کارمانیا
مدیران خودرو

بسترن B50F یا لیفان ۸۲۰؟

بسترن B50F یا لیفان 820؟
اگر قصد خرید خودرویی در بازه ۸۰ میلیون تومان را داشته باشید و احیاناً نمی توانید به سراغ خودروهای کارکرده بروید، باید خودرویی چینی را برای گذران زندگی انتخاب کنید. حال ممکن است که از بین چینی ها، کراس اوور یا سواری را انتخاب کنید. در بحث کراس اووها قبلا به این موضوع پرداختیم که کدام شاسی بلند چینی زیر ۱۰۰ میلیون تومان محبوبیت بیشتری را دارد و کدام ارزش ریالی واقعی تری را برای خود انتخاب کرده است. در این بخش به این مسئله می پردازیم که در بین سواری های چینی، کدام را در بازار صفر انتخاب کنیم. وقتی بودجه ۸۰ میلیون تومانی وسط می آید، اولین گزینه ها که به ذهن هر کسی می رسد، لیفان ۸۲۰ و فاو بسترن B50F ملقب به آسا است. این روزها آسا در خیابان ها و جاده های کشور تردد داشته و به مراتب بیشتر از لیفان ۸۲۰ دیده می شود. حال مسئله این است که با ورود رقیب قیمتی جدید، هنوز بسترن پیروز باقی می ماند یا لیفان است که با ۸۲۰، قلمرو ۸۰ میلیون تومانی ها را به خود اختصاص می دهد؟
– بسترن را دیگر همه می شناسند
بسترن B50F یا لیفان 820؟
برند فاو در بازار سواری های ایران سهم آنچنانی ندارد. ولی با حضور اندک خود زاویه دید جدیدی را برای مشتریان ایرانی ایجاد کرده است. برندی چینی که با همکاری با خودروسازان بزرگ جهان، توان تولید محصولاتی را دارد که در بازار چین برخی رقبای غیر وطنی را شکست داده و در کشورهای در حال توسعه مورد استقبال خریداران قرار گرفته است. B50F یا آسا خودرویی سواری است که به عنوان با کیفیت ترین محصول فاو در ایران عرضه شده است و این روزها از نظر کیفی با سراتو سایپا ۹۰ میلیون تومانی رقابت می کند. فاو اولین حضور خود را با سواری B50 در ایران تجربه کرد که با موتور ۱٫۶ لیتری عرضه می شد. واقعیت این است که از این مدل استقبال خوبی نشد و در نهایت با ورود B50F تولید این خودرو به پایان رسید. B50F با اینکه نسخه فیس لیفت B50 بود به مراتب با جذابیت بیشتری به بازار آمد و اینبار با موتور ۱٫۸ لیتری سری L مزدا توانست عملکرد خوبی از فاو را در صنعت خودرو نشان داد.
بسترن B50F یا لیفان 820؟
این موتور بر خلاف نسخه قبلی توانمندی به مراتب بیشتری را دارد و با توجه به فناوری مزدا، توان تولید ۱۴۲ اسب بخار را با گشتاور ۱۷۲ نیوتون متر دارد. گیربکس این خودرو از نوع AF21 کمپانی Aisin ژاپن است که از مطرح ترین کمپانی های تولید کننده گیربکس بوده و با برندهای به نام دنیا فعالیت می کند. یکی از مزیت های بسترن همین موتور و گیربکس است که هماهنگی بسیار خوبی را با هم دارند و در تخت گاز رفتن ها با پر کردن تا هفت هزار دور موتور در دقیقه، رضایت خوبی را برای راننده فراهم می کند. طراحی ظاهری خودرو هم کمک زیادی را به فروش این ماشین کرده است. B50F محبوبیت این روزهای خود را مدیون دگردیسی است که مهندسان فاو بر روی B50 انجام دادند. طراحی داخلی و بیرونی خودرو به سبک خودروهایی است که حتی در سال ۲۰۱۶ همچنان