کارمانیا
مدیران خودرو

ساندرو استپ وی یا H30 کراس

ساندرو استپ وی یا H30 کراس
در مطالب قبلی خودرو، تست های بلند مدتی از دانگ فنگ H30 کراس و رنو ساندرو استپ وی منتشر کردیم. در این تست ها از هر زاویه به بررسی خودروها پرداختیم و نکات مثبت و منفی آن ها را بیان نمودیم. حال در این گزارش قصد داریم تا تجربه های خود را از این دو خودرو به میان آوریم و مقایسه های را با هم انجام دهیم.
در نگاه اول باید گفت که قیمت کارخانه ای ساندرو استپ وی حدود ۷ میلیون تومان از H30 کراس بیشتر است. ولی با توجه به شرایط بازار آزاد، قیمت استپ وی به ۵۸ میلیون تومان رسیده و برخی حواله فروش ها هم، H30 کراس را تا ۵۵ میلیون تومان معامله می کنند. از طرفی در بازار کشورهای در حال توسعه، دانگ فنگ H30 کراس با رنو یا داچیا ساندرو استپ وی همیشه رقابت داشته و از جهات مختلفی مورد بررسی واقع شده است. به همین منظور در این بخش به مقایسه دانگ فنگ H30 کراس و رنو ساندرو استپ وی می پردازیم:
۱- کیفیت، عامل مهم انتخاب
در تست های گذشته به این نکته رسیدیم که کیفیت دانگ فنگ H30 کراس در حد قابلی قبولی بوده و از طرفی کیفیت رنو ساندرو استپ وی هم اثبات شده است. سابقه فروش این خودرو در بازار اروپا و منابع جهانی نشان می دهد که قطعات استپ وی طول عمر بالایی دارند. یکی از اصلی ترین معیارهای کیفیت، طول عمر قطعات فنی و موتوری است. اگر قبول داشته باشیم که طبق گزارش ISQI کیفیت رنو ساندرو و تندر۹۰ از سایر رقبای کمتر از ۵۰ میلیون تومان بیشتر است و از طرفی سطح کیفی H30 کراس را در حد پژو ۲۰۶ بدانیم، می توانیم نتیجه ای از این روابط و فرمول بدست آوریم که در نهایت کیفیت فنی ساندرو استپ وی از H30 کراس بیشتر است. از طرفی سابقه خوب موتور K4M رنو نسبت به TU5 پژو مزید بر علت است تا استپ وی را با کیفیت تر معرفی کنیم. گیربکس اتوماتیک ساندرو استپ وی هم چند سالی است که در بازار ایران حضور دارد و تنها در این نسخه بروز رسانی شده است. سابقه استفاده از این گیربکس، خبر از استهلاک پایین استپ وی دارد. از طرفی هم گیربکس H30 کراس با مهندسی Aisin ژاپن همراه بوده که یکی از معتبر ترین کمپانی های قطعه ساز جهان است. ولی باید در نظر داشت که اطلاعات دقیقی مثل گیربکس ساندرو استپ وی برای جعبه دنده استپ گیت H30 کراس در ایران وجود ندارد. پس می توان در نهایت کیفیت فنی و مواد به کار رفته در رن ساندرو استپ وی را نسبت به دانگ فنگ H30 بهتر دانست.
۲- از نظر طراحی کدام بهتر است؟
نه می توان گفت که ساندرو استپ وی خودرویی زیبا است و نه H30 کراس یک هاچبک دلربا! در این شرایط بین دو خودرویی گیر اتفاده ایم که از نظر خیلی ها زیبا هستند و از نظر خیلی های دیگر زشت! در نگاه کلی می توان رای زیبایی را به دانگ فنگ H30 کراس داد. چون بالاخره یک سری نقاط جذاب را رعایت کرده است و حداقل از خطوط طراحی خسته کننده در آن کمتر دیده می شود. نگاه کلی این طور است که ساندرو استپ وی طراحی یک خودروی اقتصادی را به اوج رسانده و تا جایی که شده در گرافیت مداد در طراحی آن صرفه جویی شده است! ولی با نگاهی دقیق تر می توان فهمید که ساندرو کمی با اصول طراحی مطابقت بیشتری دارد. مثلا چراغ عقب رنو ساندرو استپ وی به نسبت H30 کراس کوچک است و خیلی ها می گویند که حتی طراحان رنو برای داشتن یک چراغ زیبا هم وقت نگذاشته اند. ولی جالب است بدانید که کارایی و حالت قرارگیری چراغ عقب روی ساندرو و ساندرو استپ وی به مراتب اصولی تر از چراغ کشیده دانگ فنگ H30 کراس است. یا در طراحی کلی خودرو به شکلی قلم روی کاغذ چرخیده تا زاویه ورود و خروج استپ وی در شرایطی بهتر از رقبا باشد و وقتی در واقعیت با آن روبه رو می شویم، می بینیم که استپ وی از H30 کراس زاویه ورود و خروج بهتری دارد و به اصطلاح اوور هنگ استپ وی مساعدتر طراحی شده است.
