فروشگاه آنلاین لوازم یدکی خودرو
کارمانیا
مدیران خودرو
کرمان موتور
تبلیغات

مقایسه هاوال H2 و جک S3

مقایسه هاوال H2 و جک S3
شرکت بهمن موتور و گروه بهمن برنامه دارد تا از روز شنبه پیش فروش هاوال H2 را آغاز نماید. این خودرو به عنوان یک کراس اوور شهری چند وقتی است که به خط تولید بهمن موتور آمده و برای همین احتمال آن وجود دارد که پس از ثبت نام با فاصله زمانی نه چندان زیاد به دست مشتریان برسد.

H2 که به عنوان یک کراس اوور جمع و جور و یا شهری معرفی می شود، قیمت ۹۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان را به خود اختصاص داده و احتمالا مانند سایر محصولات گروه بهمن و شرکت بهمن موتور گارانتی سه سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر را دارد. اما در این رده قیمتی مشتریان حق انتخاب به نسبت زیادی میان کراس اوورهای بازه ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان دارند و در این بازه عددی، برخی رقبای هم قیمت هاوال H2 از نظر کلاس بدنه هم با آن تا حدی برابری می کنند.
جک S3، چانگان CS35، ام وی ام X33 و هایما S5 توربو خودروهایی هستند که می توانند از نظر ارزش ریالی و کلاس بدنه تا حدی در کنار هاوال H2 قرار بگیرند. اما دقت داشته باشید که در میان رقبای نام برده، هاوال H2 تا به امروز قیمت بیشتری نسبت به سایر رقبا را دارد.
حال در این بخش قصد دارید تا مقایسه ای میان هاوال H2 و جک S3 داشته باشیم. جک S3 به عنوان یکی از کراس اوورهایی به حساب می آید که طی ماه های گذشته توانسته نظر مشتریان را به سمت خود بکشاند و فروش چند هزار دستگاهی را برای کرمان موتور ثبت کند. طی روزهای گذشته، شرکت کرمان موتور قیمت این خودرو را افزایش داده و بهای ۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی برای آن انتخاب کرده است. به عبارت ساده اختلاف قیمتی جک S3 و هاوال H2 در بازار امروز ایران حدود ۹ میلیون تومان است. اما این اختلاف قیمتی می تواند تفاوت هایی بیشتری را در باطن دو خودرو نسبت به هم آشکار سازد؟

هاوال H2 بزرگتر است یا جک S3؟
مقایسه هاوال H2 و جک S3
وقتی به ابعاد میلی متری هر دو خودرو نگاه می اندازید، در آخر به این نکته می رسید که چند سانتی متری طول، عرض و ارتفاع هاوال H2 بزرگتر است. اما نکته جالب اینجاست که فاصله محوری هر دو خودرو ۲۵۶۰ میلی متر بوده و تفاوتی با هم ندارند. این نشان می دهد که در نگاه اولیه، می توان فضای کابین تقریبا یکسانی را برای دو خودرو توقع داشت. اما با توجه به ارتفاع، می توان حدس زد که تا حدی فضای سر برای سرنشینان H2 بهتر از S3 خواهد بود. وقتی وارد مباحث وزنی می شویم، تفاوت فاحشی میان هاوال H2 و جک S3 دیده می شود. جک S3 طبق منابع اطلاعاتی مختلف، حدود ۱۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد و هاوال H2 هم حدود ۲۷۰ کیلوگرم از آن سنگینتر است. با این حال در بحث فضای بار این خودرو تفاوت خاصی با هم ندارند. البته که در بحث عرض فضای صندوق، هاوال H2 کاربردیتر از جک S3 بوده و ورودی بار بهتری را نسبت به رقیب دارد.