به روز به نظر می رسند. از نظر ایمنی بسترن با شاسی H3 و M1 طراحی شده است که مقاومت خوبی را دارد و در تصادفات واکنش مناسبی را از خود نشان می دهد. وجود چهار کیسه هوا و سیستم کنترل هرزگردی هم مزید بر علت می شود که بسترن B50F به نسبت برخی رقبا در بازه قیمتی خود امنتر باشد. پلتفرم مزدا۶ مدل ۲۰۰۲ هم باعث شده تا ایمنی اصولی تر در این خودرو چینی ایجاد شود و در کنار ایمنی، فضای اتاق مناسب را به سرنشینان بدهد. مسئله ای که در مورد B50F وجود دارد، کیفیت مونتاژ است که گاهی مورد انتقاد قرار می گیرد. البته به گفته گروه بهمن و سازمان ملی استادارد، کیفیت این خودرو افزایش یافته و کمتر شاهد گزارش مشکل مونتاژ از خریداران هستیم.
بسترن B50F یا لیفان 820؟
تودوزی ترم داخلی دو رنگ خودرو باعث شده که بسیاری این طرح را بپسندند و افرادی از خرید آن امتنا کنند. زیرا افرادی هستند که تریم تک رنگ مخصوصا مشکی را بیشتر از رنگ مشکی- کِرِم می پسندند. امکاناتی مثل سانروف، سیستم تهویه اتوماتیک، صندلی راننده برقی، کروزکنترل، چراغ های جلو با نور لنزی و… سطح آپشنی بسترن را بالا برده و خیلی از مالکین این خودرو را بهترین گزینه موجود در بازار می دانند. نرمی سواری و صندلی های به نسبت راحت از ویژگی هایی است که خیلی از خانواده های ایرانی به آن اهمیت می دهند. ارتفاع کم خودرو به نسبت ماشین هایی مثل سراتو باعث شده تا افراد ساکن در برخی شهرستان ها کمتر به سراغ این خودرو بروند. زیرا اعتقاد دارند که در هر دست انداز شهری، جلو و کف ماشین گیر می کند و به مرور زمان آسیب جدی به خودرو می زند.
با همه این ویژگی ها، بسترن B50F قیمت ۷۶ میلیون و ۷۱۰ هزار تومانی را در سال ۹۴ تجربه کرده است و توانسته در بازه بین ۸۰ میلیون تومانی ها به عنوان یک خودرو چینی اما با کیفیت، فروش خوبی را در بازار ایران تجربه کند.
– لیفان ۸۲۰، خودرویی که در هر زمان تهدید به حساب می آید
بسترن B50F یا لیفان 820؟
نمی توان گفت که کمپانی لیفان یک خودروساز با کیفیت است. زیرا ما ایرانیان سابقه ۵۲۰ و ۶۲۰ را داریم و به هر حال با این خودروها نمی توانیم ادعای با کیفیت بودن لیفان را بپذیریم. ولی لیفان تصمیم دارد که با عرضه محصولی جدید نظر خیلی از ایرانیان را تغییر دهد. لیفان ۸۲۰، لوکس ترین محصول لیفان است که با قیمت ۸۲ میلیون تومانی، این روزها باعث شده که خیلی ها برای خرید آن دست نگه دارند. لیفان ۸۲۰ از هر زاویه تصویری متفاوت از خود به نمایش می گذارد. برخی آن را کمری، برخی دیگر سوناتا و حتی بعضی آن را به آلمانی هایی مثل ب ام و ۵۲۸ و آئودی A6 تشبیه می کنند. ولی واقعیت این است که طبق گفته کمپانی لیفان، پلتفرم این خودرو از تویوتا خریداری شده و مهندسان لیفان، ۸۲۰ را بر مبنا کمری XV50 طراحی کرده اند. با این که کد موتور ۸۲۰ با LF شروع می شود، ولی خیلی ها از جمله مهندسان اعتقاد دارند که موتور ۲٫۴ لیتری ۱۵۸ اسب بخاری لیفان، نسخه «های کپی» موتور ۲AZ تویوتا بوده که بیشتر با گشتاور ۲۲۱ نیوتون متری خود ایفای نقش می