ولی اگر از نگاه عمومی به H30 کراس نگاه کنیم، می توانیم بگوییم که به مراتب این خودرو از ساندرو استپ وی زیباتر است و می تواند اقبال بهتری در نگاه مشتریانی که ظاهر را می پسندند داشته باشد.
۳- امکانات کدام یک بیشتر به چشم می آید؟
مقایسه امکانات رنو ساندرو استپ وی با دانگ فنگ H30 کراس، مانند مقایسه دو کشور بورکینافاسو و آفریقای جنوی می ماند! هر دو این خودروها در رده اقتصادی طراحی و ساخته شده اند و قرار نیست توقع خاصی از آن ها داشته باشیم. ولی شاهد هستیم که هر کدام اصول پایه خود را رعایت کرده اند. ساندرو استپ وی به عنوان یک خودروی اقتصادی از مجموعه رنو امکانات خاصی ندارد و حتی می توان گفت، سطح امکانات رفاهی آن از ساینا سایپا کمتر است. در عوض کیفیت و طول عمر قطعات است که مشتریان را راضی نگه می دارد. دانگ فنگ H30 کراس هم که از مجموعه ای چینی به بازار ایران آمده، قواعد بازاریابی را خوب دانسته و امکانات رفاهی مناسبی را عرضه می کند. مانیتور، دوربین عقب، سنسور پارک عقب، سانروف و سیستم تهویه اتوماتیک از امکاناتی است که H30 کراس نسبت به استپ وی بیشتر دارد. در بحث ایمنی H30 کراس به ایربگ های جانبی نیز مجهز بوده و کمی سیستم ترمزگیری آن کامل تر است. ولی با توجه به کمی جستجو در فضای مجازی می توان متوجه شد که ساندرو استپ وی با دو کیسه هوا، ایمنی ثبت شده بهتری نسبت به H30 کراس دارد.
۴- اتاق کدام یک راحتتر است؟
اگر واقع بینانه به هر دو خودرو نگاه کنیم، هیچ کدام ارگونومی و چیدمان خوبی در کابین ندارند. به عنوان مثال نمایشگر H30 که قرار است در حین دنده عقب،پشت خودرو را نشان دهد و در موقع حرکت، رهیاب آن روی صفحه دیده شود، در قسمتی نصب شده است که چند سالی است در طراحی داخلی خودرو منسوخ شده است و این روزها حس After Market بودن نمایشگر را به ما می دهد. همچنین سیستم تهویه اتوماتیک هم در پایین ترین نقطه با نمایشگر مجزا نصب شده که با توجه به وجود مانیتور، نیازی به داشتن نمایشگر مستقل برای سیستم تهویه دیده نمی شود. داخل ساندرو استپ وی هم همین طور است. تنظیمات سیستم تهویه دقیقا پشت دسته دنده بوده که در واقع جای مناسبی نیست. همچنین دکمه های شیشه بالابر عقب بین دو صندلی جلو بوده که بیشتر زجر آور است. فضای پای سرنشین عقب در H30 کراس کمی بهتر است و می توان گفت که با توجه به وجود برخی امکانات، تجربه سفر با این خودرو لذت بخش تر از استپ وی به نظر می آید. ولی از طرفی کابین ساندرو استپ وی به مراتب کم صداتر بوده با توجه به نوع طراحی، حس آرامش بیشتری در اتاق آن احساس می شود.
۵- وقتی پشت فرمان باشی، همه چیز مشخص می شود
وقتی تجربه رانندگیمان را با هر دو خودرو نسبت به هم مقایسه می کنیم، می بینیم که پایداری استپ وی و کنترل آن تا حدی بهتر و راحتتر از H30 کراس بوده است. از طرفی شتاب اولیه H30 کراس را می توان کمی بهتر از ساندرو استپ وی دانست. مصرف سوخت هردو خودرو در یک بازه بوده و با رانندگی ملایم می توان در محدوده ۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر، بنزین سوزاند. در جاده های خاکی و نه چندان خراب می توان گفت که ساندرو استپ وی تا حدی نرم تر بوده و کمتر سر و صدا می دهد.
در کل می توان گفت که هر دو خودرو با توجه به قیمت می توانند مشتریان زیادی را داشته باشند. طبیعی است، افرادی که به سراغ دانگ فنگ H30 کراس می روند، سطح امکانات ساندرو استپ وی و ظاهرش را نپسندیده اند و افرادی هم که استپ وی می خرند، کیفیت و استهلاک کم آن را نسبت به H30 کراس ترجیح داده اند.