سیستم فنی کدامیک قویتر است؟
مقایسه هاوال H2 و جک S3
جکS3 به پیشرانه ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که ۱۰۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۵۵ نیوتون متر تولید می کند. توان این پیشرانه از طریق گیربکس CVT به چرخ های جلو می رسد و می توان روند کار گیربکس را در حالت اسپرت و یا تیپ ترونیک قرار داد. فرمان S3 از نوع کمکی برقی است و باعث می شود تا هدر رفت انرژی موتور کم شود.
از آن طرف هاوال H2 پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربویی را دارد که ۱۴۰٫۸ اسب بخار قدرت تولید می کند و می تواند گشتاور ۲۰۲ نیوتون متر را از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک AT به چرخ های جلو برساند. وقتی به نمودار فعالیت پیشرانه های جک S3 و هاوال H2 نگاه می کنید، توان حداکثری پیشرانه هاوال به مراتب زودتر در اختیار راننده است و همچنین H2 می تواند با فاصله زیادی قدرت، کشش و شتاب بهتری را نسبت به جک S3 داشته باشد. البته که جک S3 خودرویی بر پایه استفاده اکونومی است و بدیهی است که سبک گیربکس و موتور آن برای کاهش هزینه های جاری طراحی شده است. اما گیربکس هاوال H2 از نوع AT است که تا حدی خرابی کمتری نسبت به گیربکس های دیگر دارد و قیمت سرویس های آن از برخی رقبا کمتر است. از طرفی گیربکس های AT عملکرد بهتری در جاده های کوهستانی دارند و با فرهنگ رانندگی عموم مردم ایران سازگارتر هستند.


جک S3 و هاوال H2 در بحث ایمنی چگونه هستند؟

اگر کرمان موتور جک S3 را در نسخه فول آپشن عرضه می کرد، این کراس اوور می توانست رقابت بهتری را با هاوال H2 داشته باشد. اما در بحث ایمنی، مخصوصا امکانات پیشگیری از تصادف و حفظ سلامت سرنشین در وقوع حادثه، هاوال H2 فاصله زیادی را با جک S3 دارد. جک S3 تنها به دو کیسه هوا مجهز است. این در حالی است که هاوال H2 شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای دارد. در بحث سیستم کنترل پایداری الکتریکی، هر دو خودرو به سامانه کنترل هرزگردی مجهز هستند و می توانند در مواقع اضطراری هماهنگی لازم را میان چرخ ها برای حفظ تعادل خودرو انجام بدهند. هر دو خودرو به سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی مجهز هستند. اما هاوال H2 به واسطه ترمز پارک برقی، اتوهلد و کنترل حرکت در سراشیبی را هم دارد. سیستم کنترل حرکت در سراشیبی با اینکه به عنوان یک آپشن رفاهی معرفی می شود، اما در سیاست های جدید موسسات ایمنی، به عنوان یک آپشن پیشگیری از تصادف معرفی می شود. نسخه ۶ ایربگ جک S3 در بحث ایمنی در تصادف توانسته ۵ ستاره ایمنی را از موسسه CNCAP دریافت کند. هاوال H6 هم در نسخه ۶ ایربگ همین امتیاز را گرفته است. در کنار تست تصادف رایج در چین، H2 به موسسه ANCAP هم رفته که سختگیری های بیشتری نسبت به CNCAP دارد و کمپانی های ژاپنی و کره ای هم برای انجام تست های تصادف به این موسسه مراجعه می کنند. H2 در تست ANCAP یا استاندارد جاده ای استرالیا هم ۵ ستاره ایمنی را گرفته است. با توجه به حضور جک S3 دو ایربگ و همچنین عرضه هاوال H2 در کاملترین نسخه ایمنی، می توان گفت که H2 گروه بهمن می تواند ایمنی بیشتری را نسبت به جک S3 کرمان موتور داشته باشد.

امکانات رفاهی کدام یک بیشتر است؟
مقایسه هاوال H2 و جک S3
در این بخش هم هاوال H2 به مراتب جلوتر از جک S3 قرار می گیرد و این اتفاق تنها به خاطر آن است که کرمان موتور S3 را در نسخه فول آپشن به بازار ایران عرضه نکرده است. هر دو خودرو به سانروف، تریم داخلی چرم مصنوعی، سنسور نور، چراغ مشایعت تا منزل، دی لایت، کنسول جلو و عقب، سنسور پارک عقب، مانیتور، سنسور باد لاستیک، سیستم تهویه اتوماتیک و… مجهز هستند. اما هاوال H2 صندلی برقی راننده، سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه، استارت دکمه ای، سنسور باد لاستیک اکتیو با قابلیت گزارش لحظه ای فشار و دما، نور پردازی داخلی روی درب ها، سنسور باران، دوربین عقب و زیر آینه شاگرد، ترمز پارک برقی، فضای بار در کنسول عقب، کروزکنترل، حالت رانندگی سه گانه، آینه وسط الکتروکرومیک، آینه تاشو برقی و… را بیشتر از جک S3 دارد.