کند. گیربکس لیفان شش سرعته اتوماتیک است که تا حد زیادی هماهنگی خوبی را با موتور دارد و با خاموش کردن ESP، می توانید صدای کاتاف موتور را به وسیله لغو عملگرهای کنترلی بشنوید. خاموش کردن این سیستم پایداری بهای گرانی را دارد. زیرا با لغو ESP، می توانید کم فرمانی زیادی را شاهد باشید. ولی وقتی که سیستم کنترل پایداری فعال است، فرمان را زیر دستان خود حس می کنید که خودرویی چینی را تا چه حد قابل کنترل کرده است. در کنار هندلینگ مناسب، وجود شش کیسه هوا هم به ایمنی خودرو می افزاید. سیستم های مثل سیستم شروع حرکت در سربالایی اتوماتیک، کنترل هرزگردی ابتدایی و… نشان می دهد که لیفان پارامترهای ایمنی را در این خودرو خوب رعایت کرده است. کیفیت داخلی و خارجی ۸۲۰ در حد یک ماشین ۸۲ میلیون تومانی مناسب است.
بسترن B50F یا لیفان 820؟
ولی نباید فکر شود که چون شبیه کمری طراحی شده است، باید کیفیتی مثل آن را داشته باشد. سانروف، صندلی برقی راننده با گرمکن، کروزکنترل، مانیتور، دوربین عقب، سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای و… نشان می دهد که این خودرو از نظر امکاناتی در سطح بالاتری از رقبا قرار دارد. عملکرد و نرمی ۸۲۰ هم یکی از دلایلی است که باعث می شود این ماشین امروز در ایران با فاو بسترن B50F رقابت کند. طراحی زیبا این خودرو و فضای دلباز کابین، نکته ای دیگر است که می توان خرید این خودرو را به جای رقبا پیشنهاد کرد. همچنین گارانتی ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتری این خودرو یکی از ویژگی هایی است که با تعداد زیاد نمایندگی های کرمان موتور تکمیل می شود و باعث شده تا این خودرو با خدمات بهتری در ایران به فروش برسد.
بسترن B50F یا لیفان 820؟
اگر چه لیفان ۸۲۰ و فاو بسترن B50F خودروهایی در یک کلاس به حساب نمی آیند، ولی قیمت نزدیک این دو خودرو باعث شده تا این روزها کسانی که قصد خرید خودرویی ۸۰ میلیون تومانی را داشته باشند، بین ۸۲۰ و B50F دو به شک باشند. هر خودرو مزیت خود را داشته و برای گروهی خاص طراحی شده است. بدیهی است که اعلام نظر یک طرفه در مورد این ماشین ها کاری سخت و دشوار بوده و باعث می شود تا واقعیت ها دور شویم. ولی باید در نظر گرفت که با توجه به نحوه فعالیت کرمان موتور، بزودی حجم انبوهی از ۸۲۰ به بازار تزریق می شود و آن موقع است که جایگاه بسترن به خطر می افتد. افرادی که آپشن را در کنار اتاق بزرگ می خواهند به راحتی سمت ۸۲۰ می روند. جوانانی هم که به دنبال خودروی جذابتر می گردند، راحت تر به خرید B50F اقدام می کنند. به هر حال می توان نتیجه گرفت که کم و بیش این خودروها در سال ۱۳۹۵ فروش خود را ادامه خواهند داد. فقط سوالی که مطرح می شود این است. اگر لیفان ۸۲۰ و بسترن B50F در یک بازه زمانی عرضه می شدند، آن موقع استقبال عمومی از کدامشان صورت می گرفت؟
همچنین میتوانید مطالب “ویدیو: تست و بررسی لیفان ۸۲۰” و “ویدیو: بررسی جک جی ۵ و بسترن B۵۰f” رو نیز مشاهده نمایید.
حسین دلاور و محمدمهدی تفضلی- روزنامه دنیای خودرو

