کارمانیا
مدیران خودرو

رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50

رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50
با توجه به رونمایی رنو ساندرو استپ وی و اعلام قیمت کمتر از ۵۳ میلیون تومان برای این خودرو هاچبک کراس، احتمالا از هفته های آینده رقابتی بین این خودرو و سایر رقبا آغاز می شود.
یکی از اصلی ترین رقیب های استپ وی، لیفان X50 است که اصولی مشابه با ساندرو کراس را دنبال می کند. زیرا هر دو خودروهایی هستند که در اصل هاچبک بوده اند و حال به خاطر سلیقه مشتریان، کمی قد کشیده اند و خود را شبیه به شاسی بلندها کرده اند. برخی مراجع تخصصی خودرو، این سبک از هاچبک ها را شبه شاسی بلند می نامد که تنها با ارائه ظاهری جدید، بخش مهمی از بازار را درگیر خرید خود کرده اند. امروز در این بخش از روزنامه دنیای خودرو، به بررسی و مقایسه تئوری این دو خودرو می پردازیم. یکی از این هاچبک های کراس چینی است و توانسته با حضور خود در بازار مشتریان به نسبت زیادی را جذب خود کند. یکی دیگر خودرویی است با اصالت اروپایی که تازه رونمایی شده است و باید در این چند وقته برای داشتن فروش خوب، مشتریان را با معرفی درست جذب خود کند.
۱- طراحی
رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50
وقتی به طراحی لیفان X50 نگاه می کنیم، با خودرویی به نسبت به روز طرف هستیم که از نظر بسیاری از خریداران، زیبا و جذاب است. در طراحی عقب این خودرو چینی از طرح های ایتالیایی استفاده شده است و انتقاد برخی افراد را در خصوص کپی برداری چینی ها از خودروهای اصیل افزایش داده است. به هر حال با هر کپی کاری و استفاده از ایده های نوین، لیفان توانسته X50 را با ظاهری جذاب ارائه کند و سهم مناسبی را از بازار ایران بدست آورد. رینگ های لیفان X50 طراحی زیبا و جذابی را دارد. ولی در کنار ساندرو استپ وی کمی کوچکتر به نظر می رسد. با اینکه سایز هر دو رینگ ۱۵ اینچی است، ولی به خاطر فاق لاستیک ۶۵ استپ وی و ۶۰ لیفان X50، در نگاه کلی لاستیک ها و رینگ خودرو فرانسوی بزرگتر به نظر می آید. برای اینکه X50 به خودرویی کراس اوور شبیه شود، باربندهای تزئینی روی سقف آن قرار گرفته است که به زیبایی ظاهری کمک می کند و سپر جلو آن هم تا حدی با اصول کراس اوورها همگام است. ولی ساندرو اسپت وی، طراحی به مراتب ساده تری را دارد و این بدان خاطر است که این نسل از استپ وی در سال ۲۰۰۹ به بازار جهانی ورود پیدا کرده است. از نظر کلی ظاهر ساندرو استپ وی با نسخه معمولی فرقی ندارد و تا حد زیادی اصول آن پا برجا است. ولی به خاطر بدنه عضلانی و ارتفاع ۴ سانتی متر بیشتر از X50، در چشم مشتریان خودرویی بزرگتر و مرتفع تر به حساب می آید. ساندرو استپ وی با تغییراتی در سپر جلو و عقب، ارتفاع و باربند تزئینی ظاهر به مراتب شبیه تری به یک کراس اوور دارد. برخی هستند که طراحی استپ وی را بیشتر می پسندند و اعتقاد دارند که تزئینات خاصی نباید روی بدنه یک شبه شاسی بلند یا هاچبک کراس وجود داشته باشد.
۲- مشخصات فنی
رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50
همان طور که می دانید، لیفان X50 به موتور ۱٫۵ لیتری ۱۰۲ اسب بخار مجهز است که ۱۳۳ نیوتون متر گشتاور تولید می کند و در نسخه اتوماتیک، یک گیربکس CVT قدرت را به چرخ های جلو منتقل می کند. این گیربکس به حالت S هم مجهز است که دور موتور را در بالاتر از حالت عادی یا D نگه می دارد. طبق گفته برخی منابع حداکثر سرعت این نسخه اتوماتیک X50 170 کیلومتر بر ساعت است. فرمان برقی با ضریب دهی اتوماتیک هم باعث شده تا این روزها از این هاچبک کراس چینی به نرم بودم فرمان یاد شود و خانم هایی که از آن استفاده می کنند، راحتی بیشتری را در ترافیک های شهری داشته باشند.