کیفیت کدام یک بهتر است؟
مقایسه هاوال H2 و جک S3
این مسئله غیر قابل انکار است که کمپانی هاوال اعتبار بیشتری را در بازار چین و جهان نسبت به جک دارد. طبق گزارش برند فایننس انگلیس، هاوال معتبرترین نشان خودروسازی چین است و در میان تمام خودروسازان جهان رتبه شانزدهم را در ابتدای ۲۰۱۸ به دست آورده است. اما جالب است که سایر برندهای چینی هم در این گزارش حضور دارند و در میان ۱۰۰ خودروساز برتر جهان به حساب می آیند. اما نشان JAC هنوز نتوانسته که در گزارش برند فایننس به عنوان ۱۰۰ نشان خودروسازی معتبر دنیا شناخته شود ( با پرداخت هزینه رسمی گزارش می توانید فایل بدون فیلتر برند فایننس را در سایت این موسسه خریداری کنید و تفاوت رتبه بندی های جک و جک موتور را مطالعه نمایید). برند فایننس همان موسسه ای است که هر ساله رتبه خودروسازان جهان را معرفی می کند و بر اساس آن رسانه ها و تحلیلگران اقتصاد برنامه ریزی های خودروسازان را انجام می دهند.
همین نکته نشان می دهد که مسئله کیفیت نقش مهمی در اعتبار هاوال داشته است. وقتی هم که هاوال H2 را از نزدیک می بینید و متریال صندلی، داشبورد و… را لمس می کنید، به وضوح مشخص است که کیفتی بیشتری در هاوال H2 به نسبت جک S3 وجود دارد. گزارش های کیفی نهادهای نظارتی صنعت چین هم این مسئله را تایید می کنند که کیفیت ساخت، مونتاژ و متریال محصولات هاوال به مراتب از بسیاری خودروهای چینی بیشتر است. یکی از مهمترین دلایل کیفیت بالای هاوال H2 نسبت به رقبا، استفاده از متریال سافت در داشبورد است و قطعات تزئینی با روکش ضد رنگبر در کابین نصب شده اند. همچنین دوخت صندلی های H2 ظرافت بیشتری نسبت به جک S3 دارد و منافذ موجود در صندلی های آن به مراتب بهتر از S3 است.

نتیجه گیری
با اینکه هر دو خودرو اصالت چینی دارند و شاید هزینه بیش از ۸۰ میلیون تومان برای بسیاری از مشتریان بازار خودرو کشور آنچنان راحت نباشد، اما می توان گفت که هاوال H2 در شرایط فعلی ارزش خرید به مراتب بیشتری را نسبت به جک S3 دارد. اگر جک S3 همچنان با قیمتی کمتر از ۸۰ میلیون تومان عرضه می شد، می توانست در این مقایسه سربلند بیرون آید و با رعایت اختلاف قیمت ۲۰ میلیون تومانی، ارزش خود را حفظ نماید. اما امروز که قیمت H2 کمتر از ۹۶ میلیون تومان است و اختلاف حدود ۹ میلیون تومانی با جک S3 دارد، به مراتب ارزش خرید بیشتری نسبت به آن را پیدا کرده است. با پرداخت ۹ میلیون تومان بیشتر نسبت به جک S3 می توان کیفیت، ایمنی، امکانات، قدرت، شتاب، فضای کابین و جزئیات بیشتری را صاحب شد و همین نکته یعنی ارزش خرید هاوال H2 بالاتر از رقیبی چون جک S3 است.

حال به نظر شما جک S3 ارزنده تر است یا هاوال H2؟

گروه مستند اسب بخار

زمان ارسال پست: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۷:۲۵ ب.ظ | دسته بندی: پیشنهاد سردبیر, مقایسه ها | تگ ها: ،

23 Responses to “مقایسه هاوال H2 و جک S3”

 1. علوی گفت:

  خداییش دیگه وقتشه نگاهمون را به خودروهای چینی عوض کنیم. انصافا اون شرکتی که هاوال را وارد میکنه قیمت خیلی خوبی تو این شرایط برای ماشینش در نظر گرفته . موفقیتش حتمیه

 2. امیر گفت:

  به نظر من هاوال خیلی بهتره

 3. امیر گفت:

  لطفا تا داغه فیلمش را بذارید نه وقتی که وقت گذشت به قول معروف الان مزه داره

 4. امید گفت:

  لطفا هاوال H2 رو با هایما S5 مقایسه کنید…

 5. سیدهاشمی گفت:

  باسلام با توجه به سطح امکانات و توان موتور شاید بهتر بود هاوال H2 را با هایما S5 مقایسه می کردید نه با جک S3.
  چون هم H2 و هم هایما S5 از موتور ۱/۵ لیتری توربوشارژ بهره مند هستند و در یک رده قیمتی قرار دارند.

