فرق می کنند.
امروز در بازار ایران شاهد هستیم که همین کرولاهای قابل ورود به بازار نیز طرفداران زیادی دارد و اکثرا قشری برای خرید آن اقدام می کنند که قصد استفاده خانوادگی دارند. این تفسیر از شرایط بازاری تویوتا کرولا به این معناست که کرولا هنوز نمی تواند جوانان را برای خرید خود راضی کند. با اینکه تویوتا کرولا تیپ X با ظاهری اسپرت به بازار ایران ورود پیدا کرده است، ولی همچنان نمی توان کرولا را خودرویی محبوب برای جوانان دانست. ولی تویوتا کرولا ویژگی هایی دارد که برخی جوانان را به سمت خود می کشاند و باعث می شود تا آنها بی خیال هیجان و جذابیت شوند. کیفیت، اصالت ژاپنی، دوام قطعات و اعتبار برند باعث می شود تا امروز برخی جوانان هم برای کم دردسر بودن کرولا، آن را به عنوان یک خودروی شخصی انتخاب کنند. ولی می توان به همین جوانان یا افرادی که به دنبال خودرویی مهیج تر هستند و معیارهای ذکر شده را برای خرید در نظر می گیرند، میتسوبیشی لنسر تیپ۴ را معرفی کرد. خودرویی که از نظر ابعاد اتاق با کرولا رقابت می کند و از طرفی در بازار جهانی به اصالت ژاپنی، کیفیت و استهلاک پایین شناخته می شود. در این بخش به معرفی و مقایسه تئوری تویوتا کرولا ۲۰۱۶ و میتسوبیشی لنسر تیپ ۴ مدل ۲۰۱۶ می پردازیم.
۱- از نگاه طراحی
کرولا بخریم یا لنسر
تویوتا کرولا تیپ X ظاهری هیجانی تر نسبت به قبل دارد. دیگر نمی توان آن را خودرویی پیرمردی دانست. رکاب اسپرت، دی لایت های عمودی، طرح جدید سپرها و… باعث شده تا این خودروی خانوادگی حس اسپرت بودن را به راننده منتقل کند. ولی این تغییرات هم برای بسیاری جذاب واقع نشده است. زیرا خودرویی خانوادگی که محبوبیتش را از آن دسته بازار به دست آورده بود، این روزها با قیافه ای متفاوت دیده می شود. ظاهری که شاید در شان یک خودروی خانوادگی نباشد. مثل این می ماند که یک رئیس جمهور، بجای لباس رسمی با لباس ورزشی در مراسم ها حاضر شود و تنها سابقه ورزشی آن، داشتن عکس یادگاری با شرت فوتبال باشد! داستان کرولا هم دقیقا همین است. خودرویی که پرستیژ رسمی دارد، تنها ظاهر اسپرت به خود گرفته است و بخاطر چند قطعه ظاهری اسپرت، ماهیت خودرو در ذهن عموم تغییر نمی کند.
میتسوبیشی لنسر خودرویی است که در بازار جهانی با نام خودروی خانوادگی به فروش می رسد. ولی از ابتدای مسیر میتسوبیشی نسخه های اسپرت این خودرو را به بازار معرفی کرده است و با معرفی صحیح توانسته در بعضی مواقع این خودرو را اسپرت معرفی کند. در حقیقت لنسر را باید خودرویی خانوادگی دانست که بخاطر برخی پارامترها می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد. یکی از مهم ترین پارامترها ظاهر لنسر است. قیافه این خودروی ژاپنی در مدل های مختلف ثابت است و تنها برخی تغییرات حس اسپرت بودن را کم و زیاد می کند. در نسخه فیس لیفت ۲۰۱۶ که با تیپ۴ وارد بازار ایران شده است، با خودرویی خانوادگی طرف هستیم که برخی جزئیات آن را هم برای خانواده ها زیباتر کرده است و هم به چشم جوانان جذابتر به نظر می آید. رینگ های طرح جدید، طراحی جدید جلو و رکاب اسپرت باعث شده تا این خودروی خانوادگی همچنان در شان خود باقی بماند و تنها با ایجاد جذابیت حس اسپرت بودن را بدهد. این روزها القا درست جذابیت بخشی از اسپرت بودن خودرو را می رساند و بسیاری از مشتریان تنها به دنبال حس اسپرت هستند. لنسر تیپ۴ مثل رئیس جمهوری می ماند که لباس رسمی پوشیده و تنها با ساعت مچی رسمی با بند چرمی و دیزاین براق، نظرها را به خود جلب می کند.
اما وقتی پا به کابین کرولا و لنسر می گذاریم، داستان کمی تغییر می کند. طراحی داخلی کرولا خطوطی را دارد که بیشتر افراد آن را می پسندند و به هر حال عامیانه تر طراحی شده است. ولی طراحی داخلی لنسر بر مبنا اصل ساده بودن در خودروهای اسپرت است و وقتی حس یک خودروی خانوادگی را از آن می خواهید، نمی تواند درست القا کند. گویا طراحی داخلی لنسر تنها بر مبنا اسپرت انجام شده است.
۲- از نظر مشخصات فنی
کرولا بخریم یا لنسر
تویوتا کرولا ۲۰۱۶ در بازار ایران همچنان به موتور دو لیتری ۱۴۳ اسب بخار با گشتاور ۱۸۷نیوتون متر مجهز است. ولی گیربکس آن تغییر کرده و از چهار سرعته اتوماتیک به CVT مولتی درایو هفت سرعته ارتقا پیدا کرده است. در اصل گیربکس CVT برای کاهش مصرف سوخت و رانندگی نرم تر در کرولا خانوادگی دیده می شود و قابلیت هفت سرعته تیپترونیک، حالتی مصنوعی است تا برخی مواقع راننده بتواند خود شرایط راه رفتن خودرو را تعیین کند. قدرت موتور به چرخ های جلو منتقل می شود و شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو بین ۹٫۷ الی ۱۰٫۵ ثانیه ثبت شده است. همچنین برخی نمایندگان تویوتا در کشورهای حاشیه خلیج، حداکثر سرعت متعارف کرولا با گیربکس CVT را ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت اعلام می کنند. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز در تست های انجام شده حدود ۷٫۳ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام می شود. تعلیق کرولا به نسبت عملکرد خوبی دارد. ولی بعضی از مالکین نرم بودن قسمت عقب این خودرو را نسبت به اتاق قبلی کمتر می دانند. ولی سواری یک نواخت و بی سر و صدا کرولا ۲۰۱۶ باعث شده تا رضایت کلی بیشتری در مورد این خودرو خانوادگی ثبت بشود.