۲۶۱۰

مشخصات فنی رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک دانگ فنگ H30 کراس
موتور ۱٫۶ لیتری K4M ۱٫۶ لیتری TU5
قدرت موتور (اسب بخار) ۱۰۵ ۱۰۵
گشتاور (نیوتون متر) ۱۴۰ ۱۴۲
گیربکس ۴ دنده اتوماتیک تیپترونیک با حالت برفی ۴ دنده اتوماتیک استپ گیت با حالت برفی و اسپرت و O/D
مصرف سوخت ترکیبی (لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر) ۸ ۷٫۰۷
حداکثر سرعت (کیلومتر بر ساعت) ۱۸۰ ۱۸۵
شتاب صفر تا صد در شرایط ایده آل (ثانیه) ۱۱٫۵ ۱۲٫۵
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۱۹۳ ۱۲۳۰
حجم باک (لیتر) ۵۰ ۵۱
فاصله محوری (میلی متر) ۲۵۸۹
طول/ عرض/ ارتفاع (میلی متر) ۴۰۲۲/ ۱۷۵۳/ ۱۵۸۴ ۴۳۵۱/ ۱۷۶۰/ ۱۵۲۸
مشخصات لاستیک ۱۸۵/۶۵ R15 ۲۰۵/۵۰ R16
سیستم تعلیق جلو/ عقب مک فرسون/ اکسل مقطع H مک فرسون/ اکسل مقطع H
مشخصات ایمنی رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک دانگ فنگ H30 کراس
سطح ایمنی سه ستاره ایمنی از Euro Ncap بررسی رسمی انجام نشده است
تعداد کیسه هوا ۲ ۴
ترمز جلو/ عقب دیسکی- کاسه ای دیسکی – دیسکی
سامانه های کنترلی ABS-EBD ABS-EBD
سنسور پارک و دوربین عقب به صورت آپشن دارد
امکانات رفاهی رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک دانگ فنگ H30 کراس
سانروف ندارد دارد
تنظیم ستون فرمان در دو جهت در چهار جهت
سیستم تهویه دستی اتوماتیک
کامپیوتر سفر دارد دارد
کروزکنترل قابل نصب به صورت سفارشی قابل نصب به صورت سفارشی
مانیتور/GPS/ بلوتوث به صورت آپشن دارد
قیمت (تومان) رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک دانگ فنگ H30 کراس
کارخانه ۵۲٫۵۵۰٫۰۰۰ ۴۵٫۳۰۰٫۰۰۰
بازار ۵۶ الی ۶۱ ۵۲ الی ۵۵

گالری تصاویر:

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۲ ق.ظ | دسته بندی: مقایسه ها | تگ ها: ، ،

52 Responses to “ساندرو استپ وی یا H30 کراس”

 1. نیما گفت:

  از اونجایی که اینگونه ماشین هارو نباید بیشتر از دو سه سال سوار شد به نظرم h30 کراس خریدش بهتر باشه حداقل لذت بیشتری میبرین توش میشینین تا ساندرو.بازار دست دو و خدماتشونم که تقریبا در یه سطحن

 2. مهرشاد گفت:

  سلام
  چرا ۱۵ هیچ فیلم و بررسی روی ساید نزاشتین

 3. محمد گفت:

  دانگ فنگ بهتره نسبت به قیمتش سر تره

 4. کاربر گفت:

  سلام و خسته نباشید به نظر من ایمنی ماشین های دانگ فانگ کم هست ولی رنو ایمن تر است حداقل