در کنار این چینی، حال ساندرو استپ وی قرار گفته است که به موتور ۱٫۶ لیتری K4M رنو مجهز است و ۱۰۵ اسب بخار قدرت دارد. گشتاور ۱۴۰ نیوتون متری این موتور از طریق گیربکس چهار دنده اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود. این گیربکس به قابلیت تیپترونیک مجهز است و حالت برفی به صورت پیش فرض روی آن قرار دارد. در نسخه دنده ای ساندرو استپ وی، گیربکس پنج دنده تقویت شده است تا چالاکی بیشتری به خودرو بدهد. فرمان ساندرو استپ وی مانند مدل معمولی هیدرولیکی است و از نظر نرمی به پای لیفان X50 نمی رسد. سیستم تعلیق هر دو خودرو در جلو از نوع مک فرسون است و در عقب از مدل ساده H استفاده شده است. ولی در کل می توان گفت که به خاطر مواد به کار رفته قوی تر و کیفیت بیشتر مونتاژ، سیستم تعلیق ساندرو استپ وی بهتر عمل می کند و سواری نرم تری را در اختیار سرنشینان قرار می دهد.
۳- کابین
رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50
در بخش کابین لیفان X50 را می توان به مراتب جذابتر از ساندرو استپ وی معرفی کرد. زیرا طراحی به مراتب به روز تری را دارد و از طرفی خلاقانه تر طراحی شده است. با اینکه امکانات کلی خودروها مشابه است، ولی شاهد آن هستیم که جذابیت داخل کابین X50 به بیشتر به چشم می آید. مثلا یک سانروف برقی و نمایشگر آمپر دیجیتال به مراتب برای بسیاری هیجان بیشتری را به داخل لیفان X50 به نسبت ساندرو استپ وی داده است.
ولی نکته جالبتر این است که ساندرو استپ وی حدود ۴ سانتی متر نسبت به لیفان X50 فاصله محوری بیشتری را دارد و عجیب است که اتاق به مراتب دلباز تری را دارد. فضای پا در داخل ساندرو مناسب تر از X50 چینی است و افراد قد بلند هم می توانند عقب این خودرو بنشینند. همچنین راحتی صندلی های استپ وی به مراتب بیشتر از X50 است و در سفرهای طولانی تاثیر این طراحی دیده می شود. در بخش فضای بار هم می بینیم که باز هم ساندرو استپ وی گنجایش بیشتر نسبت به X50 دارد و از طرفی بار راحت تر در داخل آن جای می گیرد.
۴- نگاه کلی
رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50
با اینکه در بخش طراحی جذابیت لیفان X50 بیشتر است و تا به الان مشکل خاصی در خصوص پیشرانه این خودرو اعلام نشده است و آپشن های بیشتری را دارد، ولی در نگاه کلی می توان گفت که شاید زمان آن رسیده تا به واسطه یک خودرو با اصالت اروپایی و فرانسوی، بازار آن تحت تاثیر قرار بگیرد. وقتی سابقه پارس خودرو و محصولات رنو را نگاه می کنیم، می توان از الان با قطعیت زیادی اعلام کرد که کیفیت ساندرو استپ وی در سطح بالایی قرار دارد و مشتریان می توانند ریسک کمتری را برای خرید این خودرو داشته باشند. البته لیاقت مشتریان ایرانی آن است که برای خرید نسخه جدید ساندرو استپ وی هزینه کنند و بعد از چند سال به سراغ مدلی نروند که در سال ۲۰۰۹ به بازار جهانی عرضه شده است.
شرایط بازار هم ثابت کرده است که رنو ساندرو به مراتب بازار بهتری را نسبت به خودروهای چینی هم رده دارد و با قیمت بیشتری نسبت به کارخانه معامله می شود. می توان حدس زد که این اتفاق برای خودرویی چون استپ وی هم رخ می دهد و احتمالا در بازار آزاد تا ۵۵ میلیون تومان، نسخه اتوماتیک آن قیمت گذاری می شود. همچنین افت قیمت نسخه های کارکرده ساندرو استپ وی می تواند کمتر از خودروهای چینی رقیب باشد و برای مشتریانی که هنوز خودرو را به چشم کالای سرمایه ای می بینند، بهتر به نظر آید.
ولی از طرفی کرمان موتور این روزها در مورد فروش محصولات چینی خوب ظاهر شده است و طرح های فروش به نسبت مناسب آن، می تواند برای افرادی که قصد خرید خودرویی در محدوده ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان را دارد، مفیدتر باشد. همچنین امکانات رفاهی و بیشتر هم دلیلی است که باعث می شود مشتریان زیادی به جای اصالت و کیفیت یک خودرو اروپایی به سراغ خودرویی چینی مانند لیفان X50 بروند. به هر حال هر فرد در خرید خود مختار است و می تواند با توجه به شرایط استفاده اش، به سراغ خودرو دلخواه برود.
رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50

