گروه مستند اسب بخار

کرمان موتور
کارمانیا
مدیران خودرو
رامک خودرو
درباره ما

گروه مستند اسب بخار
گروه مستند اسب بخار از تعدادی خودرونویس و خبرنگار عرصه رسانه خودرویی تشکیل شده است. خودرونویسانی که تا به امروز در نشریات معتبری چون روزنامه دنیای خودرو فعالیت داشته و تست های فنی و مقالات قابل استنادی از خود به چاپ رسانده اند. طرح مستند اسب بخار در سال ۱۳۹۲ مطرح شد و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شماره ۱۲۰۸۲۴/۹۲/۱۵۵ به ثبت رسید. در آن سال صحبت های در خصوص پخش خانگی این مجموعه شد. در کنار آن، با توجه به محتوای آموزشی برنامه، این طرح مورد تایید شبکه آموزش صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت. ولی به علت عدم همکاری خودروسازان و واردکنندگان، اسب بخار در مرحله پیش تولید متوقف شد. اواخر سال ۱۳۹۳ با مطرح شدن مجدد این طرح، جمعی از خودرونویسان تصمیم گرفتند که بدون حمایت صنایع خودرویی کشور، این برنامه را تولید و در فضای مجازی پخش کنند. فروردین ۹۴ بود که این برنامه به صورت رسمی از سایت آپارات پخش شد و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت. گروه اسب بخار با رعایت اصل صداقت و حقیقت گویی تا به امروز توانسته با حمایت مخاطبین خود، قسمت های متعددی از این برنامه را تولید کند. یکی از مزایای اسب بخار این است که مشکلی برای بازگوی معایب خودرو ندارد و به راحتی در هر موردی صحبت می کند. دیگر مزیت اسب بخار این است که بر اصل ساده گویی بنا شده. ولی این دلیلی بر انجام ندادن تست های اصولی نیست و خوش بختانه این گروه در هر تست، تجربه ای چند روزه از بررسی ها را مقابل دوربین بازگو می کنند.
گروه مستند اسب بخار به غیر سایت رسمی، در اینستاگرام هم فعال بوده و با نام AsbeBokhar در این شبکه اجتماعی فعالیت مثبت خود را ادامه می دهد. همچنین به خاطر صداقت در بررسی ها و تست های معتبر و خاص، مطالب این بررسی در روزنامه دنیای خودرو چاپ می شود و گاهی اوقات هم در نشریات دیگر به آن پرداخته می شود.
محمدمهدی تفضلی و حسین دلاور، از خودرونویسانی هستند که پایه گذاران این برنامه بودند و در کنار فعالیت رسانه ای خود، در بخش تولید محتوا و اجرای برنامه اسب بخار شرکت دارند و توانسته اند ارتباط خوبی را مخاطبان بر قرار کنند. همچنین شرکت تبلیغاتی راز، شرکت زومر و برند جنکا حمایت های ویژه ای از این برنامه داشته اند که جای تشکر و قدردانی دارد.

اعضا اسب بخار:
محمدمهدی تفضلی: تهیه کننده، مجری
حامد زارع پور:کارگردان
حسین دلاور: مجری، سردبیر، مجری
علی محمودی: تصویر بردار
رضا چوکامی: دستیار کارگردان، خبرنگار
عرفان حمیدی: عکاس، خبرنگار
سینا کاشفی: کارشناس فنی
سامان امانی نژاد: خبرنگار
محمدرضا پاداش: خبرنگار
علی همایونی: ارتباطات

زمان ارسال پست: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ | ۷:۳۷ ق.ظ

دیدگاه این مطلب بسته شده است.

تمام حقوق مادی و معنوی مطالب و قالب این سایت نزد اسب بخار محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری از مطالب و یا قالب آن بر اساس قوانین انفورماتیک ایران پیگرد قانونی دارد.