 5. حسین بلو گفت:

  مقایسه بسیار خوبی بود.به شخصه ساندرو رو انتخاب میکنم

 6. رضا م گفت:

  کی گفته H30 های ایران خودرو ایربگ جانبی دارند؟همه نمونه های تولیدی ایران خودرو دو ایربگ هستند.خوبه تو خود توضیحات ماشین هم ایران خودرو گفته دانگ فنگ H30 Cross اتوماتیک با کیسه هوای راننده و سرنشین و یورو ۴٫در ثانی اشاره کردید که گیربکس دانگ فنگ آیسن ژاپنه ولی نگفتید که همین گیربکس به قولا ژاپنی تیپ ترونیک نداره ولی رنو ساندرو SW تیپ ترونیک داره و اینکه گیربکس H30 با حالات L و ۲ آدم رو به یاد پارس اتوماتیک با گیربکس AL4 بدون تیپترونیک می افته.به نظر من که زیادی به دانگ فنگ قرب و عزت دادید.من که اعتقاد دارم ماشین چینی هیچوقت به پای ماشین فرانسویی نمیرسه که تو فرمول ۱ هم تیم داره

 7. صادق گفت:

  اگه ی روزی مجبور باشم بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم اچ سی کراس رو انتخاب میکنم. فقط یکم ظاهرش تو ذوق آدم میزنه…همین

 8. مهدی... گفت:

  انتخاب بین بد و بدتره….خخخخ
  یه سوال از عزیزان اسب بخاری…
  من عقب اچ ۳۰ رو که میبینم حس میکنم استعداد عجیبی واسه چپ کردن داره…مثل ال نود
  شما که سوارش شدین
  آیا واقعا اینطوره؟
  تو پیچ ها بد فرمون میشه؟

 9. منصور گفت:

  به نظر بنده با توجه به اختلاف قیمتی که هر دو ماشین دارند تنها ایراد H30اقبال بد این ماشین در بازار دست دوم هست . بعید هست که مشکلات فنی داشته باشه ( ارتفاع از سطح زمینش کمی تو ذوقه

 10. جمال گفت:

  خیلی خنده داره که چینی بی کیفیت رو با ساندرو مقایسه کردین……

 11. احسان گفت:

  کاش یه فکری به حال این دسته دنده زمخت ساندرو میکردن. واقعا تو ذوق میزنه!!!
  من شخصا کیفیت برام مهمتر از آپشنه. پس انتخابم استپ وی هست. البته مدل دنده ای رو بیشتر میپسندم. با توجه به شتاب بالاتر و مصرف کمتر (و دسته دنده قشنگتر!!!).

 12. رضا م گفت:

  دانگ فنگ انگاری ۴ ایربگه واقعا.تو سایتش هم که رفتم زده ۴ ایربگ.ازتون به خاطر اینکه ندونسته گفتم ۲ ایربگه عذرخواهی مبکنم.ولی بازم سر حرفم هستم اگه ۱۰ ایربگ هم بود بازم ساندرو رو تریجیح میدم

 13. ارشيا گفت:

  تعويض دنده توى كدوم بهتر انجام ميشه؟؟؟

 14. مرتضی گفت:

  سلام
  دلاور جان بالاخره این تیگو ۵ رو کی بررسی میکنی برادر؟

 15. پیام گفت:

  لطفا ساندرو استپ وی اتومات هم با چانگان cs35 اتوماتیک سایپا مقایسه کنید کدومشون ارزش خرید بیشتری داره

 16. کسری گفت:

  پول دزدی داشته باشم نمیدم ساندرو

 17. پوریا گفت:

  محصولات رنو در هیچ جای دنیا مطرح نیستند. فقط درایران بدلیل محدودیتهای موجود٬ بازار دارند.بنابراین تعصب داشتن به برندهای اینچنینی کار عبثی ست. از نظر مقایسه این دو برند هم در یک سطح اند و انتخاب هر کدامشان سلیقه ایست. من شخصا اگر قصد خرید اتومبیل داشتم بین این دو H30 را انتخاب میکردم چون هم نمای بیرونی و هم داخل اتاق جوان پسندتر و بروزتر است. ساندرو هرچند ممکن است کیفیت قطعات بهتری داشته باشد ولی من معمولا ماشین را بیش از دو سال نگه نمیدارم بنابراین ترجیح میدهم خودرویی داشته باشم که از رانندگی با آن لذت ببرم تا اینکه احساس کهولت سن بکنم.