32 Responses to “بسترن B50F یا لیفان ۸۲۰؟”

 1. پژمان گفت:

  دوباره فقط مشخصات رو بیان کردید که تو کاتالوگ هم میشه دید اینارو…
  مطلب به درد بخوری اصلا نبود.
  بازم ممنون.

 2. امیر کمالی گفت:

  به نظر من اینبار اصلا نقد قابل قبولی نداشتید و کاملا مشخصه که دارید از لیفان ۸۲۰ طرفداری میکنید.
  من جزو هوادارانتون هستم و در روز تست لیفان اونجا بودم.نظر همه دوستانی که تشریف آورده بودن این بود که لیفان بسیار کیفیت ساخت بدی داره و حتی میتونم به جرات بگم از تولیدات داخل هم بدتره ولی ظاهرا به دلیل حمایت خودرو ساز، شما دارید میرید به سمت تبلیغات نه انتقاد سازنده.

  • خب جالبیش اینه نظر دوستان توی فیلم هست و ۱۸ نفری که سوار شدن ۱۶ نفر این ماشین رو تایید کردن. شما نظر کیا رو دقیقا توی اون روز میگید؟!!! کیفیت ساخت رو نه شما در توانتون هست که تشخیص بدید و نه ما. باید داده کافی داشته باشید که بتونید اعلام نظر کنید. تایید ۱۹۷ از ۲۰۰ برای هر پراب عدد قابل قبولی برای یه ماشین چینی هست.

 3. مهال گفت:

  من اگه ۸۰ داشتم و مجبور به انتخاب بین این دو بودم ( اگه انتخاب با من بود دسته ۲ خوب زیاده )

  لیفان رو انتخاب میکردم هم گارانتی بیشتر موتور تویوتا اتاق تویوتا ایربگ بیشتر ! هم اینکه ۱ساله پوستشو تو جاهای سخت کندن و خوب جواب داده ! بهمن جدیدا مزداهاشو خوب نمیزنه دیگه بسترن بماند

  فقط امیدوارم مشکل رنگ گرمان موتور حل شده باشه !!!!!

 4. محمد گفت:

  هردو خوبن اسا رو از نزدیک دیدم کیفیت داششبورد و کابین تو رنج چینی ها واقعا عالی و میشه گفت بهترین کیفیت داشبور رو داره البته از یه موتور ۲۴۰۰ سی سی لیفان انتظار میرفت حداقل ۱۶۵ تا ۱۸۰ اسب قدرت تولید کنه که ۱۵۸ اسب کمه

 5. محمد گفت:

  من اگر ۸۲ میلیون هم داشته باشم بسترن رو بیشتر ترجیح میدم،لیفان ها واقعا خودروهای بی کیفیتی هستن،شاید قدرتش مثلا بیشتره یا تجهیزاتش بیشتره ولی به اینا نیست ماشین باید کیفیت داشته باشه و راضی کننده باشه،بنظر من که اصلا بسترن با لیفان قابل قیاس نیست چون بسترن خیلی بینظیره و تکه

 6. ماشین باز گفت:

  یک کلام لیفان مفت گرونه!بنظر من لیفان چه ۸۲۰ چه ۹۲۰ چه ۱۰۰۰ همشون مفت گرون هستن!باز صد رحمت به آسا b50f

 7. سعید رجایی گفت:

  نمیدونم چی بگم.
  یه موقعها واقعا از دستتون ناراحت میشم با این مطالبتون. به قول اون دوستمون همه این مطالب داخل کاتالوگ ماشین ها هم هست. اگه کاتالوگ اونارو میذاشتین خیلی بهتر بود.
  خیلی ببخشیدا ولی دیگه واقعا دست بردارید از این سیاستی که پیش گرفتین. یا ازین جور مطالب نذارین یا اگه میذارین واقعا هر دو ماشین رو به چالش واقعی بکشید نه اینکه بخاطر حمایتی که دو شرکت از شما انجام میدن واقعیت هارو بیان نکنید.
  همه زیبایی یه برنامه و سایت مستند ساز به چالش کشیدن واقعی و بیان واقعیت ها هست نه اینکه بیاین دو تا دونه مطلب بذارین و سرو تهش به دوتا کلمه ختم بشه که یکی واسه سن بالا ها خوبه اون یکی واسه جوونا.
  جای اینجور مطالب بیاین واقعیت ها رو بیان کنید ذات واقعی و کیفیت واقعی رو جز به جز از بیرون گرفته تا داخل حتی از لاستیکا بگین تا کوچیکترین قطعات داخل کابین. والا ما هیچ وقت از این جور مطالب از شما ندیدیم. یک قسمت کوچیک درباره تست ماشین های تویوتا داشتید که تو اون قسمت یه مقدار کوچیک چالش واقعی رو انجام دادید که خودتونم دیدید که چه مقدار مردم راضی بودن.
  مردم وقتی به شما اعتماد میکنن لطفا اطلاعات دقیق در اختیارشون قرار بدین تا با آگاهی کامل سراغ خرید خودرو برن این اصلا به نظر من معنی نداره که شما میاین فقط میگین این واسه سن بالا ها خوبه اون یکی واسه جوونا شاید یه سری نکات منفی داخل هر کدوم باشه که وقتی شما بیانشون کنید دید مشتری های این دو خودرو رو عوض کنید نه اینکه خودتونو درگیر این سیاست های الکی بکنین.
  امیدوارم یکم اصول کارتونو حرفه ای تر کنید. البته حرفه ای بودن به تصویر برداری و تدوین خالی نیست به چالش واقعی هست. نه به دوربین فیلم برداری.
  ممنون از کارتون.