مشخصات فنی لیفان X50 اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
حجم موتور (سی سی) ۱۴۹۸ ۱۵۹۸
حداکثر قدرت (اسب بخار) ۱۰۲ ۱۰۵
حداکثر گشتاور (نیوتون متر) ۱۳۳ ۱۴۰
حداکثر دور موتور مجاز (RPM) ۶۰۰۰ ۶۰۰۰
مصرف سوخت ترکیبی (L/100Km) ۶٫۵ ۸
گیربکس CVT با حالت S چهار دنده اتوماتیک با حالت تیپ ترونیک و حالت برفی
محور انتقال قدرت جلو جلو
حداکثر سرعت (Km/H) ۱۷۰ ۱۷۰
شتاب ۰- ۱۰۰ در شرایط مساعد (ثانیه) حدود ۱۳٫۵ حدود ۱۲٫۵
فاصله محوری (میلی متر) ۲۵۵۰ ۲۵۸۹
ارتفاع/ عرض / طول ۱۵۴۰/۱۷۲۲/۴۱۰۰ ۱۵۸۴/۱۷۵۳/۴۰۲۲
نوع فرمان EPS متغیر HPS
اندازه رینگ ۱۵ ۱۵
مشخصات لاستیک ۱۹۵/۶۰ R15 ۱۸۵/۶۵ R15
وزن خالص (کیلوگرم) ۱۱۹۳ ۱۱۷۵
تعلیق جلو مک فرسون مک فرسون
تعلیق عقب یک پارچه یک پارچه

رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50

مشخصات ایمنی لیفان X50 اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
تعداد کیسه هوا ۲ ۲
ترمز جلو دیسکی خنک شونده دیسکی خنک شونده
ترمز عقب دیسکی کاسه ای
ABS دارد دارد
EBD دارد دارد
BAS دارد ندارد
سنسور پارک عقب دارد ندارد

رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50

امکانات رفاهی لیفان X50 اتوماتیک رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
سیستم تهویه دستی دستی
سانروف دارد ندارد
تعداد بلندگو ۴ ۴
تودوزی چرم مصنوعی پارچه ای
کامپیوتر سفر دارد دارد
چراغ روشنایی روز دارد ندارد
کنترل سیستم صوتی از روی فرمان از پشت فرمان
تنظیم ارتفاع چراغ دارد دارد
صندلی های ISOFIX دارد دارد

قیمت ساندرو استپ وی اتوماتیک: ۵۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان
قیمت لیفان X50 اتوماتیک: ۵۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
گالری تصاویر:

حسین دلاور- روزنامه دنیای خودرو

زمان ارسال پست: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۹:۰۰ ق.ظ | دسته بندی: مقایسه ها | تگ ها: ، ، ،

39 Responses to “رنو ساندرو اِستِپ وِی یا لیفان X50”

 1. سينا گفت:

  بسيار خوب! ما هميشه درگير انتخاب بين بد و بدتريم ، با همه تفاسير انتخاب رنو با طراحى از تاريخ گذشته منطقى تر به نظر مير سه!