 18. احسان گفت:

  پوریا جان رنو در اروپا خیلی هم مطرحه اتفاقا و جزو ۳تای اوله! اون دانگ فنگه که جایی مطرح نیست حتی تو خود چین

 19. رضا م گفت:

  مدیر جان چطوری میشه عکس پروفایل برا خودمون بزاریم؟یه راهنمایی کنید.ممنون

 20. مهران گفت:

  مرسی از بررسی خوب و منصفانه
  به نظر من
  ساندرو محصول سال ۲۰۱۰ فرانسه و H30 محصول سال ۲۰۱۶ چین
  پس از نظر امکانات رفاهی (مانیتور و سانروف) نمیشه مقایسه کرد
  ولی از نظر کیفیت فنی و طول عمر بالای قطعات ساندرو کانلا موافقم
  “همان طور که امتحانشو توی مگان و ال ۹۰ پس داده”
  حداقلش اینه برند اروپایی سواری و روت میشه اسمشو به زبون بیاری
  من یک ساندرو سوارم. “ساندرو هاچ بک”
  بازدید کننده پرو پا قرص اسب بخار.

 21. افشین گفت:

  فک کردن به جفتشونم تلخه ولی اچ سی منطقی تره البته تو رنج ۴۵ تومن نه بیشتر.

 22. علی صالحی گفت:

  سلام. خسته نباشید. آقا چرا نمیگین این ماشین اصلا ساخت رنو نیست. ساخت تاچیا رومانیه. اصلا نمی فهمم چرا به مردم الکی گفته شده رنوئه.
  جا داشت توی بررسی خوبتون اینم بگین

 23. رضا م گفت:

  مهران جان دانگ فنگ H30 کراس طراحی سال ۲۰۱۱ چینه که تو سال ۲۰۱۶ تازه داره توسط ایران خودرو عرضه میشه!!!!
  بخدا حاظرم باهاتون شرط ببندم اکثر کثانی که دانگ فنگ میخرند فکر میکنند چون ماشین تازه ای تو ایران طراحی ۲۰۱۶ اس که این طور نیست

 24. پوریا گفت:

  آقا احسان من هیچ علاقه ای به خودروهای چینی ندارم.بین این دوتا٬ دلیل انتخاب H30 جوان پسند بودن آن و از همه مهمتر ساپورت از طرف ایرانخودرو هست. درمورد سه برند اول اروپا جای تامل هست!!

 25. علیرضا گفت:

  سلام
  نظر من h30 هست
  فقط اسم چینی داره ولی اصلا چینی نیست
  سیستم برق بوش۷٫۴٫۴
  موتور ک جا افتاده است
  گیربکس کم اصطحلاک آیسین
  ورق های بدنه با کیفیت (مقایسه با۲۰۶ و پارس و سمند)
  سانروف تو جادهای شمال
  قیمت مناسب
  میشه بهش گفت ماشین قشنگیه ولی ساندرو اصلا زیبایی نداره
  تو درب هاش و داشبوردش واقعا کیفیتو در مقایسه با ۲۰۶ میشه لمس کرد
  صدای موتور ب مراتب کمتر از ۲۰۶های جدید
  حواله هاش هم ک بیین۵۲تا۵۴ میلیون معامله میشه پس نمیشه گفت بازار خوبی نداره

 26. سیاوش گفت:

  ساندرو و ال ممد فقط برای افراد کهن سال و منزوی که امیدی به آینده ندارن خوب است. البته برای کسانی که افسردگی از نوع حاد دارند هم توصیه شده…

 27. ارم گفت:

  برای دوستانی که فکر میکنند اچ سی گزینه بهتری هست تاسف میخورم. بهرحال سطح سواد همه مثه هم نیست. همه که مثلا دانشگاه شریف قبول نمیشند بعضیها هم دانشگاه علمی کاریردی زابل باید درس بخونند!!