میتسوبیشی لنسر تیپ۴ به موتور ۱٫۸ لیتری ۱۴۰ اسب بخار با گشتاور ۱۶۷ نیوتون متر مجهز است. گیربکس لنسر نیز از نوع CVT بوده که قابلیت تعویض دنده شش سرعته از پشت فرمان برای آن تعبیه شده است. با اینکه گیربکس CVT لنسر روی کاغذ باید عملکردی مثل گیربکس کرولا داشته باشد، بخاطر سیستم کنترل آوانس و ریتارد و فناوری MIVEC، شاهد هستیم که در حالت دستی نیز این گیربکس هماهنگی خود را با موتور حفظ می کند و در برخی تست ها شتاب صفر تا صد ۹٫۶ ثانیه را ثبت می کند. همچنین بخاطر این فناوری مصرف سوخت ترکیبی لنسر تیپ۴، ۶٫۶ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر اعلام می شود. سواری این خودرو در حالت عادی نرم بوده و فناوری مناسبی در سیستم تعلیق آن استفاده شده است. لنسر را به عنوان یکی از فرمان پذیرترین خودروهای هم رده خود معرفی می کنند. همچنین رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژی باعث نشده که سواری لنسر خشک شود و بی صدا بودن اتاق یکی از نکات مثبت این خودرو از جانب مالکین اعلام می شود. برخی تست های انجام شده در خارج از کشور، حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت را برای لنسر ۱٫۸ لیتری اعلام می کنند.
۴- از نظر ایمنی
کرولا بخریم یا لنسر
کرولا و لنسر جز خودروهایی به حساب می آیند که هر دو پنج ستاره ایمنی را دریافت کرده اند. اما وقتی حرف از بازار ایران می شود، داستان تغییر می کند. کرولایی که در ایران به فروش می رسد، تنها دو کیسه هوا دارد و سیستم های کنترل پایداری الکتریکی در آن دیده نمی شود. این بدان معناست که به احتمال قوی نسخه موجود در بازار ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس (با دو کیسه هوا و فاقد ESP) نمی توانند در قسمت عملکرد سیستم های ایمنی جانبی امتیاز بگیرند و در نتیجه برای این مدل ها، پنج ستاره ایمنی مفهومی ندارد. ولی در عوض لنسر فیس لیفت تیپ۴ با هفت کیسه هوا و سامانه های پایداری الکتریکی کامل عرضه می شود و از نظر ایمنی با مدل های موجود در بازار جهانی تفاوتی ندارد. می توان نتیجه گرفت که ایمنی لنسر تیپ۴ به مراتب از تویوتا کرولا طبق استانداردهای ایمنی بالاتر است.
۵- از نظر امکانات و آپشن
کرولا بخریم یا لنسر
اکثر محصولات تویوتا در بازار ایران به کم آپشن بودن معروف هستند و تنها کیفیت بالای آن ها توجیه مناسبی برای خریدشان است. کرولا تیپ X در بسیاری از نسخه های وارد شده، حتی به سانروف، کروزکنترل و سیستم تهویه اتوماتیک مجهز نیست و تنها ویژگی خاص آن سنسور پارک جلو و استارت دکمه ای آن به حساب می آید. لنسر تیپ۴ فیس لیفت خودرویی است که با قیمت کمتر به مراتب امکانات بیشتری را دارد. صندلی هشت حالته برقی راننده، تودوزی چرم با گرمکن صندلی های جلو، مانیتور و دوربین عقب فابریک، کروزکنترل، نور زنون و چراغشوی، چرخش چراغ در پیچ ها، سانروف، سیستم تهویه اتوماتیک، سنسور نور و باران، بلوتوث، فرمان پذیری صوتی و… از امکانات لنسر تیپ۴ محسوب می شود.
۶- قیمت و خدمات
کرولا بخریم یا لنسر
تویوتا کرولا تیپ X توسط شرکت ایرتویا ۱۴۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در نمایشگاه های تهران با آپشن های جزئی مختلف (مانند سیستم تهویه اتوماتیک و کروزکنترل- گرمکن صندلی دستی- مانیتور و دوربین عقب) تا ۱۴۶ میلیون تومان اعلام قیمت می شود. خدمات تویوتا در ایران جا افتاده است و معمولا در هر شهری به محصولات این خودرو توسط نمایندگی ها یا تعمیرگاه های آزاد خدمات ارائه می شود.
میتسوبیشی لنسر تیپ۴ فیس لیفت نیز ۱۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از جانب آرین موتور قیمت گذاری شده است و در برخی شرایط فروش ویژه، تا ۱۲۲ میلیون تومان بفروش رسیده است. این خودرو در نسخه فیس لیفت به تازگی وارد بازار ایران شده است و هنوز بازار آزاد برای آن قیمت گذاری مشخصی انجام نداده است. خدمات این خودرو نیز در نمایندگی های مجاز آرین موتور انجام می شود و در اکثر شهرها خدمات آن ارائه می شود.