  • سلام سعید جان. بهتره قبل اظهار نظر و نقد و ایراد گیری، سبک های نوشتن رو بدونیم و حداقل اطلاعات جزئی داشته باشیم. مطلب Review قاعده معرفی بصری داره.

 8. نیما گفت:

  من موندم کجای بسترن به نسبت ۸۲۰ جوون پسنده که هی توی مقاله و ویدیتون میگید ! ۸۲۰ از نظر ظاهری خیلی سرتره و جوون پسندتر…گروه بهمن بهتره به فکر مزدا ۳ شون باشن که تا پارسال ۱۲۰ ملیون میفروختن الانم همینو دارن ۱۰۸ میدن(به اسم ژاپنی)!!!

 9. فرشاد گفت:

  توو این بازه قیمتی و با توجه به سایز اتاق و سگمنت متفاوت دو خودرو سلیقه ای هست ولی من لیفان رو بیشتر میپسندم

 10. حسین گفت:

  ما یک ساله بسترن داریم و ۳۰هزار تا راه رفته!
  خدارو شکر مشکلی نداره! مصرفش مناسبه و شتابش خوبه! گارانتی هم اکثر هزینه ها رو تقبل می‌کنه! خلاصه ماشین خوبی هس!

 11. معین گفت:

  کابین آسا خیلی قشنگ طراحی شده ولی کابین ۸۲۰ خیلی ساده است

 12. مصطفي گفت:

  به نظر من هم ظاهر ٨٢٠ يه سر و گردن از b50f بالاتره ولي شخصا اگر بخوام يكي از اين ٢ تارو بخرم صبر ميكنم تا ليفان بياد توي بازار چند ماه دست مردم باشه و بعد كه كيفيتش رو شد تصميم مي گيرم. الان زوده و ٨٠ تومنم پول كمي نيست.

 13. نیما گفت:

  توی مقاله نوشتین لیفان خودروهای با کیفیتی نسبت به خودروهای بهمن نیست…قبول ! ولی اگه به کرمان موتورم بگن با ۱۲۰ ملیون ماشین بده به بازار از مزدا ۳ بهترشو میده…اونوقت میشه خودروساز با کیفیت !!!..بله لیفان ۶۲۰ و نسلشون کیفیت خوبی نداشتن اما شما همین کیفیت رو از گروه بهمن بخواه که توی بازه ۴۰-۶۰ ملیون از لیفان خودروهای با کیفیتتری بسازه..!.اصلا به مقوله قیمت توجه نمیکنین..خودروهای لیفان نسل قدیم به خاطر قیمت گذاریش فقط با ماشین های ایرانخودرو و سایپا داشتند رقابت میکردند..همین !! و باز هم خودروهاش به نسبت خودروسازهای خودمون ماشینای با کیفیتتری داشت..امارم هست..

 14. پیمان گفت:

  طرفداری از خورو های چینی در بازه قیمتی ۸۰ تا ۸۵ میلیون واقعا دو از انتظار از هر ماشین دوستی هستش چون واقعا ارزش خرید ندارن و هیچ نقطه قوتی به جز اینکه همه خریداران خودرو های چینی به یک دلیل سراغ این ماشینا میرن چون اقساطی می فروشن.با ۸۰ الا ۸۵ می تونین مزدا۳ جدید یا ماکسیما یا کمری ۲۰۰۸ بگیرین.من خودم جیلی امگرند سواری دارم و مقاله هایی که تو سایت های ایرانی و خارجی خوندم جک رو کمپانی با کیفیت چین معرفی کردن و تجربه ۴۵۰۰۰ کیلومتر رانندگی با ای ماشین میتونم بگم اصلا خرید ندارن حالا ببین دیگه جیلی رو که انقد تعریف میکنن وای به حالا بسترن و لیفانو اسباب بازیای دیگه.بهتره به جای قیافه ماشینی که می خرین بیشتر به کیفیتش اهمیت بدین.حالا اگه یکی از اینارو انتخاب کنم که اگه قیمت ۴۰ تومن داشتن من لیفان ۸۲۰ انتخاب می کنم به دلیل اتاق بزرگتر و طراحی به نسبت خوب ولی هر دوی این ماشینا یک کیفیتو دارن و نقاط ضعف و خوبشون تقریبا یکی هست