 6. شایان احمدی گفت:

  باز هم از این نوع مقایسه ها بگذارید عالی بود صد رصد هاوال بهتر است شتاب هاوال ۱۱ثانیه است واز جک به مراتب بهتر است

 7. وحید گفت:

  جک بهتره به چند دلیل
  ۱ مصرف سوختش کمتره
  ۲ اسپورت تر هست و جوان پسند تر
  ۳ توربو با این بنزین افتضاح ایران یعنی ریسک خرابی بالا و هزینه گران توربو
  ۴ قطعاتش بیشتر هست توی بازار
  ۵ جک امتحانش رو پس داده در کیفیت خودرو
  ۶ حدود ۱۰ میلیون ارزونتره
  ۷ پشتیبانی بهتر

 8. حمیدرضا علوی زاده گفت:

  اینجاست که به اون نکته معروف میرسیم که خیلی از چینی سوارها منطق درست و حسابی ندارن!!! در پاسخ به آقا وحید:
  دوست عزیز حداقل حداقل حداقلش یکم تحقیق کنید. دلیل نمیشه که شما از جک استفاده میکنی ماشین بهتری باشه. با اینکه سرمم بزنن سمت ماشین چینی نمیرم و ترجیح میدم فعلا همون ماشین مدل ۲۰۱۰هم رو سوار بشم، ولی یکم دقت و منطق بی حاشیه چیز خوبیه! مصرف سوخت هاوال H2 به خاطر همون سامانه توربو کمتر از جک S3 هست. من نمیدونم منظور شما از اسپرت و جوان پسند چیه؟ ولی قاعدتا خودرویی که تنظیم حالت رانندگی داره، تریم داخلی چند تیکه داره و از طرفی موتور و گیربکس خیلی بهتر داره، میتونه ادعای اسپرت بودن کنه، نه جک S3 که نا نداره راه بره. در مورد توربو هم باید بگم که معنی بد توربو رو همون جک S5 شما برای مردم جا انداخت. وگرنه الان مثلا تیگو۷ مشکل توربین پیدا کرده یا هایما S7 و S5 سیستم توربو و واشرشون به مشکل خورده. ماشین اگه خوب باشه توربوش مشکلی نداره. هاوال هم باید بیاد و دید که سیستم توربوش چجوری و من الان نظر نمی دم. ماشالله کرمان موتور هم هر ماه توی ISQI کمترین میزان رضایت مشتری رو توی بحث خدمات میگیری، نمیدونم منظور شما از پشتیبانی بهتر و قطعات بیشتر چیه. کیفیت جک هم که همیشه از رقباش توی بازه قیمتی طبق گزارش ISQI کمتر بوده و میزان رضایت مشتریش هم از رقبا کمتر گزارش میشه. این بحث کیفیت نمیدونم دقیقا به چی اشاره می کنید. حداقل همه میدونن هاوال و گریت وال و ترامچی از نظر کیفیت به نسبت بقیه چینی ها بهتر هستن. شخصا هم هیچ وقت سمت جک اونم S3 نمیرم. ماشینی که گیربکس CVT کلاس A داره و فناوریش گیربکسش برای قبب ۱۹۹۵ هست دیگه خیلی ستمه. بعد شما که از جک S3 تعریف میکنی، یه بار با این ماشین برو یه جاده کوهستانی ساده مثل لواسون فرقش رو با بقیه ماشینها ببین. در ضمن اگه بقیه میخوان بدونن وضعیت گیربکس CVT جک S3 و لیفان X50 چجوری هست، یه بار برن تعمیرگاه گیربکس های اتوماتیک کمرد. ببینم که ۱۵۰ تا گیربکس CVT این ماشین ها الان از نمایندگی های کرمان موتور به اینجا میاد تا تسمه و پولیش عوض بشه. چون ضریب اطمینان گیربکس CVT این ماشین ها کمه و توی سربالایی های ترافیکی و یا دنده عقب توی شیب، تسمه گیربکس پاره میکنه. به نظرم آقا وحید یکم تجدید نظر کن در مورد جک S3 یا حداقل به دنبال معنی واقعی بهتر باشید 🙂