مشخصات فنی تویوتا کرولا تیپ X میتسوبیشی لنسر تیپ۴
حجم موتور (لیتر) ۲ ۱٫۸
حداکثر قدرت (اسب بخار) ۱۴۳ ۱۴۰
حداکثر گشتاور (نیوتون متر) ۱۸۷ ۱۶۷
مصرف سوخت ترکیبی (L/100Km) ۷٫۲ ۶٫۶
گیربکس CVT مولتی درایو هفت دنده CVT با دنده پشت فرمان شش سرعته
محور انتقال قدرت جلو جلو
نوع فرمان EPS متغیر EPS متغیر
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۹٫۷ الی ۱۰٫۵ ثانیه ۹٫۶ الی ۱۰٫۸ ثانیه
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت) ۱۹۵ ۲۱۰

کرولا بخریم یا لنسر

مشخصات ایمنی تویوتا کرولا تیپ X میتسوبیشی لنسر تیپ۴
تعداد کیسه هوا ۲ ۷
ترمز جلو دیسکی خنک شونده دیسکی خنک شونده
ترمز عقب دیسکی دیسکی
ABS دارد دارد
EBD دارد دارد
BA دارد دارد
سامانه الکتریکی کنترل کشش و پایداری ندارد دارد
دوربین عقب سفارشی دارد
سنسور پارک عقب دارد دارد
سنسور پارک جلو دارد ندارد
سامانه شروع حرکت در سربالایی سفارشی دارد