 15. حسين گفت:

  سلام خدمت بچه هاى زحمت كش اسب بخار عزيز و عرض خسته نباشيد. من يكى از كسانى هستم كه قصد خريد خودروى ديگرى داشتم ولى فقط به خاطر اعتمادى كه به نقد و بررسى شما داشتم نظرم رو عوض كردم و ليفان ٨٢٠ رو ثبت نام كردم بدون اينكه حتى اين خودرو رو از نزديك ديده باشم. تمام نظر دوستان كه در بالا نوشتن رو خوندم و با بعضى از اونها موافقم. اميدوارم بررسى شما صادقانه بوده باشه كه خيلى از هموطنان با اعتماد به مطالب شما بتونن تصميم بهترى رو بگيرن. متاسفانه كرمان موتور با اينكه ثبت نامش رو شروع كرده ولى در سايتش كه امروز ٢٢ فروردين ٩٥ هستش اطلاعات كاملى از اين خودرو قرار نداده و من بيشتر سايت هاى بررسى اين خودرو رو كه نگاه كرده بيشتر از روى هم كپى پيس كردن و هيچ مطلب جديدى براى گفتن نداشتن به غير از سايت خوب شما ولى به قول دوستان انتظار بيشتر داشتم همان طور كه دوستان فرمودند مطالبى كه در ديگر سايت ها نبود شما در نقد و بر رسى خود نشان ميداديد و به فرموده آقاى تفضلى عزيز واقعاً خودرو را به چالش ميكشيديد. و يا در مطالب نوشتارى چيزهاى نگفته شده از اين خودرو را بيان ميكريد و مطمعن باشيد با اين كار ميتوانستيد مرجعى براى ديگر سايت هاى كپى كننده باشيد و ان شاءالله مطلب گفته شده بدون جانب دارى بوده باشد كه به مرو زمان مردم هم به سايت شما اعتماد بيشترى بكنند و يك مرجع خوب براى هم وطنان و باعث پيشرفت صنعت خودرو سازى كشورمان شويد. توفيقات روز افزون شما را خواهانم???

 16. سید سالار میرعمادی گفت:

  به نظر من بسترن از لیفان بهتره.

 17. کامبيز گفت:

  سلام خسته نباشین من بین انتخاب لیفان۸۲۰ با ام وی ام ۵۵۰ گیر کردم لطفا راهنمایی کنین تقریبا امکاناتشون یکیه تفاوت قیمت زیادشون و نمیفهمم

 18. کامبيز گفت:

  لطفا جواب منم بدین ممنون میشم

 19. کامبيز گفت:

  کسی نیست اینجا منو راهنمایی کنه؟

 20. مهدی گفت:

  هیچ کدومشون خوب نیستن ادم میخواد تو این رنج پول بده خوب میره سراتو ۱۶۰۰ سایپارو میخره که حداقل کره ای

 21. حسام گفت:

  اقا مهدی گل
  سراتو ۱۶۰۰ کره ای نیست. سایپاییه
  مگر اینکه بخوای دست دوم بخری

 22. احمد گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت همه دست اندرکاران محترم
  دوتا نکته میخواستم خدمت همه دوستان عرض کنم، اول این باید یاد بگیریم به یکدیگر احترام بگذاریم و حتی اگر نظر هم رو قبول نداریم بازهم ادب و احترام رو رعایت کنیم.
  دوم اینکه از دوستانی که زحمت تست و بررسی فنی خودرو رو میکشند با این که با فرصت کوتاه و امکانات کم موجود قطعا نمیشه بررسی دقیق انجام داد ولی با این حال خواهش میکنم نکات ضعف و ایرادات خودرو مورد بحث هم رو ذکر کنند، طبیعی هست که این خودرو ها هم مثل خیلی از ماشینهای بسیار معتبر و گرانتر که نواقصی دارند ایراداتی داشته باشند،به همین خاطر از دوستان خواهش میکنم در خصوص نقاط ضعف خودرو لیفان ۸۲۰ بیشتر توضیح بدید )مثلا در برخی سایتها نکته ای در مورد خلاصی گاز در زمان تعویض دنده بهنگام حرکت تخت گاز دیدم و …. ).
  بی صبرانه منتظر پاسخ تخصصی و فنی شما هستم
  با تشکر