 9. محمد گفت:

  هاول H2 خودرو باکیفیت تر و زیباتری هست ولی شرایط تحویل و مدت انتظار قیمت تموم شده برای مصرف کننده رو مشخص می کنه که الان زود برای قضاوت درموردش

 10. رامین گفت:

  استفاده کردیم جناب علوی زاده. منم کاملا با شما موافقم. ضمن اینکه هاوال h6 با موتور۲۰۰اسبی زیر ۱۲۰ تومن باشه که کل بازار را خواهد گرفت.
  اما من سئوالی داشتم: در رنج حدود ۱۰۰تومن، فارغ از ابعاد و سگمنت (چون این موضوع برام مهم نیست و از نظر قیمت، تصمیم میگیرم) بین هاوالh2، پژو۳۰۱ که گویا در مدل فول اتومات ۹۰ قیمت میخوره، سراتو سایپا کدوم گزینه بهتره؟ ممنون

 11. ایمان عامری گفت:

  لطفا بررسی دقیق هاوال h2 رو هم در برنامه کاریتون قرار بدبد فکر کنم گزینه جالبی باشه

 12. هادی گفت:

  سلام
  اگه گفته ها جنبه ی تبلیغ نداشته باشه باید از این ببعد دیدمون رو نسبت به ماشینهای چینی عوض کنیم
  هاوال ماشین خوبی باید باشه

 13. کسری گفت:

  اگر هاوال از همون اول به ایران میومد پای خیلی از ازین برندهای بی نام و نشان به ایران باز نمیشد ، هاوال و یکی دو برند دیگه چینی با اختلاف زیاد با سایر برندهای چینی جلوترن طوری که این ماشین رقیب cx3 و قشقایی تو استرالیاست و h6 رقیب اسپورتیح تو آفریقای جنوبیه بنابرین من فکر میکنم نه s5 نه تیگو ۵ و حتی تیگو ۷ ارزش خرید و کیفیت پایینتری از h2 دارند

 14. وحید گفت:

  در پاسخ به علوی زاده عزیز
  چینی سوارها منطق درست حسابی ندارن ولی شعور دارن که توهین نکنن شما کدوم برند سوار میشین که طرز صحبت کردنتون اینجوری هست ؟
  من نظر شخصی خودم رو گفتم دلیل بر وحی نیست .
  توربوی ۹۰۰ میلیونی و توربوی خودروی ۵۰ میلیونی در ایران با این کیفیت بنزین یعنی ریسک پر خطر
  منظورم از جوان پسند بودن طراحی بیرونی خودرو بود . در جایی که هاوال بدون هیچ زاویه ای شبیه خودروهای دهه ۹۰ هست
  نه سهام دار کارخانه جک هستم مثل شما و نه از جک و جونور های چینی خوشم میاد . فقط چند ماهی تست کردم این خودرو را واتفاقا اصلا چینی سوار نمیشم مگر گذری . اگر انقدر حمایت دارین از هاوال و بقیه خودروهای چینی سعی کنید حتما ازشون مبلغی بگیرید دوست من تا زحمت و توهیناتون بی اجر نماند

  موفق باشین

 15. رامین گفت:

  بسیار عالی و بیطرفانه قضاوت شده بود بخصوص قیمت که واقعا کرمان موتور شور هر چیزی را در میاره
  من چون خودم لیفان ایکس ۶۰ اتومات داشتم و سابقه برخوردهای کارکنان کرمان موتور را داشتم اینو میگم مثلا لیفان اتومات اول با تخفیف ۶۱ نقدی میداد حالا همون رو که فقط کسی که نشناسد فقط میخره و به لعنت یزید نمیرسه داره ۷۷ میده
  جک اس۳ هم با اون جلو پنجره نا فرمش انگار ماشین دهانش را تا بنا گوش باز کرده داره طرفت میاد با دزدی اپشناش به رویه سابق این شرکت برای منفعت بیشتر با اون موتور ضعیف داره ۸۷ میده که با فوقش ۱۰ تومن بیشتر هایما اس۵ و هاوال اچ۲ با توجه به موتور و اپشن به صرفه تره
  جک اس۳ اگه همون ۷۵ تومن میفروخت خریدش بصرفه بود چون لیفان را ۷۷ میده خوب نمیتونه جک را ۷۵ بده دیگه راحت ۱۰ میزاره روش
  در مورد توربو و این تحلیل که بنزین اله و بله زود خراب میشه از اونایی که جک اس۵ یا هایما اس۷ توربو دارن بپرسید همه بنزین سوپر میزنن هیچی هم نمیشه کلی هم سواریشون با شتابش بهت حال میده