کرولا بخریم یا لنسر

امکانات رفاهی تویوتا کرولا تیپ X میتسوبیشی لنسر تیپ۴
سیستم تهویه دستی (اتوماتیک سفارشی) اتوماتیک
سانروف ندارد دارد
کروزکنترل سفارشی دارد
مانیتور/ GPS ندارد (نسخه های مارک متفرقه) دارد
تودوزی چرم ندارد دارد
کامپیوتر سفر دارد دارد
چراغ روشنایی روز دارد دارد
سنسور نور دارد دارد
سنسور باران ندارد دارد
بلوتوث سفارشی دارد
فرمان بر صوتی ندارد دارد
گرمکن صندلی های جلو ندارد (به صورت دستی در برخی نسخه ها) دارد
گردش چراغ در پیچ ندارد دارد
زنون و چراغشوی ندارد دارد
صندلی برقی ندارد راننده هشت حالته
استارت دکمه ای دارد ندارد
آینه تاشو برقی دارد ندارد
گارانتی ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر
قیمت ۱۴۱ الی ۱۴۶ میلیون تومان ۱۲۲ الی ۱۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
زمان ارسال پست: ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ | ۶:۰۰ ب.ظ | دسته بندی: مقایسه ها | تگ ها:

42 Responses to “کرولا بخریم یا لنسر”

 1. معین اکبری گفت:

  واقعا شخصا هیچ دلیلی نمیتونم بیارم که بگم کرولا برتر هست. قطعا لنسر خیلی بهتره از جهت حتی قیمتش کمتره با اینهمه آپشن فابریک نسبت به کرولا که اکثرش سفارشی هست

 2. محمد امین گفت:

  اقا لنسره ۲۰۱۶ جاپای عقبش خوبه برا یه ادمه ۱۸۶ سانتی جواب میده ایا

 3. محسن96 گفت:

  یکی دیگه از مزیت های لنسر هم وجود سیستم صوتی قدرتمند با یدونه سابفوور در صندوق عقبش هست.(البته ۲۰۱۶ نمیدونم حذفش کردن یا نه ولی ۲۰۱۴ هاش داشتن)
  آپشن های لنسر خیلی بهتره درسته که داشبورد ساده ایی داره ولی دلیلی هم نیست که تقریبا ۲۰ میلیون اضافه تر برای کرولا پرداخت بشه!
  بنظرم رقیب اصلی هردوتاشون النترا و سراتو هستن قیمت کمتر آپشن بیشتر!

 4. دانيال گفت:

  عشق فقط لنسر??

 5. علی اهواز گفت:

  ماشین فقط ژاپنی
  تویوتا،مزدا،نیسان،میتسوبیشی و…

 6. محمود گفت:

  چرا در تمام سایت ها مراجعه کنید اکثر کاربرها نوشتن لنسر بهتره لنسر عالیه لنسر بیسته اما در واقعیت این همه فروش لنسر پایینه و همه کرولا میخرن؟قضیه چیه؟؟؟؟

 7. کاربر گفت:

  اگه داشتم میتسوبیشی می خریدم زیباست

 8. محمدرضا گفت:

  سلام گشتاور لنسر ۱۷۶ نیوتون متر هستش.

 9. حسین گفت:

  لنسر خیلیییی بهتره بخصوص واسه جوونا

 10. نیما گفت:

  نمیدونم چرا این آرین موتور حس رقابت طلبی رو نداره جزو معدود نمایندگی هاییه که واقعا نماینده اصلی شرکته ولی اگه تیپ های دیگرو بیاره بهتره الان موتور ۲ لیتریو وارد کنه با همین قیمت ۱٫۸ بده بازم سود میکنه مدل اوولوشنو که وارد کنه واقعا خریدارای خاص خودشو داره.خیلی بی بخاره این آرین موتور

 11. علی گفت:

  من قبول میکنم که لنسر میتونه یه رقیب خیلی سرسخت برا کرولا باشه ولی از نظر استهلاک و موتور کرولا خیلی بهتره