 23. امیر گفت:

  سلام.با تشکر از زحماتتون . من میخواستم بگم که بعد از کلی تحقیق و بررسی برا خرید یه ماشین آخرش تصمیم گرفتم ۸۲۰ بخرم همه تست و بررسی ها رو هم تو همه سایتا در مورد این ماشین خوندم و دیدم.اما همین دیروز بود که با کارمند یکی از نمایندگی های کرمان موتور که از آشناها بود تماس گرفتم و گفتم میخوام ۸۲۰ بخرم کیفیتش چطوره. ایشون گفتن تو نمایندگی که بنده هستم تو سری اول هفت هشت تا ۸۲۰ تحویل دادیم هر کدومش یه مشکلی دارن و می گفت مشکل از قطعات نیست و عیب مونتاژیه. جالب اینجاست می گفت ما هم جز روغن موتور قطعه ای برا ۸۲۰ نداریم. اگه بسترن b70 بیاد من حتما میخرم.

 24. قاسمی گفت:

  من۶ماه بسترن دارم ۲۵۰۰۰ کیلومتر کار کرد تو ۶ ماه ماشین خوبی بوده از روز اول رحم به موتورش نکردم تخته گاز میرم نزدیک ۵۰۰ کیلومتر خاکی باهاش رفتم تاحالا هیچ عیبی نکرده من قبل از این ماشین ۲۰۶ داشتم یک ماه اول ماشین خوبی بود بعد از یک ماه داشبورد صندلی در زیر بند به صدا افتاد ولی بسترن بعد از ۶ ماه با روز اولش یکی است فقط لنت رو ۲۰۰۰۰ تا تموم شد

 25. حسام گفت:

  لیفان شبیهه سونتاس ماشین شیکو برش داری هستش ، در مقایسه با بسترن هم از لحاظ ظاهر هم موتور هم سوخت عملکرد موتور یه پله پایین تر هستش

 26. رضا گفت:

  به عقیده بنده که پشت هر دو ماشین نشستم (بسترن دوستم) – ( لیفان نمایندگی آمل) بسترن رو ماشین بهتری دیدم با اینکه آپشن ۸۲۰ بیشتره ولی بسترن کیفیت بهتری رو هم در هندلینگ هم در حس رانندگی بدون استرس داشته برای من. بسترن با مشارکت مزدا و فلوکس ساخته شده ولی ۸۲۰ یک خودرو کاملا شخصی لیفان هست. به نظر من تنها برتری لیفان آپشن مانیتور و دوربین عقب و استارت اتوماتیک هست همین.

 27. رضا گفت:

  در پاسخ به پیمان
  فاو بسترن تنها خودروسازی مستفیم چین هست که با خودروسازهای بزرگ نه تنها همکاری داره بلکه کارخانه های مشترک داره هم با تویوتا هم با فلوکس و هم با مزدا. بسترن به ۱۷ کشور صادر میشه

 28. نعیم گفت:

  به نظر من لیفان ۸۲۰ یک سر و گردن از بسترن بالاتره چه از لحاظ قیافه و امکانات و خدمات پس از فروش
  در کل باید گفت لیفان ۸۲۰ خیلی بهتره چون دوست بابام اینو داره و من سوارش شدم و نکته منفی کمی داره

 29. محمد مهدی گفت:

  چه دلیلی داره که قیمت ۸۲۰ از ۸۲ میلیون شده ۹۱ میلیون؟
  تو ماشین تغییری ایجاد شده؟

 30. حسین گفت:

  سلام ، الان که مدت زیادی از عرضه این خودرو (۸۲۰)میگذره لطفا یه نظرسنجی بزارید و از مالکین لیفان بپرسید کیفیت لیفان رو در چه حدی دیدن؟
  ۱-خیلی خوب
  ۲-خوب
  ۳-متوسط
  ۴-بد

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.