 28. خودم گفت:

  —از طرفی هم گیربکس H30 کراس با مهندسی Aisin ژاپن همراه بوده که یکی از معتبر ترین کمپانی های قطعه ساز جهان است. ولی باید در نظر داشت که اطلاعات دقیقی مثل گیربکس ساندرو استپ وی برای جعبه دنده استپ گیت H30 کراس در ایران وجود ندارد. پس می توان در نهایت کیفیت فنی و مواد به کار رفته در رن ساندرو استپ وی را نسبت به دانگ فنگ H30 بهتر دانست.—

  این یکی از بهترین مثال های نتیجه گیریه مهندسی شده هست. چون اطلاعات از چیزی نداریم پس اون یکی بهتره.

  انتظار از تیم اسب بخار بیشتر می باشد.

 29. آریو گفت:

  سلام – به دوستانی که تمایل به H30 دارند پیشنهاد می کنم برای چند لحظه داخل خودرو صفر بنشینند اگر بوی سمی پلاستیک بی کیفیت داشبورد باعث سردردشون نشه کیفیت ساختش داد میزنه که یک چینی تمام عیاره ! یک نمونه توی نمایندگی خ شریعتی روبروی معلم هست .
  از لحاظ کیفیت ساخت میشه اونرو با پژو آردی کاملا” مقایسه و رنو هم ماشیناش از لحاظ کیفی با پیکان رقابت می کنند . البته کیفیت ظاهری نه فنی ! مبارک مدیرای دولتی فسیل شده ایران خودرو و رنوپارس باشه !

 30. رضا گفت:

  من عکس ماشین رو به چند تا از دانشجوهای چینی تو آمریکا نشون دادم. بعضی هاشون که اصلا نمیدونستن چی هست. یکیشون اسمش رو درست گفت ولی گفت ماشین های چینی کیفیت خوبی ندارند و معمولا طبقه ضعیف اقتصادی سراغ ماشین های چینی میرن در چین.
  ازش پرسیدم خودت در چین چی سوار می شدی گفت citroen
  اصطحلاک هم غلطه …. استهلاک درسته. یعنی با همین یک کلمه سه نمره از املاتون کم میشه. سه تا توش غلط املایی داره

 31. حامد گفت:

  دلاور جان ، پایداری ساندرو سره پیچ ها از ال۹۰ کمتر نیست؟

 32. پرهام گفت:

  ظاهر h30 و داخلش گرونتر میزنه از ساندرو ولی کیفیت و دوام ماشینای رنو خوبه البته در کل این ماشینا هر دو سا ختار ساده و اقتصادی دارن و متاسفانه این قیمتا یکم توقع مردمو میبره بالا میدونین چرا؟؟؟ چون بعضیا انگار نمیخوان باور کنن که چقدر پولمون بی ارزش تر از قبل شده و هنوز خیلیا تو قیمتای قبل گرونیا سیر میکنن و از طرفی هم قیمت گذاری های سودجویانه و دلال و حباب و این چرندیات باعث میشه که یکسریا وقتی این ماشینارو میخرن یا اینکه سوارش میشن بد جوری تو ذوقشون میخوره و میگن آشغاله یه فلانه در صورتی که ساندرو و لوگان هر دو به عنوان ماشینای ارزون قیمت و با دوام توی بازارایی که بودن کاملا موفق بودن .

 33. محمد مولایی گفت:

  والا ما هر جا شنیدیم و هر کسی رو که دیدیم چه تعمیرکار چه نمایندگی چه مصرف کننده از موتور tu5 راضی بودن هم قدرتش بیشتره هم داوم و کاراییش
  بعد ماشین های رنو از لحاظ کیفیت داخلی و طراحی داخلی و داشبورد چیز در حد پراید هستن طراحی ظاهریشون هم که اصلا جالب و مورد قبول نیست
  باز این اچ سی کراس هم آپشن داره هم کیفیت داخلش بهتره و هم ظاهرش از ساندرو بهتره ساندرو با این قیمت اصلا ارزش خریدن نداره بنظرم مقایستون اصلا جالب نبود
  ساندرو هنوز چرخ های عقبش کاسه اییه آپشن خاصی نداره ظاهرش هم که افتضاحه موتورش هم که از tu5 بهتر نیست و بدون هیچ امکاناتی قیمت بالایی داره

 34. امین گفت:

  با سلام.
  چجوریه که اکثر گزینه ها در H30 نسبت به ساندرو بالاتره، ولی قیمت ساندرو بیشتره؟!!!
  نه آپشن بیشتری داره نه کابین جذابی نه طراحی خوبی نه هیچ چیز دیگه ای!
  فقط یه دلیل داره: اونم اینه که مردم میخرن، پس باید گرونتر باشه!!!