 2. لنسر گفت:

  درود
  در کل اگه کیفیت ب نسبت خوب ساندرو رو در نظر نگیریم واقعا هیچ حرفی برای گفتن در مقابل ایکس ۵۰ نداره ، چون ن اپشن ب نسبت کاملی داره و ن ظاهر شکیلی
  در کل پولی ک ب ساندرو میدی رو بنظرم بدی اچ سی کراس بخری بهتره چون هم ظاهرش از ساندرو بهتره وهم ب نسبت ، اپشن های کامل تری داره و قیمتش هم حدودا ۸ میلیون اختلاف داره ب نظر ساندرو رو از ارزش میندازه
  ولی خب تنها چیزی ک میشه ب ساندرو نازید همون کیفیتشه واگرنه دنبال اپشنی بنظرم برید سراغ لیفان یا اچ سی کراس ، اچ سی با اینکه ۱۰ تومن از لیفان ارزون تره ولی اپشن های کامل تری داره
  در کل سلیقس همونطور ک تو متن بود خریدار مختاره

 3. X گفت:

  حاضرم يه ماشين چينى اما تقريبا به روز بخرم اما يه ماشين عهد عتيق كه هيچى نداره و صرفا كيفيت داره (كه اون هم از نظر من نداره) رو نگاه هم بهش نكنم.

 4. اشکان 058 گفت:

  خواهش میکنم ماشین آشغال چینی نخرید

 5. کاوه گفت:

  سلام مقایسه خوبی بود ولی جا داره که ساندرو استپ وی را با دانگ فنگ h30 هم مقایسه کنید ممنون

 6. محمد صالحی گفت:

  ممنون بابت مقایسه این دو خودرو
  دو مسله مهم توی هر خودرو ترمز و مصرف سوخت هست که متاسفانه نویسنده بهش هیچ توجهی نکرده. ولی در عوض هر کجا که تونسته از واژه چینی استفاده کرده…

 7. امین گفت:

  چرا با زاویه مینویسید؟ بعد x50 کلمه چینی به کار می برید که مخاطب گم راه کنید .
  این خودرو فرانسوی که میگید مثل خیلی از فرانسوی های دیگه که تولید میشن تو کشور
  همه میدونن که کل قطعات یا چینی هستن یا ساخت ایران و فقط فقط فرانسوی بودن به یدک میکشن حال چ فرقی با خودرو چینی میکنه اونم همین طور قطعاتش میاد اینجا سر هم میشه

  • حسین دلاور گفت:

   خب برادر من تحقیق کن. قطعات رنو و تامین قطعه محصولات رنو به غیر از دو محصول در حال حاضر از چین انجام نمیشه. ساندرو در اولین قدم ۱۴ درصد داخلی سازی داشته که گمرکات ورودی خودرو می تونن ثابت کنن قطعات از کدوم کشورهای تولید کننده میاد. بخدا کمی تحقیق بد نیست. بخدا رو هوا حرف زدن کار خوبی نیست. منطقه های هاب خودروسازان رو اول بررسی کنید، بعد نظر بدید.

 8. محمد گفت:

  به نظرم از نظر طراحی و امکانات لیفان واقعا بهتره ولی موتور و گیربکس رنو ساندرو بایدیکم بهتر باشه ولی من به شخصه لیفان و ترجیح میدم

 9. مهران1 گفت:

  ادم تو ساندرو میشینه احساس میکنه توی ی وسیله ی نقلیه باستانی نشسته ولی انصافا سواری خوبی داره.