 12. عزیزی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید،
  جا داره واقعا تشکر کنم از مدیریت سایت اسب بخار و کارشناسان محترم که مقالات و بررسی های ویدیویی دقیقی که از خودروهای روز بازار منتشر میکنید راهگشای خریداران مردد و ناآگاهی مثل بنده است. بخصوص روند اخیری که در مقایسه یک به یک برخی خودروهای محبوب شروع کردید رو به شخصه بسیار کاربردی و مفید به فایده میدونم و تقاضا دارم همین بررسی های همه جانبه و موشکافانه رو به خودروهای دیگر بازار هم تسری بدید. با تشکر از زحمات شما

 13. حسین گفت:

  کیفیت کمتر و نمایندگی کمتر لنسر و نمای عقبش و سیستم تعلیق اسپرت و شایعه مونتاژ چین بودنش باعث فروش کمترش نسبت به کرولا شده!
  البته تبلیغ کم و معروف بودن کرولا و … هم هست!

 14. مازیار. ع گفت:

  سپاس بابت مقایسه جالب و ارائه جدول.

  شایسته بود که ابعاد خودروها (طول، عرض، ارتفاع و فاصله محوری) هم در جدول ارائه میشد.

 15. محمد مهدی گفت:

  لنسر رو هنوز خیلیا نمیشناسن و به خاطر غیبت چندین سالش در ایران از تویوتا عقب مونده
  اگر اسب بخار بررسی این خودرو رو انجام بده مطمئنا خیلیا با این ژاپنی با کیفیت بیشتر آشنا میشن و شک و شبهه ها برطرف میشه

 16. احسان گفت:

  در این رنج بنظرم رنو فلوینس هم قابل توجه هست
  از نظر اپشن و قیمت تقریبا شبیه لنسر هست
  البته باز اینم ویژگی خانوادگیش بر اسپرت بودنش برتری داره

 17. مهدی گفت:

  یه بار پشت لنسر بشینی دیوانه ی هندلینگ فوق العادش میشی !!!
  بطور عجیبی عاشق میشی!!!
  کرولا فقط فقط پول برند تویوتارو ازتون میگیره و بس!!!!

 18. محمد گفت:

  هر ماشین له مدل بالایی تو پارکینگ الغدیر دیدم،اکثرا ایربگ هاشون عمل نکرده بود،ایربگی که پس از خرید تو ایران خاموش میشه به چه دردی می خوره!!!طرف برای پز دادن میره یه ماشینی میخره که اگه ایربگش باز شد پول شارژشو نداره بده،در مورد تویوتا هم باید بگم یه سر و گردن تو علم و تکنولوژی از بقیه شرکت ها بالاتره و ضریب اطمینانش خیلی بالاست،تو TQM,JIT حرف اول رو تو دنیا میزنه،تو زنجیره تامین،تو خیلی چیزای دیگه هم اوله،پروژه پایانیم در مورد روش شکل دهی تدریجی ورق بود یه سر مقاله ها و اختراعاتش تویوتا بود یه سر دیگه بقیه دنیا،من به عنوان انتخاب اگر هم کرولا رو انتخاب نکنم، با احترام به شرکت های ژاپنی آلمانی و آمریکایی سعی می کنم محصولات دیگه دسته دومشو انتخاب کنم تا یه خودرو دیگه

 19. احمد گفت:

  سلام خدمت سروران گرامی
  کلاس کرولا یه چیز دیگه اس…….
  ابهت ، وقار و اصالت و نجابت کرولا در کمتر خودرویی دیده میشه…
  محبوبترین و پرفروشترین خودروی تاریخ….

 20. کمال گفت:

  به شخصه توی ژاپنی ها نیسان رو بالاتر از همه می دونم بعدشم مزدا
  با کمال احترام به سلیقه دیگر دوستان اما از نظر من تویوتا مخاطب اصلیش در کل دنیا تاکسیرانی ها و نهادهای دولتی هست.یعنی ماشین دولتی میزنه که کمترین هزینه رو داشته باشه و از کمترین پیچیدگی استفاده شده باشه.بعضی از آپشن هایی که تویوتا نمی گذاره روی ماشین (شاید هم ایرتویا) دیگه آپشن نیست رسمن الزامی هست اونمب رای اون رنج قیمت.
  میتسوبیشی هم مخاطب هاش جوانان هستند چون از نظر فنی ماشین خیلی خوبی هست اما مثلن صندوق عقب جالبی نداره.
  اگر ما امروز محدودیت نداشتیم نیسان ماکسیما و آلتیما و… وارد میشدن یا مزدا ۳ جدید و مزدا ۶ مطمئنن سهم بخش ژاپنی بازار دست اون دوتا بود حتا کره های خوش فروش هم به مشکل میخوردن.به عنوان مثال فکر نمی کنم کسی نیسان قشقایی رو ول کنه و آی ایکس ۳۵ و تیولی بخره (دوستان من خدم ماشین کره ایی دارم و قصد حمله الکی به کره ها رو ندارم)