 16. حامد گفت:

  به نظر منم H2

 17. وحيد گفت:

  من يك وحيد ديگه هستم؛مقايسه فني خوبي بود.بنظرم بقول يكي از دوستان جك s3 رو با s5 هايما مقايسه ميكردين بهتر بود.بنظرم تو رده قيمتي و اپشن بيشتر بهم نزديكن؟يكي ميگفت هايما s5 تو سربالايي كه ترافيك باشه گيربكسش هنگ و قفل ميكنه و ديگه راه نميه و اينكه مشكل توربو داره (نميدونم هنوز نيومده چطور اين گير و گور ها ازش زده بيرون؛من تست كوتاه مدت s5 هايما داشتم فشار هم بهش اوردم با بنزين معمولي خوب راه ميره و هندلينگ معقولي داره فقط دور موتور موقع شتاب گيري رو ۵ و حس جالبي نيست فكر كنم همه cvt ها به اين صورت كار ميكنه ميتسوبيشي ميراژ هم اينطوريه ضمنا بدليل بوست بالاي توربو هايما اس۵ قدرت و گشتاور به مراتب بيشتر از هاوال داره-لطفا نظر كارشناسي بدين ديگران هم مطلع بشن-باسپاس

 18. مهرداد گفت:

  بزرگترین مشکل خودروهای بسترن و هاوال این هست که افتادن دست گروه بهمن…
  درسته خدمات و مزایایی داره ولی یه جوری ماشین رو میفروشه که عموم مردم نتونن بخرن…
  ۱ سال هست بسترن b30 اومده هنوز داره پیش فروش میکنه… بابا رو دلمون موند یه فروش اقساطی هم که میزاره ۲ برابر نزول خورای بازار میخواد سود بگیره…
  کاش روش های فروشش رو با تولید بیشتر محصولاتش حداقل بتونه به بقیه خودرو ساز ها نزدیک تر کنه همه بتونن بخرن.

 19. اشکان گفت:

  جک s3 بزرگترین ایرادی که میشه بهش گرفت موتور ضعیف نسبت به بدنه و کلاس قرار گرفته با مقایسه با رقبا است
  از نظر طراحی بیرونی سلیقه ای است ولی سایز رینگ وتایر هاش واقعا کوچک برای این کلاس واین ابعاد و خیلی ضایع است
  مشخصا که h2 ارزش خرید منطقی تری داره البته بنده بیشتر طرف دار خودروهای تنفس طبیعی هستم چون موتورهای توربو هم نگهداری دقیق تری را لازم دارند هم استهلاک بیشتری دراند مخصوصا اگر چینی باشند
  به هر حال انتخاب خودرو در ایران کاملا سلیقه ای هست و استاندارد لازم را کسی رعایت نمی کند
  استاندارد جهانی خودرو : امنیت . برند تولید کننده . گارانتی و پشتیبانی از محصول تولیدی . مشخصات فنی . آپشنهای کاربردی . زیبای خودرو متاسفانه در ایران این استاندارد انتخاب خودرو از آخر به اول است

 20. محمدرضا گفت:

  منم یا آقا رامین موافقم
  فارغ از کلاس بدنه و اینا
  منم گیر کردم تو این رنج قیمت
  بنظرتون
  سراتو سایپا؟ یا این هاوال؟
  حدود ۱۱۰ اینا دارم
  یا برم قسطی بگیرم سراتو یا النترا وارداتی؟

 21. میلاد گفت:

  برندی که نه چندتا نمایندگی واسه خدماتش داره و نه قیمتش خوبه و این جوری با فروشش به مشتری توهین میکنه، مصداق مثال معروف مال بد بیخ ریش صاحبش هست

 22. مرتضی گفت:

  هاوال چطوری میخاد با این دو سه تا نمایندگی که داره خدمات واسه ۷ سال بده؟ بیشتر شبیه شانتاژ تبلیغاتی تا خدمات پس از فروش!

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.