 10. احسان گفت:

  ساندرو بهتره بخاطر:
  قابلیت اطمینان بیشتر، کیفیت و دوام بیشتر، موتور قویتر، هندلینگ خوب خودروهای فرانسوی
  لیفان بهتره بخاطر:
  آپشنهای بیشتر، ظاهر جدیدتر (سلیقه ای)

  بشخصه ساندرو رو انتخاب میکنم چون هم ظاهرش رو میپسندم و هندلینگ و برند و هویت برام مهمه، ضمنا تا الان ۲۰۶ مدل ۸۷ دارم و بخاطر قطعات فنی اروپایی تا الان اذیتم نکرده، ساندرو هم الان اکثر قطعاتش اروپاییه

 11. مهیار گفت:

  آقا ما ایکس پنجاه داریم عالیه واسه مصرف داخل شهر خوبه دیگه تازه اینجور ماشینا رو خانوما میخرنکهنه بفکر قدرت و شتاب و سرعت هستن همم اینکه خرید میکنن عوض این که تو صندوق بزارن میزارن رو صندلی عقب در ضمن تهویه ایکس پنجاه اتوماتیک هست نه دستی اصلاح کنید متن رو

 12. فرشید گفت:

  با درود
  دوستانی که میان نظر میدن خواهشا یه کم فقط یه کم برن در مورد خودرو تحقیق کنن و یا حداقل یه نمونه مشابه اون ماشین رو برای یه مدت طولانی استفاده کرده باشن و بعد بیان نظر بدن.
  استپ وی درسته یه خودروی منسوخه ولی از اون منسوخ تر پراید و پژوییه که بعد از ۲۵ ۳۰ سال از آخرین تولیداتشون تو کشور سازندشون هنوز ما داریم سوار میشیم و بَه بَه و چَه چَه میکنیم.
  دوستی که نوشته قطعات ساندرو چینیه عزیزم شما یه چی شنیدی و داری همون رو تکرار میکنی ولی اینو بدون بیشتر قطعات محصولات رنو که تو ایران تولید میشه رو شرکت وَلِئو valeo تولید میکنه که یه شرکت به نام هستش و قطعات و لوازم پژوسیتروئن bmw کیا هیوندا و…. رو تامین میکنه.
  سعی کنید برا نظر دادن به هر مطلبی دانش اون مطلب رو داشته باشید.

 13. سعید گفت:

  ماشین فقط فرانسوی…………….اصلا ایکس ۵۰ قابل مقایسه نیست با ساندرو …ساندرو اگه راننده پشتش باشه ۶ الی۷سال ماشینه بدون خرجیه.

 14. محمد گفت:

  چین که جای خود داره، افغانستانم اگه بیاد ساندرو بزنه همینی که الان هست میشه همین قدرم کار میکنه!!! آخه چه تکنولوژی و پیشرفتی پشت این ماشین خوابیده که حالا اونم بخواد خراب بشه، همه چیز در ساده ترین سطح ممکن بدون هیچ بازنگری و پیشرفتی.
  من شخصا از ماشینای چینی بدم میاد اما این لیفان خیلی بهتره انصافا از هر لحاظ که نگاه کنید سطح آپشن، مصرف سوخت، زیبایی…
  آقای دلاور عزیز خیلی جالبه تو متن میگن که صندلیای ساندرو راحت تره ولی نمیگن که حداقل صندلی های لیفان اصم چرمو یدک میکشه!
  الان باز میگن تحقیق کنید، شما نمیدونید PSA چیه، فرق داچیا و رنو رو نمی دونید..
  حقیقتا خیلی جهت دار مینویسید، شاید بد نباشه این ساندرو رو با پژو ۲۰۷ جدید مقایسه کنید

 15. نیما گفت:

  این یارو کی بود؟ رنو؟ ساندرو؟
  این لعنتی رو اگه ۲۵ تومن بدن من مشتریشم بجا تیبا بخرم.
  طرفدار چینیا نیستم خاطره خوبیم ازشون ندارم اما ساندرو به هییییچی نمیارزه مگر همون تیبا و پراید.
  اخه از ال۹۰ متنفرم ولی بازم ال۹۰ رو به این ترجیه میدم.
  چییییه این؟ چارچرخه!؟

 16. عباس گفت:

  اگه با اچ سی کراس هم مقایسه بشن بد نیست

 17. پدرام گفت:

  از نظر طراحی صد در صد لیفان x50 ولی کیفیت، دوام، قدرت بیشتر از آن ساندرو است من خودم شخصا ساندرو می خرم اولا شما یک خودرو اروپایی سوار هستی خصوصا محصولات رنو-داچیا که حالا حالا خراب نمی شن و کلی عمر می کنند ولی از اون طرف یک خودرو چینی ۱۰۲ اسبی که در تست یکی از سایت ها در ۱۵ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر رسید

 18. رضا گفت:

  پول دادن بابت لیفان اشتباه بزرگیه

 19. مسعود گفت:

  طراحی رنو ساندرو خیلی تو ذوق میزنه بخصوص داخلش
  پارامترهای مهمی مثل مصرف سوخت و ترمزهای دیسکی تو هر چهار تا چرخ هم باید به مزیت های x50 اضافه شه
  در کل من بشخصه x50 رو بیشتر می پسندم

 20. افشین گفت:

  تو این یه مورد چینی بهترین گزینس
  فرمان برقی
  سانروف برقی
  طراحی بروز
  دی لایت
  آمپر دیجیتالی
  ترمز عقب دیسکی
  حالت اس برای گیربکس اتومات
  تو دوزی چرم
  لاستیک پهن
  و…….

 21. احسان گفت:

  آقا نیما، شما همون تیبا و پراید رو سوار شو خون‌ت رو کثیف نکن ؛)

 22. رضا گفت:

  امکان اصلاح و بروز کردن داشبورد وجود نداره یه عکس دیدم ساندرو چی پی اس داشت فابریکه یا تیون شده

 23. آرش گفت:

  فرغون هم کیفیت داره تنها ایرادی که داره زیبایی نداره بس بریم فرغون سوار شیم ساندرو تو سطح طراحی واقعا ضعیف اما لیفان شکیل گول زننده هست بنظرم آدم ماشینی بخره که ده روز دیگه دلش نزنه. نظر من رو لیفان با اینکه چینیه اما هم آپشن هاش بهتر هم زیبا تر ساندرو یه سانروف برای دلخوشی نزاشته حد اقل

 24. بنده ی خدا گفت:

  شتاب صفر تا صد ایکس ۵۰ الان ۱۳.۵ ثانیه هست؟! عجب!
  شاید حالت ایده ال در چین سقوط آزاد از دره هست!
  ماشین چینی چرا همه باهاش مخالفن؟
  چون بی پدر مادرن‌… الان تولید میشن چند سال بعد هیچ تضمین و تامین قطعاتی ندارن! کیفیتشونم چنگی به دل نمی زنه!
  در هر صورت بین لیفان ایکس ۵۰ و پراید! من پراید رو برمی دارم چون می دونم هم فروشش راحت تره هم تعمیرات و هم تا زمان نوه نتیجه من قطعه داره و تازه هزینه هاشم کمتره
  من ایکس ۵۰ نشستم باور کنید چشمتون رو ببندن بشینید داخلش ازش متنفر میشید. فنر بندی ضعیف فضای سر کوتاه تا جایی که با قد ۱۷۸ عمرا نتونستم صاف عقب بشینم!
  الان هم یکی میاد از چین دفاع می کنه انگار چین برای باباشونه… مملکت نیس که.. همه خودفروخته!

 25. پیمان گفت:

  آقای دلاور بشخصه ازتون خواهش دارم در همه تستها و بررسی ها روی ایمنی خودرو خیلی تاکید کنید ، شده یه برنامه درست کنید و در مورد استاندارهای ncap توضیح بدین و اینکه استانداردها هر ساله چقدر سختگیرانه تر میشن! ببنید در مملکتی زندگی میکنیم که بدون تعارف سالانه اندازه یه جنگ جهانی آدم مثل نقل و نبات میرن زیر خاک! چرا فقط در مورد ظاهر خودرو صحبت میکنید؟ چرا ایمنی و تست تصادف خودرو رو خیلی سر سری ازش میگذرید؟ شما بعنوان یه خبرنگار مسولیت سنگینی دارید و خواهشی که دارم این است که این فرهنگرو جا بندازید که مردم اول رو امنیت مانور بدهند بعد در مورد ظاهر و قدرت و آپشن … ممنونم