 21. حسن گفت:

  ایا خرید مزدا۳ البته میدونم قدیمی شده ولی نسبت به این ۲تا موتور قلدرتر شتاب بهتر و اپشن هم تقریبا با لنسر برابری میکنه با چندتا اختلاف بالا و پایین و قیمت کمتر و اینکه اونم یه ژاپنی تمام عیار هستش عقلانی تر نیست.رخش هم انصافا اگر قشنگتر نباشه لااقل زشت هم نیست.کیفیت ساختش هم در حد مقبول و خوبی قرار داره

 22. حسن گفت:

  راستی یه چیزی یادم رفت هیچ وقت بین این ۲تا کرولا رو انتخاب نمیکنم.البته این حرفم به این معنی نیست که کرولا رو عاشقش نیستم!!!!!!!

 23. مسعود گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من همواره در یک سایت خودرویی این موضوع رو گوشزد میکردم که این کرولا های ایرتویا فاقد ایمنی کافی بوده و کلی اپشن از ماشی حذف کرده و با قیمت سر گردنه بفروش میگذاشتن! اما همواره این کامنت من رو حذف میکردن! ممنونم که سایت اسب بخار عالی به موضوع ورود و بصورت موشکافی رسیدگی کردن! و بی طرفی خود رو اثبات کردن! مرسی (چون قبلا قصد خرید داشتم و با جستجو توی اینترنت متوجه این موضوع شدم!)
  راستی یه سوال! « فرمان پذیری صوتی»چیه؟ میشه راجع به این اپشن توضیح بدین ممنونم از سایت عالی اسب بخار

 24. افشین گفت:

  قیمت واقعی کرولا تو همه جای دنیا خیلی خیلی پایین تر از این حرفاس
  دلیل پر فروشیش تو دنیا هم همین قیمت پایینشه
  کسانی که تو ایران همچین خودروهایی رو قیمت گذاری میکنن خیلی خیلی بی انصافن و فک میکنن حالا چون برندش تویوتائه باید همچین قیمتی داشته باشه چه خبره ماشینی با این مشخصات پر پرش هشتاد نود تا میارزه
  لنسر کرولا رو قورتش میده کرولا در برابر لنسر هیچ حرفی واسه گفتن نداره

 25. نوید گفت:

  کرولا پر فروش ترین خودرو در دنیاست،در سال بیش از یک میلیون و دویست هزار دستگاه ازش فروحته میشه و از لحاظ تعداد فروش هیچ ماشینی به پاش نمیرسه.این خودرو شناسنامه شرکت تویوتاست و نداشتن Esp و هفت ایربگ به هیچ وجه از تواناییش کم نمیکنه.از تمام مکانیک های تویوتا بپرسید کرولا رو به عنوان گزینه اول کم مصرفی و کم استهلاکی معرفی میکنن.اگه پولتون رو به زحمت در آوردید برید کرولا بخرید تا خیرشو ببینید.به نظر من مقایسه این ماشین با خودرو های دیگه روی کاغذ بی ارزشه و فقط بعد از گذروندن کیلومتر ۵۰۰ هزار تفاوتاش با سایر ماشینا معلوم میشه.یه سری رفتید کیش،با رانندگان تاکسی و پلیسای کیش صحبت کنید تا منظورم رو بهتر درک کنید.درود بر تویوتا

 26. ب.ف گفت:

  ۵۰۰ هزار تا ؟؟؟ کی اینقدر نگه میداره با توجه به اینکه اغلب ماشین دوم خونه اس……اقا ماشین خریدم باهاش ازدواج که نکردم

 27. پاشا گفت:

  آقا اين وسط تويوتا پريوس هم خوب گزينه اي هست، تو تكنولوژي ، كم اصطهلاكي و كم مصرفي كرولا رو رد كرده…