 35. محمدرضا ملکی گفت:

  اولا متاسفم واسه کسی ک h30 رو دانشگا زابل و ساندرو رو شریف میدونه.
  حقیقت اینه ک دو ماشین تو یه کلاسن. تفاوتای جزعی دارن.
  من خودم h30 ثبت نام کردم و بسیار شاکیم از تاخیر تو تحویلش.
  ولی دوس دارم بگم یکم تو نظر دادن با تفکر بیشتر صحبت کنید. بیشتر نظرا احساسی هستن.بیشتر احساسات شخصی که خیلیاشم صحیح نیست.
  یکم با فکر بیشتر گزینه هارو مقایسه کنین
  کار ندارم کدوم ماشین بهتره.اما نظر شخصی ما لزوما علی و صحیح نیست که.
  من با توجه به بودجه ای که داشتم و مقایسه هایی ک کردم h30رو انتخاب کردم.میدونم ماشین بی ایرادی نیست.اما بنظر شخصی من انتیازات خوبیم داشت.
  هر چند از الان بخاطر نداشتن تیپ ترونیک و سیستم صوتی قوی خیلی ناراحتم.چون من داعما تو جاده و در حال سفرم.
  ولی خدمات بهتر گرفتن موقع تعمیرات برام مهمه. الان انگار که دارم ۲۰۶ میبرم تعمیر گاه.نه یه رنو ک مخارجشم نسبتا سنگین تره.
  ضمنان ساندرو اصالتا فرانسوی نیست .یکم تحقیق کنید.فقط اسم رنو رو یدک میکشه.
  طراحی داخلیش هم واقعا ضعیفه.من خیلیی با خودم کلنجار رفتم که شاید راضی شم l90یا ساندرو بخرم.اما تو کتم نرفت.
  میدونم پولی ک به ایران خودرو میدم ارزشش بیشتر از این ماشیناس. اونش دیگه گردن مسعولای ایران خوردرو که پولشون واقعا حلال نیست و امیدوارم نتیجشو ببینن که با زندگیای ایرانیا چی کردن.
  خود من اسیب دیده ی تصادفی هستم ک بخاطر امنیت کم پژو ۲ساله درگیر درمان هستم و هرکس منو تو تصادف میدید شکه میشد ک چرا زنده موندم. واقعا اگه ماشین امن تری داشتم این جور تمیشد.

 36. آرمین گفت:

  داخل ساندرو خیلی سادست

 37. عرشیا گفت:

  سلام خدمت دوستان عزیز متاسفانه اکثر عزیزان این خودرو را در ظاهر و بصورت گذرا نگاه میکنند در صورتیکه بازدهی این خودرو ودوام قطعات آن مهمترین فاکتورآن میباشد هیچ خریداری دوست ندارد دائما در تعمیرگاه باشدو به موتور TU5 ایرانی آن نگاه بنیندازد. به کسانی که طی دو یاسه سال گذشته از این موتور ایرانیزه شده روی خودرو۲۰۶ استفاده کردند بپرسید راضی هستند یانه ؟ البته اگر ایران خودرو بیاد موتور TU5فرانسوی و یا موتور نیسان ژاپنی که دانگ فنگ استفاده میکنه روی این خودرو استفاده کنه جای بسی خوشحالی است و با گیربکس آیسان ژاپن دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیمونه ولی چرا اینکار را نمیکنه چون میخواد سود بیشتری عایدش شود و همیشه خریداران در تعمیرگاهها باشند واز قطعات یدکی بی کیفیت آن استفاده کنند

 38. عرفان گفت:

  ماشین فاکتور شده مستقیم از کارخانه میاد مال تو نمایندگی که انگولک شدس ندادن
  میخواستن مال نمایندگی بندازن بهم ولی کلی تماس گرفتم با کارخانه تا قبول کردن از خود کارخانه بدن
  اگه قراره حواله مرداد از نمایندگی بهتون بدن قبول نکنین اشغاله ۱۰۰ نفر دسکاریش کردن
  تا ۱شنبه تحویل میدن
  ممنون از اسب بخار که امید داد به خریدارها و بکیش من یودم
  ??