 26. معراج گفت:

  اینقدر بغل دست X50 نوشته شده چینی که آدم فکر می کنه صفت چینی معادل یه فحش یا حرف ناجوره تو ذهن نویسنده! آقای دلاور عزیز ماشین های چینی سابقه چندان خوبی تو ایران ندارن این درست قطعاتشون هم بعضا سخت گیر میاد اینم قبول دارم…..ولی معتقدم یه مقدار در مورد کیفیت ساندرو و ال ۹۰ ( هردو یکی هستن درواقع ) دارید اغراق می کنید! درسته کیفیت پیشرانه و گیربکس ال ۹۰ خیلی خوبه ولی این معنیش این نیست که همه مالکان خودروهای چینی دائما در کاپوت ماشینشون کنار خیابون بالا باشه و این ماشین ها به دلیل بی کیفیت بودنشون قابل استفاده نباشند. به شخصه چند روز پیش یه رنو اسکالا دیدم که رسما اشک مالکش رو درآورده بود اما با این یه مورد یا موردهای دیگه نمیشه گفت رنو بی کیفیته ( هرچند برند رنو به دلیل وضعیت اسفناک و مافیای موجود تو ایران برند اصیلی معرفی می شه ولی خودتون بهتر می دونید که رنو تو بازارهای جهانی چندان جایگاهی رفیعی نداره ) کیفیت موتور K4M دو سه پله بالاتر از چینی ها است و طراحی افتضاح ال ۹۰ و ساندرو و همچنین داستر باعث شده انتخاب سخت بشه من شخصا اگر طراحی داخلی ساندرو اینقدر بدوی و عقب مونده نبود انتخاب اولم قطعا ساندرو بود منتها هرکاری می کنم نمیتونم با قرارگرفتن شیشه بالابرها رو جلوداشبورد کنار بیام!

  به عنوان یه همکار خدمتتون میگم که بهتره اینقدر رنو رو باد نکنیم….اینقدر اینارو باد کردیم و بیخودی تعریف کردیم ازشون که الان برای آوردن رنو کوئید تو بازار ایران چندماهه ایران خودرو و سایپا رو دارن میکشن دنبال خودشون! اونم رنو کوئیدی که تو تست های Global Ncap کاملا رد شده و هیچ ستاره ایمنی نتونسته بگیره!!! ترسم از اینه که فردا روز که آقای کارگر با غرور بسیار از کویئدش رونمایی کنه و بازهم اصطلاحاتی مثل اروپایی و اصیل و این حرفها رو برای این ماشین ردیف کنیم و خودمون رو راضی نشون بدیم.
  موید باشید

 27. ب.ف گفت:

  در مورد ماشینهای چینی نمیشه کلی حکم واحد داد …..مثلا همین ماشین اقای دلاور…بسترن رو که از تکنولوژی مزدا استفاده کرده من الان دیگه قبولش دارم که ماشین خوبیه…یکی از دوستانم با این ماشین شاخ بع شاخ و با سرعت مجموع ۱۸۰ کیلومتر با ۴۰۵ تصادف کرد که همه ایربگها عمل کردن و دوستم و خانواده اش به سلامت پیاده شدن ولی پژو فوتی داشت….این یعنی چینی خوب….اما بین این دو ماشین بلا شک رنو رو بر میدارم که فنی قویتری داره

 28. مسعود گفت:

  با سلام
  الان دیگه فیس لیفت فیس جدیدشو داچیای رومانی ارائه کردش! دیگه اینایی که میگن کیفیت! ماشینشون در حد پشمکم نیس! خخخ برن ببینن فیس نسل جدیدشو

 29. ساسان گفت:

  خوبه كنتر نميندازه ها ! ١٨٠ تا با ٤٠٥ شاخ به شاخ شده ، همه سالم در اومدن ، پژو ايي ها هم مردن ……. خدايا اين مملكت و ملت رونجات بده

 30. شهرام گفت:

  من ایکس ۵۰ دارم واقعا راضی ام

 31. حسین گفت:

  د لامصبا حداقل یه سانروف میزاشتین واسه ساندرو

 32. ب.ف گفت:

  اقا ساسان بنده این ماشین رو ندارم که بی جهت دفاع کنم عکسها موجوده صاحبش هم هست هجده ساله نیستم سه تا هم ماشین تو خونم دارم هر موقع دوست داشتی بگو تلگرام کنم واست

 33. صادق گفت:

  بهتر نیست خودرویی بخرید که از فردای خریدتون چشتون دنبال خودروهای بروز و شیک مردم نباشه؟؟؟؟
  کی گفته که خودروهای چینی همشون مشکل دارند؟؟ شمایی که ندارید؟؟
  همه میدونیم بهترین خدمات پس از فروش رو کرمان موتور ارایه میده و بدترین از آن ایران خودرو و سایپا و پارس خودرو هست!
  همین لیفان ایکس ۵۰ سه سال و ۶۰ هزار گارانتی داره!!!
  بنده ۴ ساله لیفان ایکس ۶۰ دارم و کاملا راضیم
  خداروشکر نه مشکل واشر سرسیلندر خودرو های پژوی فرانسوی رو دارم مثل ۱۸۰۰ پژو ۴۰۵ و موتور تی یو فایو ۲۰۶ نه مشکلات هندلینگ افتضاح ال نود و ساندرو و روغن ریزی گردگیر پولوس و گیرباکس این خودروهای ارزان قیمت رومانیایی رو که به اسم فرانسوی دارن به مردم میندازن!
  الان هم که اچ سی کراس رو با موتور ایرانیزه و اتاق بزرگتر و سنگین تر دارن میدن دست ملت اونم با سیستم برقی معلوم نیست داخلی یا ..
  نظر من این هست
  ساندرو بروز تر از ال نود هست
  هیچ چیزی برای رقابت با خودرو های بروزی مثل لیفان ایکس نداره اگه به کیفیت و .. هست مطمعن باشید لیفان هم با کیفیته من ۴ ساله خداشاهده هیچ مشکلی ندارم.
  منتها به هیچ وجه مدل اوتومات لیفان ایکس ۵۰ رو پیشنهاد نمیکنم چون گیباکسش ضغیفه به نظرم و سی وی تی هست و …
  موفق باشید

 34. ی بی اطلاع گفت:

  ی سوال فنی ذهنم رو درگیر کرده؛ مگه ال ۹۰ و ساندرو و ساندرو استپ وی رو شرکت لوگان تولید نمیکنه؟!!
  تا اونجا که من میدونم لوگان همون داچیا رومانی هست که شریک رنو! پس من فکر نمیکنم همچین هم فرانسوی اصل باشه، فقط تحت نظارت تولید میشده!

 35. مصطفی گفت:

  با سلام. به شخصه ماشین لیفان ایکس ۵۰ رو بیشتر می پسندم. وقتی مقایسه ها رو می دیدم تفاوت چندانی در قدرت موتور و کیفیت و عملکرد فنی ماشین ندیدم. پس چرا ماشین زیباتر و به روزتری مثل لیفان را نخرم؟!

 36. آرش گفت:

  سلام به دوستان من حدود ۱۸ روز ساندرو رو تحویل گرفتم ابتدا فکر می کردم ممکنه حرف خاصی برای گفتن داشته باشه اما واقعیت اینه که من متوجه شدم چینی ها یه قدم از فرانسویها جلوترند .

 37. بهداد گفت:

  توجه کنید لیفانx50 شاسی و سیم کشی جدیدتری داره
  عیب یابی اون آسونتره
  آپشن های بیشتری داره
  از طرفی یک نکته منفی داره و اونم موقع فروش مردم ماشین چینی را سخت میخرند افت قیمت بیشتر نسبت به رنو ساندرو
  علت فروش خوب محصولات ایران خودرو و پارس خودرو سایپا همینه
  اما توجه کنین که لیفان هدفش بیشتر بازار کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا و روسیه و چین و ایران بوده

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.