 28. مسعود گفت:

  جناب پاشا همچی که تکنولوژی نیس! عزیز جان! ماشین تعمیرگاه نمیخاد!؟ الان یعنی تو همه شهرها خدمات خدمات هیبرید هس؟!؟

 29. علیرضا گفت:

  ممنونم از مقاله خوبتون.عالی بود .حالا ایرانیان عزیز تو این رنج میرن سراتو و النترا رو انتخاب میکنن ولی…

 30. شاهین گفت:

  سلام.آقا کشورهای حاشییه خلیج کجاست؟ خلیج همیشه فارس،لطفأ اصلاح کنید.

 31. علی گفت:

  من یه لنسر ۲۰۱۵ دارم یکی از دوستان هم کرولا ۲۰۱۵ که باهاش رانندگی کردم کرولا فقط از لحاظ قدرت موتور و شتاب کمی بهتر از لنسر هست ولی در سایر موارد لنسر بهتره ضمن اینکه نزدیک بیست میلیون هم ارزونتره و صد درصد هر دوتاشون از رقبای کره ای خیلی بهتر هستن حالا دیگه بازار فروش رو متاسفانه توو کشور ما چیزهای دیگه تعیین میکند

 32. افشین گفت:

  ۵۰۰ هزار تا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  منی که پولمو با زحمت در اوردم باید کرولا بخرم؟؟؟؟؟؟
  اتفاقا کسی که پولشو بدون زحمت در اورده کرولا میگیره که قیمتش بیخود بالائه

 33. آمریکایی و ژاپنی گفت:

  میتسوبیشی ها هیچکدوم مونتاژ هیچ کشوری جز ژاپن نیییییسسسستننننند
  اقا چرا ندیده نظر میدید؟برید توی یه نمایندگی خودتون made in japan رو روی قطعات ماشین ببینید.در راننده رو باز کنید روی لادری رو بخونید.اه دیگه اعصابمو خورد کردن یه سری.
  من واقعا نمیدونم چرا ایرتویا کرولا رو با این سطح آپشن های پایین وارد کرده.واقعا آدم دلسرد میشه…درسته کرولا یک تویوتاست و بازار خوبی داره و مردم دوستش دارن ولی این دلیل نمیشه که ایرتویا بخواد از پشت خنجر بزنه که!!!!
  کرولای آمریکایی رو خیلی دوست دارم ای کاشک وارد میشد.
  در مورد لنسر هم باید بگم بی نظیر و عالیه خدابیامرزه اوولوشن رو که به جمع اسطوره هایی مثل وایپر و سوپرا و اسکای لاین و بقیه ی بر و بچ پیوست…به احترامش یک دقیقه سکوت

 34. بهداد گفت:

  دوستان ام جی ۶ یا لنسر ؟

 35. افشین گفت:

  یعنی میتسوبیشیو بردی زیر سوال با این سوالت
  آخه خدایی ام جی در برابر میتسوبیشی ماشینه؟؟؟؟

 36. افشین گفت:

  اصلا داغونم کردی

 37. صادق گفت:

  بنظرم ام جی ۶ درحال حاضر با قیمت گذاری جدید دیگه ارزش خرید نداره وگرنه اصلا ماشین بدی نیست. اگه قیمتش زیاد نمی شد شاید میشد با لنسر هم مقایسش کرد! ولی اصلا کیفیت قطعاتش با لنسر قابل قیاس نیست!

 38. امین گفت:

  به نظر من ابتدا باید ببینیم شرکت تویوتا و میتسوبیشی و میشه باهم مقایسه کرد یا نه؟
  خداییش نه نمیشه یعنی من مطمئنم اولین خودرهای هوایی ساخته بشه تویوتا هم میسازه ولی میتسوبیشی نه کافیه از نظر صنعتی به هر دو شرکت نگاه کنیم چه چیزهایی ساختن از نظر علمی خیلی تویوتا بالاتره از نظر مقاومت موادش خیلی بالاتره یک شرکت علمی قطعا خودروی علمی تری میسازه حالا برگردیک به خودرو سازی در رنجهای بالاتر لکسوس بهتر یا تولیدات بهتر میتسوبیشی
  تویوتا خودروهای لوکسش یا بنز و بی ام دبلیو مقایسه میشه شما چندتا خودروی لکسوس تاکسی دیدین یک سئوال آیا اصلا میشه لنسر و تاکسی کردش اصلا فرمتش به تاکسی نمیخوره بدرد مسابقه میخره خیلی جوان پسند هستش از نظر طراحی میتسوبیشی خیلی افت داره لطفا به یک نوع پاینتر خودروش توجه کنید و با یاریس مقایسه کنید از لحاظ قیمت اگر بخوام مقایسه کنم خوب میریم یک بنز دست دوم مدل پایین می خریم از هر دوش بهتر ولی اگر از نظر کلاس و نوع می خوایم مقایسه کنیم بستگی داره میخوایم باهاش چیکار کنیم هندلینگ معلومه که در یک مدل اسپرتی بهتر میشه و شما باید با تویوتای اسپرتی مقایسه کنید ولی کرولا مقاومت داره باید با یک خودروی مقاوم مقایسه بشه نه با لنسر و لنسر باید با هیوندا مقایسه بشه که خوب معلوم لنسر برنده هستش من نظر شخصیم اینه به کرولا بیشتر از لنسر حتی کمری اعتماد دارم دلیلشم تحقیقات بسیار زیاد و خواندن نظرات دوستان و بشدت دو سال پیگیر این داستانم و خیلی وقتم و گذاشتم از هر نظر با توجه به توانایی خرید من و این که واقعا از خراب شدن ماشین و وقف دادنم خودم با خودرو بجای برعکس خسته شده ام یک خودروی سالم و با قوی می خوام که مطمئنم باشه و زیر ۱۵۰ باشه انتخابم کرولاست ولی ایرتویا در حق خیلی چیزهاش نامردی کرده احتمالا با توجه به این که این ماشین تا دو سال آخ نمیگه از ایرتویا نخرم

 39. علیرضا گفت:

  دوستان قد بلند،کلا ما خانوادگی قدمون بلنده(من قدم ۱٫۹۰ ئه )،از بابت راحتی داخل کابین لنسر نگران نباشید،من و برادرم نه صندلی پشت تا حالا مشکلی داشتیم و نه صندلی جلو،راستی لنسر کوتاه به نظر میاد ولی اصلا اینطور نیست از سمند بلند تره،حجم داخل کابین هم خیلی زیاده بر خلاف ماشین های کره ای

 40. علیرضا گفت:

  دوستان یه توصیه!من ساکن اهوازم و اکثر اطرافیانم خودرو خارجی(پلاک اروند ) دارن،دلسوزانه بهتون میگم اصلا ماشین کره ای نخرید که فوق العاده ماشینای خشکی هستن،انگار اصلا سیستم تعلیق براشون تعریف نشده!،شاسی بلنداشون هم همین مشکل رو دارن(البته به جز ماهاوی و لند کروز )،حجم داخل کابینشون هم فوق العاده کمه،من به شخصه ماشینای ژاپنی رو بیشتر توصیه میکنم(حتی بیشتر از ماشینای تولید کشور های دیگه! )

 41. امین گفت:

  ببین هر دو ماشین واقعا ماشینای خوبی هستن چند سال بدون درد سر روشون میشه حساب کرد. از نظر کیفیت داشبورد کرولا یکم بالاتره. و از نظر سادگی داشبورد هر دو ساده اند. ولی از نظر قیافه من به شخصه لنسر رو ترجیح میدم. و هم چنین شتاب گیری که کرولا قابلیت تعریض دستی رو نداره. و در این حالت لنسر بهتر شتاب میگیره. که میتونه بیشتر نظر جوونا رو به خودش جذب کنه

 42. شایان 54 گفت:

  من حدودا یه سال هست که سوار لنسر میشم…هندلینگ که عالی…لذت رانندگی توپ….عالیه…. و تازه دیروز صبح که دمای هوای داخل ماشین ۱ درجه سانتیگراد بود وقتی حدودا ۵۰۰ متر با ماشین رفتیم دیدیم آلارم میده جلو کامپیوترش…هشدار بود که شما در شرایط خاص رانندگی میکنید مواظب باشید…..چون پائین ۵ درجه و درشرایط یخبندان و بارانی وهمچنین بالای ۵۰ درجه هشدار میده..جالب بود نمیدونستم قبلا….

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.