 39. مانی گفت:

  به نظر من h30 بهتر از ساندرو است چون هم کیفیت بالاتری داره هم گیر بکسش بهتره و ژاپنیه و همین طور شکل ظاهری بهتری نسبت به ساندرو داره و خشگل تره

 40. مانی گفت:

  به نظر من h30 بهتر از ساندرو است چون هم کیفیت بالاتری داره هم گیر بکسش بهتره و ژاپنیه و همین طور شکل ظاهری بهتری نسبت به ساندرو داره و خشگل تره با تشکر

 41. یه بنده خدا گفت:

  هردو چرته

 42. محسن گفت:

  با سلام…نظرات دوستانو خوندم ولی با این وجود هنوز تو خرید اچ سی و ساندرو اسپ وی موندم…یه چیزی مسلمه و اون زمانه که مشخص میکنه که کدوم بهتره و استهلاک و دوام و راحتی کدام بیشتره…تا یکی دو سال دیگه ….
  ولی اگه کسی بخواد با اطمینان و ریسک کمتری بخره بنظرم ساندرو بهتر باشه(از خانواده تندره و امتحانشو پس داده و تقریبا با نقاط ضعف و قوتش آشناییم)…اگر هم میتونه یه سالی صبر کنه بعد بخره…

 43. علیرضا گفت:

  سلام
  من ۱هفته است h30 تحویل گرفتم قبلا ۲۰۶ داشتم
  کیفیتش خیلی بالاتر از ۲۰۶هست کامپیور سفری و بقیه آپشنها خیلی کارامد هستن رانندگی لذت بخشی داره
  فرمان از ۲۰۶ نرمتر هست اگه این ماشین از طرف کرمان موتور عرضه میشد نمیخریدم
  گیربکسش خیلی خوب و سریع برای معکوس کشیدن جواب میده
  صدای موتور کمتر وارد کابین میشه
  ساندرو سوار نشدم ولی سلیقه من بهش نمیخوره

 44. وحيد ولي بيگي گفت:

  سلام به دوست هاي خوب Heavy metal اسب بخار (منظورم برنامه اسب بخاره !)
  اول از همه:
  location هاي برنامه عاليه-موسيقي متن عاليه-فيلم برداري عالي-شوخي هاي وسط برنامه خوب و جذاب-تيتراژ عالي
  در كل با بودجه و امكانات در دستتان فكم كنم كمي همت كنيد به پاي TOP GEAR برسيد ! اما…
  رسالت برنامه كه بررسي تخصصي خودرو ها مي باشد جاي كار بيشتر داره.امكانات ظاهري و مشخصات رو ميشه از اينترنت و جرايد همچنين سايت هاي خودرو سازها تقريبا بدست اورد.نكته مهم نتيجه تست فني خودرو و امكاناتي هست كه شما در خودرو ان را لمس ميكنيد-مثلا در برنامه H30 اشاره اي به S30 نكرديد-درچانگان جا داشت اطلاعات تكميلي بيشتر ارائه بدين(مثلا اينكه تايم اون زنجيري است) يا در سورن توربو هم همچنين (مثلا از ميل سوپاپ سديمي و كلاچ با كيفيت بهتر استفاده ميشه)نميدونم شايد سطح توقع من از برنامه شما زياده چون دارم با top gear مقايسه مي كنم-لطفا نقد بنده رو به ديد+و سازنده نگاه كنيد.
  ارادتمند-ولي بيگي كارشناس خطوط بدنه سازي ايران خودرو

 45. ایلیا گفت:

  سلام دوستان بنظر من کیفیت حرف اول وآخر را در انتخاب میزنه که بین این دو خودرو ساندرو استپ وی از این لحاظ جایگاه خاصی داره از طرفی سطح کیفی مونتاژ ساندرو استپ وی که پارس خودررو انجام میده بمراتب بهتر ازh30 ایران خودرو است

 46. علی گفت:

  سلام.
  شتاب و حرکت H30 بهتره یا ساندرو ؟
  مصرف سوختشون چطور ؟

 47. ایلیا گفت:

  با سلام خدمت علی آقا ، شتاب و نرمی استپ وی بخصوص در نوع دنده ای عالیه .

 48. حسن گفت:

  استپ وی از لحاظ ظاهر خیلی از ساندرو بهتره و در ظاهر از اچ سی هم زیباتره و هم برند معتبرتر و امتحان پس داده تری است. فقط اچ سی رو اگه از بغل خوب نگاه کنید از لحاظ ظاهرم حرفی برای گفتن نداره چه رسد به کیفیت .

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.